LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

Ukázka z knihy: Poppy, příběh lásky a odpuštění

10. února 2016 v 7:22 | Renatou a nakladatelství Synergie |  Spisovatelské šuple

Allegra se zabořila do polštáře a čekala na doktora Morgana. Zdál se jí sympatický, ale neznala ho ještě dost dlouho - přesněji řečeno ho znala osm dní. Bolesti v břiše ji trápily už několik týdnů předtím, ale přičítala je jídlu. Když ale nedocházely a naopak se zhoršovaly, objednala se ke svému lékaři. Když ji prohlédl, doporučil ji návštěvu specialisty a doporučil ji doktora Morgana. Ještě tentýž den ji doktor Morgan přijal do nemocnice na testy. Allegra si rozzlobeně vybavila, jak neměla čas si skoro ani sbalit nejnutnější věci. A po tom všem spěchu ji tu pak nechali celé dny ležet, zatímco se v ní vrtali, vyšetřovali ji a prováděli jeden test za druhým.
Dnes se měla dozvědět výsledky. "Dobrá," řekla si nahlas, "pokud výsledky testů ukážou, že můj život je u konce, budou to opravdu špatné zprávy!"Natáhla se pro ruční zrcadlo ležící na stole a podívala se na svůj obraz. Jedenasedmdesátiletá tvář byla rozryta hlubokými vráskami. Co čekala po pětatřiceti letech spalujících reflektorů a silných vrstvách make-upu? Zamračila se na svůj jediný sněhobílý cop, visící jí přes rameno. Co se stalo s jejími hustými, lesklými černými vlasy? Podivila se. Ale barva jejích očí za ta léta nevybledla. Jejich zářivý pohled se na ní i nyní upíral ze zrcadla. Allegra potřásla hlavou. Z nějakého důvodu si nikdy nevšimla, že zestárla. Když byla mladou a krásnou hvězdou MGM, stáří jí připadalo nereálné. Stejně jako umírání. Tyto věci se stávaly jen těm ostatním. Jí ne.
Stáří nepřichází postupně, uvažovala dál. Jednoho dne se zkrátka probudíte a ze zrcadla se na vás dívá cizí tvář. Důvěrně známá, ale přesto jiná. A vy se divíte, jak přes noc mohlo dojít k tak šokující změně. A pak truchlíte nad ztrátou svého mládí, pláčete nad chybami, kterých jste se dopustili, a snažíte se vyjednávat s Bohem, který buď neexistuje, nebo neslyší.
Co to řekl Seneca? "Není nic horšího, než když starý muž nemá žádný důkaz, že žil, kromě svých let." A pro ženy to platí dvojnásob, pomyslela si Allegra hořce."
Anotace knihy:
Stárnoucí hollywoodská hvězda Allegra Alexanderová přichází do nemocnice vyslechnout neúprosný ortel lékařů: nádor v pokročilém stádiu a jen několik měsíců života… slavné a bohaté herečce uvyklé na hýčkání muži i fanoušky, se hroutí svět - ale zároveň si přeje jediné: konečně "opravdu" zemřít. Vnitřně zemřela po tragických událostech ve své rodině už před mnoha lety…
Allegru začne ale po několika dnech v nemocnici navštěvovat neznámá malá dívka: nikdo ji dosud neviděl, nikdo neví, odkud přišla. Je to záhada, objevuje se nečekaně, zato však v pravou chvíli. Pomalu začíná nemocnou Allegru vracet do života, dodává jí energii a naději… Celý svůj složitý a dlouhý život začíná nahlížet v úplně jiném světle a stanou se i další nepředvídané věci a vše do sebe zapadá…
Svižně napsaná kouzelná knížka o síle naděje a lásky, která se čte jedním dechem, má na čtenáře doslova terapeutický účinek - a překvapí velmi neočekávaným vyústěním.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014, www.synergiepublishing.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.