TAROTSKOP NA KVĚTEN 2016: Druhá polovina května pro všechna znamení - I. část

15. května 2016 v 9:21 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak nejprve se hned zeptám, jestli ten květen cítíte taky tak, jak bylo psáno v první polovině? Osudový, řešící, v podstatě zásadní, ale hladivý. Vrací se věci z minulosti, mění se úhly pohledu a pochybuju, že nám další měsíc v tomto roce nabídne kvalitnější koště na zametání před vlastním prahem… Jsem sama zvědavá, jak to bude pro každého z vás pokračovat.


Obecně pro druhou půlku května jsem vytáhla karty Věž - Blázen - 9 holí a 2 holí vedle sebe
Zdá se, že zemětřas květnového měsíce začne dosahovat vrcholu. Ty nové začátky jsou naprosto zřejmé, opravdu odchází něco, co ve svém životě už nepotřebujeme, co už není funkční. A pokud to neodchází silou osudovou, tak to alespoň naprosto jasně vidíme. Ta prozření nemusí být příjemná, o tom jsou ty další dvě karty, protože nás to může vrhnout do nejistoty, "co bude dál, proboha, vždyť já před sebou žádnou budoucnost nevidím"… anebo před sebou budeme mít více možností, ale ještě není čas se definitivně rozhodovat. Myslete i na to, že zhruba do té poloviny června je ten proklatý retrográdní Merkur, který těm akčním věcem a komunikaci moc nepřeje.
Jak to vystihnout… "ukliďte si doma pokoj nejprve, a až potom budete moc jít ven"

V tarotskopu pro jednotlivá znamení nechávám i sdělení pro květen obecně, druhá polovina je upřesněná pod tímto obecným sdělením. Článek je dvojdílný, protože v jednom dílu mi to blog.cz nevzal z důvodu přesáhnutí povoleného množství znaků.

Beran
Rafaelova osmička, to je taková karta malého učení, nastoupení do učebních lavic a… a teď je na vás, jak na tuhle situaci zareagujete. Pravděpodobně víte, že na něco máte dost sil, jen se vám do toho nechce nebo jste unaveni. Víte, že vás čeká něco lepšího, je to lehký závan jakéhosi duchovního hledání, nasměrování. Vám se mohou květnové energie zhmotňovat právě v těch drobných znameních, která vás povedou někam dál… Dívejte se tedy více kolem sebe a uchopujte zdánlivě nevýznamné šance. Z některé z nich by se mohlo něco pěkného vyloupnout. Spjato to může být s vašimi touhami. Některým z vás se možná splní sen - jen tak mimochodem, jakoby náhodou…
Druhá polovina května:
Rafaelův rytíř: No jasně, tak vy si můžete oddechnout, protože ti, kdož využili energie očisty, shledávají, že už mají téměř hotovo. Ti, co nevyužili, tak se budou cítit svázáni, teď je to jakoby začne zvenčí víc a víc škrtit. Více vystupovat témata, která mají řešit a která se jim nechce řešit. Druhá polovina května však všem Beranům bude stále dokola předhazovat věci a zážitky, při nichž jim srdce plesá radostí a je to i přívětivá doba pro lásku, pro urovnání myšlenek, pro romantické myšlenky a snad i pro velkolepá gesta. Zkuste však stále při své cestě za sny zůstat nohama na zemi, protože stále jste ve své nové situaci na začátku! Nemůžete se hnát k maturitě hned v prváku. A dbejte na odpočinek, je tu riziko přetažení, vyčerpání sil…

Býk
Pro vás mi vypadly dvě karty. Michaelova Královna a Síla. Váš život má šanci dostat smysl. Rozhodně v květnu nebudete strádat a pravděpodobně si dobře polepšíte především v pracovní oblasti. Kariéra se může rozjet slibným směrem, připlují nějaké peníze, prozíravě uzavřete dobrý obchod. Nač tady sáhnete, to vám vyloženě dobře polechtá ego. Ve vztazích to s vámi asi nebude za moc stát, protože všechny karty jsou tvrdě hmotné zaměřené na zisky. A podporuje vás v tom i ona Venuše v Býku, která květnem vládne. Ke konci měsíce se ale můžete uvolnit a možná zažijete něco, co ve vás trochu soucitu a odpuštění vyvolá. Uvědomíte si cennost něčeho, co vedle sebe máte, spíše ve smyslu, že "mám nad něčím moc, ale tohle můžu ovládat jen něhou a láskou". Lhostejno, jde-li o vztah nebo o pracovní oblast, která funguje právě tímto směrem. Bude to také vhodný čas k ukončení vleklých smutků, truchlení a svazujících destruktivních zlozvyků. Ony květnové náhody by tomu mohly dobře dopomoct, ale nesmíte mít klapky na očích.
Druhá polovina května:
Až odložíte svou naditou peněženku nebo velkolepé plány do budoucna, možná zjistíte, že se událo i něco ve vašich osobních životech a vztazích. Mělo by to být k vašemu prospěchu a Býci budou mít možnost potkat nebo se spojit s lidmi, kteří v jejich životě mohou zaujmout velmi pěkné a trvalé místo. Možná pocítíte k někomu nebo k něčemu, co milujete, oddanost. Ti, kdož tyhle jemnosti v životě přehlédnou, si budou připadat jako na rozcestí a zastaví se s tím, že musí prozkoumat všechny detaily svého plánu. Ani to není špatně a máte na to v podstatě času dost. Dalo by se říci, že vám jdou věci na ruku, události i zdánlivé prostoje, máte opravdu šanci najít i lepší řešení, než o kterých si nyní myslíte, že jsou dobrá. Ideální doba na to, vzít si na záda batoh a vykročit novým směrem za novým životem. Zatím však v podobě plánů…


Blíženci
Gabrielova čtyřka. Olalá, blahopřeju! Vy budete mít v květnu už zralou úrodu! Čas oslav, odměna za tvrdou práci a to v jakékoliv oblasti. Tato karta se týká jak vztahů, tak pracovní činnosti, prostě někde to konečně praskne a vymaníte se z těžkých pout tíživé existence. Oddychnete si, protože vám celý měsíc půjde velmi příjemně na ruku. Bude vám nabízet drobné odměny za vaši práci, tak nesmutněte, ať je náhodou nepropásněte. Vycucejte si každý bonbonek, který vám květen nabídne. Hodně se to týká peněz, takže tady, ať se vaše pracovní činnost vrtne jakýmkoliv směrem, přidejte plyn. Vyplatí se to. Máte šanci nejen posbírat plody za své úsilí, ale také naopak - zasít novou úrodu, která se vám zúročí o pár týdnů, měsíců či let, později. Čas sklizně, oslav, ale také čas pro nové založení budoucnosti. Vaše květnová znamení by se měla týkat právě toho - co se ukončuje? A co začíná? A téma: stabilita budoucího života.
Druhá polovina května:
Vy jste si už asi svou úrodu sklidili a teď nad ní sedíte a jste - jací? Šťastní, nebo neš´tastní? To záleží na tom, jaká ta úroda je. Je ale dobrá pro váš další vývoj. Máte tu kartu Prozření a k té asi nelze moc co dodat. Máte radost z toho, že jste se vydali jiným směrem, pozor, je to také poustevnická karta, proto na této cestě půjdete chvíli sami. Vyléčit si šrámy, najít nové cesty a vydýchat z plic ten zatuchlý vzduch, který jste tam měli. Teď nehledejte nějaké bujaré společenské kontakty, asi na to ani nemáte náladu, protože cítíte, že ve vás roste duchovní moudrost a takový základ, na kterém postavíte další fázi svého života. Nezavírejte se však před těmi, kteří si k vám přijdou pro vlídné slovo. Máte energii a sílu být světlem pro druhé…Jak jste byli v minulém měsíci z lidí vyčerpaní, tak teď, kde se vzala, tu se vzala, energie pro druhé máte na rozdávání. Dejte pozor na své sny, mnohé vám mohou v noci osvětlit, zodpovědět otázky. Budete mít mimořádně dobře citlivou intuici.


Rak
Velekněžka. Vám se budou květnová znamení zjevovat spíše ve snech. Jasnozřivé vhledy můžete zažívat také v letmých myšlenkách. Myjeme nádobí nebo jdeme z práce a tu a tam nás napadne nějaká převratná myšlenka - to je ONO! Nic přehnaně vykonstruovaného, ale náhodné myšlenky jsou většinou ty pravé. Bude to pro vás měsíc klidu a usmíření. Asi se vám nebudou dít žádné převratné události, ani nebudete cestovat na kraj světa, ale ona unylost a klid bude mít nesmírně léčivý charakter. Také si budete moci ujasnit to, s čím nebo s kým spojit svůj život. Opravdu to tak chci? Pokud budete mít pocit, že v květnu až moc létáte ve hvězdách, bude to nejspíš pravda. Ale pro tenhle měsíc s tím moc neuděláte. Snad o to hůř, že okolí bude nejspíš více přízemní než vy. A tak raději relaxujte jen sami pro sebe a věnujte se svému.
Druhá polovina května:
Vám zůstává ta jemná energie, která se bude v druhé polovině května směřovat k blízkým, k rodině, ke vzpomínkám na dětství a k takové až nostalgii. Obě karty, které jsem si na vás vytáhla jsou také o lidech, které máte kolem sebe a kteří vám mohou být nápomocni. Hledat smysl života a možná i změnit přístup k životu. Koncem měsíce můžete přijít na to, že se sebou budete už muset něco udělat, že to takhle dál nejde. Ještě to nebude o akci, ale o zralém rozhodnutí. Využijte tento čas k tomu, abyste se podívali za sebe, obejmuli své vnitřní dítě a třeba obnovili i nějaké staré přátelské vztahy. Není vyloučeno, že vám i někdo z minulosti nečekaně vstoupí do života a pozitivně ho ovlivní.

Lev
Vůz. Lvi budou mít opravdu převratný květen. Zatímco Raci jsou takoví založení a složení ve své duši, kde se přehrabují v těch zásadních myšlenkách, vy tyhle myšlenky vyházíte oknem ven a zapřáhnete do vozu. Odhodlání, sebeovládání a nové směry, za kterými budete mít odvahu se dát? Nečeká vás nic takového? Potom se tím budete alespoň zaobírat ve svých myšlenkách. Po částech budete přemýšlet, nakolik a kam se chcete vydat, co vás kde pálí a co už žít nechcete. Je možné, že něco bude mít souvislost i s vaším zdravím, že odcházíte ze situací, které jsou zdraví neprospěšné, že prostě pocítíte touhu "chtít dýchat". Skvělá karta i pro práci, kariérní postup nebo změnu práce.
Druhá polovina května:
Rafaelova trojka. Vy už jste to všechno vyřešili? No máte tady celkem úlevu. Asi je to tím, že jste se opravdu pustili do práce a vyhrnuli si rukávy. Máte tu období oslav, máte důvody slavit, poplácat se po rameni a říct si - jdi si odpočinout, zasloužíš si to. Také je to karta, která znamená to, že jste dobře pochopili minulost, dobře prožili přítomnost a tím pádem se i realisticky díváte do budoucnosti. Svět, život, váš osud si ve vás sedl v pevné linii, která je logická, pochopitelná a která souzní s vaším srdcem. Pracujte na tom, jsou to malé základy něčeho, co vás mohou ve výsledku dovést až k úspěch nejen na osobním poli, ale i na tom finančním. Máte našlápnuto snad nejlépe ze všech znamení!

Panna
Arielova Trojka. Vy budete trpěliví a vaše znamení budou v podobě možná úplně nových a neznámých věcí. Možná se prvně v životě potkáte s nějakou osobou, novou činností, novým místem, něčím, co je vám úplně neznámé - a ono vás to okouzlí. Spolupráce s jinými. Možná beze slov, ale květen budete mít možná jako jediní opravdu úspěšný co se týče spolupráce s druhými lidmi. Umění, osobní růst, dělání toho, co milujete. To může být až tak obrovský zážitek, že vás nějakým způsobem nasměruje i do budoucnosti. Ochutnáte něco nového, co vám opravdu zachutná a bude stát za úvahu o tom uvažovat hlouběji.
Druhá polovina května:
Jestliže jste opravdu přišli na to, co vám tento měsíc chutná, tak věřte, že druhá polovina května vám přinese ten správný nákup do domu, přesné ingredience, které budete ke svému činění potřebovat. Je to až neuvěřitelné, může to být sled drobných náhod a nesourodých událostí, o kterých si řeknete - ale to je přesně ono! A kdo tohle ještě nezažil, nepřišel na tu správnou stopu, milé Pannenky, cestička k tomuto uvědomění a nové cestě vede skrze minulosti, skrze vzpomínky na dětství, co vám dělalo radost, s kým jste se stýkali a zase je to kartička o obejmutí svého vnitřního dítěte. Mrkněte se sami do sebe, čím trpí vaše duše… vždyť ona vám to dává tak jasně najevo!

Váhy
Arielova Čtyřka. Kdo dává, dostává. Dejte však pozor na přílišné hamty hamty nebo naopak, na utrácení bez rozmyslu. Květen jakoby vás trochu zkoušel a připravil vám obě strany tohoto extrému. Také můžete mít pocit, že vám druzí berou pevnou půdu pod nohama. Můžete být trošku hádaví a příliš vztahovační na to, co se kolem vás děje. Nějaká ta osobní ztráta tu možná je, možná se kolem vás opravdu točí někdo, kdo vám chce něco vzít, obohatit se na váš účet. Zbystřete, pokud tam tomu je, květen vám na něj díky nějaká "náhodě" ukáže prstem. Pěstujte si to své, svůj domov, své hmotné zázemí, v tom se vám tady bude dařit.
Druhá polovina května:
Osedlejte koně a jeďte… Zdá se, že to špatné už tak nějak odchází a i kdyby to tam bylo, tak osud to nějak trošku smaže na snesitelnou míru. Dělejte lidem kolem sebe laskavé činy, tím tomu hodně pomůžete. Situace se uklidňuje a máte na dosah i své sny, nebo vztahy s lidmi, kteří mají stejné smýšlení. Je tady možné, že někoho takového potkáte, že to bude šance na velký pokrok ve vašem životě. A pokud jste v životě něco ztratili, někdo vás obral tento měsíc, tak už je asi pryč, nebo v druhé polovině měsíce odejde… Zdánlivě jen tak… ale i na něj dojde. Důležité je, že vy sami se už můžete nadechnout a na konci května vám bude mnohem, mnohem lépe, než je třeba nyní.

Štír
Císař. Květen pro vás bude stabilní. Žádné výkyvy. Zprávy a dobrá znamení mohou přicházet od mužů nebo od lidí, které mají nějaké dobré postavení nebo vám dávají práci, obživu či k nim chováte přirozený respekt. Taková setkání vám může květen také nabídnout a vy dostanete mimořádně příjemnou šanci převzít zodpovědnost za svůj život, opravdu se postavit na vlastní nohy a pocítit to. Klidně snovejte i ambiciozní plány, budou efektivní. Takový klid a jistotu jste už dlouho nezažili, takže využijte každého dne pro to, abyste si vybudovali to, po čem toužíte. I přes všechnu vášeň to je právě ta stabilita a klid v životě.
Druhá polovina května:
Se skoro bojím. Štír a Kolo osudu, netroufám si předjímat, co bude, ale je to v zásadě šťastná karta, takže pokud netočíte tím kolem svým jedovatým ocasem, tak se můžete dočkat velmi příjemných změn ve svém životě, bude pokračovat klidný měsíc, konec průtahů, změna k lepšímu s příslibem štěstí, nové začátky. Vydržte, protože se zdá, že jste-li na správné cestě, dá vám to osud nějakým zásadním a naprosto okatým způsobem najevo.

Střelec
Rafaelova Královna. Budete jako přikovaní k lidem, kteří jsou vám blízcí. K rodině, k domovu, ke svým milým. Jakoby vám náhle došlo, že je můžeme kdykoliv ztratit a tak je třeba o ně pečovat. Vaše znamení budou přicházet ve snech a polobdění, v náhodných myšlenkách nebo meditacích. Nebo prostřednictvím milovaných lidí. No s vámi prostě bude radost v květnu pobýt. A vlastně nebudete potřebovat ani příliš slov, tak nějak si budete se všemi rozumět i bez nich. Květen by vám mohl přinést také nějaké zásadní prozření, pochopení situace, kterou jste do té doby nechápali.
Druhá polovina května:
Stále si budete užívat ten pohodový měsíc, je to období velkého osobního růstu, nacházíte stále nové a nové věci, činnosti a lidi, se kterými vás pojí srdce a pro nezadané tu je skvělá zpráva. Císař na konci… Je možné, že se vám do života připlete člověk, se kterým můžete strávit život. Rozhodně je to ale o tom, že na sobě neskutečně tvrdě makáte a ono to přinese na konci měsíce výsledek. Stabilitu, efektivitu všeho, co děláte, budete moci jít i za nějakými ambiciozními plány, pracovat, pomáhat ostatním, růst…

II. polovina, další znamení v článku ZDE...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | 15. května 2016 v 10:29 | Reagovat

Ďakujem za Strelcov, Reni :) Predtým na mňa výklady veľmi nesedeli, ale teraz...

2 Ivuše Ivuše | 15. května 2016 v 11:09 | Reagovat

Tedy páni ten kocour na obrázku je vážně senzační ,moc nádherný,hned by jsem ho brala domů, ale nevím, jak by se na to tvářil ten co už mám doma, zrzoun zrzavý.Jako štír se hrabu v minulosti ta mě dává zabrat, ale nikam se neposouvám a nic nebořím.Spíše mám pocit že na tu minulost zbytečně něco nalepuji .Chci se ale hnout z místa, nějak to ale nejde.

3 Ivuše Ivuše | 15. května 2016 v 11:20 | Reagovat

Kolo osudu ,že by mě přišouplo něco pozitivního? Už se těším a držím všem i sobě palce.

4 Tom Tom | 15. května 2016 v 17:24 | Reagovat

Ja to zemetreseni zazil ze vcerejska na dnesek. Byl to teda zahul na psychiku a ted se citim klidnejsi. Tak, ze by se to kolo osudu uz pootocalelo? Uvidime, co prinese zbytek kvetna.

5 sylva sylva | E-mail | 15. května 2016 v 17:51 | Reagovat

Jo,jo Renčo opět trefa rodina,řeším to stále ,vracení se do dětství taky to řeším pořád se cítím nechtěná až přímo z děcáku,ale to by bylo na dlouho.Mám naštěstí kolem sebe párlidiček kteří jsou mi psychicky nápomocni, jak píšeš a vlastně i ve svých 47 letech hledám stále smysl života.Nevím jaké bude to zralé rozhodnutí a taky ten člověk z minulosti který mi pozitivně ovlivní život ,ale moc bych si to přála.Všem tu krásný zbývající květen ,který bude už jen přívalem lepších zpráv .

6 Ivuše Ivuše | 20. května 2016 v 19:35 | Reagovat

Šišmarjá já se chytla se šéfem ,dlužno ale podotknout,že pak jsme se navzájem omluvili jeden druhému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.