LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

TAROTSKOP NA ČERVEN 2016: I - Beran, Býk, Blíženci, Rak

4. června 2016 v 22:23 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tentokrát jsem měsíční horoskopy připravila propracovanější, trošku delší a v třídílném seriálku.
Červen obecně nemůžeme ovšem pominout...

…řekla bych, že do něj ještě přechází celkem obtížné květnové energie, ale dobrou zprávou je, že je to opravdu už generální úklid. Začátek měsíce je ještě těžký, přijde mi, jako bychom byli taženi ještě situacemi, které tak úplně nechceme, ale ony se na nás lepí - je to vyloženě o něčem, co nám bere energii, ale ještě snad i proti své vůli musíme chvíli vydržet. Pro jiné to může být neskutečným způsobem nahuštěné situace, práce, události, vztahy, které se přímo překřikují a chtějí dořešit. Jako když finišujete do cíle, už fakt nemůžete, ale ještě vzepnete poslední síly, vyplivnete plíce a doběhnete to. Tak nějak působí první část měsíce. Spojeno to může být s minulostí, nebo s řešením minulosti, často zasahující hodně daleko. Nebo s někým, kdo se odněkud vynoří a podá vám pomocnou ruku. Je to také čas pěkných a nečekaných gest a něžností, které tu a tam mohou vyskočit a opravdu pěkně vás překvapit.


Kolem 10. června mám dojem, že začne všechno už pomalu, až nesměle měnit. První karty jsou "pážecí", je to o nesmělém se rozhlížení v nových situacích. Zcela zřetelně ale pocítíte úlevu od starého, a to nové vás možná překvapí, přijde vám náročné. Může to být ale způsobeno pouze únavou z předchozích týdnů, měsíců. Není to o tom, že byste se měli leknout. Naopak, vezmete-li vše za správné konce, už koncem června se můžete dočkat prvních výsledků, sladkého ovoce nebo dílčích úspěchů. Střed měsíce bude o nutnosti se postavit něčemu, co nás může i ohrožovat, nebo obtěžovat, a zároveň se dobře rozhlížejte kolem, mohly by se sypat situace, které mohou přinést zisk v týdnech a měsících příštích.
Je obrovský rozdíl mezi začátkem a koncem měsíce, jako nebe a dudy. Na to jsem sama zvědavá, jak to na začátku prázdnin zhodnotíme.
A teď pojďme k jednotlivým znamením. Beran, Býk, Blíženec, Rak…
Další znamení budou pokračovat ve dvou dílech v pondělí a úterý.


Beran
(Milenci - Smrt - 9 holí, Královna pentaklů)
Vy můžete zažít ne úplně příjemné chvíle s láskou. Květen vám dal dost zabrat a jak to tak vypadá, není ještě všemu trápení konec. Jste asi v nějaké situaci, kdy jste dlouhodobě drženi v situaci nutnost se rozhodnout, rozhodovat se… a tak strašně vám to není vhod….tlačeni někam, kam se vám nechce? Chcete někam, kam nemůžete? Nejradši byste tuhle situaci vůbec, ale vůbec neřešili. Chce se vám? Nebo jen cítíte, že to udělat musíte, ale… co bude potom, nechcete ani domýšlet. To je skoro jedno, červen to rozsekne. Bude hotovo. Co má umřít, v tomto měsíci umře… odejde. Nebudete to asi vnímat úplně dobře, jakobyste se urazili, nebo trucovali a cítili se špatně - ale, ale pozor, tam někde uvnitř vás je ryzí uvědomění, že teď se vám velice uleví a vlastně, světě div se, nacházíte sebe samé, své cenné vlastnosti, svůj nový život, který se vám setsakramentsky zalíbí. Období vzdoru si prostě užijte, přežijte ho a uvidíte, bude s dalšími dny líp a líp.
Nemusí se to týkat nutně lásky, ale i práce, osobních vztahů, nebo věcí, ve kterých máte nějakou citovou investici… rozhodně je to ale něco, v čem se "cítíte vyhoštění, vyhozeni na mráz" a jednoznačně cítíte, že "tady by to tak být nemělo, sem se tenhle pocit vůbec nehodí". Něco je na této situaci špatně a to se mi nelíbí. Dvě karty v tomto výkladu mluví o osudových zásazích, takže tak či onak, řešení vám osud v červnu nabídne na stříbrném podnose. Je to světlo do těžké situace. Nasměřování.
Hodně moc se vám uleví, ač ještě ke konci června nemusíte být úplně v pořádku a vyrovnaní, budete mít dobře našlápnuto. Je to trochu zlomový měsíc, ale změny, které do svého života pustíte, budou pozitivním směrem. Zúročí se vám v budoucnosti.
Co vás může v červnu trápit? 3 pentaklů, Milenci. No právě to, že si budete umanutě stát na tom, že takhle to přece nemůže fungovat. Že se nemůžete rozhodnout ani pro jednu možnost, protože obě jsou úplně k ničemu. Nebo naopak, obě jsou tak skvělé, že se nelze přiklonit jen k jedné. A všechno jde k 2 mincí, takže čím víc si budete v tomto pocitu rochňat, tím víc budete nacházet pocit, že vás to tak strašně vyčerpává, že…. Že s tím stejně do budoucna budete muset něco udělat.


Býk
(Svět - 5 pentaklů - 10 kalichů - Královna pentaklů)
Skoro jako přes kopírák s těmi rohatými Berany. Taky vám tu jde ukončování něčeho, čehokoliv, ale v červnu začnete zcela nový příběh. Provázet vás u toho bude vědomí, že naprosto rozumíte tomu, co se děje. Cítíte, je to logické ukončení cyklu, není to nějaký násilný konec nebo konec, který jste nečekali. Naopak, nějak vnitřně jste se na něj i těšili, víte, že po podzimu přijde zima. Tak je zima tady a je třeba si připravit osivo na další jaro…
Cestu však budete mít k cíli ještě kostrbatou. Červen ještě nebude jednoduchý. Vy už možná v tuhle chvíli tušíte, čeho se to bude týkat… je to tu rozpor té "vyhozenosti na mráz a nikamnepatřičnosti" a "plné radosti, vydřeného štěstí, splněných snů". U vás to bude mít stoprocentně souvislost s city, se vztahy k něčemu, někomu, k sounáležitosti k něčemu vašemu srdci blízkému. A poslední karta je pak zárukou, že během toho měsíce se vám podaří si uvědomit, kde je vaše místo a co je pro vás doopravdy cenné. Ale červen pro vás může být dost schíza a potácení se mezi beznadějí a nadějí, mezi nemilovaností a láskou. Řešení je v pohybu, na cestách, nebo v jistém aktu odvahy, kdy teda konečně prásknete do koní a něco uděláte. COKOLIV. Ale něco. Patrně něco, co jste dlouho z jakýchkoliv důvodů odkládali. Ten vůz máte, koně taky, tak na co čekáte? A ještě tu je varování, že jakési vítězství, které možná podlým způsobem chcete získat, se vám v budoucnu dosti krutě vymstí. Nesnažte se zase vymyslet okliku, jak ty koně ještě nechat ve stáji. V červnu by mohl přijít nějaký "test", zkouška, kterou, když projdete, budete odměněni, a pokud ne, tak vás to téměř okamžitě někde píchne.
Nezavítejte oči před realitou, zavřené oči vás dovedou na ostří nože přímo do zad, nebo budete mít ten pocit. Pokud někde nedáváte, neinvestujete, nemůžete ani dostat nic nazpět …. Otevřené budou plné prachu a písku, ale dovedou vás k nalezení toho, co k vám opravdu patří.
Co vás může trápit v červnu? Rytíř holí - 5 holí. Že vás někdo prohlédne. A taky nepřipravenost. Takové to vědomí, že jdu k maturitě a neumím to. A spoléhám na štěstí. Také vás mohou rozčilovat nějaké půtky, které jsou spíše žabomyšími válkami. Dejte si v červnu pozor na svou energii, na únavu, na to, abyste zbytečně neinvestovali energii tam, kde jí opravdu není třeba a je jí mrháno. A hlavně si věřte, tam, kde na to máte - na to fakt máte!
Blíženci
(7 mečů, Spravedlnost, Vůz - Blázen - Císařovna….)
Pane jo, tak co jste minulý měsíc začali, se bude ale parádně zúročovat. Možná budete v červnu i víc cestovat než v jiných měsících tohoto roku. A to vyloženě za novými začátky očištěnými od minulosti. Mohou to být i jen nové plány a nápady, které se začnou znenadání rodit ve vaší hlavě.
Nebo se vám budou sypat příležitosti, na kterých budete moci postavit kus své blízké budoucnosti. Kdo se snaží otěhotnět, tomu se to může tento měsíc podařit, Císařovna na konci má pěkně kulaté bříško J. Tedy i čas na realizaci nápadů, nových projektů, nových začátků… cokoliv, co jste plánovali, ke konci června je super čas.
Jinak pak značí to, že v průběhu měsíce budete mít v životě dost příležitostí a postupný vývoj k jakémusi "něčemu ve vlastních rukou". Je to spíš něco obecného, postoj k životu nebo to, co "je ve vašem životě nyní důležité". U každého to může být jinak. Láska je obecně v červnu o rozhodování, rozumu, a s koncem měsíce můžete začít znovu v něco věřit, očišťovat se. Jakoby tam probíhalo uvolňování ze svázanosti, strachu. Možná jste v minulých měsících zažili ztrátu, tak takhle ztráta může definitivně vyplout na povrch, aby byla zahlazena a vyřešena. Pokud to souvisí s láskou (nebo vztahy), je to něco, co se mělo stát, něco, co jste potřebovali s tím druhým člověkem zažít a pokud to spolu máte dát, ke konci měsíce tam dojde k vyjasnění a všechno to podivné poslední doby pochopíte. Jinak se tyto věci týkají spíš pracovní oblasti, tak si dejte trochu pozor na ztráty a dvakrát prověřujte, než něco podepíšete, přijmete novou práci apod. Nemusí se stát nic, ale je tu zvýšené riziko, že vás někdo bude chtít trošku ošulit.
Co vás může trápit v červnu? 9 holí, 10 pentaklů - strach a deprese nebo vědomí, že nemám na to, abych měl to či ono. Aby mě tohle vůbec mohlo potkat. Ba ne… Řešte tyhle stavy mezi lidmi, otevřete se. Řešení jde skrze 3 pohárů, takže se stačí jenom obrátit na další lidskou bytost. Nejsou to stavy, které by vyžadovaly izolaci ve svém světě, naopak - jsou to pochyby, které jeden lidský úsměv zvenčí parádně rozptýlí.
Rak
5 mečů - Mág, 10 mečů - Svět, Císařovna, Poustevník
Ráčci, vy budete mít teda akční červen! Jak vás ten květen celkem ukolébával na vavřínech, tak červen vás z vavřínového spánku celkem slušně probere. Máte co dohánět. Hned zkraje měsíce na vás mohou útočit různé strachy, děsy, porážky, no možná vás i někdo pěkně podfoukne s něčím. Můžete to být ale i Vy sami. Karta má co do činění s plánováním, s vydřeností. Takže tohle se může týkat toho, co jste nějak z pohodlnosti zanedbali, nebo na to zapomněli, prostě nějaký starý rest, který měl být hotov a není. Na druhou stranu buďte si jisti, že minimálně po 10. červnu se všechno otočí tak moc k lepšímu, že si držte klobouky. Díky ztrátám, které jste prožívali intenzivně v minulých týdnech, totiž získáte něco lepšího. A nejhezčí jsou karty na lásku, takže především tam, a ve vztazích, byste měli začít sklízet plody svého úsilí. Nebo moci zasít nová semínka. Tady by se mělo dařit a budete působit na své okolí velmi hezky, příjemně, charismaticky. S vámi bude radost se v červnu potkat!
Stejně tak pracovní oblast by se mohla začít projasňovat, sice tam není moc akční energie, ale je tam uvědomění. Pokud máte v práci problémy, nevíte, kam se vrtnout, tak červen vám jakoby ukáže cestu. Ukáže vám ty kameny, po kterých můžete šlapat, aniž by se pod vámi zřítili. Takže si všechno dobře promyslete, připravte. V červnu nebudou vaše myšlenky vůbec mimo, naopak velmi silně "k věci". Konec měsíce je pro Raky vyloženě šťastný. Definitivně za sebou necháváte "nepodařený kus něčeho" a začínáte na nové, slunečné pláni. A i když tu nemáte moc lidí kolem sebe, tak někde v povzdálí, nebo ke konci měsíce se objevující člověk tu je.
Červen vám nabídne možnost se do budoucna nějak hmotně zajistit. Zbavit se starého, najít nové. Rozmyslet si to. A to všechno už - konečně - bez jakýchkoliv pochybností. Asi nejvíc ještě budete vymetat ten nepořádek z domovů a životů, ale i vám na konci měsíce vychází slunce.
Co vás může v červnu trápit? Páže holí a Císařovna. Nedostatek sebedůvěry, strach udělat chybu. Nemyslete si, že nic neumíte, naopak ano! A vzhledem k rozmístění karet ve výkladu si myslím, že nejvíc vás tohle bude pálit ve vztazích. Pokud potkáte někoho zajímavého, nebojte se ho oslovit, nebojte se mu věřit. Nebojte se především věřit sobě a tomu, že umíte kolem sebe vypěstovat plodnou zahrádku, né že ne!


Pondělí, úterý - další série znamení na červen… Výklady z výkladového dnu postupně zodpovím….Smějící se žádný strach.

P.S.: Pro tuhle vícedílnou variantu jsem se rozhodla poté, co mi vypadlo na tento měsíc nějak moc karet a tady jsem limitovaná délkou článku. Takže jsem to vzala víc podrobně a pro každého zvlášť. Uvidíme, jestli se vám to takhle nakonec nebude líbit víc.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 4. června 2016 v 22:40 | Reagovat

Už se těším na štíry.To musela být práce. Obrázky nádherné.

2 Magda Magda | 5. června 2016 v 6:05 | Reagovat

Renatko, klobouk dolů. Opravdu vyčerpávající, podrobný článek.
Po pravdě řečeno jsem doufala, že už bude lépe, ale jak to tak čtu, musím ještě nějakou dobu vydržet.

3 sylva sylva | E-mail | 5. června 2016 v 7:26 | Reagovat

Reny moc děkuji ,protože je to přesně ,ale úplně přesně popsáno u syna,který je BERAN ,mohla bych to tu popsat,ale myslím ,že si každý beran dosadí ty své situace,které prožívá.Díky tobě vím alespoň ,že bude líp,protože mi to samozřejmě není jedno a prožívám to s ním ikdyž už mu je 27 let vím,že je v jádru citlivá a dobrá duše.
A za sebe jako RAČICI to je to samé,přesně popsané co v nitru prožívám.Moc bych si přála,aby se co píšeš splnilo.Děkuji za tak krásný a obsáhlý výklad moc mi pomohl,opravdu moc.

4 januška januška | 5. června 2016 v 7:28 | Reagovat

Renčo, jo, tak tohle se mi líbí víc, i to, že jsou tam jednotlivě vypsaný karty, jsi skvělá, tolik času a energie do toho dát... Už se moc těším na Střelce.

5 Lucie Lucie | 5. června 2016 v 9:03 | Reagovat

No, tak to je konec. Trable s láskou, rozseknutí, ukončení...Kdybych se aspoň nemusela rozhodovat a Osud si to vyřešil sám. Budu se modlit.
Každopádně klobouk dolů před takto podrobným výkladem a děkuji ;-)

6 Martina Martina | 5. června 2016 v 13:53 | Reagovat

Renčo, jsi úžasná! Já si sice na Vodnáře ještě počkám, ale po přečtení Býka jsem zůstala v němém obdivu...Přesně jsi popsala situaci, která se teď kolem toho "mého" děje...dík za Tvou práci a čas který nám věnuješ...

7 Iveta Iveta | E-mail | 5. června 2016 v 16:18 | Reagovat

Renďulko, děkuji za mého muže - za Blíženeckou předpověď ! :-)

Jestli to tak ty Berani, Beránkové a Beranice mají a já se KONEČNĚ v červnu zbavím tady v mém těsném sousedském okolí té jedné škodné zákeřné Beranice (jelikož, pokud bude jejich rozchod, mám napůl vyhráno a jí už nikdy u nás neuvidím a budu mít z půlky klidu od pomluv a škodících záležitostí - já a moje rodina), tak se snad samou radostí ožeru jako to prase !!! :-D I když "alkehůl" vůbec nemusím, ale dopřeji si to tentokrát ;-)

8 lada lada | 6. června 2016 v 15:37 | Reagovat

A ja se tesila, ze je tem tezkym casum konec. Hm, marne :)

9 Ž Ž | 26. června 2016 v 23:09 | Reagovat

Za mě nesedí-rak :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.