Vánoční rozhovor: Michaela Burdová

30. listopadu 2015 v 21:52 | Renata |  Osobnosti
ROZHOVOR z roku 2013
Michaela Burdová je princeznou, možná už královnou české fantasy. Na svém kontě má mnoho úspěšných knih a přitom je tak mladá... Jak tato úspěšná, talentovaná, mladá žena tráví vánoční svátky? Vím o ní, že miluje pejsky...a je v plné pracovní!
A k vánočním svátkům má moc hezký vztah, jestli za to může její mládí, fantazie nebo prostě jen milá povaha, to nechám na vašem uvážení.

Míšo, až se mi skoro nechce zeptat? Ještě budete užívat sladkých vánočních prázdnin nebo už krutě vybírat dovolenou ze zaměstnání?
Bohužel ta druhá možnost LaughingMé současné zaměstnání mi ale nevyhovuje a chystám se vrhnout do něčeho nového. Ráda bych zrealizovala své dlouhodobé plány, na které jsem stále neměla odvahu. Ale co člověk nezkusí, nemá, že? Miluju pejsky a proto bych ráda vlastní psí salon, možná zkusím i vizážistiku, s touto myšlenkou si také ráda pohrávám. Jsem prostě kreativní blázen, pořád musím něco vymýšlet a tvořit. Stereotypní práce mě ubíjí.Vím, že se na svátky moc těšíte. Co je tím největším lákadlem?
Na Vánoce se těším každý rok. Je to hlavně ta kouzelná atmosféra, rodina je pohromadě, nazdobený stromeček, cukroví na stole, v televizi pohádky… a nemůžu se dočkat, až si moji blízcí rozbalí mé dárky! Strašně mě baví nakupovat dárky!

Máte to vzhledem ke svému mládí ještě v živé paměti a tak, jak se mění Vaše vnímání vánočních svátků v průběhu let? Něco jste vnímala jako dítě, něco teď jako mladá žena…
Zrovna nedávno maminka vzpomínala, jaká to byla úplně jiná radost, když jsme byli ještě malí a věřili na Ježíška. V noci před Štědrým dnem rodiče vždycky nechali pod stromečkem nějaký dárek, a když se bráška ráno vzbudil a našel ho, byl z toho úplně nadšený! Vždycky křičel: "Byl tady Ježíšek! Byl tady Ježíšek!" Nejvíc asi vnímám právě tuhle změnu, jako dítě pro mě byly Vánoce kouzlem, těšila jsem se hlavně na dárky. Ale teď se víc těším na to, jakou radost bude mít má rodina z mých dárků. A taky na to, že budeme všichni pohromadě a užívat si ten klid a pohodu.
Vánoce jsou kouzelný čas, plní se přání a to nejen ta, která si splníme díky penězům a přízemním hmotným záležitostem. Je to právě ten vzdušný čas duchovního spojení s tím, co máme rádi, co nám přináší radost? Píšete o svátcích? Napadá vás třeba v tento čas něco výjimečného?
Většinou o svátcích píšu. Píšu kdykoli, když mám zrovna nápady a psací náladu. Ale tento rok si plánuju odpočinek Laughing

Ostatně, pamatujete si občas, za jakých podmínek vznikala nějaká určitá část Vaší knihy? Že i po letech si řeknete - á, tohle jsem psala tehdy, když….
Něco ano, jak v čem. Je ale pravda, že vzpomenout si teď dokážu jen na jednu. Třetí díl Poselství jednorožců, nechala jsem umřít kentaura Temase. V té době mi umřel můj milovaný králíček Ferdík a vím, že v následující kapitole, kdy Temasovi přátelé truchlí, jsem se tak trochu vypsala ze svých pocitů. Každé naše zvířátko bereme za člena rodiny.

Jaké je to Vaše největší vánoční přání, co byste si přála, i když třeba víte, že se to nesplní?
Říká se, že ta největší přání se nemají říkat nahlas ;-) V tomto případě psát veřejně Laughing

V tuto dobu je už po Štědrém dnu, máme si užívat mezisváteční dny. Jaké pro Vás budou?
Nemůžu se dočkat, poslední měsíce byly hodně hektické a ještě mě dost spěchu a práce čeká, protože do konce února musí být hotový 2. díl Syna pekel a já mám celkem skluz. Takže budu nejspíš psát, ale psaní miluju, tak na co si stěžovat?

Máte třeba nějaké vánoční rituály, procházku nebo jen spočinutí v nějaké myšlence před štědrovečerní půlnocí apod?
My už od dětství prožíváme Štědrý den trochu jinak. Po obědě jdeme s rodinou na procházku do lesa, kde necháváme jablka a pečivo pro zvířátka, potom nakrmíme pejsky a mezitím nás doma navštíví Ježíšek. K nám zkrátka chodí už po obědě Laughing Až do večera se potom těšíme z dárků.

A na závěr se zeptám, co chystáte pro své čtenáře příští rok?
V březnu vychází má nová fantasy kniha Syn pekel - Vlčí krev a také se bude chystat křest v paláci knih Neoluxor v Praze. V září pak bude následovat 2. a tím i poslední díl této série. Mezitím se chystám psát další knihu, tentokrát romanci, o všem budu samozřejmě v průběhu čtenáře informovat na svých stránkách (burdova-michaela.blog.cz).
Foto: Michaela Burdová, Fragment
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.