Transparentní tarot od Moniky

14. listopadu 2015 v 8:17 | Renata a Monika |  Výklady pro vás a výkladové dny
Tentokrát si dám s výklady pauzu a využiju nabídku od čtenářky Moniky, která před časem s obrovským těšením přišla na velice zajímavý tarot...
No, posuďte sami.
Koncem roku 2008 vyšel nový, netradični tarot. Čekala jsem netrpělivě celé dva měsíce,než ze zahraničí dorazil. Jde o The Transparent Tarot od Emily Cardingove. Tarot není vhodný pro úplného začátečníka, ačkoliv je hodně intuitivní a jeho obrazy velice dobře promlouvají. Hodně záleží i na jeho způsobu skládání karet.
Kniha je podrobná a popis i dvorních karet vyčerpávající. V žádné jine tarotové sadě jsem na takto podrobný popis nenarazila.
Jak už napovídá název, jde o průhlednou záležitost.
Je tento tarot zpracován na průhledných foliích a je dodáván v sadě s knižkou a bílým plátnem k lepšímu "čtení" karet při výkladu.
Tarot můžete používat klasickým způsobem, tedy klást jednu kartu vedle druhé, nebo je možno karty skládat na sebe či přes sebe jako filmový pás. Takto vykladané karty podávají velmi podrobnou a přesnou odpověď. Je to proto, neboť tento tarot pracuje silně se symbolikou. Významy původních karet byli "očesané" na jeden jediný symbol, který je nejlépe vystihuje.
První klasický působ jak ho všichni známe, kladení karet vedle sebe.


Druhý způsob je vrstvení karet na sebe.Třeti způsob je skládaní filmového pásu.

Jednotlivé rozdíly "mluvy" karet jsou patrné na první pohled.


Když si je prohlédnete rychle pochopíte: 0 je Blázen zde je reprezentovaný motýlem, který byl předtím bůhví čím a musel sa zakuklit, projít si životem, nyní má poměrně krátký, ale nádherný život a v dalším cyklu se zase bude muset přetransformovat od housenky k motýlovi… jiná karta, Ďábel (XV) je zde představen kovovou obručí a řetězy, které nás poutaji v materiálnim světě a materialistickém - materiálním myšlení.

Tarot je bohužel hodně drahý (cca 2500Kč), ale I jen pouhá kniha stojí za to! Bohužel je pouze v angličtině, ale s trochou trpělivosti se dá přelouskat. Její vyvětlení pro "dvorní" karty je nepřekonatelné. Karty se nádvzájem nádherně kombinují. Pracuji snimi tak, že je promíchám, rozdělím na 3 hromádky a beru z každé hromádky vrchní kartu.

Zde je ukázka výkladu královny pohárů, 2 holí a slunce:
rozložení tradičním způsobem
vrstvením na sebe
filmový pás
Tento tarot jeho nekonečné možnosti mne zcela uchvátila a pohltila.
Monika.

Moniko, já se vůbec nedivím, je to zcela nově, netradičně a velice vzrušujícím způsobem pojatý tarot. Moc moc děkuju za ten úžasný článek a hlavně fotografie.
A milé Kočky... chcete to zkusit? Monika několika z Vás nabízí výklad, který se potom tu objeví jakožto článek i s fotkou. Tak pište své dotazy s datem narození do diskuze a třeba se na Vás usměje štěstí.
Pište tedy MONICE....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.