Křišťál - otevřená studnice moudrosti

1. prosince 2015 v 19:27 | Renata |  Témata pro duši
Křišťál jako čistá odrůda křemene je považován za božský kámen, kámen absolutní čistoty". Odstraňuje nerovnováhu a to, co navozuje je prý nejdokonalejší rovnováha, jakou si jen můžete přát. Jeho účinky jsou nezměrné.
Byl to můj první kámen a objednala jsem si ho společně s příjemnou relaxační hudbou, která mě provázela dosti dlouho a dosti příjemně a tento krystal měl být pozitivně nabit. Nevím, byl-li, ale stále to je miminálně krystal velmi hezký.


Takže co víme o křišťálu?
Je to knihovna vší moudrosti, která jen čeká, až ji začneme používat a vnímat. Spojuje duši s Univerzem, je prostředníkem mezi jinými světy a dimenzemi a dá se tedy považovat právem za svými účinky nejsilnější kámen. Dá se použít naprosto ke všemu, nač si vzpomenete a jeho nejhlubší účinek se týká jeho schopnosti rozpouštět bolesti a traumata, která si neseme z minulých životů. Na této úrovni umí odstranit to, co k nám již nepatří a co si sebou táhneme v podstatě zbytečně.
Oblíbený magický kámen
Ve Starém Řecku se věřilo, že jde o zkamenělý led svatých vod, který ani v tom největším žáru neroztaje. Šamani v Nové Guinei a Austrálii toho využívají a používají křišťál k vyvolávání deště. Používá se k věštění, je to meditativní kámen, dělají se z něj kyvadla, kříšťálové koule. Magie považuje snad za klasiku. Bez něj ani ránu.
Křišťál chrání před negativními energiemi, chrání auru člověka , čistí čakry.
Jeho účinky jsou až zarážející. Chrání buňky před mutacemi, takže by se o něm dalo říci, že chrání člověka proti rakovině, mírní migrény, neuralgické bolesti, veškerá bolavá místa léčí a nejlépe přes slunce. Tedy, bolí-li vás třeba loket, vyjdete na slunce a přes krystal křišťálu si na něj necháte slunce svítit a hřát. Bolest by měla povolit. Dále léčí horečku, bolest hlavy jsme již zmiňovali, kojícím maminkám zvýší množství mléka, mírní bolest lidské duše, bolesti zubů, stres nebo harmonizuje štítnou žlázu.
Křišťál také odebírá negativní energie a pozitivní vrací zpět svému majiteli. Někdy je nazýván zrcadlem duše a pod jeho vlivem půjdeme naší životní cestou právě tak, jak je nám souzeno. V dobrém samozřejmě.
Mezi jeho zajímavé účinky patří jeho schopnost otevírat paměť, vybavíme si to, co zůstalo již pod nánosy vzpomínek někde na dně.
Skvělý diagnostik
Tohle ale můžete vyzkoušet, pokud chcete ověřit, jestli křišťál opravdu funguje. Pokud si budete kouskem křišťálu přejíždět po těle, ucítíte jemné chvění na místech, kde je zárodek nějaké disharmonie, bolesti či nemoci.


A dokonce:
- Připevněn k nádrži s palivem v autě, dokáže snížit spotřebu…
- Dejte si ho do okna, máte postaráno o ochranu před negativními vlivy zvenčí (elektrické sloupy, vysílače…)
- Dejte si ho doprostřed místnosti a zajistí šťastnou a harmonickou rodinu


Čístíme ho tak, že ho vložíme na noc do vody nebo chvíli necháme pod tekoucí vodou, ideálně někde v přírodě u pramínku, v nouzi pod vodovodním kohoutkem. Před tímto úkonem je dobré ho na chvíli položit na hematit, aby se křišťál vybil.
Křišťál má pozitivní vliv na všechny ostatní kameny, totiž čistí je a nabíjí už jen svou pouhou přítomností.
Latinský název pro křišťál je quartz, že by podobnost čistě křišťálově náhodná se značkou hodinek?
Jednu zrádnost ale skrývá
Při delším intenzivním nošení nebo práci s křišťálem se může stát, že bude u onoho člověka docházet ke stavům ztráty pocitu reality a vytváření vsugerovaných představ. Je to proto, že se pohledem do křišťálu unaví oční nerv a přestane reagovat na podněty zvenčí. Změní se stav vědomí a například v takové křišťálové kouli pak věštec uvidí své obrazy duše…
Aha, tak takhle to funguje? Ostatně, křišťálová lebka by mohla vyprávět....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.