Quiche a koláče

26. května 2016 v 14:24 | Renata |  Kuchařky
A navíc, pokud tyhle měkounké koláče s křupavým těstem a spoustou šťavnaté náplně ještě neznáte, tak to rozhodně stojí za vyzkoušení. Tohle je jedna z nejvydařenějších kuchařek, která se věnuje užšímu tématu - v tomto případě koláčům zvaným quiche. Křupavé těsto plné šťavnaté a vláčné náplně.


Vlastně si lze jen těžko představit něco více lákavého. Co vám nejvíc chutná na koláčích? Dělali jste tu hříšnou věc, jakože vybrat z buchet náplň a ten zbytek…? No, ne že by kynutá buchta od babičky byla špatná, ale ta náplň prostě byla vždycky to nej nej nej… Sláva tomu, kdo z mlsnosti vymyslel QUICHE!


Tato kuchařka inspiruje právě na poli náplní. Mnohé z nich bych se nebála dát třeba jako vrstvu mezi pečené brambory nebo náplň do kuřátka. Bavilo mne knihu pročítat a představovat si některé chutě.
Třeba wasabi a losos. To jsem následně také vyzkoušela. Hodně se to k sobě hodí…


Autoři také skvěle zpracovali první část knihy, která se věnuje těstům. Jak je správně udělat, jak je správně předpékat. Je to vlastně základ úspěchu. Častokrát jsem se o quiche pokoušela, ale staré recepty nějak zapomínaly uvádět, že těsto se musí upéct předem. A to do té správné konzistence, protože jinak se vám zase při zapékání náplně poněkud přepeče.

Je to věda.

Ale když se jednou tyhle plněné koláče naučíte, pak máte vystaráno na mnoho zimních večerů nebo naopak chladných letních večerů, kdy zatoužíte po něčem pečeném, masovém, sýrovém, sladkém nebo pikantním, něčem, co je ještě o úroveň lepší než tenký plátek pizzy se sýrovou pokrývkou.

Vydala Euromedia, Ikar, 2016, www.bux.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 26. května 2016 v 14:53 | Reagovat

faajn blog ;) jen tak dál

2 Renata Renata | 27. května 2016 v 5:39 | Reagovat

Dekuji za tip.

3 sylva sylva | E-mail | 27. května 2016 v 21:11 | Reagovat

Vypadá to moc lákavě,chtěla bych něco vyzkoušet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.