VÝKLADOVÝ DEN s Tarotem magické brány

14. listopadu 2015 v 8:09 | Renata a nakladatelství Synergie |  Výklady pro vás a výkladové dny
Tak konečně je to tu a za prvé, Ciro Marchetti vydal další karty a za druhé, další výkladový víkend. Takže se nejprve společně podíváme do této nadmíru zajímavé karetní sady, která mne oslovila na první dotek a já doufám, že to na výkladech bude znát.
Čeká nás výkladový víkend, takže se můžete ptát, dotazovat, stěžovat si, fňukat, vztekat se a kdovíco ještě, co nemůžete jinak.
Tady monitor snese všechno a já pevně věřím, že i Tarot magické brány snese všechno. Všechno vaše trápení nějak uhladí.

Takže se sami podívejte na tu krásu!
Styl Cira Marchettiho se nazapře a tyto karty se mi zalíbily na první pohled.
V příručce najdete nepříliš klasické povídání o jednotlivých kartách, ale také řadu pro mě úplně nových výkladů, nově poskládaných pohledá na problémy. Propracovanost je znát na každém detailu, ať už ve vyobrazení karet nebo v jejich interpretaci v knize. Tu obstarala odbornice na tarot Leisa ReFalo. Karty magické a krásné, stvořené pomocí digitálních technologií.
Moderní a přitom skrývající starobylou moudrost.
Myslím, že tady můžeme pokroku trochu poděkovat, protože přinesl neobyčejné dílo.
Některé karty se mi líbí víc než jiné... třeba tyhle dvě:
Nádherně vyobrazená Síla... a krásný výjev spokojené domácnosti a míru.
U Síly se zastavím a podíváme se do příručky, co se tu o ní píše. Můžete ochutnat "rukopis" Leily ReFalo.
Dcera plamenného meče, Vládce lva
Klíčová slova: Síla, disciplína, výdrž, statečnost, odvaha, chtíč, moudrost, léčení, zvířata, příroda, jemnost, vitalita, sebezmocnění, kontrola nad zvířecími instinkty, poctivost, vášeň, mocný vliv, mírná kontrola, sebepoznání, důvěra.
Klíčová slova pro obrácenou kartu: Všeználek, domýšlivý, perfekcionalista, pomstychtivý, kritický, předsudky, výstřednost, neštěstí, potřeba soucitu.
Popis: Pružná, ohnivá královna sed na zlatém trůnu a hladí tygra, čímž mu na temeni rozsvítí zářící hvězdu. Lev s leopardem stojí na stráži a hvězdy na temeni jim také září. Tyto nádherné kočkovité šelmy ztělesňují vášeň a ohromné fyzické možnosti. Ze všech vyzařuje elegance a smyslná síla, pro tyto šelmy typická.
Význam: Ve starších sadách karet se Síla nazývala "statečnost", zásadní vlastnost potřebná k tomu, aby mohl člověk s rozumem čelit fyzickému a morálnímu nebezpečí - nevyhledávat ho a ani se mu nevyhýbat. Tyto nádherné kočkovité šelmy svou sílu předvádějí tím, že i když v sobě mají obrovskou fyzickou sílu, nepoužijí ji, pokud to není nutné. Narozdíl od štěkajícího psa by tygr nepózoval a nikoho nezastrašoval. Síla spočívá v jemném ovládání otevřené dlaně...
Element: Oheň (horký/odděluje a suchý/formuje) Oheň je aktivní, mužský, dynamický, enegický, posilující, povzbuzující, spontánní, transformativní a nepředvídatelný.
Astrologie: Lev. Lev je pyšný, dramatický, elegantní, zábavný, charismatický a okouzlující. Také může být okázalý, dogmatický, vykořisťovatelský, ovládající a vychloubačný.
Nadání: Sebekázeň, odvaha
Rada: Pociťte svou vitalitu, sílu a mírnost.
Opravdová síla nikdy neporušuje krásu nebo soulad, nýbrž často je vzbuzuje; ve všem, co je velkolepě krásné, má síla velký podíl na působivosti této krásy.
Herman Melville, Bílá velryba, Kapitola 86, "Ocas"


Tak tolik popisky k jedné kartě. Jsou pojmuty jinak, jsou to pojmy, které ve své stručnosti budí pocity. Je to zase něco úplně jiného a tak věřím, že Tarot Magické brány si najde spoustu zcela zvláštních vyznavačů. On totiž budí pocity zase úplně jinak, než běžné karty.
A ještě vám ukážu jednu, která mne zaujala. Desítka mečů. Zaujal mne výraz bolesti ve tváři toho muže:
Tak se s Vámi těším na pěkný výkladový víkend, piště otázky a já je budu postupně zodpovídat ještě v průběhu příštího týdne.
A patronát nad celou akcí tentokrát převzala mládež, čili Zlatá kočka, poněvadž ta Modrá si bere dovolenou, kterou tráví v chladné ložnici, protože jinak to prostě nejde. Nebudeme jí tedy rušit a využijeme mladou krev:
O autorovi:
Ciro Marchetti je výtvarník pocházející z Velké Británie, který získal několik uměleckých cen. Poté, co v Londýně vystudoval umění, se věnoval kariéře v Evropě a Jižní Americe. Nakonec se usadil ve Spojených státech, kde v Miami otevřel designérskou agenturu. Kromě řízení své firmy pořádá Ciro Marchetti na floridském Uměleckém institutu ve Fort Lauderdale semináře a přednášky o digitální grafice a ilustracích a pokračuje ve vytváření svého vlastního vizionářského umění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.