LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

David Deida: Intimní splynutí

28. července 2016 v 18:24 | Renata |  Knihy pro dospělé

Kontraverzní, přemýšlivý a hluboce spirituální autor nás v této velmi intimní knize dovede údajně až za hranice rovnováhy. Opět, stejně jako ve všech svých předchozích knihách David Deida vysvětluje základní rozdíly v jakési vnitřní esenci a povahovém instinktivním nastavení můžu a žen, ale v této knize vystupuje jeho praktičtější mysl. Zatímco v Cestě pravého muže jsem jásala vůbec nad rozřešením celého problému muž a žena…. Jejich rozdíly, jejich Venuše a Marsy, ne úplně se mi dostávalo návodu, jak to tedy celé skloubit anebo jen v náznacích.

V Intimním splynutí se autor často vrací a stále dokola se snaží vyřešit, jak tyto dva elementy - mužský a ženský - postavit tak, aby mohla vyniknout naše přirozená povaha a zároveň tomu druhému prospět. A k tomu je třeba plné pochopení nejen sebe samých, ale i respektu k přirozenosti toho druhého.
A když se člověk zamyslí, a nemusí to být ani nijak hluboká myšlenka, zjistí, že mnohdy je právě toto základní nepochopení zdrojem všech partnerských neshod a vlastně nakonec i méně i více nejapných obecně zažitých vtipů.
"Když mi Ofélie přinese sklenici vody darem, který od ní přijímám, není voda sama o sobě. Když mi přinese svačinku, kterou mi láskyplně připravila, není jejím darem samo jídlo. Jako jedinečný dar zakouším a oceňuji její péči, její podporu, to,m jak mě posiluje a obnovuje mé síly, když pracuji a směřuji ke svému poslání. Je to dar energie a pozornosti, který mi věnovala. Osvobodila moji energii a pozornost například od nutnosti, abych se sám staral o své pití a jídlo, a nyní mohu bez starostí pokračovat, plně pohroužený do své práce.
Vím, že pro některé lidi s ženskou sexuální esencí je tohle těžké pochopit. Zdá se tak snadné přestat na chvíli myslet na práci a sdělit partnerovi, že oceňujeme jeho péči. Jenže to znamená ztratit soustředění a přerušit tok myšlenek, a proto to pro mužskou sexuální esenci už takový dárek nepředstavuje.
Musíme se naučit chápat rozdíly mezi mužstvím a ženstvím, pokud je máme plně oceňovat, místo aby nám vadilo naše rozdílné vyladění, touhy a potřeby."

A to je naprosto klíčová věta - naučit se chápat nejen sebe, ale i toho druhého a POTOM přijde to vyladění…naladění na druhého. Najednou se i v nás samých otevře pokora a obdiv nad tím, co nám příroda dala. Nám ženám právě tu touhu pečovat a poskytovat zázemí, a v muži se třeba více projeví touha chránit svou rodinu, jít dravě za svým cílem… a jeden druhému budou imponovat v onom druhém pólu jejich esence.

Jak prosté. Jak pochopitelné, ovšem jak v reálném životě nesmírně těžké.

Opět se tu dozvídáme, že dnešním mužům chybí proces iniciace, při kterém by vstoupili do světa mužů díky zážitku své vlastní síly, konfrontaci s jeho limity a mohli si naplno uvědomit své mužské sexuální jádro, které ho potom na cestě životem povede pevně, zpříma a s otevřeným srdcem. Autor tu popisuje ryzí esenci mužství, jeho sílu a i způsoby, jak zacházet s přirozenou agresivitou, stejně jako do maxima vyvedené něžné a poddajné, měkké ženské síly. Dotýká se také fungování světa a politiky, která je zaměřena mužským směrem a proto jí chybí řešení individuálníc potřeb lidí a jejich životní pohody.

Mimochodem, část o sexuálních náhražkách je velmi zajímavá, a nejde tu o erotické hračky... sklenička vína, prášky na uklidnění, havajská pláž nebo rušná ulice - to vše jsou energie, který dýchají jedním druhem energie, který nás nesmírně ovlivňuje.
David Deida naprosto mění zažitá klišé, oceňuje ženství a jeho přirozené "zvaní"… ve světě, kdy jsme si zvykli, že přímost a mužská fakta jsou prostě více čestná, než jemné svádění, dávání energie a pečování.

Kniha, která je opět psána s takovou něhou, důrazností a láskou opravdu pomáhá procitnout z často spletitých vztahů mužů a žen, ale i když přiznávám, že pocity z četby jsou velice pozitivní, nakonec stále platí, že ve vztahu se musí snažit oba - nikoliv jen jeden…
Ale i o tom tato kniha je.

A co je za onou "hranicí rovnováhy" si musí čtenář najít sám. Obávám se, že ono sdělení mezi řádky bude pro každého naprosto jiné.


Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2014, www.synergiepublishing.com
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dena Destra Dena Destra | E-mail | Web | 28. července 2016 v 18:44 | Reagovat

Ha, konečne niekoho zaujíma intímne splynutie, na ktorom ozaj záleží. Už len ukážka ma donútila k zamysleniu sa, myslím,že kniha by ma bavila

2 Barča Barča | Web | 29. července 2016 v 12:57 | Reagovat

Tiu knihu máme doma, je opravdu hodně zajímavá...

3 Kennywhofe Kennywhofe | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 0:29 | Reagovat

kamagra oral jelly review forum
<a href="http://lkkkspwql.com/">kamagra 100 mg oral jelly</a>
kamagra oral jelly amazon
<a href="http://lkkkspwql.com/">kamagra store erfahrung</a>
kamagra 100mg oral jelly suppliers

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.