Růženín - kámen lásky a hojnosti

26. listopadu 2015 v 19:20 | Renata
Růženín je forma křemene, říká se o něm, že je to kámen lásky, lidského tepla, kámen bohyně Venuše, univerzální léčivý kámen, který otevírá srdeční čakru a dává poznat nesobeckou lásku nebo lásku k umění.Může snad nějaký lepší kámen začít pokračování drahokamenného seriálu v roce 2013?
Barvou křehký jak slza
Růžením mívá často velmi křehkou barvu, růžovou, až průhlednou. Jeho temně zabarvené formy se většinou vyhlazují do koulí či jiných útvarů, aby lépe vynikla struktura křemene. Považuje se za snadno dostupný a jeho naleziště je v Jižní Africe, USA, v Brazílii nebo na Madagaskaru či Indii.Droga pro umělce
Pro umělce má velký význam, probouzí tvořivost, inspiraci a tvůrčí myšlení má po něm naprosto nečekané grády. Kvalita pak stíhá kvantitu nebo naopak, jak si právě pan umělec přeje. Takže chybí-li vám inspirace, směle do růženínu, kdo by to do něj řekl? I když proč ne, umění vychází ze spodních základních čaker a ty srdeční se musí velmi tvořivě přidat. Takže opravdu startující motor. Jinak je ale růženín znám jako kámen lásky.
Především je to kámen lásky a uzdravení citových záležitostí
Uzdravuje a zaceluje rány na srdci, jež vznikly zásluhou druhých a jejich nevšímavým, hrubým a necitlivým jednáním.
Zahojí pocity odmítání druhými.
Dává přitom sílu odpouštět těm, jež se na vás provinili a také odpouštět sami sobě. A to je nesmírně důležité hlavně pro ženy, které si na svá bedra často berou více úkolů, než je slušné a zdvořilé a přitom se po troškách pěstuje nenávist k sobě samému, nebo přinejmenším netolerance. Pocit nekonečného míru a nepodmíněné lásky je potom opravdu očistný a úlevný.
Jeho tišící účinek se uplatní při hojení traumat a krizových situací. Kámen růženín učí sebelásce, odbourává zlost, vztek, nelibost a pocity viny. Pomáhá nést a smířit se se změnami, které jsou nevyhnutelné.
Zvláště pak milostná zklamání, která umí zaháčkovat, vybrat důležité, vytáhnout a vyléčit.
Přitahuje lásku?
No dobrá, zabrousíme tedy i do magie. Růžením k tomu vybízí svou jemnou energií, kterou snad ani nelze zneužít.
Pokud budete růženín nosit při sobě nebo ho dáte v domě na místo, které pro vás symbolizuje vztahy (může být jakékoliv), přitáhnete si k sobě lásku. Podotýkám, že pouze tehdy, jste-li na to opravdu připraveni. Princip je ten, že růženín umí odbourávat negativní vibrace v srdci a nahrazovat je - pozor - milostnými!!! Minimálně tedy zjemní naše vnímání a naladí nás na tóny zamilovanosti a vnitřního cítění dobra. Už jen to samo o sobě je velmi blahodárné a může pomoci s problémy s přejídáním, depresemi a při mírnění závislostí a hojení vnitních zranění, bolesti a strádání.
Na fyzické úrovni třeba na puchýře Hojivé účinky růženínu můžete vyzkoušet třeba při popáleninách, hojí puchýře, drobné odřeniny a rány. Uzdravuje ledviny a nadledvinky tím, že pozitivně ovlivňuje vztahové záležitosti. A prý… nositelce pomůže k hladší a zářivější pleti.
Jen jestli to nebude tím pocitem zamilovanosti? Wink
Možná ne nadarmo jsem si právě z růženínů vyrobila runy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.