LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

ROZHOVOR: Michaela Kudláčková: Neslibujte Pannám hady

15. listopadu 2015 v 21:43 | Renata |  Osobnosti
Kniha Neslibujte Pannám hady, nabízí rodičům a vychovatelům možnost prozkoumat osobnost dítěte zcela jiným způsobem. Autorku knihy, Michaelu Kudláčkovou jsem vyzpovídala. Astrologická znamení mají na dítě obrovský vliv? Ano...
Vychovat dítě není snadná věc a hloubková sonda do povahových rysů teprve se formujícího člověka může hodně objasnit.
Michaela Kudláčková
Někdejší talentovaná dětská herečka v dospělosti vyměnila herecké nadání za studium historie starých civilizací, magie a astrologie. Narodila se 21.srpna 1968 v Praze. V současné době je šéfredaktorkou magazínu popelky.cz, spisovatelkou a jednou z nejvyhledávanějších českých věštkyní. Pracuje s Crowley Tarotem, runovým písmem, astrologií a přírodní medicínou. Ve svých knihách Jak se modlí čarodějky, Statečný průvodce tajemnou Prahou a v mnoha publikovaných textech předkládá humornou a čtivou formou astrologii a magii jako součást každodenního života čtenářů.
Míšo, knížka je o tom, jak vychovávat jednotlivá znamení. Když jsi čekala své první dítě, měla jsi ho tak nějak v cajku, počaté přesně do toho znamení, které sis vysnila? Já si takhle vysnila ratolesti, možná je to úchylka, ale v podstatě mám děti "na svou vlastní objednávku." Taky jsi takhle přemýšlela?
Dá se to tak říct, ale bylo to hlavně v mojí hlavě. Nic magického, vedle síly myšlenky, jsem pro neudělala. Máš ale pravdu, že moje holčičiky jsou takové, jaké jsem si přála aby byly. Každé znamení má svá pro a proti.
Které bys třeba jako dítě vůůůbec nechtěla?
To je těžké takhle říct…když se na to dívám čistě astrologicky, tak bych možná měla největší problém vychovávat Ráčka. Ale Blíženec je na výchovu náročný a moje Johanka je zrovna Blíženec a ještě má ascendent v Raku a také to jde. Astrolog by si asi měl umět poradit s každým znamením.
Dopadlo to někde jako rozčarování? Že sis něco myslela na základě astrologie a ono to v praxi vypadalo jinak, máš přece jen čtyři rozličné zkušenosti s výchovou čtyř různých kousků?
Ne, dopadá přesně tak, jak to je. Výhoda astrologie, když do ní člověk trošku vidí, je hlavně v tom, že máš alespoň povědomí o tom, co můžeš čekat, co zabere a čemu se vyhýbat. Jeden z důvodů, proč jsem knížku pro rodiče napsala, je právě tenhle.
Kdysi jsem někde četla zajímavou historii, že na člověka má astrologický vliv nejen chvíle porodu, ale i chvíle početí, jsou tedy tací, kteří berou v potaz, v jakém znamení bylo to které dítě počato? Co si o tom myslíš, má to vliv?
Myslím, že nemá. Nativní horoskop je prostě jenom jeden a odvíjí se od prvního nadechnutí. Je to prostě jako bys v ten moment, když člověk na tenhle svět přijde, vyfotila z toho místa, kde se narodil nebe a všechny planety tak, jak právě stojí. Chvíle početí, podle mého soudu, moc roli nehraje. Ta bytost, to vědomí tu myslím ještě není. Je tam, kde bylo před tím.
Také se říká, pokud někdo věří v reinkarnaci, že se rodíme ve stejný, nadále navazující okamžik, ve kterém jsme v minulém životě zemřeli. Navazujeme tu historii na přesně tom samém místě, co na tohle říkáš?
To si spíš neumím představit, jak by to v reálu vypadalo. Hodně lidí zemřelo rukou někoho jiného, za určitých okolností a v naprosto jiné historické době, takže….navíc, já věřím tomu je vědomí, dřív, než se pustí do dalšího života, někde je. V jakémsi "mezivětě", který je paralelní as tímto. Ta doba není u každého stejná. Je ale fakt, že věřím tomu, že neodžité věci, problémy a rozhodnutí a vůbec model předešlý, řešíme často v životech příštích.
A co třeba případy, kdy se dítě narodí s velkým předstihem, třeba o dva měsíce dříve, než je termín porodu? Patrně to tak bylo schválně a mělo se narodit do toho svého znamení. Hraje ale nějakou roli znamení, ve kterém se MĚLO dítě narodit?
Nehraje. Tohle bude podle mého soudu spíš otázka karmy jeho a také rodičů. V neposlední řadě není špatné přibrat také rácio. Prostě zdravotní stav maminky, jaksi lékařskou pravděpodobnost předčasného porodu, podmínky, v jakých je maminka … prostě všechno není otázkou mystiky a astrologie. Někdy jde jednoduše o procento pravděpodobnosti. Každopádně, když se narodilo dítě v Kozorohu, nebo Vodnáři, je Kozoroh nebo Vodnář. Když někdo "měl" být podle tatínka automechanik, ale šel studovat jadernou fyziku, je prostě jaderný fyzik. Wink
Byla jsi ty, jako malý Lvíček, vychovávána podle své knihy, tedy tak nějak v rámci možností ideálně?
V zásadě ano, až na výjimky, které mi připravoval tatínek. Ten si s nějakou Lví hrdostí hlavu nedělal a bylo to náročné. Proto jsem také na vlastní kůži mohla poznat, jak se cítí malý Lev v určitých situacích. Naopak maminka po stránce přístupu ty zásady dodržovala. Jaksi ale intuitivně, protože ona se o astrologii, jako matematička, skutečně nezajímala.
No všechno dobře dopadlo a Míša může nabídnout v tuhle chvíli třeba právě knížku Neslibujte Pannám hady. Pomocná ruka při výchově dětí se hodně hodí.
Takže...chcete-li, TADY je třeba ke koupi.
Míšo, děkuji za rozhovor.


Foto: Atypo a Michaela Kudláčková
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.