LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

Hledá se Dory: Příjemné milé překvapení

9. července 2016 v 16:36 | Renata |  FILMotéka
Pozvu vás do kina. Je tam příjemně teplo a přestal mi vadit myší zápach popcornu.
A začali tam prodávat báječné buráky v paprikové krustě, které chutnají něco mezi paprikovými Bohemia Chips a buráky.

A pozvu vás na Hledá se Dory.
Prý to má být něco jako pokračování Hledá se Nemo.
No dobrá, šla jsem s dětmi na tenhle film naprosto bez očekávání, ba dokonce ani trailer jsem si neprohlédla. A ještě, že jsem to udělala!


No, není Dorynka roztomilá?

Strašně moc jsem se zamilovala do Dory, modré rybičky, kterou si určitě pamatujete z Hledá se Nemo, v její dětské podobě. Tady tvůrci zaútočili na všechny instinkty dětí a žen (a možná i mužů), protože jsem pocítila zklamání, když vyšlo najevo, že se nebude hledat ta maličká "šupinka" Dorynka, s obrovskýma očima a zoufalými, leč roztomilými "výpadky krátkoblbé paměti"...
Když dospěla, pochopila, že je to "krátkodobá" paměť.


V roztomilosti převálcovala Nema i jeho tatínka, u kterého jsem se díky dabingu Ivana Trojana nemohla zbavit pocitu, že někde vedle sedí "posel boží" z Anděla páně.

Potěší a pohladí na duši
Příběh byl hezký, nebylo v něm příliš slabých místa i když konec byl na můj vkus příliš zamotaný, ačkní a neuvěřitelný, tak dětem se to líbilo: právě tohle! Právě ta akce, ty zvraty...
A rodiče rozhodně mají si to kde užít také. Ve filmu je mnoho pěkných míst, ve kterých máte možnost odejít z kina s vírou, že svět bude zase v pořádku.
I ta hloupá, přehloupá rybička všechno dokázala, protože...

NEJLEPŠÍ VĚCI NA SVĚTĚ SE DĚJÍ NÁHODOU
KDYŽ SE SOUSTŘEDÍM, DOKÁŽU VŠECHNO

a oněmi výpadky krátkoblbé paměti bychom občas mohli trpět taky, svět by byl o tolik jednodušší...

A hlavně, chobotnice Hank je dalším úžasným hrdinou, sympaťák, u kterého oceníte umění animovaných filmů. Vymyšlen byl opravdu skvěle. A možná se i dozvíte, že chobotnice má tři srdce.

A tak to tahle dvojka dokázala možná proto, že Hank měl tři srdce a Dory se soustředila. A v mnohém jim pomohla náhoda.


Oficiální text distributora:

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar "Hledá se Dory"se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.
Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina. (Falcon)
Foto: Falcon
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 9. července 2016 v 16:46 | Reagovat

Takže se vlastně hledá Doktorka se srdcem (Dorka). No tak to se běžte podívat :D :-D

2 fitfoodspiration fitfoodspiration | Web | 9. července 2016 v 17:00 | Reagovat

Také jsem viděla a byla jsem z toho naprosto nadšená! Bála jsem se, aby to nezkazilo pověst "Hledá se Nemo", ale naopak! :D

3 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 9. července 2016 v 17:01 | Reagovat

V první chvíli jsem si myslela, že se jedná o parodii podle názvu :D.

4 Janča K. Janča K. | Web | 10. července 2016 v 15:41 | Reagovat

Animáky se mi občas líbí i nelíbí, ale tenhle byl skvělej....

5 maje maje | 11. července 2016 v 5:54 | Reagovat

už jsem s dcerkou tenhle film viděla. jasně, chtěla jsem si s ní užít čas, tak co bych neudělala. a dokonce jsem zamáčkla i slzu (když našla rodiče). strašně fajn odpočinkový film

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.