Selenit. Jeho síla je obrovská

2. srpna 2016 v 22:21 | Renata |  Léčivé kameny
Selenit patří mezi nejsilnější kameny vůbec. Rovnou se přiznám, že já se s ním nesnesu. A dlouho jsem to těžce nesla. Co je na mě špatného, když na sobě nesnesu účinky andělského kamene?
On je totiž selenit tak silný, že ne vždy je dobré po něm něco chtít.
Má velice jemné vibrace, ale příliš odhaluje
Problém selenitu není v jeho jemnosti, jak jsem si předtím myslela, ale v jeho hloubce, kterou z člověka vytahuje. O tomto andělském kameni se říká, že nás spojuje s naším duchovním průvodcem, otevírá korunní čakru a umožňuje přístup k andělskému vedení. Budí telepatické schopnosti a i když je to kámen, který pochází z dávnověku, jeho magická síla je obrovská. Snad právě proto, já v tom rozpor nevidím. Nese v sobě díky svému věku otisk všeho, co se na světě kdy událo.
Je pojítkem s minulými životy, zná je a pomůže nám je zjevit, je-li potřeba a nasměrovat nás správným směrem.
A to je samo o sobě dost síla.

Pokud nejsme na podobná zjevení připraveni, selenit prostě nesneseme (pocity únavy, deprese, bolesti hlavy i žaludku), děje se cokoliv, jen abychom ten kámen dali z těla pryč.

Čistí okolí

Selenitové tyčinky jsou mimořádně účinné při čištění sebe či našeho domu, bytu, od cizích entit a negativních vibrací. Proti čemukoliv nekalému, co by chtělo narušit naši osobnost, duši a domov.
Nechte si doma položený kus selenitu, zajistíte si prý mírumilovný a klidný domov. V širším měřítku ho lze cíleně rozmístit kolem celého domu, kterému pak přinese vytoužený klid a nebudou nám tu zasahovat vnější škodící vlivy.

V duševní rovině je hluboce meditativní

Selenit je soudce. Pomáhá nám najít pro a proti naší situace a vynést nad ní spravedlivý soud. Pronikneme díky němu do jádra věci a budeme mít nadhled. Pomáhá uklidnění duševních zmatků a přináší porozumění tomu, co se děje v našem podvědomí. Horkokrevné hlavičky uklidní, protože umírňuje příliš rozbouřené city.


Zdravotně působí na páteř

Selenit působí skvěle na páteř, kterou udržuje pružnou a zdravou. Vyrovnává tu energii, která jí proudí a celkově se jedná o jeden z nejsilnějších léčebných kamenů. Také jsem se dozvěděla, že má neutralizovat rtuť ze zubních plomb.
Maminky mohou selenit používat pro zklidnění sebe i miminka a pro zlepšení kojení.
V obchodech můžeme dostat selenity různých barev, nejčastěji jsou bílé, ale mohou být i modravé, oranžové, hnědé, modré nebo zelené.
Ten žlutý na mém obrázku je dobarvovaný uměle.


A tohle je typický selenitový obrázek. Když se na kámen podíváte shora, naskytne se doslova zrcadlo do jiných dimenzí...


Jednou jsem se takhle podívala, no přesně tak, jak to teď vidíte, a notně se mi zatočila hlava. Opět důkaz jeho síly, já ho prostě mít nemůžu. A rozhodně nejsem jediná, ne každý si sedne s každým kamenem anebo ho prostě ke svému životu nepotřebujete. Nebo pro něj ještě nejste dost zralí...
Selenit je ale krásný kámen.
Jeho vláknitá, rýhovaná struktura zvláštním způsobem láme světlo a kámen pak vypadá mléčný.
Pozor na vodu - zničíte ho!
Selenit nesnáší vlhko a jeho čištění tedy nedělejte vodou. Rozpouští se, matní...nabíjí a čistí se měsíčním světlem. Což určitě pravidelně dělejte, pokud ho neustále nosíte na těle.

Selenity se těží v Mexiku, USA, Rusku, Rakousku, Řecku, Polsku, Německu, Francii nebo v Anglii.

Foto: Pinterest.com
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 3. srpna 2016 v 0:33 | Reagovat

Další zajímavosti! Selenit se jeví jako opravdu mocný kámen. Někdy mám chuť mít všechny možné druhý kamenů :-D

2 gira gira | 3. srpna 2016 v 11:35 | Reagovat

to je zajimavy! diky za clanek, reni :)

3 Lucie Lucie | 3. srpna 2016 v 13:32 | Reagovat

Mám ho doma, je krásný. Ale když jsem si ho pořídila, omylem jsem ho zaměnila za měsíční kámen (myslím, že to tak bylo psané na najdise.cz ) a dala ho do vody. Trošku se porozpustil a shora je matný. Snad ho to alespoň moc nenarušilo...

4 umodrekocky umodrekocky | Web | 3. srpna 2016 v 14:18 | Reagovat

Mám ho taky, ale omylem jsem ho namočila. Opravdu zmatněl. Takže s vodou ne e.

5 Inka Inka | 6. srpna 2016 v 9:49 | Reagovat

Ďakujeme :). Podľa mňa je selenit taký "vznešený" kameň. Asi je najvhodnejšie ho mať len umiestnený niekde na poličke, mám pocit, že aj len pohľad naň zdiaľky spôsobuje jemné ukľudnenie, aspoň ja som ho nikdy nemala potrebu nosiť. Je naozaj krásny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.