FILM: Alenka v říši divů: Za zrcadlem

25. července 2016 v 7:55 | Renata |  FILMotéka
Možná tenhle film bude víc bavit holčičky, protože téma je prostě víc holčičkové, ale troufnu si říci, že kluky okouzlí minimálně dokonalé efekty. V kině, na velkém plátne, budou jetě efektnější.
Evidentně je to film, který je dělán s tím, aby byl velkolepý i ve 3D kvalitě.

Cestování časem se tak stává barvitou cestou jakýmsi vesmírem plným mlhy, bublin, efektů a možná se vám z toho létání, honění a přibližování a vzdalování různých létajících strojů bude za chvíli točit hlava.


Ale jinak na celém filmu jen těžko najdete nějakou nevýhodu. Celou dobu by přiměřeně napínavý, čas od času jste se ponořili do typického "alenkovského" steampunku.

Překrásné jsou kostýmy a líčení. Přesně takové, jako si u Alenky v říši divů představujete. Velkolepá je stará Anglie... Moře, lodě - a všudypřítomná víra, že "nemožné se stává možným vírou v to, že je to možné".
Holčičky budou princeznovsky vzdychat, kluky pobaví akce a rodiče si parádně oddechnou nad příběhem, ve kterém se beze zbytku přenesou do svého dětství.

Myslím si, že Alenka v říši divů: Za zrcadlem vůbec neudělala ostudu své předloze a že s ní bylo naloženo věru citlivě.
Takže...?
Tohle určitě stálo za to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sami Sami | Web | 26. července 2016 v 12:31 | Reagovat

Film byl úžasný, kdo neviděl, doporučuju***

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.