"Čekám".O moudrosti čekání

26. ledna 2016 v 5:34 | Renata |  Témata pro duši
,,Bože, dej mi sílu, abych změnil věci, které změnit mohu. Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu. A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil".
Fridrich Öttinger

Určitě tento citát znáte... V čekání a trpělivosti může být obrovská síla a obrovský zdroj moudrosti. Avšak pouze tehdy, když přesně víme, či přesněji řečeno, cítíme, že čekání je na místě a že nám přináší vnitřní právě tu životní lekci, se kterou souzníme.Důležité je nezůstávat v čekárně na život!
Někdy je těžké rozlišit chvíle, kdy čekáme z pohodlnosti, z umanutosti nebo pouze jen ze strachu něco změnit. Čekání se tak stává sice na jednu stranu pohodlným, ale ve skrytu duše trpným. Takové čekání lze poznat velmi snadno. Nic nového nám nepřináší, nic se nám v životě neděje, a v horším případě se nám lepí smůla na paty.
Zhoršuje se zdraví.
Odchází vztahy.
Odchází ti, které jsme milovali...
Proč? Protože je svým čekáním stahujeme dolů, někam, kam oni nechtějí.

Je to čekání, ve kterém není místo pro nic jiného než pouze pro své vlastní trápení a pro ten kolotoč a křeččí klec, ve které den za dnem bydlíme, koušeme svoji směs pro křečky a zalézáme do svého brlohu plného zásob.

Čekání moudré... existuje vůbec?
Ano, existuje, ale je velmi těžkého nějak pojmout a využít ve svůj prospěch. Sensitivnější ženy dokáží trpělivě čekat a snášet cokoliv. Na druhou stranu snadněji sklouznou do oněch pout sebe samých a stačí jen málo, aby si za své přejaly to, co o nich povídají druzí. Je snadné si čekáním podlomit psychiku, ale je také úžasné a inspirující si čekáním své schopnosti a bystrost vytříbit.
Máte nějaký sen? Věnujte se mu a vyčkejte na pravý čas, až bude moci být realizován. Nevzdávejte to po prvním neúspěchu. Až odplyne hořkost první porážky, počkejte na pocit, který se objeví hned po ní. Je to opětovná chuť to zkusit? Vědomí, že váš sen prostě jen čeká na lepší čas a příležitost?
Pak je to správně.

Nejlepším čidlem pro rozlišení věcí, které změnit nemohu a které změnit mohu, je naše srdce. Obyčejný lidský cit a intuice. Nabízejte si řešení, nechce mozek vyplivnout tu a tam různé náměty a scénáře. Na které reagujete klidem, úsměvem a zlepšením nálady?
Na které reagujete hlubokým smutkem nebo vztekem?

No vida - a už máte jasno!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Iveta T. Iveta T. | E-mail | 26. ledna 2016 v 8:56 | Reagovat

:-)
Tak to jsem si právě dnes potřebovala přečíst...děkuju...!

Obě dvě dnešní "Témata pro duši" mi dnes sedla jako pr... na hrnec:-D a dokonce mi přijde, že i spolu souzní a souvisí.

Renatko, v 5.20 a 5.34 hod. ráno - to UŽ jste byla vzhůru nebo JEŠTĚ ani nešla spát? Tý jó, ranní ptáčátko.... Pa:-*

2 umodrekocky umodrekocky | 26. ledna 2016 v 12:20 | Reagovat

[1]: :-) UŽ vzhůru. Výjimka.
:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.