Únor 2016

Březnový TAROTSKOP pro všechna znamení

28. února 2016 v 12:40 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Březen 2016


Beran
Zamilovaní: Možná potkáte někoho, s kým vám bude dobře, prohloubíte svůj současný vztah nebo změníte práci a budete velice spokojení. V každém případě vám březen přinese situaci, kdy chtě nechtě budete konfrontováni s něčím, co máte opravdu rádi: a ono to nebude možná tak úplně dostupné. Jakoby vám život ukázal rozcestí a nyní - jdi za tím, co máš rád? Nebo nechoď… V životě se vám objeví situace, kdy se zamyslíte možná nad ztraceným snem, mládím nebo projektem v hlavě, člověkem… prostě něco vás smyslně ovane a dotkne se to vašeho srdce.
Býk
Arielova devítka: Oddechnete si. Někdo vás konečně vypustí na zelené pastviny na sluníčko. Zažijete chvíli, kdy budete vypřaženi z pluhu, který už vám na zádech vytlačil notné modřiny, a budete si moci orazit. Co si dnes přejete? Je možné, že vám to březen splní. Z tvrdé práce se zrodí konečně úspěch. Uvidíte duhu po bouřce. Budete více vnímat v životě to krásné. Jako když se probudíte, procitnete. Mimořádně krásný měsíc. Jaro budete letos dýchat plnými doušky.
Blíženci
Michaelův rytíř: Čas prásknout do koní, dejte přednost logice a logickému uvažování před propadáním se do citů. Je čas konečně udělat to, co už dlouho chcete. Máte zbroj, máte koně. A jestli je ještě nemáte, v průběhu března vám to zařehtá přede dveřmi. Může to pro vás také být měsíc náhlých změn. Mnohdy nečekaných. Změn, které ale pročistí vzduch, konečně se zbavíte něčeho stojatého a nehnutého. Je to i měsíc energie, věnujte se zdraví, veškeré očisty by měly stonásobně padnout na úrodnou půdu. Šance se uzdravit, ale pouze tehdy, když tomu budete věnovat velkou píli. Změny na sebe nenechají dlouho čekat.
Rak
Gabrielova dvojka: Potkáte někoho, s kým budete velice souznit. A andělé nad vámi budou bdít, takže jakkoliv nesmyslný se tento vztah bude zdát, bude v březnu požehnán. Uvědomíte si, že je pro vás mimořádně důležité být s lidmi stejného smýšlení, že něco jiného prostě nesnesete. Dělejte velká a ambiciozní rozhodnutí, máte možnost pokročit ve svém životě dál. Ale dejte pozor na svou citlivost. Nenechte se stáhnout do hlubin černých bažin depresí, i tahle karta má dvě strany, ale ta tmavá je orámovaná tím světlem, ve kterém smíte někoho vzít za ruku a jít s ním dál. V březnu budujte vztahy, jakékoliv přátelské vztahy.

Lev
Rafaelova sedmička: Očista. Březen věnujte svému zdraví, můžete zalehnout s nemocí, která bude způsobena tím, že jste se zanedbávali. Nesmírně náročný měsíc pro vaši tělesnou schránku. Jakoby skomírala…Vezměte všechny možné přípravky a dejte se do kupy. Je to jinak velice příjemný měsíc a můžete si v něm udělat jasno v tom, co chcete. Jednejte! Možná i ty tělesné nemoci vám připomenou, že je třeba se zbavit toho, co už nefunguje a shodit to ze hřbetu. I lev se umí oklepat!
Panna
Arielův rytíř: Máte před sebou velký úkol. Máte po boku i někoho, kdo je na vás laskavý a kdo vám dá cit, lásku nebo podporu. Není čas na velké akce, ale na velké myšlenky. Březen pro vás bude pomalý a měl by být ve znamení plánování, velmi podrobného plánování. Spojte se se svými přáteli, s lidmi, kteří to s vámi myslí dobře, které máte rádi. Máte velké plány, ale je třeba si nad ně sednout a probrat je ze všech stran. Je to měsíc tvoření strategií. Nikam nespěchejte. Jen přemýšlejte.
Váhy
Řešení: Kompromisy, odpuštění a sebeovládání. Mimořádně těžký, zároveň však uklidňující měsíc. Co se vám kde táhlo nebo vás zatěžovalo, se v březnu průběžně vyřeší. Uzdravíte se a uklidníte. Nebude to nic jednoduchého, ještě tam je velká zatíženost nervů a nejistota, která vás sžírá. Ale pamatujte na to, že kompromis je někdy tím pravým řešením. Patrně budete v březnu vystaveni situaci, kdy budete muset o krok ustoupit. Udělejte to, v dalších měsících se vám to stonásobně vrátí v podobě úspěchu!
Štír
Zamilovaní: V březnu si přičichnete k tomu, k čemu vás už srdce delší dobu táhne. Ucítíte klid svého srdce a snad i na chvíli zacítíte tu jemnou intuici, která ale není sebevražedná, jak u vás často je, ale opravdu vás vedoucí k úspěchu. Zjemněte se, uklidněte se a ztište se. Březen vám takových situací přinese několik, budete mít vzácnou příležitost něco změnit. Buď jít po staru, nebo po novu…Ucítit sílu lásky a toho, co máte opravdu rádi. Je pak na vás, kudy se vydáte… Ale březen to s vámi prostě zkusí!
Střelec
Řešení: I vy budete v březnu postaveni před nějaký ústupek, kompromis. Lekce sebeovládání. Lekce odpuštění a nacházení schůdných řešení, která vám nemusí být úplně po srsti. Věnujte se svému zdraví, to vypadá hodně zatížené minulými měsíci a týdny a mohla by vás pokořit nějaká únavná choroba pramenící z vyčerpání nebo zanedbání organismu. Buďte trpěliví, březen vám přinese řešení přímo pod nos, ale díky svému ohnivému já, byste ho mohli přehlédnout. Takže klid, psss… ono to přijde samo.
Kozoroh
Zamilovaní: Budete se rozhodovat srdcem. Před vámi je měsíc plný toho, co máte rádi. Nabídne vám obraz přesně takový, jaký jste si kdysi vysnili. Měsíc, kdy se budou tvořit silná citová pouta k druhým lidem. Cokoliv ale uděláte v tomto měsíci, se vám stonásobně vrátí. Je tu osudovost a karma, která vám to dobré, co v toto období uděláte, vrátí i s úroky. Budete možná stát před nějakým definitivním rozhodnutím, kudy se vydat a vy budete vědět! Neváhejte, to, co se před vámi otvírá v březnu, to se jen tak neotvírá….
Vodnář
Rafaleova dvojka: nelámejte hůl nad těmi, které milujete. Březen vám přinese vyloženě uzdravující měsíc, ve kterém přijde odpuštění, souznění a potkáte možná i někoho, kdo bude právě takové energie vyzařovat. Najdete průsečík toho, kudy se dát… Jestli se vám něco nedařilo tak, jak jste chtěli, nyní vám osud přinese návrhy řešení. Přijdou vám do cesty lidé a situace, které budou jako stvořené pro to dát vám na stůl to, co potřebujete ke svému záměru.
Ryby
Rafaelova desítka: Na vás se doslova usměje Štěstěna. Konečně dojdete ve svém životě k něčemu, co budete moci nazvat klidem a harmonií. Jakoby nad vámi březen rozevřel růžový deštník a vyloženě vás chránil od všeho nepříjemného a zlého. Zkuste ten čas využít. Pro sebe, pro rodinu, pro práci. Především si odpočinout. Emočně náročné období je na chvíli pryč. Krásnější dárek k narozeninám jste si snad ani nemohli přát!
Březen, zdá se, bude hodně přát vztahům, lásce, přátelským setkáním a spojí asi pár lidí, kteří si velmi dobře rozumí. Rozepře se budou zahlazovat a březen přinese každému nějakou tu šanci na harmonické dny. Tělesně můžeme víc trpět, nemocí jsem vytáhla dost, ale jsou to nemoci ze "zimy"… a odlehčením organismu se jich zbavíme. Jakoby se nám v březnu uvolnily okovy, které na nás celou zimu ležely…

Jsem zvědavá. Budu ráda za každé reakce v průběhu března…

Lunární kalendář na první březnový týden!

28. února 2016 v 12:04 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Už víkend byl prudký, vášnivý a náruživý.
Pondělí ještě bude pod vlivem Štíra, Luna nám z něj vypochoduje až v úterý krátce po půlnoci. Do té doby si dávejte pozor na neuvážená rozhodnutí, rozhodnutí z negativní vášně a zlosti. Lidé budou možná napjatí a v hlavách jim budou šuchrat staré křivdy. Nic nepořešíte v tento den ještě... všichni budou moc zaryti ve své vlastní bolesti. Na druhou stranu, pro nějaké vášně pozitivním směrem je to ideální doba.
Vrhněte se do vášnivého úklidu, práce, nebo do milostných hrátek. Jak je libo. Jen bacha, neživte v sobě to negativní. Pondělí bude ještě obtížné na nervy.


V úterý až do čtvrtka se lidem uleví. Přecházíme do Střelce, už budeme přesněji vědět, kde přesně jsme a kam kráčíme. Ovšem také si za tím půjdeme střemhlav a ještě možná i bez okolků. Využijte tento den pro vzdělávání, studium, četbu - všechno půjde do hlavy jako po másle, protože to pochopíme. Ostatně, stejně bystře si i poradíme v komunikaci.

Pátek a sobota bude Kozoroží. Lunární kalendář říká, že je ideální čas na péči o vlasy, střih a jejich regeneraci. Pobídek k rozmazlování není nikdy dost, takže směle do toho! Lépe dát přednost práci před zábavou, moc se nevyjadřovat. Kozoroh je totiž tak trochu punťa a zesiluje negativní pohled na svět a smysl pro povinnost. Budeme třeba nervózní kvůli množství práce a rozptylování nás bude štvát...

Neděle ve Vodnáři, který se protáhne ještě do pondělí, to je pravý čas na společenský život a na povídání si o nesmrtelnosti chrousta. Čtěte, bádejte, diskutujte. Pročištěte vzduch s někým, s kým to není úplně v cajku. Ale pozor, jen tehdy, jestliže vám to inutice radí. Ta je v tomto dni vyladěna na nejcitlivější kanál!

Tak krásný týden...

Brian Tracy: Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je

27. února 2016 v 12:42 | Renata |  Knihy pro dospělé
Pracujete s lidmi a chcete od nich, aby nějakým způsobem pracovali pro vás nebo v týmové spolupráci? Pak je tato kniha to pravé, protože velmi lidským a zároveň logickým způsobem podává princip lidské spolupráce.

Klíčové myšlenky, metody a techniky, jak vybrat spolupracovníka tak, aby vám výrazně pomohl k lepším výkonům, aby byl s vámi spokojený a našel s vámi to pravé souznění. Ono to nakonec není vůbec těžké.


Ona nakonec tato knížka vůbec není složitá.
Budete ji mít přečtenou natošup, navíc styl, jakým je psaná, je velice strhující, čtivý a chvílemi až zábavný. Po přečtení se mi v hlavě jako v osnově srovnaly základní myšlenky, které chtěl Brian Tracy říct. Všechno, co tu o svém správném postupu a vztahu k zaměstnancům píše, má zcela zásadní význam. Dobře totiž uvádí, že právě zaměstnanci jsou nejdůležitější součástí vašeho podnikání! Právě tito lidé jsou totiž ti, kteří budují budoucnost vaší firmy.
Pokud nemáte dobré lidi, nebude vám fungovat nic.

Možná dobré zamyšlení…
Dobře by se mohlo vésti každému, kdo si těchto 21 jednoduchých a ihned použitelných rad přečte a POUZE se nad nimi zamyslí. Podívá se do historie svého podnikání a vztahů se zaměstnanci a ihned uvidí, kde tehdy dělal chybu. Jen na to nyní Brian Tracy ukázal prstem.


Stačilo tak málo a jsem si naprosto jistá, že jste to tušili taky. Neuvěřitelná jednoduchost, několik kroků, jak vést s potenciálními zaměstnanci rozhovory. Například drobná rada, investovat trochu času a setkat se se zaměstnancem a kandidátem na zaměstnance třikrát. Nejprve při konkurzu, pak ho pozvat na kafe do kavárny, kde se uvolní a poznáme jeho lidskou stránku a potřetí ho pozvat rovnou tam, kde bude pracovat. Uvidíme ho v přirozeném prostředí, jak do něj zapadá, jak si rozumí s budoucími kolegy apod.

Škodí dětem cukr? Ano, a dost!

26. února 2016 v 21:48 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Již víte, že kniha MUDr. Josefa Jonáše a Jiřího Kuchaře s názvem Zdraví v ohrožení aneb Hořká pravda o sladkém cukru, je publikací, jež nepotěší. Jedna z nejpůsobivějších oblastí, která se tu a tam knihou prolíná, je vliv cukru na děti. O hyperaktivním syndromu už dnes málokdo pochybuje, když takové dítě přiživíte cukrem, přikupte si prášky na nervy! Ale i zdravým dětem sladkosti škodí. Nejsou zdrojem energie - naopak.
Energii ubírají.
"Znám pětiletého chlapce, který v batůžku na zádech nosí sladké průmyslové výrobky, ať se vydá kamkoli. Ze svého batůžku může tyto výrobky konzumovat neomezeně, což také činí. V důsledku toho je jeho fyzická konstituce pastózní, měkká, dělá mu problém překonávat překážky, špičky nohou se mu rozevírají do širokého V, což mu brání v běhu. Na vycházkách se velmi rychle vyčerpává, nevydrží tolik jako ostatní děti stravované s rozumem. Přesto rodiče netuší, že dítěti ubližují, a naopak se domnívají, že mu poskytují to nejlepší, co mohou, a že mu tím projevují svou lásku."

Fruktóza poškozuje zdraví?

25. února 2016 v 21:47 | Renata a kniha Zdraví v ohrožení |  Tělo, zdraví a krása
Fruktóza, tedy průmyslově vyráběná izolací z kukuřičného škrobu, ta, kterou najdete v mnoha rádoby zdravých potravinách a džusech: "Slazeno fruktózou!", není tak prospěšná, jak se na první pohled zdá. Možná bychom se jí dokonce měli vyhnout obloukem. Fruktóza. Ovocný, většinou ovšem rafinací vyrobený cukr asi o dvacet procent sladší než glukóza. V potravinářském průmyslu se používá jako doplněk nebo náhražka sacharózy a jako alternativa k umělým sladidlům, například aspartamu nebo acesulfamu K.
Je předepisován diabetikům, neboť se předpokládá, že "jde rovnou do krve". Někdy se míchá s glukózou na tzv. glukózo-fruktózový sirup, zkráceně glukózový sirup v poměru 40:60. Báječná, lehká chuť, ale…

Placentový koktej, nový trend?

24. února 2016 v 21:46 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Asi už tak bedlivě nepozoruju dění kolem porodů, ale dnes jsem zastavila, když jsem si přečetla článek o jednom domácím porodu na centrum.cz. Nic divného na něm nebylo, stejně tak klasická byla i diskuze pod ním. Ale "zatímco se maminka po porodu ve vaně oblékala, tatínek se postaral o nahé miminko a připravil mamince placentový koktejl".
Tý bláho, co je to? Toto?

Začala jsem googlit a mé tušení se potvrdilo. Nejprve jsem v nějaké slabé chvilce zadoufala, že to je jen nějaká směs mladého ječmene nebo super vitamínů a minerálů, ale temné tuše se potvrdilo. V placentovém koktejlu se opravdu uplatňuje vaše vlastní placenta. Předpokládám, že onen tatínek pracoval s placentou ještě přirozeně teplou.
Tak za prvé. JEDNOU jsem placentu viděla. Podruhé už ne. Anebo to bylo naopak? Už si nepamatuju, jen vím, že to není nic extra ke koukání, leč hektičnost porodních chvil z člověka udělá tvora silného a podsaditého, žádné cimprlich, co se zhroutí při pohledu na kapku krve.
Představila jsem si, jak se tohle objeví u mě doma na kuchyňské lince, tatínek z toho krájí tři kusy velikosti padesátikoruny a vkládá do mixéru společně s malinami, banánem, goja, jablečným džusem a troškou vody.
Jestli zrovna nejíte, čtěte dál. Vykrojit se musí část z mateřské strany (na jednom webu byl živý popis, že to je část, kde je "měkké masíčko")... a tři tyto kousky rozmixované v koktejlu báječně osvěží porodivší matku. Příroda to zařídila tak, že pojídání vlastní placenty nám bude ku prospěchu prvních 24 hodin po porodu.
I když budu jakkoliv tolerantní, není mi tato představa v tuto chvíli příjemná.

Jak na jaře ulevit tělu i duši?

23. února 2016 v 21:45 | Renata |  Tělo, zdraví a krása
Inspirací může být doporučení MUDr. Davida Freje, autora knihy Biologické hodiny.

Jaro (březen - květen)


Jaro je teplé, vlhké a jemné. Stejně jako na jaře taje sníh, nahromaděné odpadní látky se uvolňují z těla ve formě hlenu. Trávicí oheň se oslabuje. Jaro přináší po pochmurném počasí radost, u některých lidí se objevují jarní alergie. Časné jaro připomíná zimu a je vhodnou dobou pro detoxikaci. Podle středověkých názorů "čas jarní jest mírný a nejzdravější, v chování, jídle a pití mírnost zachovati se sluší".


ROZHOVOR: Tomáš Vojta: O prokletí jinak...

23. února 2016 v 6:11 | Renata |  Témata pro duši
Máte někdy pocit, že na vás sedí nějaká kletba, tíha? Pocit, že vám osud hází schválně klacky pod nohy, nevysvětlitelná únava a naprostá nelogičnost vašeho života..? Tomáš Vojta, novodobý alchymista… No, i tak by se dal charakterizovat tento náš starý známý, kterého jste s jeho cestovatelskými články mohly potkávat na Čajovně U modré kočky před rokem nebo dvěmi. Dneska jsem si ho odchytila pro téma naprosto odlišné… i když, kdoví… Existuje uřknutí, prokletí, škodění jinou osobou?


Tome, existují tyhle věci? Je síla negativní myšlenky opravdu tak silná, že dokáže ubližovat na dálku?
Ano, s tím souhlasím. I když fyzické ublížení je vždy horší, než duševní - a ostré hrubé slovo před zlou myšlenkou. Fyzická síla může totiž člověka dotlačit k boji či vyprovokovat ho k odezvě, ale slabšího také zatlačit, uzavřít a izolovat.
Kdy tohle funguje nejlépe? U lidí spřízněných (milenci, manželé, rodina) nebo je to úplně nezávislé na tom, co k dotyčnému cítím?
Spíš než "nejlépe", tak bych řekl "nejvíce". Nejvíc to tedy funguje u lidí (tzv. upírů), kteří si navzájem vysávají krev (životní energii). Z čehož vyplývá, že u lidí, kteří si jsou k sobě blíž, tak si mohou víc ubližovat zlobou, hněvem, agresivitou, zlou myšlenkou (reálným zakousnutím), než u těch, kteří jsou si od sebe vzdálení a jejich vztah je spíš platoničtější, duševní. Modrá (nebeská) krev upírům nechutná!

Bergamont: antivirová bomba

22. února 2016 v 21:44 | Renata |  Tělo, zdraví a krása

Víte,že bergamont je vlastně citrus?

Anglický čaj Earl Grey voní typicky citrusovou bergamontovou vůní. Vyplatí se jí pořídit i v oleji a nakapat si jí do aromalampičky, když vám doma poletují viry a bakterie či jiné nepříjemné poletuchy.

Nabídka individuálních výkladů pro únor - listopad 2016

19. února 2016 v 0:44 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Jedna otázka na email či fb: ZDARMA

Větší výklad na email, chatové fb komunikaci: odměnu nechám na vás... (pevnou částku nestanovuji)

Výklad hlubších kořenů problémů: 350,- Kč (opět emailem, fb hovorem, chatovou službou apod - tady potřebuji zpětnou vazbu). Výklad je udělán vícero druhy karet, snažíme se v něm proniknout hluboko do minulosti a do kořenů problémů, které vás trápí a se kterými si nevíte rady, cítíte se třeba jako ve slepé uličce. Je to výklad na delší dobu, nějakou komunikaci nám to zabere.
KONTAKT: rpetrickova@centrum.cz

Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.