TAROTOVÁ KNIHA - ve dvou verzích - bez karet jako Svět tarotu a s kartami jako Základní tarot.

VÝKLADOVÝ DEN s Andělskými tarotovými kartami

14. listopadu 2015 v 7:54 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Jak jsem slíbila, je tu první výkladový den a Andělskými tarotovými kartami, jejichž autorkou (textů) je Doreen Virtue a Radleigh Valentine a po výtvarné stránce se realizoval Steve A. Roberts. Jak se toto spojení tří zajímavých lidí podařilo, můžete nyní na vlastní kůži vyzkoušet.
Nabízím Vám možnost pod tento článek o Andělském tarotu Doreen Virtue psát své dotazy. Dočkáte se odpovědí!
Nejprve se ale na tyto nové karty podíváme trošku podrobněji.

Očekávání jsem měla velká, na obrázcích vypadala tato sada úžasně a na první pohled bylo jasné, že nebude úplně typická. Či spíše, neočekávala jsem něco "klasického"…
Ona odchylka od klasiky je o to výraznější, že tu autoři místo holí, mincí, pohárů a mečů zvolili přímo živel. Takže je tu voda, vzduch, země a oheň. Jednotlivé sady malé arkány jsou také odlišeny barevně.


Také karty velké arkány se někdy jmenují jinak, než v klasickém tarotu. A tak místo Blázna tu je Snílek, místo Smrti Osvobození, místo Milenců Zamilovaní apod… Snadno se takové rozlišení může stát zavádějícím pro výklad. Výhodou i nevýhodou může být i to, že na kartách jsou krátké afirmace ke každé. Pár charakterizujících větiček. Usnadní to orientaci začátečníkovi, na druhou stranu význam mnohých karet je hlubší a tyto věty mohou být příliš povrchní a zavádějící.

Ale asi není účelem hloubat nad těmito kartami nějak přílišně, ale pojmout je prostě tak, jak jsou. S tím, že mnohé nám při výkladu může napovědět intuice, myšlenky a náhlá vnuknutí.
Pro mě je to bezesporu zajímavá sada, kterou bych si však jako tu svou první rozhodně nepořídila, protože je přece jenom jiná, zvláštní a netypická. Jako zpestření a návštěva andělských světů je však geniální.

Výtvarná stránka je právě taková, jaká u andělských karet bývá... andělé, archandělé, mořské víly, jednorožci... některé vás třeba osloví více, jiné méně. Mě se moc líbí karty Vody... pohárové, jsou splývavé, jemné... Naproti tomu ač mám ráda téma jednorožců, někdy mi přišly karty trochu přeumělkované, ale na druhou stranu, jde o to ponořit se do obrázku, takže... i když se to na první pohled nelíbí, zkuste to. Třeba budete překvapeni. Tohle je prostě tak trochu jiný tarot.
A nejste-li vyloženě příznivci andělských bytostí, může to být cestička poněkud delší.
Tak se ptejte, dnešek patří jen Vám a Andělským tarotovým kartám.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.