VÝKLADOVÝ DEN s Kouzelným kočičím tarotem

14. listopadu 2015 v 8:18 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Nabízím dnes jedinečný výkladový den. Kouzelný kočičí tarot je něčím, na co sahám velmi ráda, co hřeje moudrou energií a co mě uvádí do příjemného stavu duše. Mimořádně podařené dílo autorky textu a výtvarnice, která dala do obrázků duši. Dokonce natolik, že jsem první týdny strávené s tímto tarotem vůbec nepotřebovala přiloženou knihu. Schválně jsem se ji neotvírala, abych si nějak neporušila to vzácné a velmi silné pouto a mluvu těchto tarotů.Kniha mne však také překvapila. I když jinak, než jsem očekávala.
Kouzelné kočičí příběhy vás provedou magickou říší kočičího tarotu. V knížce najdete podrobný popis všech karet a moudré kočky vám pomohou nalézt odpovědi na všechny důležité otázky. Karty Velkých arkán jsou zde představeny jako Kočičí mysteria a karty Malých arkán jsou zastoupeny čtyřmi kočičími klany - ohně, moře, nebe a země. Příběhy z této knížky vám dávají jedinečnou příležitost poznat svět tarotu i svět koček v úplně novém světle. Díky perfektní znalosti obou prostředí dokázala autorka Lunaea Weatherstone umně skloubit tradiční významy tarotu s vlastnostmi a moudrostí koček. Oživit tuto tarotovou sadu pomáhají krásné ilustrace Mickie Mueller.

A když se vrátím ještě k onomu překvapení v knize, tak je zcela specifické. Na konci knihy je malé nahlédnutí do zákulisí výroby karet. Črty a malůvky, kterými Mickie Mueller začínala, jak si vypisovala jednotlivé významy na karty a kreslila k nim odpovídající obrazy, podobenství, proč a jak kde umístila určité rostliny nebo symboly. Je to neuvěřitelně podnětné a dává to zpětně nový náboj si balíček karet vzít a znovu prostudovat detaily.
Vůbec, Kouzelný kočičí tarot je jedním z mála, kde se DOOPRAVDY můžete spolehnout jen na obrázky, na intuici, na symboly na kartách. Není tu nic zbytečně… Obrázek přímo sálá energií, které se při výkladu spojuje s dalšími.

Je to dynamické, pohyblivé, lehké a vrnivé zároveň. Když jsem těmito kartami vykládala, měla jsem dojem, že se mi před očima skládá celý příběh toho, pro koho jsou karty určeny. Je velmi niterný, řekla bych,že jde hodně do samotné podstaty člověka, občas z toho probleskují i reálné události, které přijdou… ale ten spád a síla, jakou tyto karty mají - to se jen tak nevidí.

A když jsem si poté ještě otevřela knihu a pročítala jednotlivé významy, z nějakého úžasného důvodu mi zůstávaly v hlavě, zapadaly do obrázků a do pocitů, které jsem měla již předtím. Doplňovaly moje pocity… události, které jsem vyložila.

Protože třeba karta Kotě nebe (což je karta Pážete mečů)
"Pozornost kotěte klanu nebe upoutala věc třepetající se vysoko nad ním. Kotě se proto poprvé v životě pokouší udělat velký skok a zkouší to znovu a znovu a neustále se při tom soustředí na svůj cíl. Tímto způsobem se učí různým taktikám a strategiím, jak zvítězit nad nepřítelem, kterým je v tuto chvíli vítr. Ale to teď vědět nepotřebuje,v tuto chvíli touží jen po jednom - chytit onu věc ve vzduchu. Jednou se mu to podaří."

Anebo… situace o mnoho horší… Desítka nebe (Desítka mečů)
"Tento kocour klanu nebe byl vypuzen ze svého klanu a nikdo se teď k němu nepřiblíží, aby mu pomohl. Je zraněný a osamělý, má hlad a zmocnila se ho beznaděj. Je na hranici svých sil. Možná přichází konec jednoho z jeho devíti životů, ale třeba se mu ještě podaří najít útočiště u jiného klanu, pokud se ho nějaký ujme, a uzdraví se. V každém případě je to konec života, jaký dosud vedl, a kocour si toho je vědom."
Takže milé dámy, milé kočky… dnes se ptejte… Kouzelný kočičí tarot a já - jsme tu pro vás…

O autorce a výtvarnici
Lunaea Weatherstone
Je kněžka, spisovatelka, učitelka a vykladačka tarotu. Pohanské obci slouží již přes dvacetpět let, od chvíle, kdy se stala majitelkou a editorkou časopisu SageWoman. Stala se matkou keltského ženského časopisu Kruhu stříbrné větve (Sisterhood of the Silver Branch) a nabizí roční online programy Návrat Bohyně. Tarotu se věnuje přes čtyřicet let.
Mickie Mueler
Je výtvarnice, která již získala mnohá ocenění a uznání kritiků jako autorka děl z oblasti fantazie, pohádek a mýtů. Mickie ráda vytváří magické obrazy plné víl, bohyň a bájných postav. Maluje především pastelkami, do nichž přidává kouzelné bylinky hodící se k malovanému tématu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.