Červenec 2016

SRPEN 2016 pro všechna znamení

31. července 2016 v 10:57 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Obecná karta pro srpen: Vůz
Celý měsíc srpen by měl být ve znamení změn. Změn, které budou dobře promyšlené, které budou výsledkem předchozích úvah, sebekázně a vůle. Změn, které budeme chtít prezentovat i veřejně, nebo se k nim přiznat, změn viditelných. Taková obroda sebe samého. Stejně tak to bude měsíc, kdy tyhe touhy můžeme mít...
Kdy budeme ve zvýšené míře hledat sami sebe, své další cíle, kdy budeme mít energii a výraznou touhu za těmi cíli jít.

Znamení jesm tentokrát rozdělila podle živlů, protože energie celého měsíce je velmi silná a bude na nás působit vícemně shodně.


Takže zemní znamení (Býk, Kozoroh a Panna) - pro ty bude SRPEN úlevou, zároveň však měsícem pilné práce. Jako když se konečně dostanou na start vytouženého závodu. První polovina měsíce nebo začátek měsíce (může k tomu docházet už nyní nebo docházelo koncem července) se hodně věcí v jejich životě začalo vyjasňovat. Napadaly je nápady, brilantní, nové cesty, nacházeli znovu sebedůvěru. Srpen pro ně bude mimořádně ozdravný a plný energie.
Co je zvláštní, tento měsíc jim otevře také citová témata (Král Voddy a Osmička Vody) a opět to bude ve znamení protřídění si toho, co je v jejich životě důležité. Zemská znamení se svou praktickou povahou a navíc s celkovou energií srpna, budou tuto výzvu přijímat kultivovaně - žádné scény, žádné emoce navenek, ale bude to ve formě praktických činů. Budou mít pocit, že nalézají to, co dlouho hledali a společně s tím se jim s postupujícími srpnovými dny budou také odhalovat ještě poslední zbytky onoho vědění a prohlédnutí. Eso Vzduchu jejich karetní srpen uzavírá a je možné, že v důsledku všech srpnových změn budete stát na novém, náročném začátku. Ale budete natěšení, protože je to také karta, která přináší chuť to nových věcí, inspiruje, a pomáhá vidět pravdu o situaci, ve které jste....
Celkově vám může srpen přinést prohlédnutí v oblasti vztahů, v oblasti věcí, ve kterých je zainteresováno vaše srdce nebo váš smysl života. A zdá se, že osud čekal, až se "uzdravíte", naleznete svoji sílu, protože až tehdy budete schopni věci vidět tak, jak jsou.
Přeji vám co nejvíce touhy jít dál... touhy jít za tím svým a učinit tak šťastným nejen sebe, ale i své blízké....

Srpen pro ohnivá znamení (Beran, Lev a Střelec) - Vám také jako první vyšlo uzdravení, projasnění, šťastné výsledky a situace, ve kterých pocítíte výrazný růst, nebo potenciál růstu. I dál máte srpen ve znamení objektivního rozhodování, realistických cílů, hodně o spolupráci, o týmu, ve kterém budete "pracovat". Asi bude vedle vás hodně lidí, nebo najdete spřízněné duše, které vám pomohou se cítit lépe, které vás hmotně nasměrují dál. Je to období příjemného a zároveň tvůrčího odpočinku. I vy máte v průběhu srpna možnost odstranit ze svého života to, co vám už neslouží (Královna vzduchu - Trojka země - Snílek) a postupně přijít na to, kudy se dát dál. Snad na konci měsíce budete stát na prahu nových věcí, nových myšlenek, nového života. Ty změny jsou u vás velmi výrazné a přináší především pocit pevné půdy pod nohama, díky čemuž si i risknete jít do nového. Vědomí vlastní síly, které vám dá odvahu vykročit jinam...
Přeji vám hodně příležitostí právě k tomuto poznání... a nebojte se pohnout z místa.

Srpen pro vodní znamení (Rak, Ryby a Štír) - pro vás může být srpen trochu jako houpačka, která se ale postupně uhoupe do rovnováhy. V první řadě to pro vás může být měsíc bohatý na rychlé až nečekané události - pozitivního rázu, nových příležitostí a to jak citových, praktických, tak i finančních, pracovních. Dvoje váhy jsou na kartách pro váš srpen, takže mnoho z toho, co se vám přihodí bude prostě jen tím, "co jste si zasloužili". Obtížné situace budou končit, budete mít možnost nastoupit na lepší loď a odjet konečně na břeh z té rozbouřené řeky, kterou kolem sebe máte. Do klidu, k lidem a situacím, které s vámi budou v souladu. Tři z pěti karet jsou u vás o pohybu, takže voda se bude hýbat podél vás sama... Stačí se jen dívat a hodnotit to, co se kolem vás děje. Nesnažte se o velké akce sami. Teď bude život jako kino, které vám samo ukáže na plátně, kudy dál...
Tak přeji jen ty nejkrásnější filmy....

Srpen pro vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnáři) - máte popravdě nejšťastnější karty ze všech znamení, ale ukončuje vám to pocit, že "nevidíte na situaci to pozitivní"... Možná toho štěstí na vás bude až moc, zpanikaříte... Možná to budou změny takové, že si nebudete jisti, jesti je chcete. A mohou to být změny převážně v oblasti, které se dotýkají vašeho smyslu života nebo lásky. Ale popořadě, srpen vám přinese minimálně vidinu nebo ujasnění si toho, jak opravdu chcete žít a nalezení kouzla v přítomném okamžiku. Úlevu a prozření. Toto můžete nějakým způsobem dostat potvrzené zhruba v polovině měsíce, kdy si to "oslavíte", dokončíte nějakou fázi, poctivou práci na sobě, na nějakém projektu, prostě na něčem, co vás stálo síly. Opět se zahledíte do budoucnosti a tam ano... tam můžete vidět prázdno, nebo příliš dlouhá časová období a to vás může začít stresovat. Je to možná deprese nad tím, že jste se náhle a příliš rychle dostali k cíli, za cíl... a nyní nevidíte start dalšího závodu. Nechte si čas na odpočinek, je to jen přechodný stav. Další porce rozhodování, křižovatek a cest vás čeká už na přelomu srpna a září. A budou to změny k lepšímu, ke štěstí a radosti. Varování jen před "vyvedením se z rovnováhy". Nemáte totiž proč, nevytáčejte sami sebe....
Takže vám přeji pevné nervy a jistý pohled před sebe do budoucnosti,...

První srpnový týden: Čas nových začátků...

31. července 2016 v 9:43 | Renata |  Každotýdenní kalendář
První srpnový týden bude ve znamení oslav, zábavy, otevření, radosti, všeho, co nějak souvisí s pozitivními emocemi. Ukončuje trápení, začíná nové etapy života. Ideální doba pro vyřešení problémů.
Pondělí a úterý ještě může být náročné v tom, že přesněji a více uvidíme to, co nám citově na našem životě vadí, ale zároveň dostaneme šanci na tom něco změnit. Uchopit do rukou odvahu a vydat se na cestu k vítězství.
Je to čas dobrých zpráv...
je to čas sběru plodů úsilí...


a všechno se pomalu začne přesouvat ke středě, čtvrtku, kdy už budou nové energie nového měsíce (po novoluní) a v tuto chvíli máte v ruce semínka, jež můžete začít zasazovat. Příliv hojnosti, příslib hojnosti.

Víkend se potom jemně přelije do krásných věcí i v citové oblasti, kde můžete přijít ke zprávám, jež vám dají poznat, jak to doopravdy s vámi kdo myslí. Dobře zvážená rozhodnutí ohledně lásky a lidi to prostě potáhne tam, kde je jim opravdu dobře, s kým je jim opravdu dobře. Vhodná doba pro zamilování nebo vzkříšení vztahů.

Celkově to vypadá jako velmi ozdravující týden, který se s plnou parádou rozběhne v průběhu úterý, obrovská úleva...

Ostrov panenek: Jeli byste tam na dobrovolný výlet?

29. července 2016 v 12:08 | Renata |  Zajímavosti
Ostrov panenek jsem tak nějak vedla v patrnosti jako něco hrozivého, co jakýsi psychicky vyšinutý pán kdesi vytvořil, ale blíže jsem se o něj nezajímala.
Až pořad Po stopách duchů, který vám nabízím tady na youtube, mě donutil se o něj zajímat trošku víc.

Samozřejmě si o tom všem můžete myslet cokoliv, ale radši se na to nedívejte těsně před spaním. Zaujalo mne především to, že někdo může mít fóbii z panenek, z těch mrtvých obličejů. Do té doby mne to nikdy nenapadlo, ale asi ano - o to víc klobouk dolů před jedním z autorů, který se k této fóbii přiznal. Stoprocentně se tady na tom místě dějí různé náhody, které nejsou zcela pochopitelné a vysvětlitelné. A to, co tam tým zažil, se také vymyká normálním událostem. Přesto tak trochu neuzavřený konec dokumentu mne zklamal... Určitě by si právě tato záhada zasloužila i druhý díl a větší podíl druhé strašidelné panenky na celém výzkumu.

30 km od Mexico City je ostrůvek Xichimilco je ostrov známý jako OSTROV PANENEK.
Za vším stojí příběh Dona Juliana Santana Barrera, který tu dělal správce ostrova. Kolem roku 1950 tu nešťastnou náhodou utonula holčička, kterou nedokázal zachránit. O několik dní později našel ve vodě u ostrova panenku, o které usoudil, ža patřila této holčičce. Bral to jako znamení a úlevu od pocitu viny, že dítě neuměl zachráni, a započal tu děsivou sbírku panenek, které rozvěšoval po ostrově.

Přesně o 50 let později se na tom samém místě jako dívka, prazvláštní náhodou též utopil. S jeho duchem se v dokumentu mimochodem setkáme... Údajně.

Traduje se, že panenky se zvláštně hýbají - celým tělem. Vydávají zvuky, smějí se... a jsou schopné vás dovést k šílenství. Faktem je, že na toto místo se vydal jen málokdo, maximálně tak lovci duchů a senzací.
A i ti tu prý moc dlouho nevydrží...
Není divu, i za bílého dne je něco takového prostě děsivé, natož pak v noci.

David Deida: Intimní splynutí

28. července 2016 v 18:24 | Renata |  Knihy pro dospělé

Kontraverzní, přemýšlivý a hluboce spirituální autor nás v této velmi intimní knize dovede údajně až za hranice rovnováhy. Opět, stejně jako ve všech svých předchozích knihách David Deida vysvětluje základní rozdíly v jakési vnitřní esenci a povahovém instinktivním nastavení můžu a žen, ale v této knize vystupuje jeho praktičtější mysl. Zatímco v Cestě pravého muže jsem jásala vůbec nad rozřešením celého problému muž a žena…. Jejich rozdíly, jejich Venuše a Marsy, ne úplně se mi dostávalo návodu, jak to tedy celé skloubit anebo jen v náznacích.

V Intimním splynutí se autor často vrací a stále dokola se snaží vyřešit, jak tyto dva elementy - mužský a ženský - postavit tak, aby mohla vyniknout naše přirozená povaha a zároveň tomu druhému prospět. A k tomu je třeba plné pochopení nejen sebe samých, ale i respektu k přirozenosti toho druhého.
A když se člověk zamyslí, a nemusí to být ani nijak hluboká myšlenka, zjistí, že mnohdy je právě toto základní nepochopení zdrojem všech partnerských neshod a vlastně nakonec i méně i více nejapných obecně zažitých vtipů.

Narozeninový výklad pro všechny LVY

27. července 2016 v 8:16 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Milí Lvi, k vašim narozeninám vám přeji hodně čerstvého masa, kořisti, hodně odpočinku ve stínu stromů a spolehlivou smečku kolem sebe.

Čas kolem vašich narozenin může být totiž docela zásadní. A to buď zvenčí - čili se dějí osudové věci, události, něco, co pohnulo tím kolem osudu na nějakou stranu (a to lepším směrem jednoznačně), nebo o něčem takovém uvažujete či to cítíte za dveřmi. Je to energie kolem narozenin - čili se to týká období zhruba 6 týdnů před a 6 týdnů po narozeninám. To je obtížné období pro každé znamení, které se právě blíží ke svému narozeninovému času, ale u vás je naprosto zřejmé, že po nějaké zásadnější změně toužíte nebo se vám bude dít.


Může to být ve výsledku splněný sen, ale na té nové půdě, kterou si kolem sebe sami, nebo vám ji osud, zryje a připraví pro nová semínka, se můžete později bezradně točit kolem dokola a nevědět kudy dál. Tím se nenechte zastrašit, je to pro vás jen nutný čas na to, abyste se zastavili.

Také to může být o tom, že vás může postihnout nějaká nemoc nebo zranění nebo cokoliv, co je jen důsledkem hektičného vyčerpání posledních týdnů. Život vás na chvíli prostě zastaví a bude to proto, abyste si lépe zvykli v nové situaci. Najednou nic nepůjde tak, jak má a najednou nebude možné s ničím nějak extra hnout. Nechte to tak být.
Bude to čas - a může být od konce léta zhruba do podzimu - kdy je prostě třeba ještě nechat něco dovyvinout a pořádně dořešit až ve chvíli, kdy budou zřejmé všechny okolnosti. Ačkoliv jste si mysleli, že nyní už víte vše, ještě nechte pracovat podzimní čas, protože vám přinese prozření ještě dokonalejší na jehož základě už opravdu budete moci vykročit nově a vydat se na ten lví lov nových zážitků a nových životů...

V lásce i v pracovní oblasti to máte podobné. Nacházíte vlastní sílu. Zatímco v lásce buď budete v blízkosti někoho, kdo vám vylepší názor na mezilidské vztahy (nebo sami budete takovou osobou pro někoho jiného), v práci je to jen a pouze o sběru plodů za vlastní úsilí.
Tady buďte akční a nač sáhnete, to máte doslova posvěcené Štěstěnou.
A jako správní lvi, neohlížejte se dozadu, leda byste si chtěli připomenout, jak nepohodlně vám bylo v minulosti.
Oproti jiným znamením máte se změnami v tomto roce jednu velkou výhodu - osud vás vyloženě vysadí ve správné stanici...

FILM: Alenka v říši divů: Za zrcadlem

25. července 2016 v 7:55 | Renata |  FILMotéka
Možná tenhle film bude víc bavit holčičky, protože téma je prostě víc holčičkové, ale troufnu si říci, že kluky okouzlí minimálně dokonalé efekty. V kině, na velkém plátne, budou jetě efektnější.
Evidentně je to film, který je dělán s tím, aby byl velkolepý i ve 3D kvalitě.

Cestování časem se tak stává barvitou cestou jakýmsi vesmírem plným mlhy, bublin, efektů a možná se vám z toho létání, honění a přibližování a vzdalování různých létajících strojů bude za chvíli točit hlava.


Ale jinak na celém filmu jen těžko najdete nějakou nevýhodu. Celou dobu by přiměřeně napínavý, čas od času jste se ponořili do typického "alenkovského" steampunku.

Překrásné jsou kostýmy a líčení. Přesně takové, jako si u Alenky v říši divů představujete. Velkolepá je stará Anglie... Moře, lodě - a všudypřítomná víra, že "nemožné se stává možným vírou v to, že je to možné".
Holčičky budou princeznovsky vzdychat, kluky pobaví akce a rodiče si parádně oddechnou nad příběhem, ve kterém se beze zbytku přenesou do svého dětství.

Myslím si, že Alenka v říši divů: Za zrcadlem vůbec neudělala ostudu své předloze a že s ní bylo naloženo věru citlivě.
Takže...?
Tohle určitě stálo za to!

Poslední červencový týden: Uvidíme zřetelně!

24. července 2016 v 8:11 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Poslední červencový týden bude příjemný v tom, že bude praktický.
Do všeho půjdeme prakticky a odvážně. Velkou roli budou hrát city, se kterými budeme nakládat podobným způsobem, jako s bolestí při porodu, například. City budou ukazatelem praktické cesty.

První třetina týdne ještě bude o nesmělém rozhlížení a snad i hledání toho, co budeme dělat, co budeme cítit a možná se nám ani moc do ničeho nebude chtít. Pozor na únavu, je možné, že ji v tyto dny budeme cítit častěji.


Uprostřed týdne přijde úleva, která může být spojená i s událostmi, které nás dokonale nasměrují. Konec něčeho, začátek něčeho dalšího! Zdá se, že za sebou můžeme nechat to, co nás tíží a stahuje jako kámen, ať už jde o lidi, události, vzpomínky nebo nastavení naší mysli, názory apod. To vše dostane šanci, abychom tomu udělali konečně hrob. To všechno ještě potvrzují astrologické konstelace, které jsou od praktických zemních znamení volně přecházející do vzdušných.
Ano, možná to bude bolet, prostředek týdne může bolet, ale s koncem týdne si výrazně oddechneme.

Výsledky budou zasloužené, budete mít zřejmý pocit, že to, co necháváte za sebou, opravdu patřilo do propadliště dějin.

Víkend bude patřit oslavě, citům, lásce a usmíření. Velmi vhodná doba na debaty o citech, na probírání i náročných témat, která by si měla sednout na měkký polštářek oboustranného pochopení a to i díky těm předcházejícím dnům, které nám ukáží, co je v našem životě ryzí a co ne.
Kdo proje touhle zkouškou, ten vyhrál! Ten tam patří, toho si nechte!

Vychází kompletní DVD Akta X

23. července 2016 v 11:59 | Tisková zpráva |  FILMotéka

U

Něco pro puntičkáře. Aneb jak mít kultovní seriál pěkně pokupě...

Bontonfilmu právě vychází unikátní sběratelský DVD komplet veškerých původních i nových epizod kultovního seriálu Akta X, který obsahuje neuvěřitelných 62 disků. Sada s 208 epizodami obsahuje také velké množství bonusů včetně komentářů tvůrce Chrise Cartera a produkčního týmu, sestřihu speciálních efektů, vynechaných scén a pohledu do zákulisí natáčení poslední série. Must-have pro každého opravdového fanouška, který hledá pravdu, co je tam někde venku…

Synopse: Zvláštní agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny ) a Dana Scullyová (Gillian Anderson), specialisté na ty nejsložitější případy, čelí děsivému nebezpečí a bizarním jevům, když se snaží odhalit smrtící spiknutí a rozluštit paranormální záhady. Zatímco Mulder hledá za každým případem nadpřirozené jevy, Scullyová při objasňování záhad raději využívá vědeckých metod. Každý další díl seriálu odkrývá nové úrovně děsivé konspirace. Vše vyvrcholí v posledních strhujících epizodách seriálu šokujícím odhalením, které se týká mimozemšťanů, americké vlády i samotného lidstva.

Režie: Glen Morgan, Chris Carter, James Wong, Darin Morgan
Hrají: David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis, Annabeth Gish, Alan Dale, Joel McHale a další
Dabing: český 5.1, anglický 2.0, polský 2.0
Titulky: české, anglické, polské
Trailer:
Cena DVD: 3 499 Kč

Více informací najdete na oficiálních stránkách: www.bontonfilm.cz, www.facebook.com/novinky.film.


Mimochodem, jak se vám líbily nové díly Akt X?

Mulder víc sexy, Scullyová dospěla v charismatiky krásnou ženu, příběhy se zvrtly trošku jinam, což byla trošku škoda... ale nutno vyzdvihnout, že o zachování stejného rázu se autoři opravdu pokusili s grácií.

Výkladový čas jen pro Vás...

22. července 2016 v 0:29 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Tak aby bylo červenci učiněno zadost, mám tu pro vás další výkladový čas...
Jak to chodí, znáte.
Do diskuze pište své dotazy a jak to jen půjde, budu Vám na ně průběžně odpovídat.


A vlastně jsem tentokrát docela napnutá.

Je opravdu rok Věže?
Pamatujete si na výklad pro rok 2016? U mě i na Popelkách? V jiné podobě to bylo vždy o zásadních změnách, o očistě, která s sebou vezme to, co už neslouží, co nám škodí, co by nám prostě už dělalo jen hrby na zádech a ničilo meziobratlové ploténky. Prostě úleva, ač může přijít i prostřednictvím krajně nepříjemných událostí.

Nápad s půlročními výklady, za který děkuju, byl pro mě skvělou zkušeností. Mnoho z vás mělo právě prázdniny jaksi dosti zlomové.
Vůbec bych se nedivila, kdyby dotaz, který sem dáte dnes, byl už v srpnu pasé... Nebo byl prostě vyřešen dřív, než se k němu dostanu. Byla to tak jasná a společná linie v mnoha výkladech, že mi to už tenkrát bylo divné. A jsme v druhé polovině července a ve svém nejbližším okolí vidím jednu popadanou Věž vedle druhé. Někdy to je nepříjemné, jindy se to rovná zázrakům a "to bych do toho člověka neřekla"... No ano, děje se to. Netuším, jak dlouhého to bude mít trvání, ale v některých případech bych si přála, aby to bylo navždy nebo aby to byla zkušenost, ke které se ti lidé budou vracet i opakovaně v budoucnosti.

A i proto tak trochu ze zvědavosti dělám toto červencové výkladové kolečko právě pro vás, protože mě zajímá, jesti i u vás už začíná to zemětřesení, kdy se lépe chytíme dobrých základů své vlastní osobnosti a duše, kdy si intuitivně vybereme ten bezpečný "domov", nebo kdy se nám hroutí, co může.

Těším se na vás v dotazech...
Renča

Dnes na světlo světa vychází: Pražské pověsti... čtrnácté mé dítě...

20. července 2016 v 22:14 | Renata |  Knihy pro děti
V těchto dnech se na pulty knihkupectví rodí další knižní dítě...
Včera přišlo v krabici, kterou okamžitě poté obsadila kočka. Kočka měla kliku, neb krabice byla velká. Knižní dítě má největší formát, jaké kdy jakékoliv knižní dítě mělo - A4.Pražské pověsti jsou tak trochu podobné těch kutnohorským, ale přece jen... je tam víc čertů, vodníků, všeliké havěti podezřelé, která se navíc nejen chová podivně, ale notně také ukusuje z důvěryhodností těch pravých pověstí. Přináší různé nové postavy, přináší podezřelé situace a často také situace, které by historie nesnesla, a tak zůstaly jenom v pohádkách. Čtenář je notně zmaten, ale to byl jaksi záměr čtenářů...

Tak kde je tedy potom pravda? Uvidíte... a vlastně kdoví...

Takže je tady.... V tuhle chvíli naše (se spoluautorem Michalem Vaněčkem) formátem NEJVĚTŠÍ pohádková kniha. Navíc má to šťastné číslo, je SEDMÁ společná vydaná v pořadí...

Tak ať jí to šťastné číslo svědčí a ať se jí na cestě ke čtenářům daří a líbí se...


Anotace:
Říká se, že kdysi dávno, v pohádkách, žili skřítkové, permoníci, víly, čerti, vodníci a kdovíjaká další havěť.
Pojďte se s námi projít Prahou a vyprávět si o jejich pověstech.
Napsalo se o nich hodně, ale málo se ví, že v podzemním labyrintu pod Prahou se to kdysi pohádkovými skřítky jenom hemžilo.
A večer, když se setmělo, sedávali u Vltavy s čertem a s vodníkem z Podskalí a vyprávěli si, co se za celý den událo.
Ale kdyby jenom to! Oni tam žijí dodnes. A dodnes spolu po večerech sedávají, jenže nikdo neví kde. Říká se, že někde v zákoutí pod vyšehradskou skálou.
Nebo snad pod Barrandovem? Všichni ti dobří braši pamatují staré časy a také si pamatují, jak se staly všechny ty dávné události, které dnes vyprávíme jako pověsti.
A kdybychom se mohli někde schovat a naslouchat jim, možná bychom zjistili, že to všechno bylo trochu jinak…

Takže ji najdete v knihkupectví anebo TADY na Kosmasu.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.