Petr Šámal: Sicilská kuchyně

29. června 2016 v 0:19 | Renata |  Kuchařky

Z mořských dovolených se možná vrátíte se změněnými chuťovými buňkami a namlsanými jazýčky. Italská jídla, francouzská jídla, to zná každý. Ae nepříliš známá je sicilská kuchyně a pokud se třeba do podobných končin chystáte, zkuste se po ní podívat.
Je totiž nejen plná receptů, které lákají k ochutnání, ale také povídání samotného autora.
Patří k těm, kteří se do daných končin alespoň dočasně odstěhovali a splynuli tak s tamní kulturou a především s klidným plynutím času. Ze slov v knize dýchá teplo, dýchá klid a pokora.
Ač mě třeba tyto horké destinace nelákají, tady bych snadno podlehla nutkavému pocitu, že "tam se musím odstěhovat taky". A možná ano, vlastně, vždyť život se tam přizpůsobil tamní přírodě a tamní jídla, ač na naše poměry možná často nezvyklá, stala se přirozenou součástí života i Petra Šámala a jeho rodiny.
Ano, mohli si dál vařit svoje česká jídla, ale kdo by to dělal?
Tam...


Všechna jídla uvařil on, jeho dcera a manželka osobně a každé z jídel má svou osobitou vůni, i po písmenkách. Kdo rád mlsá i čtení a písmenka, tak si tady přijde na své.


A mimochodem, jedli jste oliheň?
Já ještě ne, ale s takovou radostí bych to zkusila... tak třeba letos v létě.
Protože takovému obrázku by snad podlehl i "nerybojed"...

Vydalo nakladatelství Epocha, 2016

P.S.: Kniha má ještě tvrdou, ale jako polštářek vycpanou vazbu, takže když ji vezmete do ruky, je to jako když vezmete měkký polštář. Příjemná na první dotek, úchvatná, když ji otevřete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačka Kačka | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 12:03 | Reagovat

Na Sicílii jsem byla na služebce. Je to děsně daleko, je tam nelidské vedro, krajina vypadá jako polopoušť už začátkem června a na ulicích je chlív jak na dálném Výhodě. I pro časté návštěvníky Itálie je to tak trochu exotika, za kulturou a samozřejmě gastronomií se vyplatí tam jednou za život vyrazit. Červené víno se servíruje teplé a v malé rodinné restauraci je klidě víc personálu, než hostů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.