Louise L. Hay: Miluj svůj život 2017

8. srpna 2016 v 10:04 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé
Víte, co mne na tomto kalendáři zaujalo nejvíc? Pečlivé obrázky. Vymazlené do každého detailu. Každá kontura, každá barvička, jakoby snad autorka i samotný pohyb a atmosféru nechala plynout a potom vystihla ten nej nej okamžik. Jakoby se zastavila v čase… Ne, počkejte, ne v čase. Ve SNU. Jakoby se zastavila ve snu a na ten krátký okamžik se vám zadívala do očí.


Jako první mě napadlo, že to je kalendář, který bude zdobit domácnost, ve které si potrpí na detaily, na pěknou domáckou atmosféru, na radost, na přitahování dobrých věcí a kde je dost času a vůle se s těmi hezkými věcmi v duši mazlit.

A těch 12 obrázků Lucie Ernestové je jen další báječnou součástí právě takového života.

Té chvíle, kdy po těžkém dni rádi spočinete doma, zadíváte se z okna na mlhavý a třeba i mrzutý den a pak vám zrak spočine na tomto kalendáři. A hned máte pocit, že se oteplilo a dostanete chuť na hrnek horkého mléka s medem nebo na pořádný bylinkový čaj. Nebo na čaj s medem.

Nebo na misku polévky.

Ano, takhle nějak to na mě působí, jako bylinkový čaj - jako miska s polévkou - a vždycky právě tak, jak zrovna potřebuji. Kalendář ovšem není jen dobrou výzdobou a ozdobou vašeho domova, ale také mi přijde po několika letech používání jako velice praktický.


Praktická okénka
Rok co rok oceňuji tak akorát velká okénka tohoto kalendáře i fakt, že mám dokonalý přehled o měsíci, který právě žiji. Celý měsíc jako na dlani.


Pokud vám také vadí otáčecí kalendáře, ve kterých musíte neustále listovat sem a tam, tak tohle je ideální časovo-prostorové řešení. Přesně tolik místa pro zápisky, přesně tolik přehlédnutého času, aby vám to dodalo pocit, že máte svůj "kalendářní" čas plně pod kontrolou. A až na výjimky jsem pro běžné rodinné události nepotřebovala víc místa, než toto okénko.

A nakonec to došlo tak daleko, že si tam píšu i pracovní záležitosti, hezky menším písmem a místem šetřím.
A ano - pokud každý den hledáte důvod, proč se na ten který den těšit - tak tenhle kalendář je skvělou vzpruhou!Zítra si o něj zasoutěžíme...

O autorech:
Louise L. Hay je lektorkou v oboru metafyziky a autorkou mnoha bestsellerů včetně "bible" pozitivního myšlení Miluj svůj život. Její díla byla přeložena do 29 jazyků ve 35 zemích světa. Prostřednictvím pozitivní filozofie a léčivých technik Louise L. Hay se miliony lidí naučily, jak si vytvořit více toho, co si ve svých životech přejí, včetně lepšího zdraví a většího klidu ve svých myslích a duších. Její osobní filozofie vyvstala z vlastního traumatického dětství a využila ji ve svém boji s rakovinou. Louise L. Hay vystupuje v televizních pořadech po celém světě a její pravidelný novinový sloupek "Milá Louise" je každý měsíc publikován v 50 novinách a časopisech ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Španělsku a Argentině. Ve věku 81 let natočila svůj první film o svém životě a o své práci s názvem Miluj svůj život.
Louise L. Hay je zakladatelkou nakladatelství Hay House, Inc., které vydává knihy, CD, DVD a jiné předměty přispívající k uzdravení naší planety. Když zrovna necestuje, věnuje se ve svém domově v kalifornském San Diegu malování, zahradničení a tancování.

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, milující a milovaná žena a manželka, inspirovaná a inspirující ilustrátorka, čerstvá venkovanka, protřelá cestovatelka, zapomenutá architektka. Láká ji a táhne poznávání světa vnějšího i vnitřního. Baví ji surfovat na vlnách nápadů, zážitků a zkušeností a současně je ráda ukotvená v čase a prostoru doma na samotě za Prahou. Vymýšlí a tvoří zábavné a vzdělávací hry pro děti, které vycházejí u nás i v zahraničí. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké. Obrázky vyvolávají v lidech otázky a inspirují je k vlastnímu pohledu na různá témata životní moudrosti. Naše pocity a myšlenky jsou pak zrcadlem našich postojů a odrazovým můstkem pro zajímavé rozhovory. Jsou bezpochyby vhodným pomocníkem pro všechny moudré rodiče.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2016, www.synergiepublishing.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mojeverse mojeverse | E-mail | Web | 8. srpna 2016 v 11:47 | Reagovat

Luisu jsem četla na střední, hned několik knížek. Některé pasáže byly pro mě velmi těžce uchopitelné, ve věku 16 let přímo nesnesitelné. Dneska už se na to dívám zase trochu jinak. Ale ty ilustrace vypadají opravdu bombasticky.

2 Simona Simona | 8. srpna 2016 v 12:20 | Reagovat

Ten kalendár je veľmi pekný :-) Doslova na mňa tie ilustrácie pôsobia ako pohladenie pre dušu a nádej v lepšie zajtrajšky. Tiež vo mne vyvolávajú pocit, že je dôležité, aby sme si všímali všetky tie farby, pekné a príjemné veci v našom každodennom živote.

3 Aki Aki | 8. srpna 2016 v 12:32 | Reagovat

Na ten kalendář jsem koukala už na stánkách Lucie a vážně o něm uvažuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.