TAROTSKOPY NA LISTOPAD A PROSINEC.
AKTUÁLNĚ: Nové objednávky na vánoční výklady již mají stopstav - už bych jich víc nestihla. Další vlna výkladů už bude bez obrázků konkrétních karet, výklad oživím ilustračními náladovými obrázky a víc se zaměřím na text, protože tak to máte prostě raději a já se tomu přizpůsobím.
Kdo nestihne vánoční výklady a měl by zájem o speciální výklad, tak prosím vyčkejte, v průběhu Vánoc přidám do nabídky nový výklad podobný, tentokrát celý nabitý NOVOROČNÍ energií a ten by byl k vypracování po 10.1.2019.

Prosinec 2015

Vítej, roku 2016: Nechť Vám leží ve dlani

31. prosince 2015 v 6:47 | Renata |  ODPOVĚDNA
Přeji všem čtenářkám krásný dnešek, ať za sebou s úlevou a důstojně necháme ten letošní rok a k tomu dalšímu...

Přeji vám jen, ať je to rok, který vám bude ležet úplně celý na dlani.
A bude hřát.


Ať přináší co nejvíc toho šťastného a dobrého....
A každé z Vás do příštího roku přeji alespoň JEDNO splněné přání!

AUDIOKNIHA: Pes baskervillský

30. prosince 2015 v 11:51 | Renata |  AUDIOknihy
Mám pro tuhle věc slabost. Sherlock Holmes a jeho případy. Ve všech možných podobách. Filmových, knižních, a jako třešničku na dortíčku také audiopodobách.
Rozhlasové hry s touto tématikou... Našla jsem nedávno jednu hodně starou na ulozto.cz Byla rozpraskaná, prskající jak stará gramofonová deska, ale byla úžasná.
A tak jsem s rozkoší čekala na tuhle novodobě zpracovanou.

Najdete ji na audiotéce a ukázku si můžete poslechnout pod tímto odkazem PRÁVĚ TADY, jááá už se bojíííím!

Co zaujme na první poslech a potěší, je zachování onoho "starobylého pelu", se kterým si pohráli zvukaři. Žádné do dokonalosti vypilované zvukové efekty, ale je to naopak dílo, které učaruje staromilcům. Je naprosto ve všem hodno sira Arthura Conana Doyla. Se vší noblesou.
Vintage styl v audiotvorbě.

To bylo pro mě tak vzrušující, že jsem si okamžitě poskládala jednotlivé kapitoly a už se jen kochala. Se vší vážností to je klidně dobré poslouchání i pro děti. Naučí se u toho alespoň kultivovaně bát! Porovnávala jsem samozřejmě s oním starším dílkem, které jsem poslouchala pár dnů předtím, a musím říci, že autoři přesně zachovali originál. Samozřejmě někde je něco zkráceno, ale ty zásadní okamžiky jsou jako přes kopírák.
Herci odvedli výtečné výkony a v ani v nejmenším nepoznáte, že jsou z časů současných a prudce moderních. Troufám si doufat, že i pro ně byla práce na tomto skvost, milou a okázalou zkušeností.
Dokonale procítěné, dokonale ozvučené a dokonale napsané! Ale to už má na svědomí Sir Doyle.
Vydává www.audioteka.cz

2. kolo SOUTĚŽE: O 5 Blbounů do každé rodiny

30. prosince 2015 v 8:16 | Renata a nakladatelství Fragment |  Juchú, nové soutěže!
Tak je tu druhé kolo soutěže o 5 Blbouních knížek. Zůstaneme stále u rodičovských schůzek a trapasů s nimi spojených.
Minule jsem tu psala o zeleném chlupatém chlebu v lavici, pokud vím, často takhle končí i pomeranče. Jsou to drobné radosti čekající na na rodičovskou schůzku vyfešákované matky a otce.

Pište do komentářů /můžete použít jiné jméno/, ale nezapomeňte napsat svůj email, ať vás mám kam kontaktovat s případnou výhrou.

KDY JSTE SE NEJVÍC STYDĚLI NA RODIČOVSKÉ SCHŮZCE... pochlubte se trapasem, jehož původcem byli naše sladké ratolesti?

Takže maje má už svou výhru z prvního kola jasnou...Další čtyři Blbouni čekají právě na vás..

a maje vás inspiruje... :-D

Za co jsem se nejvíc styděla na rodičovském sdružení? Když mi "nesedla" sklenička vína.

V práci jsme si dali (asi 2 hodiny před rodičákem) skleničku vína. Podotýkám, že fakt byla jedna jediná. V klidu jsem ji dopila, šla umýt skleničku a pomalu se připravovala na rodičák. Už když jsem odcházela, cítila jsem lehonkou špičku v hlavě. Fakt, nepatrnou. Neohroženě jsem vtrhla do dceřiny třídy a počala hledat její brloh. Začalo mi být šoufl, protože přečíst podepsané sešity, válející se u rohu stolů, mi moc nešlo. Parchanti to snad schválně psali příšerně. Už když jsem se ptala jiných rodičů, kde moje dítě vlastně sedí, mi začalo silně docházet, že mi trochu drhne jazyk. Tak jsem si řekla, že budu celou dobu potichu a ani nepípnu. Nápad to byl dobrý, ovšem topení ve třídách bylo zapnuté na maximum, aby nás ta schůzka pořádně rozpálila. Takže když po 20ti minutách sdělila učitelka, ať si dojdeme stoupnout do fronty a zeptat se na známky svých ratolestí, nevěděla jsem, jestli mám mít radost, že to končí, nebo plakat, protože mi bylo jasné, že stabilita nebude moje silná stránka. Nakonec jsem chvíli vrávorala, chvíli se opírala o stůl, o další rodiče a když na mě přišla řada, zmohla jsem se jen na povytáhnutí obočí a kývnutí na učitelku a magickou větu: "tak jak?" taková hanba mi nikdy dřív ani potom nebyla.

Ženy, nezúčastňovat se pracovních slavností před rodičákem! Smějící se

Těším se a možná se letos taky pochlubím. On ten chleba se zelenou srstí byl ještě prdlajz proti tomu, co jsem zažila letos.

Děkuji nakladatelství Fragment za 5 knížek do soutěže, www.fragment.cz

ROZHOVOR: Benjamin Kuras a svět podle žen

29. prosince 2015 v 0:48 | Renata |  Osobnosti
Benjamin Kuras je autorem knihy Jak zabít civilizaci. Mimo jiné. Kniha o sledu historických událostí, předvečerů válek a pádů civilizací díky lidské hlouposti. Kniha, jež to všechno slepuje zdravým selským rozumem a bez servítků se dívá na politiku, která kvůli vlastnímu prospěchu prodá svůj lid. A lid - se nebrání. Protože má jiné starosti. Třeba ty existenční nebo trošku žabomyší drobnosti.
S autorem jsem dělala rozhovor pro kulturní a zpravodajské weby a vyvstal jeden zajímavý problém.

Jak by vypadal svět, kdyby v něm vládly ženy?


A napadla mě otázka ještě zajímavější. Jak by vypadaly orientální, arabské země, kdyby islám vzaly tehdy kdysi do rukou ženy? A tak jsem autora oslovila ještě jednou… speciálně pro vás, milé čtenářky.

Pane Kurasi, kde se to vůbec všechno zvrtlo? Je opravdu možné, že pár jedinců dokáže z celé společnosti dokázat (nemusíme se teď omezovat pouze na arábii) za pár staletí národ, kde na jedné straně stojí bestiální agresivita a na druhé psychicky i fyzicky podlomené oběti?

Ve svých "sexy" knížkách Tao sexu, Ciao sexu a Mao sexu jsem vyslovil podezření, že politická a mocenská agresivita má něco společného s perverzí sexuálních pudů - přesněji řečeno mužským sexuálním egoismem, pro nějž je sex jen zdrojem vlastního uspokojení bez ohledu na potřeby a tužby ženské. Potvrdil mně to později dánský psycholog a sexuolog Nicolai Sennels, který jednu dobu působil jako vězeňský psycholog a studoval psychologii muslimských sexuálních násilníků. Z toho dostal nápad prostudovat si Korán z hlediska sexuologického a nalezl tam řadu příčin dnešní mužské islámské agresivity a krutosti. Na rozdíl od Bible, která stanovuje v sexuálních vztazích různé formy zdrženlivosti a sebekázně, Korán schvaluje znásilňování a sexuální zotročování žen z poražených etnik, pedofilii ( což tehdy znamenalo sex s dívkami předmenstruačního věku) a dává mužům volnost oddávat se bez omezení jakýmkoli sexuálním choutkám s výjimkou sexu s ženou jiného muslima. Vinu za neschopnost krotit vlastní choutky pak přenáší na ženy, které si potřebuje zahalovat, aby ho nerajcovaly, vinu za znásilnění přenáší na ženskou "nestoudnou provokativnost" a podobně. Když k tomu přidáte povolené víceženství, vycházejí vám na každého "úspěšného" muslima se čtyřmi ženami tři muži neúspěšní a zamindrákovaní, sexuálně nevyžití, nadržení, frustrovaní, destruktivní a nabití vztekem. Navíc jim ještě zakážete alkohol a všelijaké "neznabožské" formy zábavy - a taky sex homosexuální - a máte tu obrovskou potenciální armádu zuřivců. Teď jim k tomu ještě slíbíte, že dobýváním nepřátel si mohou získat sexuální otrokyně a i když ve válce padnou, v ráji na ně čekají sladké panny. A máte z nich armádu nebojácnou a neporazitelnou, protože se vnímají jako vítězové za každých okolností - bez ohledu na to, zda v boji zvítězí nebo padnou.

Runový výkladový den. Aneb jaký bude rok 2016? Zrychlení z úspěšnému konci

28. prosince 2015 v 8:57 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Blíží se poslední den roku 2015. Něco přinesl, něco odnesl, stejně jako každý jiný rok.
I ten příští něco odnese a něco nového nám přinese.
Tohle je runový a tarotový výklad na energii příštího roku.

ROK 2016: Zrychlení k úspěšnému konci
Tak nějak by se dalo následující rozestavění charakterizovat.
Jasně, ta Desítka mečů vypadá hodně hrozivě, ale ona tam toho chlápka na střeše londýnského domu nepřipíchla jen tak. On něco provedl...on už nechtěl nebo nepotřeboval žít. On už toho měl prostě dost. Některé tarotové sady masochisticky vyjadřují tuto kartu jako krvavou a vražednou. Svádí to k tomu, já vím... ale tady už něčeho bylo prostě dost, došla energie, došla nálada, došla trpělivost. Osud se už na to nemůže dívat a tak zasáhne. Na druhé straně karty je ale svítání. S tímto koncem začíná něco nového. Čistého a průzračného jako nový den.
Cokoliv vám tedy příští rok odnese, tak to bude něco, čeho už v tuto chvíli možná začínáte mít plné zuby. Strašně moc se vám uleví....

A runa, kterou jsem k této kartě vytáhla je Kaunaz. Pochodeň. Runa, která označuje náhlý, rychlý pohyb, akci, vnuknutí řešení a děj, který započíná, notně zrychluje - pozor - k úspěšnému konci. Může to zezačátku vypadat všelijak, ale na konci si oddechnete a budete vědět, že takhle přesně to mělo být a budete s výsledkem spokojeni.


Tak, tohle jsou runy, které dnes putují poštou za Zuzkou...

A s koncem roku zavírám i speciální runovou krabičku a zase se do ní podívám v listopadu příštího roku.

Tak pojďme si dneska sáhnout do run.

Pište do diskuze své dotazy, které se týkají událostí v roce příštím...

Využijme tenhle ještě stále magický čas posledních záchvěvů letošních dnů...

Renata

Děkuju za adventní výklady...

27. prosince 2015 v 19:23 | Renata |  ODPOVĚDNA
Tak... je neděle večer, je po Vánocích a právě jsem poslala poslední adventní výklad pro vás... A pro letošek končím.
Uzavřel se i ten magický adventní čas, při kterém má tenhle jedinečný výklad vázaný na světlo svíček a vánoční čas, nesmírnou sílu.


A tak mi nezbývá než s pokorou a nesmírným potěšením poděkovat za vaši důvěru. Všem, kdož si o adventní výklad napsali. Budu ráda, když mi v průběhu roku budete psát, jak se výklad plní a co potřebujete ještě dořešit. Moc si vážím každé z Vás a věřte mi, že jste mi každá (no i jeden pán byl, tak abych nebyla nespravedlivá) utkvěli v paměti.

Celkově to bylo velmi příjemné
Musím ale říct, že nadcházející rok má mít energii tarotové karty Věž, a že se to v mnohých výkladech hodně ukazovalo. Takových 80% všech výkladů bylo opravdu o tom, že se věci, na které dlouho čekáte, začnou hýbat a plnit. Mladé dámy budou dospívat v pořádné silné a ženskosti plné ženy a až na výjimky to tam bylo u vás moc fajn i s láskou.
Také jsem si všimla toho, že se ve výkladech dost často opakovaly jedny a ty samé karty. Jakoby některé byly pro příští rok favorizovány! Je jich 78 a každá jste jich měla 10 (plus dovýklady).

Mnohokrát jsem ve světle svíčky vzala do ruky ty nejšťastnější, ochranné karty, splněné sny. Moc mě to těšilo. Opakovalo se tak, že by se z toho jeden začal usmívat.

A tak vám děkuji, milé Kočky, čtenářky, bez kterých by tyto stránky vůbec nebyly, v neposlední řadě i Popelkám a Kočkopopelkám, za to, že jsme si společně zpříjemnili ten předvánoční čas a mnohé z vás jsem viděla alespoň na obrázku.
Jedna jste hezčí než druhá.

Takže tímto končím adventní výklady, do konce roku budu jen zodpovídat obyčejné dotazy na emailu a v lednu pro vás chystám další výkladovou nabídku.
A bude jiná. Úplně nová. A myslím, že vás příjemně překvapí.

A samozřejmě myslím na runový výkladový den, ten BUDE....

Výherci Vánoce mám rád

25. prosince 2015 v 11:34 | Renata |  Juchú, jsou tu výherci
Tak, jsou tu výherci nepilovské knihy Vánoce mám rád:

Lucie Hovorková, Jiří Kysela a Lenka Koucká.

Po novém roce se můžete těšit na knížku.


Dnes kvůli včerejšku zavřeno

21. prosince 2015 v 12:09 | Renata |  ODPOVĚDNA
aneb pár dnů pauza, bacil a nával práce způsobí, že se tu nějakou chvilku nic dít nebude.
Plánovala jsem na dnešek runový výkladový den, když je ten slunovrat, ale jsem zralá se vyložit leda sama do postele.
Do konce roku nějaký mezisváteční výkladový den ale určitě bude!
A taky vás čeká soutěž o chlebovou a pečící kuchařku....
Tak zdar a sílu proti vííííru a dnes prostě kvůli včerejšku zavřeno. :-)

SOUTĚŽ o 3 POCHLAPené chlapy

19. prosince 2015 v 7:56 | Renata a nakladatelství Synergie |  Juchú, nové soutěže!
Skvělá a mimořádně dobře prakticky napsaná kniha Pochlap se! od amerického autora Owena Marcuse je podle jeho vlastních slov nevznikla, pokud by tento muž nepotkal legendární knihy Davida Deidy.
A protože Marcus Owen trpí Aspergerovým syndromem, je celý tento jeho počin (nejen kniha, ale i jeho výuka a kurzy pro muže), obrovskou naději pro všechny, kdož mají nějaký handicap. Jakýkoliv. Jde to s ním bojovat. Jde vykřesat v kamenu jiskru.
I tak by se dala jinak nazvat tato kniha.


A soutěž jsem tentokrát pojala tak, že si budeme povídat v diskuzi.

Jaké vlastnosti vám na dnešních mužích chybí?


Tři z Vás poté budou vybráni přesně na Silvestra, 31. prosince 2015 a odměněni touto knihou.
Pro účast v této soutěži ale nezapomeňte napsat svůj email do kolonky ve svém komentáři. Ať mám výherkyně kam kontaktovat.

Owen Marcus: Pochlap se!

18. prosince 2015 v 10:34 | Renata |  Knihy pro dospělé
No… Tak jestli nějakého muže neoslovil David Deida a jeho mužské knihy, tak tento jím inspirovaný americký autor je dalším na řadě. A řekla bych, že může slavit úspěch. Praktická kniha. Teoretické části knihy, ale i ty, jež zavádějí do každodenního cvičení a uvědomování, jsou psány stručně a jasně. Jasnost a přímočařost se někdy podobá návodu k instalaci softwaru a tak je to pro mužský mozek dobře. Nikde nerozvíjí nesmyslné nadstavby plné "růžové vaty", kterou my ženy tolik milujeme a v které je David Deida tááák sexy, ale Owen Marcus jde všude přesně po tom, co zrovna řeší.

Identifikuje problém a po kouscích ho rozebírá napadrť, aby ho následně mohl velmi přesně a bez zbytečných řečí složit.
Máte to taky, pane tady vedle? Ano, máte? Super. Nemáte… tak ještě jednou a přesněji!

Autor je "asperger" a to mu kupodivu velmi pomáhá
Nejprve jsem nad touto knihou měla pocit, že to bude přepis Deidova učení. Nebo že nás tady kdosi, kdo má zlomenou nohu, bude učit po ní chodit. Owen Marcus totiž sám bojuje s různými dys… poruchami pozornosti a navíc trpí i Aspergerovým syndromem. Ten je mimo jiné znám tím, že člověk jaksi chybí emoce a emoční prožívání. Není schopen se citlivě vcítit do druhých. A sklony ke vzteku. A takový muž napíše Průvodce mužskou emoční inteligencí?
Snad právě to je zárukou úspěchu této knihy. Prostě ryze praktický chlap hledající v mužích emoční inteligenci. Lepší kombinace snad opravdu nemůže být. Stejné krůčky, jakými si sám musel při svém hledání projít, nyní používá ve svých výukových programech a workshopech. V knize používá příběhy svých klientů jako modelové situace pro lepší pochopení toho, co právě vysvětluje.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.