Višňová soutěž má své vítěze: Zuzka, Kar. Chládková, Magda (už mají na emailu zprávu)
A kvůli GDPR se další soutěže budou konat už jen na facebooku (zatím), takže si přiklikněte FB U modré kočky, ať vám nic neuteče...

1. -3.5. KVĚTNOVÉ tarotskopy.... Nově si můžete objednat TEN SVŮJ MĚSÍČNÍ na míru.

Prázdniny...

14. srpna 2016 v 9:30 | Renata |  ODPOVĚDNA
Karty si dávají prázdniny. Na blíže neurčenou dobu.
Na tímto článkem jsem dva měsíce přemýšlela a sbírala k němu odvahu. Ale nakonec mě série dlouhodobých a nepřehlédnutelných náhod dovedla až k činu.

Dál se tu budou objevovat články, kalendáře, ale výkladové dny a individuální výklady na nějaký čas nechám viset na hřebíčku.
Cítím, že je čas si od nich odpočinout, víc se věnovat jiné práci, a mít je jako soukromého společníka, kterého znovu poznávám. Možná jsme se se příliš vyčerpali... možná mě moje pracovní cesta zavede někam úplně jinam, kde už pro ně nebude místo.

Nevím. Věřím, že mne v tuto chvíli pochopíte.

Moje karty tu pro vás budou dál v podobě týdenních kalendářů a tarotskopů. Ale nahoře v odkazu máte diskuzní tarotové fórum, kde můžete ukázat, co ve vás je... Vezměte své vlastní karty a pomozte sami sobě, pomozte tazatelkám. Zkuste to. Vím o tom, že tu je dost těch, kteří to umí a tak mají možnost si to vyzkoušet navenek.


Karty nekarty, vždycky člověk má tu SVOU odpověď sám v sobě.
V posledních výkladech, v posledních měsících jsem zřetelně cítila, že tarotové karty mění svůj jazyk a to se ne všem líbilo a i já sama se s tím potřebuji lépe sžít. Neukazují budoucnost, neukazují to, co chcete za každou cenu vidět a vědět, ale ukazují cesty. Ukazují chyby, ukazují kameny, které na své cestě musíte odvalovat. A to se ne každému líbí. Věřte, že to moc dobře znám. Zadarmo se úspěch nerozdává... A i když vás potká štěstí z nebe spadlé, je to proto, že je vaší zásluhou, že se něco stalo v minulosti, nebo i to štěstí je pro vás zkouška, která ve výsledku nemusí štěstí přinést. I špatné životní situace jsou výsledkem série mnoha chybných rozhodnutí v minulosti. Někdy je to osud... ale tarot na tom nic nezmění.

A týdenní kalendáře a individuální výklady mají hodně společného, v nich stále budete moci nacházet odpovědi na své průběžné otázky. Je v nich energie, která ukazuje kudy se v tuhle chvíli dát, pokud to potřebujete. Jesti ji využijete nebo ne, je na vás... jestli sáhnete správným směrem, nebo ještě uděláte chybu, je na vás. Můžete dvakrát třikrát, desetkrát chybovat a zažít neúspěch, ale pojedenácté to vyjde. Nevzdávejte to.
A když se lépe zahledíte do sebe, tak své odpovědi najdete i bez karet.

Tarot není o tom, že vám přinese stoprocentní předpověď do poštovní schránky a vy si doma dáte nohy na stůl. Až příliš často jsem mívala výklady typu - budu mít práci? Ano... tehdy a tehdy je vhodné období tím a tím směrem. Za měsíc, za dva, za půl roku, ba dokonce i za delší období se na mě dotyčný obrátil s tím, jak je možné, že to nevyšlo a je pořád bez práce (bez lásky, bez štěstí apod... dosaďte si, co chcete).... Moje otázka zněla: A udělali jste pro to něco? Odpověď: Ne, proč, ta práce měla přijít sama, ne?
Je mi pak líto své energie věnované takovému člověku, je mi líto energie i nepochopení toho člověka, který mě obvinil z toho, že za jeho nezaměstnanost mohu já, protože jsem mu lhala.
Stačí jen používat rozum, ten obyčejný lidský.
Brát výklady jen jako psychologickou pomůcku, která umí rozebrat současnost, najít kořeny problémů a možná naznačit způsoby, jakými lze něco řešit. Ale tu opravdovou práci za vás nikdo neudělá. Nepostaví vám prince i s bílým koněm k domu, nepřinese nabídku práce do poštovní schránky.

Na druhou stranu je vás za ty roky mnoho, kteří pochopili a kterým můj výklad opravdu posunul život k lepšímu. Ale bez výjimky musím říct, že vždycky si to ten člověk vypracoval v potu tváře sám. Skrze slzy, skrze sebezapření, skrze pevné rozhodnutí, že něco na svém životě aktivně změní. Dostavil se výsledek.

A tak si na chvíli postavím karty do školní lavice, usednu tam taky, odpočinu si, občas je tady vyzkoušíme z týdenních výkladů nebo tarotskopů, ale své osudy si vezmeme do svých rukou. Čas od času otevřeme nějakou chytrou knihu, čas od času si něco dobrého uvaříme, čas od času otevřeme nějaké rady a úhly pohledu našich předků.

A co já vím, třeba se tu objeví mnoho dalších novinek...
Potřebuju prázdniny na dobu neurčitou... Jít chvíli sama, studovat je z jiných úhlů, abych se pak mohla třeba vrátit.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | 14. srpna 2016 v 10:13 | Reagovat

Zrovna včera jsem si říkala, že by se hodil výkladový den, protože jsem potkala dalšího super člověka a nevím, co si o něm myslet. Každopádně, i kdyby mi karty nějak poradily, prostě bude nejlepší sehnat si na něj kontakt přes jeho kamaráda, když to neudělal on a najdu si ho ať chce nebo ne :-D

Renatko, naprosto chápu. A myslím, že pochopí i ostatní. Tarotové kalendáře, které se tu objevují jsou dle mého vyčerpávající a každý se v nich určitým způsobem najde, může najít i to své směřování a odpovědi na otázky, které řeší.

Pakliže opravdu existují lidé, kteří věří, že se vše "bude dít samo, aniž by hnuli prstem" a dávají Vám za vinu svůj neúspěch, je to smutné, ale rozhodně si z toho nic nedělejte.

2 januška januška | 14. srpna 2016 v 10:35 | Reagovat

Užij si je, Renatko, užij si je pořádně a naplno tak, jak se prázdniny mají užívat.
Všimla jsem si, že v posledních výkladech bylo i na co dávat pozor a jak se chovat, i když jsem se na to cíleně neptala a moc za to děkuju, s časovým odstupem mohu říct, že mi to hodně pomohlo.
Byla bych ráda a teď nechci, aby to vyznělo sobecky, kdyby se Ti na konci práznin po výkladových dnech zastesklo, ale i kdyby ne, vím, že tady najdu spoustu zajímavých článků, které mě potěší a pomáhají najít jiný pohled na svět.
Takže krásné prázdniny a opatruj se, kočko!

3 Simona Simona | 14. srpna 2016 v 10:48 | Reagovat

Uži si prázdniny Renatka :-) Všetci potrebujeme chvíle samoty, času pre seba. Ja som si akurát dnes uvedomila, že za ten čas som sa naučila byť sama,užívať si svoju spoločnosť a... MILOVAŤ TO!!!
Zároveň Ti chcem poďakovať za Tvoje výklady, ktoré ma vždy posunuli k lepšie, k nádeji. Presne ako píšeš, nie je to o tom, že ti všetko padne do klína - či už práca, milovaný muž, krásne bývanie, peniaze... Je to o tom pracovať na sebe, ísť za svojimi snami, túžbami, impulzmi. A aj tvoje výklady ma posunuli k tomu, aby som niečo robila, skúšala a možno... možno sa pošťastí, podarí. Dovolím si povedať, že som teraz úplne iný človek. Naučila som sa veriť, byť trpezlivá a hlavne mať sa rada, nájsť svoju hodnotu a uvedomovať si ju. Nie vždy je to jednoduché, ale všetko sa dá, keď sa chce. A tak idem ďalej, rastiem, rozvíjam sa a teším sa, čo mi   prinesie život.
Reni, želám ti len to najlepšie. :-) :-*

4 sylva sylva | E-mail | 14. srpna 2016 v 12:21 | Reagovat

Reny já budu stručná mám tě ráda a bude se mi stýskat a moc.Děkuji ti za vše,odpočin si naber sílu a brzy se vratˇbudeš mi chybět.

5 umodrekocky umodrekocky | Web | 14. srpna 2016 v 13:54 | Reagovat

Děkuju všem.
Mám spoustu inspirace a nápadů na články, které budou právě na ty otázky, které se objevovaly ve výkladových dnech, ukazovat odpovědi. Vrátíme se k vaření, dobrotám pro duši i jazýček, vrátíme se k pohodě a k pomalé trpělivosti se sebou samými. Připadám si taková uhnaná a ono prostě platí, že nelze rozdávat z něčeho, co sami nemáme. Ono si to cestu prostě najde...

6 Magda Magda | 14. srpna 2016 v 14:18 | Reagovat

I já Ti, Renči, z celého srdce přeji báječné dny plné regenerace, dobré, pozitivní energie, nápadů, těch správných náhod a životních rozhodnutí. A abys potkávala lidi, kteří do Tvého života patří a obohatí Tě.
Děkuji Ti za všechny věty, slova, podporu. Velmi si Tě vážím a souhlasím s tím, že člověk nemůže čekat s rukama v klíně. O to víc si cením toho, jak na sobě chceš dál pracovat, najít si tu svoji cestičku. Jsi báječná Kočka s velkým K!
I nadále se budu těšit na každý další článek, který se zde objeví. Děkuji. Mám Tě ráda.

7 Eset Eset | 14. srpna 2016 v 17:26 | Reagovat

Hodne stesti, Reni, zaslouzis si to.

8 Selinka Selinka | E-mail | 14. srpna 2016 v 19:35 | Reagovat

Milá Renčo, člověk se nemůže rozdávat donekonečna a pokud jsi narazila na takové reakce - velice chápu. A víš co, mně samotné pomáháš moc - vždycky když slyším " k čemu je takový vztah na dálku, nemá to budoucnost apod", vzpomenu si na Tebe a začnu zase bojovat. V mém případě se peru s depresí, pochybami, sama se sebou. Protože vím, že pokud na tom nebudu pracovat, samo to ke mně nepřijde ...ale díky tobě vím, že našlápnuto mám. Takže děkuji a sbírej síly!

9 lada lada | 14. srpna 2016 v 19:36 | Reagovat

Souhlas! No neodpustim si otazku - co se stalo s dlouho ocekavanou tarotovou knizkou, Renco?

10 gira gira | 15. srpna 2016 v 0:38 | Reagovat

Reni, dobre delas, zaslouzis si rozhodne dobit baterky jako malokdo! Je sice krasne byt dobrou vilou, a ze to umis!!! :), ale nejde to delat bez rozvahy a do umoru. Tesim se na clanky vseho druhu tady na Kocce a preju ti, at nacerpas novou silu, inspiraci a klid v dusi i lasku v srdci :).

11 Hradečnice Hradečnice | 15. srpna 2016 v 8:37 | Reagovat

Ahoj Renčo, napsala jsi to moc krásně, protože jak říká jedno české přísloví: "Každý strůjcem svého štěstí". Ty nám ty lepší chlapi, práce, víc peněz a hodné děti prostě nevykouzlíš! A Ty moc dobře víš, že pro nás nejvíc uděláš, když nás taky necháš něco pro sebe udělat, např. vzít ty karty do ruky a zkusit to samy. Vím to moc dobře, protože dřív jsem si karty vzala a vyložila a teď jen čekám, s čím přijde Renča na "Kočce"... Moc a moc Ti přeju příjemný odpočinek a načerpání nových sil!!!

12 umodrekocky umodrekocky | Web | 15. srpna 2016 v 9:20 | Reagovat

:-))) áááno. A ono vůbec, i když jsem se dívala na ty všechny výklady kolem (zkuste youtube a kanály), mám víc a víc pocit, že všechny ty taroty už jen tak plují a jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

Děkuju všem, určitě se ke kartám v nějaké podobě vrátíme, ale prozatím opravdu nevím v jaké. Starý styl prostě umřel a nový se ještě nenarodil jen ho tuším.

A tarotová kniha - ano, bude. Je pořád někde u redaktorky, ale pracuje se na ní v mašinérii nakladatelství.

13 Ivuše Ivuše | 16. srpna 2016 v 20:42 | Reagovat

Jen chvilku tady člověk není a takové změny.Renátko moc děkuji za tvé tarotoskopy pro nás, chápu tvůj krok ,musíš se také zastavit a být na sebe hodná.Mimochodem tvůj tarotoskop pro mne na půl roku se pomalu plní vážně a za něj také díky díky.Je bezva že tu s náma a tvým blogem zůstáváš.

14 kirgyt kirgyt | E-mail | 21. srpna 2016 v 13:26 | Reagovat

Ahoj Renčo, přeji ti aby jsi nabrala sílu,odpočinula si. Ať prostě najdeš tu svou správnou cestu k tomu, co ti bude dělat radost 😉.
Děkuji za výklad i rady, ráda čtu tvé stránky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.