LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

SILVESTROVSKÝ VÝKLAD: Upíří tarot, ach,to je síííla

14. listopadu 2015 v 8:14 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Ježíšek mi letos nadělil dárek, o který se chci s vámi v poslední den roku podělit. A uděláme si výkladový den a noc s tímto výstředním tarotem. Miluju Brama Stokera a jeho Draculu. Se čtenářským i posluchačským zájmem zkoumám každé nové přepracování tohoto kultovního díla.

A vampýří tarot? No tak to přinejmenším stojí za vyzkoušení, no ne? A když Silvestr, tak pořádnej odvaz!

Bram Stoker měl kliku. Nebyl zdaleka první, kdo upírskou tématiku zpracoval, ale jeho umístění hraběte Draculy (který je navíc pasován do osoby, která v oněch dobách byla známa v maďarské Transylvánii opravdu známa jako Vlado III. Poněkud výstřední hrabě, který podivným způsobem zabíjel své oběti, měl zálibu v popravách svých obětí narážením na kůl. Snad lásku k tomuto druhu poprav získal během svého mládí, které strávil na tureckém dvoře.
OVŠEM... Vlado prý stále ještě žije...


Už se bojíte?
Já teda jo!
Ono se totiž zcela prokazatelně v jednom rumunském archívu nalézá dokument datovaný dlouho po jeho smrti. A přesto je podepsaný jeho rukou. A Vladův hrob byl v klášteře Snagov byl otevřen a jeho tělo v něm chybělo. Byl tedy až po své smrti obviněn z vampýrismu. No... skvělá předehra k tomu stát se literární postavou, která bezesporu fascinuje spisovatele po celém světě a inspiriace, kterou nabízí, je snad nevyčerpatelná.
Co můžu určitě k této tématice doporučit, je neobvyklé zpracování Van Helsing (film) nebo rozhlasová hra (snesou ji i děti a budou strašidelně nadšené...), která nemá chybu a dá se poslouchat neustále. Najdete ji pod názvem Bram Stoker Dracula na serveru uložto.... Je bravurně zpracovaná po všech stránkách!
No ale pojďme na tyto karty. Dnešní noc bude áááá, vampýrská?
Možná.
Jsou to karty drsné a příjemně strašidelné. Budu se jimi teprve po kouskách probírat, ale některé významy mi zase odhalují zcela jiné a vzrušující významy...


V pozadí mi dnes bude asistovat Yasmína, jak vidíte. Modrá kočka si hřeje kožich v peřinách.
Takže ptejte se, pište,... ať v tom posledním dni roku ze sebe shodíme všechno zbytečné trápení a máme do roku 2015 čistý štít a srdce.
Přeju všem čtenářkám Modré kočky jen to nejlepší, nejkrásnější a nejmilovanější. Ať se jim v roce 2015 splní alespoň jedno tajné přání!
A děkuju za přízeň celý rok...
Renata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.