Máte chuť na křoupavé? Jste lvi v kleci!

15. listopadu 2015 v 19:19 | Renata a nakladatelství Synergie |  Témata pro duši
Již víme, že když už křoupeme čokoládu, ve skutečnosti bychom nejradši stejně zuby pokřoupali milence, partnera nebo cokoliv, co nás naštvalo. Chipsy, křupky a krekry jsou ideálním prostředkem, jak se zbavit nahromaděného stresu a zlosti.

"Když se zlost stane téměř nesnesitelnou, pociťujeme napětí a zároveň toužíme po křupavém jídle. Za přecpáváním se smaženými brambůrkami se skrývá obrovská a znepokojující zlost. Mnoho mých klientů potvrzuje, že tuto skrytou zlost v sobě mají."

Je to ideální odrazový můstek pro nadváhu, další vleklé psychické problémy a i riziko pro zdraví, protože chipsy rozhodně nepatří k výkvětům zdravé výživy.


Doreen Virtue doporučuje při závislosti na křupavých pochutinách následující docela dobrou náhražku: křupavou zeleninu namočenou do slaného dresinku (mrkev, petržel nebo i květák a brokolice zasyrova) a samozřejmě nějaké vybití stresu - právě v tomto případě cvičení pomůže odbourat nahromaděnou energii, kterou jinak obracíme proti sobě. A jak známo, zlost obrácená proti sobě samým je dobrým spouštěčem deprese.

Zajímavá jsou také ostrá jídla a oříšky
Oříšky znamenají touhu po zábavě, kterou si dovolit nemůžeme nebo nechceme pod vlivem okolí. Jsme v pasti, chceme pryč, tak alespoň chroupáme oříšky.

"Analýza jejího bažení potvrdila, že měla strach relaxovat a oddávat se zábavě. Bála se, že kdyby si na chvíli oddechla, manžel by o ní řekl, že je líná nebo bez zájmu."

"Vychutnával si každé křupavé sousto a jeho palčivě ostrou chuť. Takové bažení poukazuje na silnou emoční bolest. Člověk bolestně cítí, že trpí nedostatkem potěšení, a zároveň má zlost, že o tuto zábavu přichází."

Tak až zase sáhnete po pytlíku s buráky, zastavte se a zkuste se potěšit jinak.
Nebo spíš, vybít zlost na jiné i na sebe samé nějak jinak. Většinou se i na sebe zlobíme proto, že neumíme dát najevo své pocity. Někdo nám již dávno zachází na naše vlastní hranice.
Odežeňte ho...
S použitím citace z knihy Doreen Virtue: V zajetí jídla (Synergie, 2012). Koupíte ZDE.
Foto: Renata Petříčková a Synergie SE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.