Výklad pro D.: Kudy se vrtnout?

14. listopadu 2015 v 7:49 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Dotaz: "... (upraveno)...rozvádím se a nemám práci. Zúčastnila jsem se už mnoha pohovorů a nic. ... Mé sebevědomí je na bodu mrazu. Jak zvýšit teplotu, nastartovat a kterým směrem vyrazit?...D."
Milá D., ono se to pohne kupředu, ale bude to ještě nějakou chvíli trvat. Bod mrazu je z karet rozhodně cítit a cekově to rozhodně není růžová situace.Nedaří se ta materiální stránka, ale tam je se to ještě nějakou dobu bude "nehýbat".
S tím se prostě nedá pohnout. Spíš se ty události chystají někde kolem vás. Rozhodně ale někde blízko, blizoučko je někdo, kdo vás hodně potěší.
Snad láska? Snad jen milý člověk, který nějakou tu šanci na úsměv přiveze. Hodně zajímavě se mi ale potvrzuje Vaše budoucnost. Přijde období, kdy budete mít pocit, že se vůbec nic nehýbe, že se nemůžete hnout a přitom byste třeba ráda. Když se však ponoříte do svého nitra, zjistíte, že vlastně nikam postupovat nechcete, pracovně, ve vztahu - že chcete jen odpočívat.

Jen chvilku, oddechout si a srovnat si život. Pozorně se v tu dobu dívejte kolem sebe, protože tam bude někdo, kdo vám nabídne pomocnou ruku, nepřehlédnete ho.. a pomůže vám udělat nějakou zásadní věc, zásadní rozhodnutí (tady jsou dvě "konečné a zlomové" karty na sobě, to je kombinace, která se jen tak nevidí!!!) a to, co přijde bude klidným plutím na oceánu života.
Jak se nastartovat a jak zvýšit teplotu, ptáte se… vychází mi jediné. Tím, že zvolníte a více se useberete. Přestanete cokoliv chtít, budete jenom naslouchat tomu, co se děje kolem vás. Dívat se po šancích a nabídkách a povolit to napětí, že něco musíte. Na chvilku, zkuste to na jeden den, ať víte, jak takový pocit chutná i jak je vydřený…. To lpění a chtění tam je strašně moc a blokuje to všechno. Dejte si od všeho pauzu, věnujte se pár dní jen sobě, tomu, co máte ráda, nevím, cestičku k tomu uvolnění si musíte najít podle sebe a svých zálib a povahy.
Budoucnost je skvělá, sice ta překážka k přeskočení, kterou popisuji shora… a o které patrně už v tuhle chvíli víte a víte, o co by asi mělo jít… bude nepříjemná a bude bolet, bude při ní srdce krvácet… ale překročit vlastní stín se v tu chvíli vyplatí. Dostane se vám vytouženého klidu…
Hodně štěstí...

I D. dostává knížku od Davida Deidy a já z ní pro tuhle chvíli vybírám třeba otázku, která může zajímat kdekoho, nejen ji...
Najdu někdy muže, který mi dá lásku, po jaké toužím?
"Jedním ze základních emocionálních domněnek v milostných vztazích je pocit Ty mě nemiluješ: Všichni máme jakési pomyslné "tlačítko", které partner občas stiskne a vyvolá v nás pocit Tento člověk mě nemiluje. Tlačítko "nikdo mě nemiluje" je jedním z nejdestruktivnějších bodů v intimních vztazích, protože se často stiskne zcela náhodou. Náš pocit, že nejsme milováni, nemá nic společného s naším partnerem. Cítíme vlastní uzavřenost vůči lásce… …Ve vztazích často dochází ke stisknutí těchto "tlačítek". Stačí, aby se muž cítil jen trochu omezován, a už se od vás odtáhne. A když to udělá, váš radar to zaznamená a hned se cítíte nemilovaná. Odtáhnete se i vy a on vnímá, že je nějaký "problém", který je třeba spravit, takže se cítí ještě víc omezovaný. A tak to jde pořád dokola. Pokud si uvědomíte, že váš partner své reakce neovládá, pak zaznamenáte ve vztahu velkou proměnu… … Žádný muž není schopen dávat vám neustále takovou potřebu lásky, po jaké toužíte. Když vaše vnitřní dítě nedostane, co chce, bude chtít utéct, zhroutit se nebo oplatit kopnutí. V důvěrných vztazích, stejně jako v rodičovství, je třeba milovat i přesto, že vám partner tiskne tlačítko či vás "kope". Láska vyvolává lásku. Trestání a odtažení bez lásky neposkytuje dobrý základ pro důvěru a skutečný růst vztahu.
Knihu Davida Deidy: Když jde o muže vydalo v těchto dnech nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013,www.synergiepublishing.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.