Květen 2016

První červnový týden: Úleva a slunce...

29. května 2016 v 10:22 | Renata |  Každotýdenní kalendář
S radostí oznamuji, že první červnový týden bude úžasný! Dostaneme šanci vymést poslední kostlivce ze skříně, prach a špínu a čeká nás především hodně pohodový víkend.
Ale pojďme se na to podívat detailněji.


V pondělí a v úterý, ještě poslední dva květnové dny, budeme astrologicky v Rybách, také ještě působí poměrně čerstvé energie Marsu ve Štíru, takže trochu hádavo a vytahování věcí z podvědomí, a také Venuše se pytíkuje v Blížencích, takže buď se věci v lásce dějí děsně rychle a posouváme se k finálním rozhodnutím překvapivě rychle, nebo ti, kdož jsou sami, výrazně pociťují samotu a chtěli by prostě s někým být. Hledat tu svou druhou polovičku.
Nakonec to je ale ideální čas pro to, co v tuhle chvíli potřebujeme. Dohledat pavouky v rozích, oprášit pavučiny a osedlat toho nejlepšího koně ze stáje a vyjet si na vyjížďku.
Jestli je vám po tomto týdnu těžko a jste k smrti unavení... naštvaní a bez jakýchkoliv iluzí o životě, věřte, že ta úleva, která se bude postupně nabalovat v příštím týdnu, bude obrovská.

První třetina týdne bude o času se rozhodnout, udělat si jasno v tom, co chceme a v prvních krocích, které budou předznamenávat naši novou cestu. Ještě to může být celkem nepříjemné, protože Ryby jsou nadmíru citlivé a vůbec bych se nedivila, kdyby ty první dva dny byly ještě i ve znamení nějakých přecitivělých slz nebo upouštěných hlubokých smutků a zranění.

Od středy do soboty ale nastupují rohatá znamení. Ohnivý Beran a zemitý Býk. Skvěle tomu odpovídají i tarotové karty pro tohle období. Královské energie ohně, inspirace a znovunalezené chuti jít dál. Nepřestávejte se soustředit na své cíle, podívejte se do své minulosti na to, co jste dokázali a na čem můžete a umíte stavět. Čas může přát stále i nedostatku sebedůvěry, vůbec na to nemyslete, jsou to staré vzorce, zbytečně vás to brzdí. Obavy, které budete v tomto týdnu pociťovat, nejsou reálné, nýbrž pramení z minulosti, ze strachu, případně z negativního ovlivňování druhými lidmi. Bude to týden, kdy viditelně posbíráme svoje síly.

Víkend potom už je o tom, že se nám citelně uleví, spadne ten kámen a začneme vidět i první výsledky těch utrápených posledních dní. Ta úleva je v kontextu toho, co tu bylo poslední dny a týdny, tak výrazná, že ji pocítíte jako náhlý příval štěstí, energie a životní radosti. V neděli Luna vstupuje do znamení Blíženců, takže si troufnu tvrdit i to, že Blíženci, kteří v tom dalším týdnu budou slavit své narozeniny, budou celkem dobře naladěni. Naopak, ti, kteří jsou květnoví nebo slaví narozeniny do toho 4. června, mohou mít tyhle své slavnostní dny poněkud zahaleny v depresi.
Letmý pohled do dalšího týdne pak tvrdí, že se nám opravdu budou dít trvalé změny směřující ke šťastným událostem nebo k chvílím, ve kterých můžeme na chvíli spočinout v odpočinku, v nabrání sil.

V tomto týdnu se pokusím udělat narozeninový výklad pro Blížence, výklad pro všechna znamení na červen a také vás čeká výkladový den.
Tak vzhůru do úlevy!

Tymiánové dopisy voní, ale také klamou názvem

27. května 2016 v 11:48 | Renata |  Knihy pro dospělé
Eve Makisová: Tymiánové dopisy

"Máma stojí u krbu a přejíždí prsty po pohlednicích vystavených na římse, fialové vlčí máky, tulipány a hromady andělů. Tvá matka byla úžasná žena a všem nám bude moc chybět. Čte nahlas další vzkazy, stále ty stejné věty, ze kterých bolí srdce, slova, jež mají povzbudit. Sleduju, jak se jí na tváři mísí celá škála emocí, když se dostane k osobnějším vzkazům. Mariam byla drahokam, moc šlechetný člověk! Úžasná kuchařka, která dokázala s jehněčí plecí a uzenou paprikou hotové kulinářské zázraky. Babička za padesátiletou kariéru zdravotní sestry získala tolik přátel, že zaplnili celý kostel sv. Josefa a mnozí museli zůstat venku. Představuju si její stříbrem prokvetlé vlasy, výrazné lícní kosti, oči jako proud zelené řeky, stejné jako moje, zářící v olivové tváři; neproniknutelné oči, jež vás přinutily, abyste se do nich podívali ještě jednou."


Katarina potom v krabičce na dně skříně najde zvláštní písemnosti, které jsou psané v arménštině. Babička měla nějaké tajemství. Psané dopisy a deník. Najednou se zcela obyčejný příběh tří žen stává zajímavým, protože do něj vstupuje něco, o čem ani jedna z nich neměla tušení. Rozloučí se s bravurní kuchařkou tím nejlepším možný způsobem, první kapitoly knihy jsou voňavé, po koření, po pečeném skopovém, po sladkých řeckých moučnících a po veselosti, která s důstojnou něhou překrývá a hedvábným papírem balí věčné vzpomínky. Katarina potom odjíždí s kamarádkou na dovolenou na Kypr, kde chce na to všechno ještě pozapomenout, ale nachází tam nejen takovou letní lásku, ale také překladatele k záhadným dopisům a deníku.


Začínají se prolínat dvě dějové linie a kniha dostává naprosto jiný spád. Arménská genocida. Černá skvrna na historii lidstva, o které se nemluví. V těchto letech od událostí uplynulo sto let a tak i možná proto Eve Makisová oživila toto téma. Které jsem, přiznám se, neznala a musela jsem si ho vygooglit. Hromadné vraždění arménců tureckými válečníky okolo roku 1915 - 1918 mělo alespoň jedno smutné prvenství, prý první historicky dochované vyvražďování rasy v dějinách lidstva. Opovržení, hnus, krev, bolest, smrt… A kniha se láme díky babiččiným vzpomínkám do dějových linií, ze kterých vás opravdu přejde po zádech mráz.


"Položili mě na zem, pod zády jsem ucítil neznámou měkkost a uslyšel ženský hlas.
"Celý hoří. To nemůže přežít."
Do nosu mě udeřila vůně gardénií smísená s pachem zaschlé krve. Upadal jsem do bezvědomí a zase přicházel k sobě. V jednu chvíli jsem byl doma v Kayseri a najednou zase v místnosti z hliněných cihel naplněné zemitým odérem. Slyšel jsem dětské hlasy, viděl tváře, duchy. Skláněla se nade mnou má matka, aby mě políbila na tvář, a najednou klečela vedle mé matrace žena s šátkem na hlavě a otírala mi obličej vlhkým, silně páchnoucím kusem látky. Rána na tváři byla pokrytá strupem, hnisala, svědila a do celého obličeje mi vystřelovala příšerná bolest. Z dálky se ozývalo mečení koz a kdákání slepic, má matka zpívala arménsky a mladé dívky tiše turecky. Rty se mi semkly kolem láhve a ústa mi naplnila chladná voda. Třásl jsem se zimou a modlil se, aby mi bylo teplo, a když přišlo, spalovalo mě a polévalo potem. Do vědomí mi pronikaly střípky reality, ale hned jsem znovu odplouval jako nadýchané semínko pampelišky unášené větrem.
O tři dny později jsem se probudil, slabý, ale při smyslech. Ležel jsem v holé zděné místnosti s podlahou z hlíny. Na háku na dveřích viselo mužské pracovní oblečení. Naproti matraci stál vysoký prádelník a ručně vyrobené závěsy rámovaly malé okno, pohrával si s nimi chladný vánek, který s sebou přinášel vůni gardénií."

Quiche a koláče

26. května 2016 v 14:24 | Renata |  Kuchařky
A navíc, pokud tyhle měkounké koláče s křupavým těstem a spoustou šťavnaté náplně ještě neznáte, tak to rozhodně stojí za vyzkoušení. Tohle je jedna z nejvydařenějších kuchařek, která se věnuje užšímu tématu - v tomto případě koláčům zvaným quiche. Křupavé těsto plné šťavnaté a vláčné náplně.


Vlastně si lze jen těžko představit něco více lákavého. Co vám nejvíc chutná na koláčích? Dělali jste tu hříšnou věc, jakože vybrat z buchet náplň a ten zbytek…? No, ne že by kynutá buchta od babičky byla špatná, ale ta náplň prostě byla vždycky to nej nej nej… Sláva tomu, kdo z mlsnosti vymyslel QUICHE!


Tato kuchařka inspiruje právě na poli náplní. Mnohé z nich bych se nebála dát třeba jako vrstvu mezi pečené brambory nebo náplň do kuřátka. Bavilo mne knihu pročítat a představovat si některé chutě.
Třeba wasabi a losos. To jsem následně také vyzkoušela. Hodně se to k sobě hodí…


Autoři také skvěle zpracovali první část knihy, která se věnuje těstům. Jak je správně udělat, jak je správně předpékat. Je to vlastně základ úspěchu. Častokrát jsem se o quiche pokoušela, ale staré recepty nějak zapomínaly uvádět, že těsto se musí upéct předem. A to do té správné konzistence, protože jinak se vám zase při zapékání náplně poněkud přepeče.

Je to věda.

Ale když se jednou tyhle plněné koláče naučíte, pak máte vystaráno na mnoho zimních večerů nebo naopak chladných letních večerů, kdy zatoužíte po něčem pečeném, masovém, sýrovém, sladkém nebo pikantním, něčem, co je ještě o úroveň lepší než tenký plátek pizzy se sýrovou pokrývkou.

Vydala Euromedia, Ikar, 2016, www.bux.cz

Bylo to na netu, musí to být pravda, řikala Máňa...

23. května 2016 v 10:26 | Renata
Pamatuju si doby nedávné, kdy se říkalo, že to bylo v televizi, tak to teda musí být pravda.
Ještě předtím se řikalo, že to řikala Máňa/Božka/sousedka z konce vsi/stará Plecháčková, místní drbna, tak to přece musí být pravda.


Převzal internet funkci pavlačových drben?
Někdy sním o tom, že neexistuje internet a všechny své články zpracovávám pouze z knih a časopisů. Knihy nadále považuji za nejlepší zdroj informací, a to i když píšu o květinách, pěstování rajčat nebo něco lechtivějšího do dámského magazínu, ve stylu 7 způsobů, jak SI/MU to okořenit. No... Představuji si, jak by byly informace průhlednější, jasnější, protože KDYŽ SE TO PÍŠE V KNIZE, MUSÍ TO BÝT PRAVDA... Představuji si, jak bych měla prázdnější hlavu, jak by se mi lépe dýchalo a nemusela bych pochybovat nad pravdivostí jednotlivých informací. Co je psáno, to je dáno a šmitec!

Jenže je tu internet a tam se dozvíte všechno od navymýšlených drbů, od naprosto příšerných diskuzí, kde by člověk asi jen kroutil hlavou nad tím, kam až jsou schopni někteří lidé v rafinovaných vulgarismech zajít... konspirační teorie, ale i encyklopedické znalosti.
A ono to vůbec není špatné...

Ony ty drbny, Božky, sousedky, televize, knihy a internet jsou k něčemu dobré.

ZASÍVAJÍ SEMÍNKO POCHYBNOSTÍ...
Je to opravdu pravda? Před mnoha lety jsem čas od času čítávala různé konspirační teorie, faktem ale je, že jak se některé zdály nepravděpodobné, staly se v průběhu dalších let skutečností (například kauza Roundup), internet stojí i za rozšířením vyloženě zdraví prospěšných informací třeba o živé stravě, vegetariánství, propaguje veganská jídla, tak či ona nám vylepšuje jídelníček. Otvírá a rozšiřuje obzory.

Jen tak nějak musíte ty informace přehazovat sem a tam a ty NEDŮVĚRYHODNÉ prověřovat. Mám jednu nevýhodu. Pokud nejde vyloženě o blábol psychicky vyšinutého jedince, téměř každý názor z internetu si v hlavě chvíli zachovám a řeknu si - co když na tom něco je? Co když emoce způsobují nemoce... Co když maso uzemňuje naši energii a toužíme po něm ve chvílích, kdy se cítíme odtrženi od reality, od pocitu bezpečí... co když maso způsobuje agresivní jednání? Oboje spolu souvisí...

Ne všechno, co je na internetu, je pravda. Ale jsou tu semínka názorů a faktů, ze kterých časem mohou vyrůst zcela zásadní stromy lidské budoucnosti.
Jen je třeba rozeznat semeno plevele od cenné rostliny.

Předposlední květnový týden: Jak čisté lilie, budeme o víkendu!

22. května 2016 v 9:53 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Zdá se, že nás čeká nepříliš lehký týden. Na druhou stranu to bude týden velkého úklidu a víkend bude trochu zrádný v tom, že v něm každý dostane právě to, co si zaslouží. Či přesněji, co si vysloužil.
Květen bude pokračovat v příjemném duchu pro každého, kdo jeho energii, která je silně očišťující, přijme a výzvu k velkému jarnímu úklidu promění v reálnou práci. Ostatní to budou mít těžké, protože víc a víc bude vystupovat na povrch to, co zatlačujeme a zametáme pod koberec.
Hned zkraje týdne to začne pod tím kobercem dost neslušně hnít. Hnisat a zapáchat.
Tarot: 9 mečů - 7 mečů Císařovna


Shrnuto: Týden, kdy je čas vyvézt kostlivce ze skříní Mrkající

Pondělí a úterý máme ještě ve Střelci, takže nám tyto dva dny mohou výrazněji ukazovat na to, co je v našem životě špatně, nebo s čím jsme se ještě ze své minulosti nevyrovnali. Můžeme mít také ještě divné a těžké sny, v noci se budit z nevysvětlitelných důvodů, být vystrašení, v nepříjemném nervózním rozpoložení a tento pocit může s postupujícím týdnem mít kořeny v "okolí". Někdo z okolí, něco, osud, konkrétní člověk, situace, něco... něco... něco, nač jsme neměli vliv, nás okradlo o pocit štěstí. Budeme chtít nacházet viníka.

Středa a čtvrtek bude navíc v Kozorohu, sice máme už Venuši v Blížencích od úterního poledne, ale také v pátek bude Mars vstupovat do Štíra. Mám dojem, že je to nepříliš vhodná kombinace pro lásku, pro řešení milostných záležitostí, protože budeme příliš ostří. Zejména ženy budou chtít KOMUNIKOVAT. Ostře, jasně, bez vytáček... A budou bojovně naladěni. Pokud u svého protějšku narazíte na stejnou konstelaci, je možné, že všechno i ke vší spokojenosti vyřešíte. V opačném případě vás o to víc rozčílí ignorace nebo mlčenlivost, vytáčky a lži.

Pátek a sobota už bude ve Vodnáři, neděle pak přechází do citlivých Ryb. Co dořešíte, to si v klidu sedne. Co nedořešíte, může v neděli a už o víkendu obecně nepříjemně lámat srdce.
Energie víkendu bude skvělá pro praktická řešení, pro lidi, kteří vědí a chtějí řešit. Pak si můžete užít velmi příjemný a láskou nadupaný víkend, dokonce je tu i Král pohárů - někdo vás může i velmi příjemně překvapit! Překvapivá zpráva, překvapivě podaná pomocná ruka, úsměv...

Skvělý týden pro finální úklid.
Kdo ho zanedbal, ten se bude prohýbat pod tíhou prachu, který má navátý v každém koutě svého života...

Nejlépe tento týden půjde zemským znamením (Býk, Kozoroh, Panna), ti mají tak praktické a jasné myšlení, že když se ho nebudou tento týden bát, mohou pohnout zcela zásadními věcmi ve svém životě.

Vzdušná znamení (Blíženci, Vodnáři a Váhy) mohou být rozpolcení, nesmělí a u nich hrozí riziko, že si nebudou moc věřit. Vykašlete se na pochyby, vy umíte, vy na to máte! Dupněte si a půjde to!!! Dobře zvládnutý tento týden vyžaduje párkrát zlomit svou nevíru v sebe a ruce zatnuté v pěst!

Ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec) by si měli dát pozor na impulsivnost, jejich "zbraně" budou příliš ostré a mohly by zraňovat. Stejně tak by na druhé straně mohli být více vztahovační, než je zdrávo. Dejte si k ruce meduňkový čaj, budete se potřebovat trošku krotit z extrémů... Ono není divu, toho, co máte k řešení je hodně a přerůstá vám to přes hlavu. Snažte se maximálně uklidňovat a půjde to...

Vodní znamení (Rak, Štír, Ryby) to nebudou mít také lehké, protože budou mít ještě zesílený pocit, který mají ohnivá znamení - všichni jsou proti mě, všechno pracuje PROTI mě, já chudáček! Kdepak! Naopak, pravda je na vaší straně. Nedovádějte svou sebelítost nebo naopak vztek na okolí do extrému! Stojíte na správné straně barikády, vydýchejte se a uvidíte, že mnoho ze šiku vašich nepřátel, zmizí!!!

Přeji vám úspěšný týden a hlavně výtečný víkend. A předtím hodně sil do víkendu.
Zvládneme to!

Čeká nás úplňkový víkend a touhy po hmatetelných skutcích

19. května 2016 v 0:21 | Renata |  Každotýdenní kalendář
V pátek opustíme znamení Býka a Slunce vstoupí do Blíženců. Navíc máme pátek a sobotu Lunu postavenou v jedovatém Štíru. Ani tarot není úplně příznivě nakloněn nějakému kytičkování a růžovým obláčkům. Taky si nás ještě vychutná ten retrográdní Merkur, který konečně v neděli tuhle svou couvavou energii opustí (ovšem příští týden, od 27. května zaběhne do démonického znamení Štíra - si nedá pokoj, darebák!).


V sobotu před půlnoci proběhne úplněk, který bude na energetickém rozhraní Štíra a Střelce. To mu ubírá tu ostrost a přidává ráznost a rozum.
Tarot k tomuto víkendu přihodil Páže pohárů - 4 holí - Poustevníka a ještě nad to všechno Rytíře pentaklů.

Jak to shrnout jednou větou?
Asi nebudete zvědavi OD NIKOHO na plané sliby, buď mi tady něco slíbíš a rovnou to uděláš, nebo si mě nepřej. Navíc to mohou být drobné události, ale i zásadnější, které týkají konců a začátků nějakých životních etap, které se hluboce vryjí do paměti.

Poslední kapky do pohárů...

Osudové chvilky, o kterých si pak zpětně řeknete, "ano, a tehdy se stalo to a to, a to byla další kapka nebo to bylo něco, co mě mělo varovat".

Budeme toužit po pevné ochraně, po pevné půdě pod nohama a to i za cenu, že necháme za sebou něco, co nám může poskytnout prchavou radost. O tu jakoby už nebudeme mít zájem, raději si obujeme pevné boty a vyrazíme do kamenité savany samy.

Rituály pro tento úplněk, či je myšlenky a směřování (nebo výklad snů, které se vám o tomto víkendu budou zdát), by měly směřovat právě tudy...
Budou to věci, které mají začínat i končit.
Vrcholit.
Růst...
Měly by se týkat stability a to i té nejniternější v našich osudech, o tom křehkém pocitu bezpečí, který buď máme, nebo nemáme.

A díky Štírovi, dejte si pozor, v pátek a v sobotu na přecitlivělost. Blíženci začínají uvolňovat komunikaci a mohli byste si docela dobře nechat odejít pusu na špacír. Což nemusí být špatně, ale...
No však vy víte. Někdy se to vyplatí, někdy ne...

Tak přeji krásný víkend!

Narozeninový výklad pro všechny Býky pro rok 2016

17. května 2016 v 0:06 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Ještě tu vás pár je, kteří v Býčím znamení právě slaví narozeniny...
Výklad je koncipován jednoduše. Máte narozeniny, což je vždycky chtě nechtě období bilancování a tak vám možná přijde vhod, jestli karty chtějí něco těm dubnovokvětnovým zrozencům sdělit.

Co byste měli nechat za sebou? Co máte před sebou a jaká je celková energie vašeho letošního narozeninového času...

Karty: Král mečů, 9 pentaklů, Milenci (Meditace) - Velekněz (Víra)

Dejte si čas a rozhodněte se...

U vás nic nového pod sluncem, ale zdá se, že letošní rok jste jakoby dospěli tam, kde chcete být. Ještě nemáte hotovo a ještě to bude nějakou dobu trvat, ale z pozice planných slov a tlachání jste se dostali do prvních krůčků k něčemu novém. Týká se to ale pouze Býků, kteří za svým cílem šli delší dobu a kteří překročili své vlastní ego. Onen rozum a meče a ostré lokty nejsou tím, co vás dovedou k úspěchu. A když už, tak jen na krátkou dobu. Může se dokonce stát, že si vymyslíte svůj plán a budete si říkat, jak je úžasný a ve výsledku sklidíte dosti shnilou úrodu, protože v ní byla absence lásky. I karty za tímto narozeninovým obdobím říkají, že pokud se nestanete moudrým učitelem, pokud nebudete mít plnou víru v to, co děláte, nepřijde to, o čem sníte. V takovém případě si dokonce koledujete o ztrátu, o to, že vás samotné někdo zraní, nebo vám to tak bude připadat, jakoby vás někdo trestal za něco, o čem si myslíte, že za to nemůžete.
A tento zásah do zad může přijít od někoho, o kom jste si mysleli, že vás má rád, že je svou láskou dokonce velmi oddaný.

Pro Býka mi toto připadá jako velmi tenký led, protože by se musel hodně vznést nad hmotu, nad přemýšlení, nad ostrý a sekavý rozum a hlavně nad své pohodlí, které může mít v realitě, nebo jen v hlavě. Můžete v tomto období nebýt ani příliš dobrým společníkem pro druhé, protože máte na vše rázný, ostrý názor a mnoho věcí kolem sebe bude vnímat jako ohrožení. Nervozita je ale způsobena tím, že víte, že rozumem už to dál nepůjde a nechce se vám toho pustit...

Řešení pro tuhle zabejčenou chvíli?

KOMPROMIS. Nevidím to jinak, ani karty... ale řešení je kompromis, sebeovládání a především síla odpuštění, maximum byste měli věnovat uzdravujícím energiím ve svém životě. Vyčistit ten nacpaný hnojník, který cítíte ve své duši a může vás i někdy dusit. Buď dusit ve stylu nějakých potíží v oblasti krku, nachlazení, krční páteř nebo i potíže s dýcháním, napětím v hlavě, bolesti hlavy, nebo z hlediska nervozity a rozlítaného myšlení, které nebude funkční a nepovede vás ke kýženým výsledkům.

TAROTSKOP na květen 2016: Druhá polovina pro všechna znamení - II. díl

15. května 2016 v 9:22 | Renata |  Každotýdenní kalendář
pokračování květnového tarotskopu pro druhou část měsíce. První část je ZDE.


Kozoroh
Vy budete akční. Gabrielův rytíř a Měsíc. Pohnete se kupředu nikoliv proto, že se chcete pohnout, ale protože to nutkavě potřebujete. Je tu jisté riziko, že se budete do věcí vrhat po hlavě a nepříliš promyšleně, protože jste prostě ponořeni do velkého zaujetí až umanutosti. Ten anděl, který by vás měl na téhle cestě vést, je za vašimi zády a nebudete-li se ohlížet do minulosti, tak je možné, že váš kůň trochu škobrtne. Budete toužit po štěstí až na věky, až okouzleni romantickou touhou… Několik karet ukazuje na možný zásah amorova šípu, ale je to spíš čistka, která se později může změnit v bouři, ze které budete rádi, že vůbec nějak uniknete. Romantické opojení je sice báječné, ale snažte se z něj vzít jen to dobré a nedělejte z něj závěry pro budoucnost. V těchto prchavých okamžicích ale máte nějaké důležité sdělení především sami pro sebe. O sobě. Nechť vás vede intuice, ale pozor, měsíční světlo není to pravé… je jako bludička.
Druhá polovina května:
Takže pokud jste květnem dobloudili až do jeho druhé poloviny, tak bych přidala kromě iluzorního snění ještě varování před impulsivností, vzrušením a jaksi nechávání se unášení vášněmi. Na druhou stranu tu je i nový začátek… dětinskost… vzhledem k těm ostatním kartám si ale nemyslím, že jakékoliv nové začátky a vrhání se po hlavě kamkoliv, je rozumným nápadem. No asi takhle, jste-li ochotni si zítra projít kocovinou, tak si dejte skleničku…. Mejdan to bude dobrej, to zas jo. Ale JENOM mejdan.

TAROTSKOP NA KVĚTEN 2016: Druhá polovina května pro všechna znamení - I. část

15. května 2016 v 9:21 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak nejprve se hned zeptám, jestli ten květen cítíte taky tak, jak bylo psáno v první polovině? Osudový, řešící, v podstatě zásadní, ale hladivý. Vrací se věci z minulosti, mění se úhly pohledu a pochybuju, že nám další měsíc v tomto roce nabídne kvalitnější koště na zametání před vlastním prahem… Jsem sama zvědavá, jak to bude pro každého z vás pokračovat.


Obecně pro druhou půlku května jsem vytáhla karty Věž - Blázen - 9 holí a 2 holí vedle sebe
Zdá se, že zemětřas květnového měsíce začne dosahovat vrcholu. Ty nové začátky jsou naprosto zřejmé, opravdu odchází něco, co ve svém životě už nepotřebujeme, co už není funkční. A pokud to neodchází silou osudovou, tak to alespoň naprosto jasně vidíme. Ta prozření nemusí být příjemná, o tom jsou ty další dvě karty, protože nás to může vrhnout do nejistoty, "co bude dál, proboha, vždyť já před sebou žádnou budoucnost nevidím"… anebo před sebou budeme mít více možností, ale ještě není čas se definitivně rozhodovat. Myslete i na to, že zhruba do té poloviny června je ten proklatý retrográdní Merkur, který těm akčním věcem a komunikaci moc nepřeje.
Jak to vystihnout… "ukliďte si doma pokoj nejprve, a až potom budete moc jít ven"

V tarotskopu pro jednotlivá znamení nechávám i sdělení pro květen obecně, druhá polovina je upřesněná pod tímto obecným sdělením. Článek je dvojdílný, protože v jednom dílu mi to blog.cz nevzal z důvodu přesáhnutí povoleného množství znaků.

Beran
Rafaelova osmička, to je taková karta malého učení, nastoupení do učebních lavic a… a teď je na vás, jak na tuhle situaci zareagujete. Pravděpodobně víte, že na něco máte dost sil, jen se vám do toho nechce nebo jste unaveni. Víte, že vás čeká něco lepšího, je to lehký závan jakéhosi duchovního hledání, nasměrování. Vám se mohou květnové energie zhmotňovat právě v těch drobných znameních, která vás povedou někam dál… Dívejte se tedy více kolem sebe a uchopujte zdánlivě nevýznamné šance. Z některé z nich by se mohlo něco pěkného vyloupnout. Spjato to může být s vašimi touhami. Některým z vás se možná splní sen - jen tak mimochodem, jakoby náhodou…
Druhá polovina května:
Rafaelův rytíř: No jasně, tak vy si můžete oddechnout, protože ti, kdož využili energie očisty, shledávají, že už mají téměř hotovo. Ti, co nevyužili, tak se budou cítit svázáni, teď je to jakoby začne zvenčí víc a víc škrtit. Více vystupovat témata, která mají řešit a která se jim nechce řešit. Druhá polovina května však všem Beranům bude stále dokola předhazovat věci a zážitky, při nichž jim srdce plesá radostí a je to i přívětivá doba pro lásku, pro urovnání myšlenek, pro romantické myšlenky a snad i pro velkolepá gesta. Zkuste však stále při své cestě za sny zůstat nohama na zemi, protože stále jste ve své nové situaci na začátku! Nemůžete se hnát k maturitě hned v prváku. A dbejte na odpočinek, je tu riziko přetažení, vyčerpání sil…

Býk
Pro vás mi vypadly dvě karty. Michaelova Královna a Síla. Váš život má šanci dostat smysl. Rozhodně v květnu nebudete strádat a pravděpodobně si dobře polepšíte především v pracovní oblasti. Kariéra se může rozjet slibným směrem, připlují nějaké peníze, prozíravě uzavřete dobrý obchod. Nač tady sáhnete, to vám vyloženě dobře polechtá ego. Ve vztazích to s vámi asi nebude za moc stát, protože všechny karty jsou tvrdě hmotné zaměřené na zisky. A podporuje vás v tom i ona Venuše v Býku, která květnem vládne. Ke konci měsíce se ale můžete uvolnit a možná zažijete něco, co ve vás trochu soucitu a odpuštění vyvolá. Uvědomíte si cennost něčeho, co vedle sebe máte, spíše ve smyslu, že "mám nad něčím moc, ale tohle můžu ovládat jen něhou a láskou". Lhostejno, jde-li o vztah nebo o pracovní oblast, která funguje právě tímto směrem. Bude to také vhodný čas k ukončení vleklých smutků, truchlení a svazujících destruktivních zlozvyků. Ony květnové náhody by tomu mohly dobře dopomoct, ale nesmíte mít klapky na očích.
Druhá polovina května:
Až odložíte svou naditou peněženku nebo velkolepé plány do budoucna, možná zjistíte, že se událo i něco ve vašich osobních životech a vztazích. Mělo by to být k vašemu prospěchu a Býci budou mít možnost potkat nebo se spojit s lidmi, kteří v jejich životě mohou zaujmout velmi pěkné a trvalé místo. Možná pocítíte k někomu nebo k něčemu, co milujete, oddanost. Ti, kdož tyhle jemnosti v životě přehlédnou, si budou připadat jako na rozcestí a zastaví se s tím, že musí prozkoumat všechny detaily svého plánu. Ani to není špatně a máte na to v podstatě času dost. Dalo by se říci, že vám jdou věci na ruku, události i zdánlivé prostoje, máte opravdu šanci najít i lepší řešení, než o kterých si nyní myslíte, že jsou dobrá. Ideální doba na to, vzít si na záda batoh a vykročit novým směrem za novým životem. Zatím však v podobě plánů…


Blíženci
Gabrielova čtyřka. Olalá, blahopřeju! Vy budete mít v květnu už zralou úrodu! Čas oslav, odměna za tvrdou práci a to v jakékoliv oblasti. Tato karta se týká jak vztahů, tak pracovní činnosti, prostě někde to konečně praskne a vymaníte se z těžkých pout tíživé existence. Oddychnete si, protože vám celý měsíc půjde velmi příjemně na ruku. Bude vám nabízet drobné odměny za vaši práci, tak nesmutněte, ať je náhodou nepropásněte. Vycucejte si každý bonbonek, který vám květen nabídne. Hodně se to týká peněz, takže tady, ať se vaše pracovní činnost vrtne jakýmkoliv směrem, přidejte plyn. Vyplatí se to. Máte šanci nejen posbírat plody za své úsilí, ale také naopak - zasít novou úrodu, která se vám zúročí o pár týdnů, měsíců či let, později. Čas sklizně, oslav, ale také čas pro nové založení budoucnosti. Vaše květnová znamení by se měla týkat právě toho - co se ukončuje? A co začíná? A téma: stabilita budoucího života.
Druhá polovina května:
Vy jste si už asi svou úrodu sklidili a teď nad ní sedíte a jste - jací? Šťastní, nebo neš´tastní? To záleží na tom, jaká ta úroda je. Je ale dobrá pro váš další vývoj. Máte tu kartu Prozření a k té asi nelze moc co dodat. Máte radost z toho, že jste se vydali jiným směrem, pozor, je to také poustevnická karta, proto na této cestě půjdete chvíli sami. Vyléčit si šrámy, najít nové cesty a vydýchat z plic ten zatuchlý vzduch, který jste tam měli. Teď nehledejte nějaké bujaré společenské kontakty, asi na to ani nemáte náladu, protože cítíte, že ve vás roste duchovní moudrost a takový základ, na kterém postavíte další fázi svého života. Nezavírejte se však před těmi, kteří si k vám přijdou pro vlídné slovo. Máte energii a sílu být světlem pro druhé…Jak jste byli v minulém měsíci z lidí vyčerpaní, tak teď, kde se vzala, tu se vzala, energie pro druhé máte na rozdávání. Dejte pozor na své sny, mnohé vám mohou v noci osvětlit, zodpovědět otázky. Budete mít mimořádně dobře citlivou intuici.

AUDIOKNIHA na víkend Andělé v mých vlasech

13. května 2016 v 8:27 | Renata |  AUDIOknihy
Ještě než se v neděli dočkáte tarotového horoskopu. Znáte? Lornu Byrne a Andělé v mých vlasech.

Kultovní knihu jsem nedávno objevila i v audioverzi.
A tak vám ji nabízím na víkend, pro jemnou náladu, nostalgickou náladu, jemnou až éterickou, zkuste si ji poslechnout...

A jestli zrovna takové rozpoložení nemáte, vězte, že bude tady, nalevo... v sekci AUDIOKNIHY.
Tam bude čekat, až na ni náladu budete mít.
A prozatím tam můžete najít třeba nějaký horor :-)


a u toho si můžete chystat svou skleničku krásných zážitků.... Soutěž je tady, končí 31.5. a ceny už na vás čekají...
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.