Březen 2016

ROZHOVOR: Josef Schötter: Lidé jsou dnes spíše uštvaní...

31. března 2016 v 20:20 | Renata a Eminent |  Osobnosti
Josef Schrötter patří mezi oblíbené autory knih o zdravém životním stylu a alternativních formách léčení. Patří mezi letitou špičku české psychotroniky a jeho knihy mají zvláštní smysl pro logiku a pořádek. Pravidelně publikuje nejnovější poznatky a znovu a znovu skládá a obnovuje ty staré.
Při příležitosti další jeho knihy Ozdravení těla i ducha, jsem se ho zeptala na pár otázek, které při čtení tohoto "domácího lékaře" vyvstanou čtenáři na duši i rozumu…

Provedl jste prý řadu experimentů s alternativními formami léčení s prokázanými výsledky. Můžete se o některé podělit?
Chtěl jsem prokázat to, že člověk může pozitivně svojí energií (bioenergií) ovlivnit zdravotní stav druhého člověka. K tomu, ale bylo zapotřebí sehnat nějaké přístroje, které by dokázaly "vyhodnotit" energetický stav člověka a jeho orgánů. Postupně jsme dělali tyto experimenty na čtyřech různých přístrojích. Jedním byl přístroj Oberonic, druhým byl přístroj Dinamic, třetím byl přístroj EAV a posledním byl přístroj na zobrazování aury. U všech tří experimentů byl scénář takový, že nejdříve byla pokusná osoba změřena na uvedených přístrojích. Pak jsem já působil 15 minut na osobu bioenergeticky bezkontaktně, to znamená ze vzdálenosti okolo 1,5 metru.
Po 40 minutách pak byla pokusná osoba opět změřena na uvedených přístrojích. Ve všech případech došlo u pokusných osob ke zlepšení zdravotních hodnot. Také byly k experimentům použity moje léčivé obrázky z knihy "Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly" a výsledky byly podobné jako u mého přímého působení. Tyto experimenty jsme podrobně popisovali v článcích v měsíčníku Regenerace. Pro názornost zde jsou obrázky aury před mým působením a po mém působení.


obr. 1 - aura před působením


obr. 2. - aura po působení (můžete si všimnout, že je vyvážená)
Energetičtí upíři - to bylo téma, které mne mimořádně zaujalo. Je věčné a vždycky při něm padne otázka. Jak se bránit? Co tedy ve své knize radíte, jak se před těmito lidmi účinně bránit ve chvílích, kdy s nimi ten společný čas trávit musíme (je to partner, dítě nebo kolega v kanceláři)…
Energetický upírismus je docela složitá věc. O to víc pokud je to v rodině. Někdo to dělá vědomě a jiný nevědomě. Ten, kdo to dělá vědomě, je podle mne darebák a svým způsobem také zloděj. Ale tito vědomí úpíři jsou natolik chytří, že "chodí a nasávají". Nesoustřeďují se na jednoho člověka, poněvadž ví, že by ho zničili. Ten, kdo to dělá nevědomě, je většinou snadno rozpoznatelný tím, že když má nedostatek energie, tak je nerudný. Nejdříve je třeba skutečně zjistit, zda je to někdo okolo nás nebo zvenčí. On nás může vysávat člověk i na dálku. Pozor na přespolní známosti, zejména u starších lidí. Loupení naší energie můžeme zjistit tak, že ukazováček a prostřední dáme do písmene "V" a palec propojíme v dlani s prsteníkem a malíkem. Pokud nás ruka po zápěstí začne brnět, tak jsme vysáváni. No a pak si prověříme kdo to je, když budeme s nimi ovšem sami. Ale ruce nechce pod stolem nebo podél křesla. Ne, abyste je vystrčili proti "útočníkovi".

Intuice a ženský dar vědění

25. března 2016 v 1:13 | převzatý článek |  Témata pro duši
Vaše intuice nemusí dávat smysl druhým a z fyzického pohledu nemusí být zřejmé souvislosti, ale vy své intuici musíte naprosto důvěřovat.

Vaše intuice je samostatné, nejvíce zpustošené vlákno vyšší ženské moudrosti: ve své podstatě je připojené k ženskému vědomí a proto byla moderními společenskými podmínkami naprosto znehodnocena a poškozena.

Intuice je spletena s nejhlubšími záhadami vesmíru. Splétá se a tančí s Velkou Sítí Života. Vidí do Neznáma a do ještě ne fyzicky zmanifestovaných realit a spojuje iluzi minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

Je důležité uvědomit si, jak moc jsme usazeni ve vědomí mužského paradigmatu lineárních, racionálních, na důkazech založených analýz. Jsme naprosto ponořeni ve světě, který vysoce oceňuje vnější, na intelektu založené důkazy nad pocity, instinktivní nebo emočně založenou moudrostí.

Kachna s čokoládovým zelím

24. března 2016 v 0:36 | Renata |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Zní to divně? I kdepak! Prvně jsem tuto dobrotu ochutnala na čokoládovém festivalu a je to recept tak jednoduchý, že si ho snadno oblíbíte.


Velikonoce jsou dobou, kdy se často sahá k pečeným kachničkám se zelím a knedlíky.
Zkuste to jinak, zkuste to netradičně.
Vlastně k tomu nepotřebujete nic navíc, než buď tabulku hořké vysokoprocentní čokolády, nebo sypké hořké kakao (neslazené, prostě jen ten prášek).

Fígl a jiná úroveň tohoto klasického jídla tkví v tom, že červené zelí uděláte tak nějak klasicky, jak jste zvyklí. Sladkokyselá verze.
A na závěr do něj dejte buď něco rozpuštěné čokolády nebo lžíci kakaa...
Množstí asi odhadem: 1 hrneček zelí - 1 čajová lžička kakaa nebo odhadem stejné množství hořké čokolády.
Můžete ještě lehce přisladit....

A podáváme.
Kakao a čokoláda přidá zelí temnou, na jazyku drsnou příchuť... A s kachním masem je to ta nejlepší kombinace, jsou si můžete představit.


Výherci: Dům v ulici Naděje

23. března 2016 v 0:50 | Renata |  Juchú, jsou tu výherci
Moc děkuji za účast v soutěži o naději a o knihu Dům v ulici Naděje.
Výherkyně už o svých výhrách vědí.... na emailu... a já za všechny vybírám jednu (a ještě jednu) krásnou odpověď...
Knihu vyhrála Sylva, Petra a Ivanka...
Gratuluju....


Moc bych si přála narazit na takový dům,který by léčil bolavé duše,kerý by vygumoval v mozku všechny ty negativní,nepříjemné a zlé zkušenosti a myšlenky ,které mu způsobily zlý lidé ..A dokázal by naladit mozek na vlnu milujícího,radostného myšlení pro nový život.

A co je pro mě symbolem naděje ?? Vlastně já sama ,sama si musím dávat tu náděj ,že bude líp a že to zvládnu,že mám sílu, lásku ,radost v sobě kterou chci posílat dál lidem, kteří mě drží nad vodu a kteří nemusí, ale pomáhají třeba jen psychicky.


Jako malá jsem pro naději utíkala na louky, kde jsem seděla mezi kvítím a byla v kontaktu se zemí a pak mé milované kočičky, jejich vrnění, to dodává naději, pocit jistoty, energii.

Deník Dity P.: Bezva kuchařka pro mlsání

22. března 2016 v 0:43 | Renata |  Kuchařky
Ráda jsem si tuhle kuchařku přinesla z knihovny, ač je tak velká a těžká, že jsem se pro ni musela vypravit zvlášť. Ale stálo to za to.
Je to jedna z těch, které jsou doprovázeny milými popisky a prakticky použitelnými recepty.
Je znát, že autorka byla dlouholetou šéfkou Apetitu a vaření tělem i duší miluje. Chvílemi jsem měla dojem, že snad nemiluje nic jiného, ale to nakonec takhle má i Nigella Lawson, co si budeme povídat... Když někdo píše kuchařku, nebude tam psát o tom, jak rád drbe vanu čistícím prostředkem nebo chodí denodenně do práce. Je to lehké téma, smyslné a lahodné.
A styl psaní tomu odpovídá.

Jakmile ji otevřete, dýchne na vás velkolepá atmosféra a dokonalé obrázky.


Použitelné recepty...


skvělý velký formát s úžasnou vazbou, která se nikterak sama nezavírá nebo nemačká, je to kniha, která vydrží otvírání, zavírání téměř bez újmy na zdraví a tudíž se jí můžete probírat mlsně sem a tam nekonečně dlouho.
A dýchne na vás také pohoda autorky...


Je to praktická kuchařka i milé čtení v jednom. Tady dávám jedničku s hvězdičkou, protože jsem pro knihu šla pouze proto, že jsem na ni četla ne úplně chvályhodné recenze. A tak jsem se chtěla přesvědčit sama.
Mě teda Deník Dity P. sedl!

Zatmění? Dny jsou těžké, ale pak přichází úleva. Podpořte to rituálem!

20. března 2016 v 10:04 | Renata |  Témata pro duši
Ve středu nás čeká zatmění Měsíce. Je to energeticky velmi náročné období a to už možná v těch dnech a posledních týdnech cítíte. Vše je ještě umocněno tím, že jsme se donedávna potáceli ve znamení Ryby, čili psychika dostávala zabrat.
Podívejme se, jak takové zatmění působí na lidské emoce a jak můžete tuto divokou a bolestivou dobu využít ve svůj prospěch.


Dny před zatměním jsou bolavé a rány vystupují na povrch
A to i rány roky staré, podvědomí je rozjitřené a naše duše si připadá asi tak stejně jako psi před zemětřesením. Ztrácíme soudnoust, panikaříme a pokud si neuvědomíme, že to je zcela přirozená součást tohoto jevu, můžeme se o sebe i docela bát. Že nejsme normální. Trápí nás to, co vychází z podvědomí, noční můry, nevysvětlitelné úzkosti, najednou neumíme dobře posoudit své vlastní chování ani chování druhých. Dny jsou roztříštěné, napjaté a tíživé.
To se bude ještě projevovat a stupňovat v pondělí a úterý... tedy těsně před tímto astronomickým, ale i astrologickým jevem.

TAROTSKOP i Luna pro velikonoční týden: Bude mimořádně krásný!

20. března 2016 v 9:18 Každotýdenní kalendář

Tak jaký bude ten velikonoční týden? Podíváme se na lunární kalendář a březnový tarotskop doplním o to, jak se bude vašemu znamení dařit právě v tomto týdnu. Dobrá zpráva je, že nás obecně čekají dva zásadní okamžiky, které by měly obecně lidem ulevit.

Za prvé je to 20.3., vstupujeme z citivých Ryb do znamení Berana, takže se obecně věci a události v životě začnou více rýsovat a dostávat hmotnějších rozměrů. V pondělí máme jarní rovnodennost, vše se přetáčí k růstu, vzrůstu a tvoření. To, co nás tížilo, začne pomalu odcházet… Ve středu je úplněk v Panně a Vahách, který přinese také preciznost a je kombinován i se zatměním, takže narovnání starých křivd, prozíravý pohled a obrovskou energii pro další dny, tedy pro dny po 23.3. kdy budeme mít šanci odpustit a začít znovu. Ideální čas pro smazání toho, co nás trápí jako lepivá černá žvýkačka. Lidé si budou najednou blíž a budou si lépe rozumět.

Pondělí až středa bude v Panně, ten pocit "konečně se mohu nadechnout" bude kombinován s dobrými analytickými schopnostmi, rozumem a schopností vidět dosud neviděné. Jakoby se začal svět před vámi odkrývat z černé ošklivé deky. Věci se začnou vyjasňovat a vy je lépe vnímat. Takže nádech bude opravdu svěží…
Čtvrtek až pátek bude ve Vahách, výborný čas pro napravování křivd, ještě posílený úplňkem a zatměním, které má také očistný charakter. Máte-li resty v mezilidských vztazích, věnujte jim nyní zvýšenou pozornost, je velká šance, že to, co se zdálo dosud neřešitelné, najednou půjde jako mávnutím kouzelného proutku a že si padnete do náruče. Je to mimořádně silný čas.
Víkend potom bude ve Štíru. Můžeme být vášniví a prudcí, ale vzhledem k příjemným energiím tohoto týdne to nejspíš nepůjde do agresivity a do temných stránek štířího mozečku. Pro jednou nám může štír ukázat své lepší stránky. Ty poživačné, smyslné a energické. Na víkend si naplánujte jakoukoliv činnost. Půjde vám…
A jak to budou mít jednotlivá znamení? Výklad na březen je doplněn výkladem pro týden od 21. - 27.3. a ještě v něm ponechám minulý týden, abyste si to mohli porovnat…

Beran
Zamilovaní: Možná potkáte někoho, s kým vám bude dobře, prohloubíte svůj současný vztah nebo změníte práci a budete velice spokojení. V každém případě vám březen přinese situaci, kdy chtě nechtě budete konfrontováni s něčím, co máte opravdu rádi: a ono to nebude možná tak úplně dostupné. Jakoby vám život ukázal rozcestí a nyní - jdi za tím, co máš rád? Nebo nechoď… V životě se vám objeví situace, kdy se zamyslíte možná nad ztraceným snem, mládím nebo projektem v hlavě, člověkem… prostě něco vás smyslně ovane a dotkne se to vašeho srdce.
Minulý týden: Hvězda. Budete stoupat vzhůru. Mohou se vám plnit sny nebo budete hodně snít. Rozhodně se vám tento týden stane něco, co vám ukáže, kam patří vaše cesta. Kam patří vaše srdce. Co byste rádi… Jste-li na onom březnovém rozcestí a stále váháte, tak tento týden se vám pravda v nějakém znamení, snu, náhodě, zjeví.
Pro tento týden: Hvězda a Michaelova Pětka: To je parádní rozcestí. Tak na jednu stranu tu máte šanci na nějaký splněný sen, na ukončení obtížné situace, na druhé straně také varování. Neberte to silou. Netlačte nic silou, přestaňte se zaměřovat na výsledek a brát to příliš vážně. Tento týden bude jemný a přinese šance na zlepšování. Nebuďte moc tvrdí a nechtějte hmatatelné výsledky hned, to by mohlo přinést zbytečnou a předčasnou porážku. Zaměřte se na své sny, opakuje se vám karta z minulého týdne, sny, intuice, znamení, vedení… Dejte na tyto jemné niance ve svém životě. Ještě není čas na výsledky a násilná řešení!


Poděkování, jehož si cením

18. března 2016 v 0:42 | Renata |  Témata pro duši
Jsou chvíle, kdy je člověk velice potěšen. Pamatujete si na skleničku přání? Jestlipak ji máte? V lednu jsem do ní přidávala, snad i v únoru, ale je fakt, že delší dobu už je osiřelá.
Ale tohle by se do ní hodilo také. Drobná radost, která potěší na duši.
Již řadu let spolupracuji s Kulturou21.cz, vlastně kdoví, jestli u toho webu nejsem už někdy od jeho samého začátku. K deseti letům se to už počítat bude. Nebo to nebude daleko.
Dlouhou dobu vedla redakci Radka.

To víte, jaká bývá komunikace s takovou redakcí. Posílám článek, krásný den, děkuji... Občas nějaké novinky z dění v redakci a vzájemná podpora. Ale pak začala Radka ocházet za svou novou kariérou, prací, životem, a tak jsme se s ní hezky všichni po emailu rozloučili a ....
Za pár dní jsem dostala neplánovaný balíček.
Když jsem ho rozbalila, tak jsem stála s úsměvem a... Radko, nebudeš tomu věřit, ona mi ta kniha přišla tak moc vhod.
A dokonce jsem ji otevřela na náhodné stránce a to, co jsem si tam přečetla, bylo naprosto přesné.


Jo, já myslím, že dozraje čas a společně si tuto knihu otevřeme a čas od času si z ní nějaké moudro připomeneme.
Je to milé poděkování, je to přístup, který jsem v pracovní oblasti už dlouho nezažila a to si velice považuji všech svých spolupracovníků, protože mám mimořádnou kliku na milé, spolehlivé a přátelské lidi.

A tak Radko, děkuju za nezapomenutelné poděkování, které se pro mě stalo něčím, nač budu na konci roku s potěšením a úsměvem vzpomínat. A přeji t, ať se ti v novém životě daří a na své "poddané" v Kultuře21 vzpomínáš nadále v dobrém a milém duchu.


SOUTĚZ: O Houbařův sen

17. března 2016 v 0:01 | Renata |  Juchú, nové soutěže!
Tu překrásnou knížku jsem Vám již představila.
A tak hupky dupky na soutěž. Chcete ji? Dva z vás mohou tuto malebnou knížku s úžasným čtením získat.


A já v soutěži zůstanu u tématu vlků, ačkoliv je to jen jedna pohádka ze všech v této knize.
Oslovily mne a vím, že vlci jsou vděčné téma. Moudré, až mystické.

Napište do komentářů další knihy nebo filmy, ve kterých jsou vlci....


Můžeme se navzájem inspirovat k další četbě.

Já si třeba pamatuji film, ve kterém malá holčička vyrostla s vlky, ale už si nevzpomenu na název filmu. Jen vím, že jsem z něj potom delší dobu byla úplně paf a že ten název zněl krátce a jednoduše. Pojďme si povídat o vlcích, jakýkoliv komentář a názor je správně a bude zařazen do soutěže.
Dvě knížky od IFP Publishing čekají právě na vás...

Děkuji za věnování cen do soutěže.

Výklad pro Lucii: Jak dopadne pracovní schůzka?

16. března 2016 v 0:57 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Jeden výklad jsem si nechala pro širší rozebrání.
Lucie: Mám za dva týdny důležitou schůzku, pracovní. Je to vyloženě splněný sen, za kterým jsem šla několik let a nyní mě čeká schůzka s někým, kdo může mé podnikání rozvinout a můžu konečně trochu prorazit. Vím, že se budu hrozně potit, protože budu mít trému, ale chci to zvládnout. Zvládnu?

Lucko, podíváme se na to...

Tohle je s ituace jako taková. Nelekej se Poustevníka, nelekej se soudu, poslední karta v řadě, 2 mincí, je o nalezení úžasného kompromisu. A opravdu kvalitního, který je promyšlený a trvanlivý.
Lucko, zdá se mi, že lidé, se kterými budeš jednat, mají všechno v hlavě srovnané, že ti opravdu nabízí něco, nad čím velmi dlouho uvažovali a můžeš jim bez výhrad věřit. Neboj se podvodu, tady v žádném případě nehrozí. To, co budete probírat bude přísně racionální, nic nebude odvádět pozornost nežádoucími směry a karta Soud to jenom potvrzuje. Tady se ti opravdu dostane toho, co si zasloužíš a dostaneš šanci na nový život, novou životní cestu. Pozor ale, bude o to úsilí. Ještě nejsi v cíli, naopak, na začátku dlouhé a obtížné cesty, ale to sama víš... Já ti mohu podle karet jenom říci, že nabídka, před kterou budeš za dva týdny stát, bude stoprocentní. Nezpochybnitelná a ti lidé vedle tebe budou stát dlouhodobě! Jak vidíš, POustevník má nahoře světlo na své holi, takže i ty sama se vydáváš na cestu, kterou jsi dlouho promýšlela a jak sama píšeš, trvalo to roky, než tento zásadní krok přišel.
Jsem si jistá tím, že 1. necouvneš, 2. stojíš na důležité křižovatce, která pro tebe bude zásadní a velice pozitivní.
Za rok, za půl roku si vzpomeneš na tenhle den a řekneš si - to byl ten okamžik, kdy se mi změnil život, to bylo osudové setkání.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.