LETNÍ SPECIÁLY: Letos bude Něčím zcela nové léto.....
TAROTSKOPY NA ČERVENEC A SRPEN.

Kterak jsem málem koupila krmivo NA potkany

17. srpna 2016 v 11:24 | Renata |  JEN TAK si mňouknout...
Jedno slovíčko, a co to umí.


Tohle je potkan. A kniha, o které jsme tu nedávno psali. O kterou se nahoře v odkazu soutěží a s jejíž autorkou tady budeme mít za čas rozhovor.
ALE....
Teď je důležitý ten potkan a drogerie Teta. Ráda tam chodím, protože je to jediná drogerie, která je opravdu drogerií, nikoliv pouhou kosmetivnou říznutou s potravinami. Mají tam totiž opravdu účinné chemikálie, například na čištění záchodu, ovšem všude jinde vám řeknou, že to ani neznají nebo se to už nevyrábí. Mají tady taky úžasný výběr barev, laků, kafe za dvacku k nákupu, přípravky na moly, mravence a co já vím co ještě, ale to jsem toho dne asi úplně vypustila z hlavy.
Zrak mi padl ze šamponů na vedlejší regál, kde byla krabice s nápisem ZRNO NA MYŠI A POTKANY. (po rozkliku se vám ta krabice objeví)...
Juchú, mají tu taky krmení pro potkany, to je super,...
Aha.. proč je to u lepítek na moly...
Je tam obyč potkan....
Aha, to je NA myši a potkany... nikoliv PRO myši a potkany.

V těch dvou vteřinách než mi došlo, že jde o mořené zrno na hubení potkanů jsem se zasmála sama sobě. Chudáci potkani, tak jedni mají takovouhle dobrotu v krabici, jiní mají zrníčka, pufované křupky s vitamíny a pilinovou podestýlku. A oklikou jsem se dostala opět k myšlenkám na knihu Markéty Baňkové: Maličkost, protože na druhou stranu, až lidstvo vymře, jsou potkani možná jedněmi z výtečných adeptů na to, aby převzali se svou inteligencí vládu na téhle planetě.

Tak jen, jestli máte doma hlodavce v kleci, kupujte mu jídlo PRO, nikoliv jídlo NA. :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 18. srpna 2016 v 10:50 | Reagovat

Hm, tak tohle se prostě stává....

2 Martina Martina | 19. srpna 2016 v 6:02 | Reagovat

Jé, Renčo, článek mi hnedka po ránu vyvolal milý úsměv na tváři...mám ráda takové ty události všedního dne, kdy se pak člověk zasměje sám sobě a pak je dává k lepšímu svému okolí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.