Antimigrénový čaj

27. listopadu 2015 v 21:50 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Že na migrénu občas pomůže velmi silný majoránkový čaj, to už asi víte. Jsou však ještě dva další tipy, které můžete použít. Upozorňuji, že pomáhají pouze tehdy, když na vás migréna teprve sahá svým ostrým nebo tupým drápkem a zahryzává se vám do čela, zátylku nebo kamkoliv jí to zrovna dneska bude bavit.

Ideálním společníkem pro čajovou terapii je bohužel klid, ticho a něco mokrého či ledového na hlavu, ovšem když to stihnete včas, dá se to kombinovat i s běžným životem.
Prostě tenhle pokus zastavit běsnící živel uvnitř mozku je o štěstí.
Dva tipy na antimigrénové čaje:
Do silného čaje či kávy přisypte mletou skořici. Nemusíte šetřit.


Skořice prokrvuje, má povzbuzující účinky, její účinek se tak trošku nabaluje na kofein z kávy či tein z čaje.
U varianty s hřebíčkem jsem učinila nejlepší zkušenost v kombinaci se zeleným čajem. Sama nevím proč, ten fungoval nejlépe.
Hřebíček také prokrvuje, navíc uvolňuje svalové napětí. Ovšem pozor, měli by se mu vyhnout epileptici.
No a když není zbytí, ideální je zapít tímto čajem běžnou tabletku proti bolesti. V tu chvíli má přece jen větší šanci zabrat i na takovou věc, jako je migréna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.