Citrín: kámen harmonie a financí

13. listopadu 2015 v 19:01 | Renata |  Témata pro duši
Citrín je také druh křemene a říká se mu také šťastný, štědrý kámen vnitřní harmonie. Jeho žlutavé až zlaté zbarvení je způsobeno oxidem železitým. Je symbolem moudrosti a vnitřního klidu a také tepla, zdraví, vyrovnanosti emocí a dobré plně fungující imunity. Je to kámen čakry solar plexu, ale ovlivňuje také intuici a korunní čakru.

Dokonce prý tak, že svému nositeli zvyšuje intuici do takové míry, že ho dokáže včas varovat před hrozícím nebezpečím.
Kámen bezúdržbový
Jako jeden z mála citrín nevyžaduje žádnou péči. Nepotřebuje čištění jen je třeba ho občas nabít tím, že ho vystavíte slunečnímu svitu, ideálně měkkému světlu vycházejícího slunce.
Krása citrínu na slunci opravdu neskutečně vyniká. Vpravo je obyčejný, vlevo potom světlá forma, která - dle prodavače v ezoterickém obchůdku - je celkem vzácná.


Dodává jakkoliv ztracené síly
Citrín v jakékoliv podobě pohlcuje negativní energie ze svého okolí i svého majitele, obnovuje ztracené síly a energie a léčí tím, že pomáhá lépe se vzdát starých křivd a zbytečností, jež nám komplikují život.
Pomáhá od nočních můr a navozuje klidný spánek, je to tedy velmi vhodný kámen do ložnice.
Nemáte se rádi? Pořiďte si citrín!
Citrín umí probudit sebelásku. Neutralizuje také negativní emoce vůči sobě samým, sklony k sebedestrukci a poškozování se. Citrín totiž tyto energie vychytá a rozptýlí do ztracena. Navíc, díky svému působení na nitro a intuici, svému majiteli pomůže najít příčiny své nelásky k sobě samému a dodá mu sílu tento problém vyřešit.
Pomáhá přijmout se takoví, jací jsme a funguje velmi dobře při překonávání fóbií, strachů a depresivních stavů. Snižuje přecitlivělost na své okolí a to jak na kritiku, tak na jakékoliv negativní emoce či události, přináší uvědomění si sebe sama a tím pádem i nové pocity potěchy z vlastního života a všeho nového, co přináší. Takovou tu každodenní obyčejnou lidskou radost.
Kámen hojnosti
Z čistě přízemního hlediska - nikoliv v dnešní době nedůležitého - přitahuje citrín bohatství a hojnost. Dokonce natolik, že vás bude vybízet k podělení se o své bohatství s jinými. Sdílení, které přináší další rozhojnění - ideální to duchovní poučka, co říkáte? Jestli takhle funguje i v reálu, už musíte vyzkoušet sami.
Musíte ho ale dát do rohu
Svému majiteli přináší hojnost, bohatství, cit pro nové projekty a dobré nápady a taky nejlépe funguje celý krystal v rohu místnosti. Do této místnosti potom už prý zlo a nepravost nevstoupí a kdyby náhodou nějaký takový člověk mínil… nebude se v této místnosti cítit dobře. Zato majitel tohoto kamene bude učiněným miláčkem všech, kdo se v jeho blízkosti budou vyskytovat.
Tělu pomáhá snést tíhu žití
Na fyzické rovině léčí trávení a chronický únavový syndrom. Pokud vezmeme v úvahu, že chronická únava (prý neznámého původu, tvrdí lékaři) souvisí se "strávením vlastního života," pak i účinek citrínu dává svůj smysl. Trávicí potíže (slinivka, žaludek, střeva) a psychika, depresivní stavy a únava spolu nutně souvisí. Nejen fyzicky, ale i mentálně.
Kdo se z jakéhokoliv důvodu cítí přetížen svým životem, nenachází smysl života, nemůže ani správně zacházet se svým trávením, tedy místem, kde přímo a v reálu zpracováváme fyzický svět - potravu. Dále pomáhá při infekcích močového ústrojí, podporuje krevní oběh a činnost štítné žlázy.
Pro ženy bude velmi přínosné vědět, že citrín normalizuje také menstruační cyklus a psychické problémy s ním spojené.
Ženy jistě ocení fakt, že citrín pomáhá snižovat nadváhu a minimalizovat sklony k tloustnutí, vůbec zlepšuje trávení a činnost střev, má kladný vliv i na bolesti hlavy a zad,látkovou výměnu a tím i vylepšuje pleť.
Citrín má rád styk s kůží, nejúčinnější na zdraví i psychiku je tedy tehdy, když ho budeme nosit přímo na kůži.
Méně kvalitní ametysty původem z Brazílie se vypalují do podoby citrínu. Přirozeně zbarvený citrín je vzácný. Většinou se uměle barví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.