Červen 2016

Červenec 2016: Jaký bude?

30. června 2016 v 18:38 | Renata |  Každotýdenní kalendář
U každého to může mít jinou podobu, ale bude to měsíc, ve kterém budeme mít možnost najít dvě věci.
Rovnováhu a jednotu mezi sebou i v sobě samých. Obě tyto andělské tarotové karty mají podobný význam a kromě toho, že budeme nacházet tyto hodnoty, že nás k nim bude červenec stále nějak vést, tak budeme k sobě táhnout také lidi, kteří budou mít podobné názory, nebo kteří nám pomohou v naší cestě. Ono to tak funguje obecně, ale červenec tohle může předvést v extrémní podobě.

Nebude to ale čas na nějaká zásadní rozhodnutí, nic se nebude chtít uspěchat. Se spěchem asi mnoho nic nepochodíte. Na správné načasování toho, co jsme třeba vymysleli, co se nám vylíhlo v hlavě, k čemu jsme dospěli, si budeme muset počkat. Ještě není čas pro samotnou akci. Využijte tedy tento horký měsíc, první prázdninový, k odpočinku, k tomu, že necháte myšlenky jen tak plynout a že jen budete sledovat život, jak kolem ubíhá - už jen to samotné bude úžasná učební lekce a hodně nám toho může napovědět.
Žádné bezhlavé pobíhání, ale klidné vyčkávání a poslouchání druhých. Nakonec - může se vám vyjasnit díky někomu druhému velmi mnoho věcí a vy u toho nebudete muset ani prstem hnout.

Steampunk tarot na tom je stejně. Karty Viselce a Mírnosti jsou v podstatě o tom samém. Červenec nám dá šanci prohlédnout něco, co jsme doposud neviděli, co se nám skrývalo
nebo nějakým způsobem změníme úhel pohledu a to nám přinese obrovský klid, poznání a nadhled, ze kterého budeme potom vcházet do srpna. Srpen už bude v událostech konkrétnější, červenec se zdá jako úplně odpočinkový měsíc. Všichni a všechno bude prostě pracovat za vás.
A všechno bude směřovat k tomu, jak to má být. K dokonalosti, ke spokojenosti.
A ještě jsem pro červencový měsíc obecně vytáhla cikánské karty, vyšla mi kolébka s dítkem a karta nenadálého štěstí. I tady je tato karta o změně přístupu, o nových začátcích, o tom prvotním, prostě jen o vývinu. Malé dítě v kolébce ještě neumí chodit, takže ještě po něm nemůžete chtít žádnou akci, ale už je to příslib toho štěstí, které pak potvrzuje i druhá karta, kde se muž raduje z nalezeného pokladu. Můžete tedy stejně jako on s tímto příslibem nacházet drobné poklady ve vašich životech, porozumění a najdete smysl života.
Je to úžasná doba, kterou když nepromarníte a budete opravdu tiše sledovat to, co se bude kolem dít a dáte šanci druhým, může mnohé vylepšit, můžete pochopit to, co jste třeba dlouhou dobu nebyli schopni pochopit. Klidné, odpočinkové a parádní období…

Horoskopy na jednotlivá znamení začneme zítra (budou dvoudílné).

Petr Šámal: Sicilská kuchyně

29. června 2016 v 0:19 | Renata |  Kuchařky

Z mořských dovolených se možná vrátíte se změněnými chuťovými buňkami a namlsanými jazýčky. Italská jídla, francouzská jídla, to zná každý. Ae nepříliš známá je sicilská kuchyně a pokud se třeba do podobných končin chystáte, zkuste se po ní podívat.
Je totiž nejen plná receptů, které lákají k ochutnání, ale také povídání samotného autora.
Patří k těm, kteří se do daných končin alespoň dočasně odstěhovali a splynuli tak s tamní kulturou a především s klidným plynutím času. Ze slov v knize dýchá teplo, dýchá klid a pokora.
Ač mě třeba tyto horké destinace nelákají, tady bych snadno podlehla nutkavému pocitu, že "tam se musím odstěhovat taky". A možná ano, vlastně, vždyť život se tam přizpůsobil tamní přírodě a tamní jídla, ač na naše poměry možná často nezvyklá, stala se přirozenou součástí života i Petra Šámala a jeho rodiny.
Ano, mohli si dál vařit svoje česká jídla, ale kdo by to dělal?
Tam...


Všechna jídla uvařil on, jeho dcera a manželka osobně a každé z jídel má svou osobitou vůni, i po písmenkách. Kdo rád mlsá i čtení a písmenka, tak si tady přijde na své.


A mimochodem, jedli jste oliheň?
Já ještě ne, ale s takovou radostí bych to zkusila... tak třeba letos v létě.
Protože takovému obrázku by snad podlehl i "nerybojed"...

Vydalo nakladatelství Epocha, 2016

P.S.: Kniha má ještě tvrdou, ale jako polštářek vycpanou vazbu, takže když ji vezmete do ruky, je to jako když vezmete měkký polštář. Příjemná na první dotek, úchvatná, když ji otevřete.

Narozeninový výklad pro všechny RAKY pro rok 2016

28. června 2016 v 0:11 | Renata
Pro Ráčky jsem si tentokrát vzala Tarot skrytých světů, který k nim tak nějak ladí. Takže, milý Raci, všechno nejlepší k narozeninám, které právě v těchto dnech oslavujete, ať máte v životě vždycky čistou vodu, kterou nutně potřebujete…
A to není jen "životně nutné prostředí pro raky", ale také fakt, který výrazně vystupuje i z výkladu.

Raci, mnoho z vás mělo výrazně těžký půlrok a problematický zůstane i ten další rok, i když spousta věcí se vám může samo od sebe vyřešit. Začnu tím horším, protože už první karta, která vám vyšla, je o prožívaném zklamání, které se může týkat dvou základních problémů - pocitu jistoty v životě, jistoty materiální, finanční a takové hmatatelné. A jistoty partnerské - a to v tom smyslu, že už vedle sebe nechcete lidi nedokonalé, nehotové, nedospělé, prostě touha po kvalitě, o kterou se můžete opřít. Sníte o tom, díváte se za tím, ale ono ne a ne to přijít. To způsobuje pocity zklamání, ale takového, že tam ani není vůle na tom něco měnit. "Tak to prostě tam je, tak to tak nechám, asi je to můj osud". Až tklivé chvíle můžete zažívat… Až chvíle, kdy by se i kámen ustrnul. A já si myslím, že ten další rok, od vašich narozenin do příštího června může mnohé změnit.
Vám totiž nejvíce škodí pocit, že jste "okrádáni". A to může být oběma směry, buď máte neustálý pocit, že vám někdo něco bere, že osud nepřeje, že jste už odrbaní, oškubaní snad i z posledního a pořád to "někomu, něčemu" není dost! Anebo naopak, parazitujete, většinou pocitově, na jiných a vyžadujete od nich péči nebo nějaký prospěch - tohle je obousměrná karta a ona je sama o sobě tak trochu tenký led. Protože když se člověk dostane na dno, má sklony s sebou táhnou ti své "zachránce". Račí energie je v tomhle roce 2016 a 2017 (beru to tedy od narozenin do narozenin) velmi náchylná k tomu, aby zveličovala svoje trápení, ale také na druhou stranu, aby si ho plně uvědomila. Abyste si, milí Raci, uvědomili, co vám tedy život konkrétně bere a jestli to chcete zpátky. Nebo nechcete. Nebo co vůbec chcete.
A nyní se dostávám k tomu lepšímu ve vašem tarotskopu. A tím je průběh celého příštího roku, pomoc budete mít často na dosah ruky. Za prvé je tady uvědomění si věcí z minulosti, uvědomění si toho, jak ovlivňuje vaši přítomnost a jak přítomnost ovlivňuje budoucnost. A čím víc si tohle budete říkat, čím víc budete procházet touto cestou naprostého pochopení, tím víc se kolem vás začne otvírat svět. Vy tam totiž máte i příjemné události, snad i nové přátele, nové vztahy…. Radost, oslavy… a to všechno vás společně může dovést k situaci, která je typická pro letošní rok, proto bych tipla, že bude ještě letos nebo na přelomu roku. Věž - zhroucení starého a nové semínko nového. Průšvih trochu je, že to, co dostanete, nebude dort, ani tabulka čokolády. Bude to kakaový bob, ze kterého si budete muset sami tu čokoládu vyrobit. Dostanete totiž jen to semínko. Ale bude tak nepřehlédnutelné, že pro vás bude právě tím, nad čím nyní smutníte. Vám totiž něco chybí, něco, co vám bylo vzato. To "něco" najdete za prvé mezi těmi novými lidmi nebo v těch nových situacích, které vás začnou potkávat téměř záhy po narozeninách a tahle vylepšená linie života se s vámi potáhne dál. I skrze tu zásadní změnu, která by vás měla velmi očistit, odstranit to špatné, tu depresi, tu špínu z řeky, ve které jako ti čistí ráčci žijete.
Je to také příznivá doba pro uzdravení fyzického i psychického těla, jste-li nemocní nebo se s něčím potýkáte, tak v průběhu dalšího roku do vašich dalších narozenin máte velikou šanci se uzdravit. Vyrovnat se, i se zlepší psychická kondice. To je pak spojeno s tou budoucností, která dostane najednou nový rozměr, dostanete od osudu směr, kterým se dát. Dostanete směrovku, vstupenku a prvních pár cihel, na kterých můžete začít stavět.

Joseph M. Marshall III.: Hledět do slunce a tančit

27. června 2016 v 10:25 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé
Snad je to úplně scestné, ale na této knize mě nejvíce zaujala barva. Rezavohnědá, mahagonová, obálka, kterou vezmete do ruky už s pocitem, že v ní najdete něco zemitého, pevného, kvalitního. A nesmírně trpělivého. Hledáte-li klidné letní čtení plné hluboké indiánské moudrosti, pak je právě tohle úplně ideální kniha. Zavede vás úplně do jiného světa a vaši duši do… kam vlastně? Domů? A tak tahle kniha s barvou úrodné hlíny opravdu na svých stránkách skrývá semínka moudrosti, která člověk vstřebá se samozřejmou jednoduchostí.
Moudrost putuje mnohými cestami a nezná hranic.
Je to ten opravdový dar. Chopte se ho, když to jde, a vězte, že moudrost tu není pro to, abyste ji jen vlastnili, ale proto, abyste ji užívali a předávali dál.
Právě tento závěrečný citát z knihy autor splnil do posledního puntíku. Sám vyrostl v indiánské rezervaci v tradiční lakotské rodině a lakotština je také jeho mateřským jazykem. Od dětství nasával moudrost a příběhy, které v posvátné pokoře předává dál. Byl přirozeným způsobem přinucen se přizpůsobit klidnému a nikam nespěchajícímu životnímu stylu.Seznámen s moderním životem, který žije, pak hledá to, co napadne každého, kdož někdy čte ty hluboce moudré pověsti a staré příběhy po generace předávané indiánskými kmeny. Jak tohle všechno převést do moderního života? Je to vůbec ještě možné a proč k těmto příběhům stále více a více tíhneme? Je tím můstkem mezi myšlenkami ze starých bájí a indiánských pověstí a dnešním k zešílením šíleného životního stylu. Pomůže vám s pochopením tam, kde možná tápete a navíc ještě díky současným životním podmínkám rozvíjí příběhy do plnější košatosti.


Jakoby s každou etapou lidského bytí, naší civilizace, nacházely tyto příběhy hlubší a hlubší uplatnění - jako když loupete cibuli, pod slupkami stále něco je. V tomto případě jsou to další vrstvy moudrosti, kterou kdoví - chtěli ji tam indiáni dát, nebo je to jen náhoda a přirozený běh života?

Ukázka:
A je zajímavé, že mi prarodiče nikdy neřekli: "Musíš mít trpělivost." Prostě mi jen ukázali, co a jak dělají. Mluvili tiše, klidně čelili každé situaci a beze spěchu dělali vše, co se udělat muselo. Už jako dítě jsem nějak (naštěstí) věděl, že má smysl je napodobovat, a čím jsem starší, tím víc jsem rozuměl, proč zimní večery dokážou tak ubíhat. Jaké byly, zda utekly rychle a člověk si jich užil, nebo se jimi naopak protrápil, záleželo na tom, jak s nimi uměl naložit. Takže jsem se v jednu chvíli rozhodl své prarodiče vědomě napodobovat a projevovat trpělivost i za těch nejobtížnějších okolností.
Možná že už brzy nás pohltí technologie využívající téměř rychlosti světla a budou nás svádět, abychom uvěřili, že všechno se musí stát hned. Stejně jako tu vždycky budou řidiči, kteří na každé křižovatce netrpělivě vzhlížejí, kdy se rozsvítí zelená, prudce vyrazí a řítí se k další křižovatce, aby si znovu užili čekání. Každý řidič však ví jednu drobnost: zelená se nakonec rozsvítit musí. Ani sebevětší netrpělivost a vztekání se to však neurychlí. Zdravý rozum tedy radí, že lepší je nestresovat se a klidně čekat. Jak v každé situaci říkali všichni mí prarodiče: "Je to tak, jak to je."

O autorovi:
Joseph M. Marshall III. se narodil a vyrostl v siouxské indiánské rezervaci Rosebud a je příslušníkem lakotského kmene Sičhángu. Vyrůstal u prarodičů z matčiny strany v tradiční lakotské domácnosti a jeho mateřštinou je lakonština. V tomto prostředí se také seznámil s mnoha příběhy z bohaté vypravěčské tradice.
Marshall je autorem devíti knih z literatury a faktu, tří románů, souboru povídek a esejů a několika scénářů. Pravidelně přednáší po celých Spojených státech a zavítal i do Švédska a na Sibiř. Více informací najdete na jeho webové stránce www.josephmarshall.com.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

Poslední červnový týden: Odlehčeni do víkendu...

26. června 2016 v 8:53 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Týden, ve kterém se postupne přehoupneme do prázdnin se zdá být úlevný i náročný. Jakoby se ke konci týdne nechtělo to špatné vzdát a trochu nám zatopilo. Ale zdá se, že si s tím vším celkem fajn poradíme.
Ještě v pondělí máme Lunu v Rybách a to může být dobré období nebo ještě několik dní začátkem týdne, pro sny, pro sny, pro drobná pochopení a budeme-li chtít, můžeme ve své intuici najít odpovědi na své otázky.


Úterý až čtvrtek je potom série dnů, kdy si budeme užívat nových začátků. Může tyto dny provázet příjemný pocit, že víme, kam směřujeme, že jsme odhodlaní následující týdny, měsíce, roky, prožít podle svého. Chvějivý pocit prvního kroku. Ideální doba pro nové, i odvážné začátky, pro hravost, pro záležitosti, které "nemají valného významu, ale potěší", a příjemné je, že právě z takových chvilek vám posléze může vzniknout něco trvalého. Minimálně máme možnost načerpat hravým a přirozeným způsobem síly.

Od pátku do neděle hrozí riziko v komunikaci mezi lidmi. Každý bude chtít hodně mluvit, ale buď bude mluvit o sobě a o svých problémech, nebo se bude snažit do svých problémů zatáhnout vás, podvědomě možná trochu ze škodolibosti. Budeme mít sklony nevyřešené záležitosti svých životů házet na bedra druhých. Lehčeji to ze sebe shodí vzdušná znamení, ta ostatní, zejména pak ta zemitá, budou mít trochu problém s tím si nebrat věci osobně. Vodní znamení pak mohou víkend prožít dokonce až v sebelítosti, protože půjde o věci, které se silně dotýkají citlivého srdce. Co na vás v tyto dny vykoukne a bude si žádat vaši pozornost, to už velmi naléhavě prosí o pozornost, protože to potřebuje vyřešit, odejít, už nebýt v takové míře, v jaké je. Jsou to věci, které vám škodí. Opět si vzpomeňte na lehkost poloviny týdne a pokuste se k ní vrátit. Má v ní místo právě tohle, co o víkendu řešíte?
Přeji krásný přelomový týden a šťastnou nohou do prázdnin....
R.

Malé ohlédnutí k půlročním výkladům pro vás...

25. června 2016 v 11:46 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
V první řadě musím poděkovat za úžasný zájem, za návraty (některé z vás už dokonce několik let), dokonce i za mužské klienty, kteří jsou tak trochu jako kytičky mezi dámským trním. Pardon, dámy J

Ale proč jsem se adventním výkladům vrátila. Navedla mě k tomu jedna z vás připomenutím a povzdechnutím nad svým výkladem, že i Míša Kudláčková pro letošní rok předpovídala, že období září a října bude obtížným obdobím po vztahy. A možná i obecně. Že to prostě asi tak bude, protože tuto informaci á z vícero zdrojů.
Všimla jsem si totiž několika shodných prvků ve vašich výkladech.
První byl ten, že málokdo byl úplně v pohodě ještě v červnu. Někdy to byly situace velice obtížné, většinou však unavující a uondané. Prostě je znát, že tenhle rok nás moc nešetřil, ale už bylo téměř všude našlápnuto k něčemu lepšímu.
Prázdniny byli tak nějak "spočinuté" celkem v klidu, nebo v záležitostech, které možná budou nepříjemné, ale budou jasné, přehledné a dobře řešitelné.
Často se opakoval další jev, na přelomu prázdnin. Zjasnění, prozření, jakoby spousta věcí se vyřešila sama - a to k dobrému, i k špatnému. Takové to nalezené světlo nebo osvícení toho, co se nám dosud snažilo zůstat skryto. To mě hodně potěšilo a docela jsem pak zvědavá na tarotskop na tyhle dva měsíce.
A pak to září, říjen - tady jsem si v mnoha případech opravdu všimla, že přituhuje. Někdy snad už i s prvními zářijovými dny! I zdánlivě pěkná období se lámou do krizí, které si s ničím nezadají s letošním jarem. Ale protože možná budeme o nějaký ten krok dál a o krok "vyřešenější", je možné, že to všechno přejde jako letní bouřka. Bouřlivě, prudce, ale vyčistí to vzduch. Další období už pak bylo individuální pro každého, ale tyhle obtížné červny a šílená zářoříjnová rána, noci, dny…
Jsem zvědavá, jak se bude všechno vyvíjet. Možná se ještě vrátím k obecnému a superkratičkému horoskopu na příští rok, který jsem dělala v období Vánoc.
A mě dochází ještě to, že mnoho z vás tam mělo karty typu "ano, osud už se na tohle nemůže dívat a tak zasáhne". Jakkoliv, ale ukončování divných situací tady bylo… Je to zvláštní, jistých shodných prvků jsem si všimla už u adventních výkladů, ale teď mě to doopravdy tlouklo do očí.
A ještě jeden "live" rest, odpověď na otázku:
A dostala jsem taky otázku, zda-li neuvažuju o nějakém live vysílání.
Uvažuju…zvažuju streamy na twich nebo live facebookové - byly by to si chvilky, kdy bych odpovídala konkrétně těm, které budou na příjmu. Ale zatím zvažuju pro a proti jednotlivých služeb poskytujících live vysílání.
A já jdu na vás, na vaše další půlroční výklady. Pro příští týden se ještě vejdete, tak kdyby někdo chtěl ještě využít, může. Z vašeho zájmu a reakcí jsem nesmírně potěšená, takže pokud se nerozplynu vedrem, tak se o to postaráte vy... :-)

Karen Horneffer-Ginter: Potrava pro duši

21. června 2016 v 11:09 | Renata |  Knihy pro dospělé
Potrava pro duši je návodná, praktická a podle mého názoru, v poslední době jedna z opravdu nejlepších knih, doopravdy schopných vylepšit váš život. V šesti zásadních krocích, v šesti strhujících částech knihy se dozvíte LOGIKU SVÉHO ŽIVOTA. Autorka parádně ukáže prstem na to, co děláme špatně a jak se to projevuje. V čem jsme normální a v čem je naše chování možná jen odrazem stresu a obrany proti vnějším vlivům. A pozor, přidává své zkušenosti, které byste možná někdy i sami sobě nepřiznali. Ona ale jde s kůží na trh a je to jeden z nejsilnějších faktorů v této knize. I kdybyste od ní chtěli odejít nebo s ní nesouhlasit, tohle jsou drobné části, zmínky, které působí jako rozbuška, protože vás napadne pouze jediné "to je ono!", "to je přesně ono"."Měla jsem tou dobou pocit, že se můj profesionální život nepříjemně zužuje. Nebyla jsem schopná najít styčný bod mezi svými představami o tom, co ho může otevřít, a žitou skutečností, která mi v mých očích všechny dveře naopak ještě víc zavírala. Líčila jsem svému známému nejen to, jak je mi současná situace nepříjemná, ale také to, že kvůli ní začínám pochybovat o všem, co vím, i o svém chápání toho, jak to ve světě chodí. Můj kamarád mi podal kapesníky a prohlásil: "No, pokud se tím chceš nechat zdrtit, tak se tím nech zdrtit úplně. Vždycky bývám zoufalý, když vidím, že se někdo zhroutil jen částečně."

Přeposlední červnový týden: Síla akcí a reakcí

19. června 2016 v 8:13 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Začneme úplňkem v pondělí, což je samo o sobě obtížné. Navíc v úterý začíná letní slunovrat a vstupujeme do znamení Raka. A čeká nás týden, který bude docela "o fofru". A nemusí to být zrovna příjemné věci. Také se nám dost věcí projasní, i pozitivně.


Kdo chodíte na Popelky, asi víte, že Míša často k červnu mluvila o tom, že "lépe se snad vůbec k ničemu tento měsíc nevyjadřovat" a ačkoliv mne ten červen nikdy tak kritický nepřipadal. Jo, očistný ano, ale žádná trága, tak tenhle týden bych si asi dala pozor naprosto na všechno.
Lépe mlčet, lépe nic nedělat - nebo naopak - konečně impulsivně udělat to, co odkládáte.

Astrologicky už začíná působit Rak, který svou rozcilivělostí notně shazuje dvě lunární znamení začátku týdne, Kozoroha a Vodnáře a aby všeho nebylo dost, neděle se bude snoubit mezi Rakem a Rybami, což jednoduše řečeno - připravte si kapesníčky.
Pro tento týden to asi shrnu poněkud jinak:

Může vám ze života vylézt něco krajně nepříjemného, co ovšem souvisí s tím, co vás shazuje, stahuje dolů, unavuje, ubírá energii nebo vás to svazuje jakýmkoliv způsobem. Od lidí z okolí, po vlastní zlozvyky nebo závislosti či pouhé negativní smýšlení, deprese, strachy. Cokoliv, co je pro nás to vnitřní monstrum, které dokáže v mžiku sežrat všechnu naši energii.

A ted se to všechno rozdělí na dva tábory.
Vše je ještě nepříjemně zdůrazněno velmi rychlou energií, v průběhu týdne nejenže tohle může vylézt na povrch, ale ono si to bude žádat nějaké řešení. A to důrazné a rychlé. Vstoupíme do naprosto krizové situace, vnitřní nebo vnější, to každý může mít jinak a budeme ji muset řešit, ať chceme nebo nechceme. V drtivé většině ji ale řešit už budeme chtít, protože to bude tak náročné, že ať se stane cokoliv, budeme to prostě chtít mít za sebou.
Na druhou stranu je tu buď jasné cítění, že si tímto pomůžeme k obrovské úlevě a je to cesta za svým srdcem, nebo vedle nás v tuhle chvíli někdo bude stát. Pomocná ruka, člověk, jež pomůže laskavým slovem nebo podanou rukou.
Je to příležitost udělat si v životě pořádek, intenzita všeho bude právě taková, jakou kdo má a potřebuje. Někoho se tohle třeba vůbec nedotkne....na jiného se sesype půl světa.

Ještě do konce června bude pokračovat takové "prozírání", které nemusí být příjemné, ale spolu s koncem školního roku, skončí i toto obtížné období.
Tak hodně štěstí!

FILM na víkend: Falco: "Opravdu milovat mě budou až potom, co umřu."

17. června 2016 v 7:58 | Renata |  FILMotéka
Řekl Falco v tomto filmu... měl pravdu.

Out of the dark
Okolo tohoto jeho posledního hitu se po jeho smrti strhla mela a jeho příznivci se rozdělili na dvě skupiny.


První celou jeho nehodu brali jako náhodu, neštěstí, druzí spekulovali o sebevraždě, kterou svým způsobem naplánoval i tímto hitem. Ano, je paradox, že právě tento hit plnil žebříčky hitparád, když zemřel, a také filmová verze se přiklonila k tomuto romantičtějšímu a za srdce chytlavějšímu... ale přesto druhá polovina argumentů hovořící o nešťastné náhodě je nejspíš pravděpodobnější.
Nakonec, Falco neměl lehký život - byly chvíle, kdy byl sám ze sebe nešťastný a nemohl s tím vůbec nic dělat.


Perfektní herci
Ano, člověk by mohl mít milion připomínek k dabingu, ale zase to celé působí tak, jak devadesátá léta působila. A jak působil úroveň filmů v tu dobu. Na druhou stranu, dokonale vybraný herec na titulní roli, vžil se do rozervaného a trochu bohémského zpěváka způsobem, že máte pocit, že snad vstoupil do jeho kůže.
Možná nakonec zjistíte, že ostatní herce ani nevnímáte. Celé to "odehrál" on...


Ocenila jsem až puntičkářsky vytvořený film, kde si tvůrci dali práci i s předělávkami jeho oficiálních klipů.
Kde někdo velmi dobře ohlídal to, aby to nebylo jen "zahráno", ale aby ten film PŮSOBIL.
A pokud jste o tomto zpěvákovi věděli jen málo, nebo vás i vůbec nezaujal, zkuste tento film.
Jak správně někdo napsal do diskuze pod filmem, je to JEDEN Z NEJLÉPE VYTVOŘENÝCH ŽIVOTOPISNÝCH FILMŮ, zejména proto, že zaujme i toho, kdo se o Falca nikdy nezajímal.
Osobně jsem v průběhu filmu často googlila a zajímaly mne reálie, fakta, dohady... Film Falco je neskutečně pečlivá práce!

Tak hezký víkend, třeba i u tohoto filmu....

SOUTĚŽ: O 3 knihy Pozor, sůl!

15. června 2016 v 12:55 | Renata a nakladatelství Eminent |  Juchú, nové soutěže!
Máloco víme o tom, jak sůl ovlivňuje lidské tělo. Metabolické pochody v těle i psychiku. A život bez soli není tak složitý, jak si myslíme...

Pojďme si zasoutěžit o 3 tyto knihy.

A tak jen tak z plezíru. Máte recept nebo samostatné jídlo, kam se opravdu nedává sůl a které neobsahuje ani špetku soli?

Já se sice soutěže neúčastním, ale dám příklad.
Bramborová kaše chutná mnohem lépe NEOSOLENÁ.
Tady bájo jídlo bez soli jsou rajčátka posypaná sušenou majoránkou.
Když hranolky posypete jenom mletou paprikou, vůbec nepotřebují sůl.

A tak podobně… Máte nějaké podobné tipy, kterými si můžeme vzájemně obohatit kuchyňské činění?
Napište do 5. července 2016 do komentáře. Nezapomeňte vyplnit email a v klidu živě diskutujme. Tři z vás poté za své názory získají tuto knihu.

V mezidobí si knihu připomenemetaké rozhovorem s autory!
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.