Leden 2016

Pouze LUNÁRNÍ kalendář na první únorový týden

31. ledna 2016 v 9:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Nechci vás ochudit o každotýdenní kalendář, ale protože z časových ( i energetických ) důvodů musím vynechat karty, šup, aspoň ten lunární.
Tak prosím, jaký bude ten první únorový týden?


Začínáme hned Štírem. Tak to je teda pěkně ostrý čas.
Pondělí a úterý bude pod vlivem Luny ve Štíru. Pozor na prudké reakce. V tom nám pomůže se zorientovat také Měsíc, který ubývá. Takže nás bude nejvíc štvát to, co pomyslně ztrácíme ze svého života. To, o čem máme pocit, že nám proklouzává mezi prsty. Sklony k žárlivosti, závisti, rychlým a neuváženým emotivním reakcím, ba dokonce až k sebedestrukci. Nepropadejte alkoholu, depresi ani čemukoliv, co vám "ubirá"... co vás sžírá. Budou k tomu ty první dva dny příštího týdne velice náchylné.

Středa, čtvrtek a pátek je ve Střelci. Neklid může přetrvávat, ale už se přehupuje do více lidské podoby. Uvědomujeme si své chyby a uklidňujeme se. Najednou si mnoho věcí sedne tak, jak má a můžeme si vydechnout. Nebezpečí pominulo a naopak, můžeme vyrazit do boje s tím, s čím nyní už víme, že bojovat chceme. Skvělý čas pro komunikaci, sdělování, návštěvu knihoven, přednášek, prostě pro nasávání informací a jejich sdělování.

Víkend bude zase trochu tvrdorohý, neb je ve znamení Kozoroha. Vrhneme se více do práce a paktických záležitostí. Energie bude plně využívána k praktickým věcem, smysl pro povinnost bude až puntičkářský. Využijte toho tam, kde máte třeba mezery, ale nechtějte podobné věci po druhých, mohli byste je tak tlačit do rohu, ve kterém nechtějí být. Ono se to zkraje příštího týdne uvolní, ale o víkendu si raději tak nějak hleďte svých věcí a makejte sami na sobě. Vyplatí se to. Není nic hezčího, než když člověk může být pyšná na to, co dokázal úplně SÁM.

Přeju krásný týden a v průběhu týdne vás čeká nějaká zajímavá kniha, smoothies, vyhlášení soutěže o Blbouny.
Omlouvám se za dočasné přerušení výkladů, ale už mě na ně nezbývá energie, ani čas, nedělala bych je pro vás kvalitně, a to ani ty, o které si píšete na email... protože na mě padl finiš snad ve všem, co jsem kdy začala.
Ale už se těším, až si pak oddechnu a zase se vrátím k tarotskopu pro každé znamení. A i k vám, dám potom vědět.

Však se těším na ten valentýnský Láskovečer, který si tady dáme nad osvědčenými kartami od Doreen Virtue.
Renča

"Čekám".O moudrosti čekání

26. ledna 2016 v 5:34 | Renata |  Témata pro duši
,,Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil".
Fridrich Öttinger

Určitě tento citát znáte... V čekání a trpělivosti může být obrovská síla a obrovský zdroj moudrosti. Avšak pouze tehdy, když přesně víme, či přesněji řečeno, cítíme, že čekání je na místě a že nám přináší vnitřní právě tu životní lekci, se kterou souzníme.Důležité je nezůstávat v čekárně na život!
Někdy je těžké rozlišit chvíle, kdy čekáme z pohodlnosti, z umanutosti nebo pouze jen ze strachu něco změnit. Čekání se tak stává sice na jednu stranu pohodlným, ale ve skrytu duše trpným. Takové čekání lze poznat velmi snadno. Nic nového nám nepřináší, nic se nám v životě neděje, a v horším případě se nám lepí smůla na paty.
Zhoršuje se zdraví.
Odchází vztahy.
Odchází ti, které jsme milovali...
Proč? Protože je svým čekáním stahujeme dolů, někam, kam oni nechtějí.

Je to čekání, ve kterém není místo pro nic jiného než pouze pro své vlastní trápení a pro ten kolotoč a křeččí klec, ve které den za dnem bydlíme, koušeme svoji směs pro křečky a zalézáme do svého brlohu plného zásob.

Čekání moudré... existuje vůbec?
Ano, existuje, ale je velmi těžkého nějak pojmout a využít ve svůj prospěch. Sensitivnější ženy dokáží trpělivě čekat a snášet cokoliv. Na druhou stranu snadněji sklouznou do oněch pout sebe samých a stačí jen málo, aby si za své přejaly to, co o nich povídají druzí. Je snadné si čekáním podlomit psychiku, ale je také úžasné a inspirující si čekáním své schopnosti a bystrost vytříbit.
Máte nějaký sen? Věnujte se mu a vyčkejte na pravý čas, až bude moci být realizován. Nevzdávejte to po prvním neúspěchu. Až odplyne hořkost první porážky, počkejte na pocit, který se objeví hned po ní. Je to opětovná chuť to zkusit? Vědomí, že váš sen prostě jen čeká na lepší čas a příležitost?
Pak je to správně.

Nejlepším čidlem pro rozlišení věcí, které změnit nemohu a které změnit mohu, je naše srdce. Obyčejný lidský cit a intuice. Nabízejte si řešení, nechce mozek vyplivnout tu a tam různé náměty a scénáře. Na které reagujete klidem, úsměvem a zlepšením nálady?
Na které reagujete hlubokým smutkem nebo vztekem?

No vida - a už máte jasno!

JEDEN den svobodně: Prožijte okamžik

26. ledna 2016 v 5:20 | Renata |  Témata pro duši

Nehodnotit druhého znamená vzdát se své vlastní důležitosti, své nepostradatelnosti, své nadvlády nad ostatními, svého ega… Zkuste lidi jen pozorovat. Na jeden den odložte své ego, své soudy a svého přísného vnitřního soudce nechte toho dne doma v koupelně.
Jeden den ať tenhle soudce dělá, co chce
Třeba ho posaďte do horké vany plné voňavé pěny, ať si užívá. Nebo, když ho nemáte rádi, posaďte ho na záchod s tím, že dnes ráno jistě vypil na osm hrušek kefír. A to fakt s vámi dneska nikam nemůže.
Prostě se toho svýho Ega zbavte. Udělejte mu doma dobře nebo špatně, podle toho, jaký k němu máte vztah. Zajímalo by mě, jak si ho představujete, jak tam sedí v tý vaně nebo na záchodě. Laughing
To moje Ego je teda takový kysele se tvářící, vypadá jak starší pán, kterýmu právě ve slevě ukradli poslední kuře… nebo tak nějak. Tak ho tam nechte a nechte ho snít o blbostech. Teď je čas na vás samotné.

KALENDÁŘ pro jednotlivá znamení: Poslední týden v lednu bude mazlivý a sluníčkový...

24. ledna 2016 v 10:19 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Překulujeme se líně jako kočkovité šelmy do dalšího týdne. V d uši je pocit luxusu a červené sametové sedačky. Po náročném dni (týdnu) konečně doma!

Celkem v pohodě, neděle už měla přinést úlevu úplňkem a Lunou ve Lvu. V pondělí a v úterý se budeme doopravdy vyhřívat jako na sluníčku. Lidé budou sklony být romantičtí, milý, komunikativní, budou mít zájem o všechno to zútulňování bydlení, života, práce, prostě všeho! A když to bude navíc spojeno ještě s kulturou a uměleckým vyjádřením čehokoliv, bude vyhráno. Je jedno, jestli půjdete na rockový koncert, nebo si lehnete doma do čistých peřinek s knížkou - oboje vás uspokojí na všech smyslech.

Středa a čtvrtek budou v Panně. Logická a střízlivá práce rozumu. Pořád ale budeme hodně v klidu, takže cokoliv, co v tuto dobu rozklíčujete rozumem, bude mít opravdu kvalitní základy. Ideální doba pro nové začátky, pro studium, pro řešení problémů mezi lidmi, a mimo jiné také pro přesazování květinek. To už v tuhle dobu můžete…
Pátek a celý víkend pak bude opět mazlivý. To, co jste si vymysleli a pořešili v předchozích dnech se vám zúročí. V klidu budete moci spočinout pod Lunou ve Vahách. Ta je střízlivá a umí najít rovnováhu tam, kde byla narušena, ideální období pro tvoření nových vztahů, milostné i pracovní schůzky budou odsýpat a bude znát výsledek. A opět i tady je zvýšená potřeba se obklopovat vším krásným. Lidmi, věcmi, pocity…
Věru vymazlený týden je před námi!
A jak to budou mít jednotlivá znamení?

Beran
Desítka mečů: Berani budou rázní a je tu silná touha po tom, něco ukončit a něco nového začít. Jakým směrem se to vrhne je na vás nebo na tom, jak to zrovna v životě potřebujete. V každém případě se od něčeho budete chtít očistit, protože cítíte neodolatelnou touhu začít něco znovu. Cítíte ve vzduchu příležitost: Jen po ní hmátnout!
Býk
Dvojka mincí: Bude to těžké, bude to těžké, protože si myslíte, že to zvládnete. TO sice ano, ale opět vás osud postaví před situaci, kdy budete muset řešit, co je vaše skutečná potřeba a co je potřeba vašeho okolí, a tak docela s vámi nesouzní. Není tam moc ochota ke kompromisům, ale už už tušíte, jakým směrem se vrhnete, ovšem i to je, jak jinak, zatím ve fázi plánování.
Blíženci
Eso holí: Vám se bude dařit! Přijdou k vám šance, nabídky, pobídky, lidé, události, která vás doslova rozžhaví. Mohou to být drobnosti, ale nač sáhnete, to budete mít posvěcené touto nádhernou kartou. Budete najednou vědět, že dokážete změnit celý svět a stačí k tomu málo. Motivace. Tu příští týden určitě odněkud dostanete.
Rak
Král holí: Příští týden bude výzvou neplakat v koutě a rozhodnout se v něčem hned. Okamžitě. Se silou vášnivou tak, až se sami sebe leknete. Je to risk, ale měl by se vyplatit. Na chvíli se přestaňte snažit o to být šťastní a zkuste jen tak žít. Nezávazně, lehce. Něco pěkného a lehké by se kolem vás mělo objevit.
Lev
Pětka mincí: Bude to týden ztrát a fakt smůla. Možná za to může i ten umazlený podivný týden, ale z nějakého důvodu vám moc nesedne. Nebo sedne, ale setkáte se s někým, kdo to tak nemá. Pro koho je vzácnost žít, pro koho je těžké žít. Prostě v příštím týdnu budete konfrontováni s tou odvrácenou stránkou lidského bytí, vyobcovaností a vyhozením na mráz.
Panna
Eso holí: Takže podobně jako Blíženci. Nějaká šance, radost ze všeho, nač sáhnete. Oproti Blížencům patrně právě vy tuhle šanci lépe uvidíte a nepromarníte ji. Uvidíte do dálky a uvidíte i to, co by vám mohla v budoucnu přinést. Máte skvělou analytickou mysl a jsem si jista, že vám tohle z prstů rozhodně neproklouzne.
Váhy
Hvězda: Jsou to šťastné časy. V příštím týdnu uvidíte, ucítíte nebo se potkáte s někým, kdo vám dá pocítit moc hezké emoce. Spojíte se s tím, co jste kdysi chtěli, jací jste kdysi byli, opět začnete spřádat optimistické dlouhodobé plány. Jste na správné cestě. Chce to jen, nevím proč, příští týden vyjít mezi lidi.

Štír
Rytíř země: Zpomalte! Zastavte se a vydýchněte. Příští týden takový bude. Až se sami budete divit té změně. Po hektice minulých dnů tento týden opravdu dostanete šanci si vychutnat teplo rodinného krbu a domova a dát si na nohy teplé ponožky a NIKAM nemuset. A pokud budete na něčem pracovat, pak to budou dodělávky, finále, trpělivá práce na něčem dalším a rozhodně nebudete muset nikam spěchat. Že by Štíři neměli tentokrát lednové termíny?
Střelec
Dvojka vody a Královna země: Štěstí v lásce a mezilidských vztazích. Jestli lze někomu blahopřát, tak tento týden právě Střelcům. Vy si užijete to štěstí plnými doušky a to jak s lidmi, zmizí konflikty, potkáte nové milé tváře, všechno se kolem vás usmíří, zpomalí, budete laskaví, rozumní, hloubaví a citliví. A takové bude i okolí k vám. Máte jedinečnou šanci spočinou v náruči toho, kdo vás miluje. A vůbec nic nedělat.
Kozoroh
Dvojka země: Máte to společné s Býky. Trochu zmatek, stres a shon, ale v tom všem si budete uvědomovat, co vlastně chcete. Budete zvažovat. Jestli to bude o nutnosti všechno udržet pohromadě, nebo o tom, že se nakonec k něčemu rozhodnete, ukáže čas. Ale v tuhle chvíli budete v jednom fofru a budete pouze vědět, že takhle to dál nejde a že musíte udělat to, co… (možná už víte?)
Vodnář
Eso vzduchu: Některým Vodnářům vše nejlepší k narozeninám! Vám se může stát, že se v rámci analýzy příštího týdne dozvíte něco nepříjemného, nebo něco, co konečně vyčistí vzduch a rozčísne stojaté vody. Je to náročné, ale je to začátek. Mohou vás napadat nové nápady, rozhodovat se pro nové začátky, můžete se konečně k něčemu rozhoupat, do čehož se vám nechtělo. Věci si začnou sedat na své místo. Začnete mít JASNO.
Ryby
Eso země: Vám se začne něco hezky rozvíjet. Pěkně od píky. Nová šance, nová práce, slibně se rozvíjející vztah. Dívejte se příští týden pozorně kolem sebe, protože tam něco bude. Můžete to snadno přehlédnout, je to jedna mince na chodníku, ze které zrovna vy můžete udělat celé jmění. Dobrá konstelace také pro podepisování smluv a dokumentů.

Samá Esa tento týden! Tak doufám, že si je užijete. A kdyby náhodou ne, tak ta knížka a teplá peřinka zabere vždycky.

ROZHOVOR: Jan Plajner: Jméno máme, ale máme i konkurenci

22. ledna 2016 v 0:19 | Renata |  Osobnosti
V úžasné knize Česká raw food se kromě stovky perfektních nevařených receptů můžete také inspirovat životními příběhy těch, kdož syrové stravě zasvětili svůj profesní život. Asi nejvýrazněji jsem vnímala příběh Jana Plajnera, majitele první Raw restaurace Secret of Raw, v Praze na Žižkově.

Snad každý, kdo se kdy s vitariánskou stravou setkal, zná minimálně jméno této restaurace. Má čestné místo v průkopnictví raw jídel v Čechách. Myšlenka totiž byla jednoduchá: "Kdo to nezná, tady může ochutnat a rozhodnout se, zda-li se o něco podobného pokusí i doma."

A to mi bylo od první chvíli sympatické. Není totiž jednoduché nakoupit si kešu oříšky, semínka, ovoce, zeleninu, koření - a pak si začít experimentovat. Tady ochutnáte profesionálně a pečlivě připravená raw jídla. A jak známo, chuťová motivace a vědomí, že to "jde!" je nejlepším startem pro vlastní tvoření.
K rozhovoru jsem si tedy pozvala majitele Jana Plajnera.

V knize Česká raw food píšete, že k restauraci jste postupně přidali také cukrárnu, protože pro většinu lidí je první setkání s raw food právě přes ty úžasné dezerty. Vůbec se tomu nedivím! Pamatujete si Vy sám, které jídlo bylo tím, které Vám učarovalo natolik, že srdce zahořelo k celému vitariánství?
To je celkem záludná otázka na začátek, protože když jsme začínali, tak ta jídla byla opravdu velmi základní a jednoduchá - to myslím ještě před startem restaurace, tedy první pokusy. Ale takovým prvním jídlem by se daly nazvat Raw fajitas, směs marinované zeleniny a hub s kešu dipy - to pak byla dlouhou dobu i hvězda restaurace.

Bílý sýrový chléb

21. ledna 2016 v 0:58 | Renata |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Kombinace sýra a těstíčka je vždycky lákavá. A tak jako zkušební z knihy Domácí chleby a pečivo (Euromedia, 2015) jsem vybrala právě tento recept.

10 g čerstvého droždí
300 g pšeničné mouky (typ 405)
200 ml mléka
1 lžička soli
100 g nastrouhaného ementálu


a nyní se do všeho vrhneme hnětačem

ODPOVĚDNA: Taroty na cestě...

20. ledna 2016 v 0:32 | Renata |  ODPOVĚDNA
Díky pár předpřipraveným článkům jste možná ani nepoznali, že to tady docela zanedbávám. Do konce měsíce totiž jak jen můžu, vymazluju onu vysněnou tarotovou knihu, která by měla v únoru dojít své realizace. Hned, jak bude na světě, o tom budete vědět a možná to bude příjemné překvapení, sama zatím nemůžu ani nic prozradit, protože s podobnou realizací, která se na ní chystá, nemám vůbec žádnou zkušenost.
Je snad jen příjemnou hrou osudu, že zatímco si tady mazlím tuto knihu a připravuji se na její "porod"... moje vůbec první knížka právě o těhotenství a porodu, se chystá k dalšímu vydání. Bude pravděpodobně vypadat jinak a také bude aktualizovaná. Takže mě čeká ponoření se do tématu, z něhož jsem už pár let vyplula... Vajíčka, spermie, nevolnosti, rostoucí břicho, porodnice a vůně čerstvě narozených miminek.

Přemýšlím stále nad novou koncepcí výkladů pro vás, klidně mi dál pište na email (dole v zápatí těchto stránek), kde odpovím na jakýkoliv dotaz zdarma, ale mějte trpělivost, dostávám se k nim až po práci, takže to může i nějaký den trvat, než se dočkáte. Až se mi nové nápady ohledně výkladů uzrají v hlavě, hned se objeví nahoře na stánkách jako nabídka.

Výkladový den... zatím žádný nechystám, protože chci soustředěně dokončit knížku. Což bude koncem ledna. Rozhodně ale uvažuju o nějakém milém valentýnském výkladovém dni.
Takže nejpozději 14. února se posadíme společně nad svíčky a karty a budeme rozebírat téma věčné - láska....
Tak mějte krásné dny...
Renata

SOUTĚŽ: O Domácí chleby a pečivo

19. ledna 2016 v 0:49 | Renata a Euromedia |  Juchú, nové soutěže!
Takže milé dámy... Nebudeme to protahovat. Ve hře jsou 3 kousky kuchařky.


Ve čtvrtek se pochlubím svým výtvorem (ehm ehm...), ale dnes máte možnost soutěžit Vy.

Pište do komentářů své tajné triky a tipy na pečení.
Chlebů, rohlíků, vánoček a mazanců, ale i štol a různých sladkých nebo olivových chlebíčků.

Tři z Vás pak dostanou poštou tuto knihu.
Napište prosím do kolonky komentáře "email" svůj email, ať vás pak mám kam kontaktovat.

Těším se, protože jedním z nej pekařských zážitků pro mne byly opravdu luxusní máslové rohlíčky a pak bagetky s nakrájenými zelenými olivami.
Tak si pojďme dělat chutě.
A já děkuji nakladatelství Euromedia za ceny, které věnovali do soutěže...

AUDIOKNIHA: Tatínek není k zahození

18. ledna 2016 v 0:44 | Renata |  AUDIOknihy
Od chvíle, kdy jsem si přečetla knihu Arnošta Goldflama, Tatínek není k zahození, mi v hlavě šrotovalo, kam se dnes poděli ti úžasní spisovatelé, kteří si umí mistrně hrát s češtinou.


A pak jsem zjistila, že existuje i audioverze. Ne ledajaká, ale namluvená přímo Arnoštem Goldflamem.
A tak dokonalost získala ještě šlehačku navrch.

Osobně si myslím, že si autor své vlastní čtení musel neuvěřitelně užít! Že je to jedno z nejkrásnějších a nejpodařenějších děl, která kdy stvořil. Jak si můžete poslechnout už v krátké ukázce nahoře, je tam propracované každé slovíčko, každá větička. Příběhy jsou vtipné a děti mají radost, že rafinovaný vtip chápou. I po několikerém poslechu se to vůbec neomrzí.
Akorát chudák modrá kočka. Po této pohádce byla okamžitě přejmenována na Tamaru, která probíhá v onom strašidelném domě, v němž bydlela maminka a tatínek. Tlustá, šedá kočka se žlutýma očima, velká jako prase.
No já bych z toho taky byla hin, bejt jí!
Dost se urazím.
Však se taky Tamara urazila.
Po týdnu se navíc zdá, že na jméno "Tamara" i slyší. Anebo je to slovo "kočičí bonbonek", co jí zacinká v mozečku.

Pohádky na spaní i na zábavu v průběhu dne
No tak jsou to pohádky na spaní, pan autor se tu pokaždé loučí s dětmi s tím, že "Dobrou noc, běžte už spinkat, ať jste ráno taky tak silní a odvážní jako je tatínek"... Ale může rozesmáté dítě vůbec usnout? Těžko, těžko!

To známe už ze zkušenosti s Blbounem nejapným, humorné pohádky do postýlky sice patří, ale nikoliv za účelem okamžitého uspání dítěte. Určitě také nebudu první, kdo autorovi, byť jen přes tento článek, sdělí, že jeho pohádky mají šanci státi se kultovními.
Hlášky vydrží v oběhu velmi dlouho.
Úvahy nad koláči a buchtami také. Tamara také. Čert, který jen stojí a smrdí a nic nedělá, také.
A mohla bych pokračovat hodně dlouho, protože tady opravdu platí, že co slovo, co věta, to perla.
Protože jsem četla i knihu, vím, že toto je pouze výběr těch nejlepších pohádek a že to opravdu byla šťastná ruka. Knihu přesto doporučuji také, nezveřejněné pohádky můžete považovat za příjemný bonus.

Bravurní zápletka, humorné scénky a příjemný pohádkový hlas autora, vám vykouzlí úsměv na tváři. Úsměv a opravdu několik dlouhých minut, kdy se propadnete do své vlastní dětské duše a oči vám budou zářit smíchem stejně jako dětem.
Audioknihu můžete koupit na Audiotéce, pod tímto odkazem.

Děkuji.

KALENDÁŘ pro jednotlivá ZNAMENÍ: Třetí lednový týden: Uklidnění...

17. ledna 2016 v 9:08 | Renata |  Každotýdenní kalendář

POPRVÉ TAKÉ SPECIÁLNÍ TAROTOVÁ PŘEDPOVĚD PRO JEDNOTLIVÁ ZNAMENÍ.


Možná byl předchozí týden nervózní a víkendová Luna v Beranu přivodila občas i bolesti hlavy. V pondělí se ale všechno otáčí. Luna přechází do klidného Býka.
Nervozita je pryč a lidé začnou prahnout po klidu a bezpečí. Také se můžete hlouběji ponořit do práce, budete na ní mít trpělivost a elán začínat nové věci, zamést si před vlastním prahem a připravit si peněženku pro nějaký ten zisk. Pozor snad jen na rychlé a neuvážlivé jednání, to v první polovině týdna může být rizikem. To bychom se zlou pochodili...
Do úterý dělejte jen to, co vám přináší dobrou náladu a klid.
Tělo se odvděčí.

Od středy vstupuje Luna do Blíženců a zároveň přecházíme i Sluncem do znamení Vodnářů. Onen klid, který jsme nasbírali za první dva dny tohoto týdne, můžeme nyní vrhnout do nějaké tvůrčí činnosti nebo do zábavy s přáteli. Vyřiďte všechno, co má nějakou souvislost s komunikací. Dopisy, emaily, schůzky, úřední záležitosti, všechno půjde jako po másle, lidé si budou vzájemně dobře rozumět a odevšad odejdete s dobrým pocitem.
Užijte si to, protože v pátek dostanou nervy zabrat.

V pátek přecházíme do Raka. Rozum bude fuč a lidé budou na sebe reagovat především emocemi a city. Můžeme být přecitlivělí, zasnění, nostalgičtí a uplakaní. Obrátíme se k domovu, k tomu, co máme, a o co můžeme pečovat. Budou z toho těžit děti, jejich maminky budou vnímavějšjí a něžnější. No a taky partneři, že? A nezapomínejte být laskaví i sami k sobě. Člověka v pátek a v sobotu prostě víc věcí může do hloubky ZBYTEČNĚ zranit.
Neděle už bude o úlevě, Luna vstoupí do Lva a ona víkendová laskavost začne nabírat reálnější ráz. Zvedneme se ze země a vykročíme vstříc novému týdnu, posíleni a odpočati.


Co na příští týden říká tarot?
Prvně zkusím něco jiného. Vyložím zvlášť pro každé znamení:

Beran
Rytíř mečů: Ti budou rázní. Možná si prožili nějaké zklamání v minulých dnech, ale až příliš rychle se z něj oklepou a pozor... máte v ruce meč, Beránci, takže opatrně s ním. Nezraňujte zbytečně. Každopádně, od Beranů v tomto týdnu raději dál, zejména, máte-li u nich nějaký vroubek. I když, pokud po vás vyjedou, pak věřte tomu, že to bylo spravedlivě.

Býk
Kolo osudu: Tento týden se vám může udít nějaká událost, která bude mít dlouhodobý význam pro vaši budoucnost. Jestli bude dobrá, nebo špatná, záleží trošku i na tom, co jste zaseli. Každopádně se něco pohne kupředu a na konci týdne budete potěšeni tím, že se vám něco podařilo: nebo nepodařilo... to záleží na každém z vás.

Blíženci
Rytíř holí: Bacha na zbrklost. Příliš rychle vám budou pobíhat myšlenky sem a tam. Ve skutečnosti budete možná trpět pocitem, že byste strašně moc už chtěli nějaký klid, a ono pořád né a né. Dvakrát vydýchněte a zastavte se. Ono bude líp, ale tento týden budete mít mysl jak rozlítaný motýlek a navíc hnanou nějakou vášnivou touhou po něčem, po někom. Zkroťte tuto energii do něčeho tvůrčího (práce nebo třeba vylepšování obydlí).

Rak
Sedmička mečů: Podívejte za svá záda. Buď tam je něco, co nevidíte, nebo vidět nechcete, ale to vám může v životě ještě velmi pomoct... nebo se chystáte někoho obelhávat. Nebo někdo okrade vás. Raci budou mít tendenci tento týden stagnovat, držet se na místě a tím si strašně moc, ale strašně moc škodit. Uvolněte se, buďte obezřetní, vědomi své síly a vyčkejte do příštího týdne.

Lev
Šestka mečů: Vy budete možná postaveni před situaci, která bude vyžadovat její opuštění. Něco už vás štve tak strašně, že tam nemůžete zůstat. Lhostejno, jestli jde o situaci v životě nebo jen myšlenkový pochod, ale nějakým způsobem budete mít možnost příští týden šlápnout na zcela neznámou půdu a to proto, že půda předchozí už začala být příliš horká a neobyvatelná.

Panna
Páže mečů: Budete se učit, anebo možná přijdete k situaci, kde poprvé budete muset své učení použít. Něco neznámého, nového. Možná se pro něco po dlouhém váhání rozhodnete. Nový účes! Nový styl oblečení? Nebo konkurz na práci, o které jste snili, ale teprve nyní jste posbírali odvahu? Může to být cokoliv.

Váhy
Devítka mečů: Netrapte se! Ať vás bude příští týden trápit cokoliv, a třeba i budit ze snů, zůstaňte v klidu. Znovu to zaspěte a odpočiňte si. A když se podíváte za té temné noci z okna, uvidíte tam někoho, kdo vám opravdu a upřímně chce pomoci. Vaše trápení si zveličujete pouze vy sami. Pomocná ruka tam je.

Štír
Osmička mečů: Ti budou jako v kleštích. Což sebou nese speciálně u jejich znamení nebezpečí, že otráví sami sebe svým jedem. Žádné sebevraždy prosím... tím nemyslím skoky z okna, ale i sebedestrukční jednání a sebevytáčecí myšlenky. Štíři, klid.. příští týden bude líp. Teď se prostě jen nemůžete hnout z místa, tak se přestaňte cukat a otočte svou pozornost třeba k něčemu jinému. Třeba je v ledničce ještě kus koláče od včera, ne?

Střelec
Vůz: Budete se posouvat. Možná i fyzicky, cestovat, stěhovat, činit životní změny. Nic není vyloučeno. Nebo si jenom budete čistit hlavu a přemýšlet o tom, co ve svém životě opravdu chcete. Budete činit odvážné kroky, ať v hlavě, nebo reálně. Máte-li nějaké odvážné plány těsně před realizací, v tomto týdnu se do nich pusťte!

Kozoroh
Osmička pohárů: I vy budete stát před rozhodováním, čeho se ve svém životě zbavit. Něco dosloužilo, vy to víte. Není to rozhodnutí ze dne na den, ale je to takové plynulé uvědomění si, že chci žít jinak. Chci přemýšlet jinak. To, co bylo, už je pryč... I když může být budoucnost zatím nejasná, děláte dobře. Nevracejte se... už tam NIC pro vás není.

Vodnář
Eso mincí: Olalá, tak gratuluji! Vytáhli jste si čtyřlístek a žolíka! Směle se kolem sebe dívejte, osud vám příští týden nabídne úžasnou šanci, která se neodmítá. Ale musíte to semínko vzít, zasadit a pravidelně zalévat. Karta přeje všem novým začátkům.

Ryby
Pětka holí: Budete se možná muset trošku něčemu bránit. Věřte však tomu, že když překonáte první překážku příští týden, ty další spadnou jako domino. Už tam nebudou. Nevěřte tomu, že vám chce někdo škodit. Zkuste se postavit sami za sebe. Rázem bude všechno jinak, domnělí nepřátelé budou fuč.

Přeji všem krásný týden, ve středu napíšu Odpovědnu, protože pár novinek tady bude!

A napište mi, zda-li se vám nově pojaté týdenní kalendáře líbí! A hlavně, jestli sedí, pro mě je to první pokus.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.