Září 2016

ŘÍJEN 2016 pro Vodnáře

30. září 2016 v 7:43 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Vodnáři, váš říjen může být velice zásadní. Jeho první karta se shoduje s obecnou kartou pro měsíc říjen a to je Poslední soud. Asi nejvíce ze všech znamení se právě vám může přihodit, že dostanete něco, co jste si zasloužili, co vám přinese úlevu, co vám odnese minulé trápení.


Problémem je pouze to, že onen výsledek nemusí být tak zcela v souladu s tím, co byste rádi. Je to jako byste měli sto chutí před tím, co se vám bude nemilosrdně ukazovat, zavřít oči a dělat "tralala, já tady vůbec nejsem", případně se až schovávat k dětinskému chování. Dvojka mečů a Šestka pohárů může mít tento negativní vliv jako reakci na stres, kterou můžete zažívat.

Pokud se vám však výsledek a nabídka říjnových událostí od života bude líbit nebo s ní jste smířeni, pak můžete tento čas využít k zastavení se, odizolování se od okolí, k mlčenlivosti a možná i přemýšlení, k návratu do minulosti, do vztahů, do svého dětství, do problémů, které jste dlouho zatlačovali a které možná mohou vyplout na povrch. Bude to však v každém případě rozhodování u kterého vám bude překážet srdce. To budete mít chuť vyndat, nechat ho mimo dění a rozhodovat se čistě rozumem. To, či ono: jedno ale musí z kola ven. Ještě jsem si dovyložila kartu Pážete holí a to je známkou toho, že ve svém rozhodování budete tápat mezi návratem do minulosti a nějakou novou výzvou. Ještě ne tak úplně známou, ale něčím pro vás vzrušující.


Celé se to může týkat pracovní oblasti, ve které třeba dostanete novou nabídku, kterou opravdu nebudete vědět, jestli přijmout, sice je lákavá, ale v tom minulém vám bylo hezky nebo tam byl fajn kolektiv, ale přece jenom tak trochu přemýšlíte, že tu práci opustíte, zvláště, když je tady ta nová šance…

To samé se může dít i ve vztazích nebo v jiné životní situaci, kterou ale v tuto chvíli můžete považovat za klíčovou pro svou budoucnost. Může se to týkat také situací, a těch především mám dojem, které dlouho stagnovaly…

NOVOLUNÍ 30.9.2016: "No a potom to šlo strašně rychle..."

30. září 2016 v 3:00 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Pokud stále hledáte nějaký pevnější bod, o kterém lze konečně říci, že nějak ukončuje převratné, následně nijaké období prázdnin a především unylé září, pak je to právě toto novoluní. Doba před ním se zdála být rovnající, někdy chaotická, prostě jsme hledali to pravé a to pravé si hledalo nás. Doprovázely to emoční houpačky, od radosti k frustraci. Tak nějak nic nemuselo jít podle plánu.
Dejte si pozor na dnešní den - je novoluní, které je mimo jiné ve Vahách. Což obecně znamená jakési spojování protikladů, nacházení řešení a důkladné zvažování. V energii novoluní je to o tom, že něco takového si "ukončíme" a něco zase začneme. Doba konců a začátků týkající se tedy ideálně toho, o čem nějakou dobu výrazněji přemýšlíme nebo co se týká našeho pocitu pohody, vyrovnanosti.

Ideální čas si ještě všechno vyjasnit tarotem. A překvapil mne... tedy spíše nepřekvapil.
Trojice karet Viselec - Síla - Věž
a ještě bonus karta Vůz...

To vypadá ještě rozhodněji. Samozřejěm se to nemusí týkat všech, ale tam, kde se dlouho na něco čekalo, kde bylo potřeba počkat, až věci dozrají, nebo až se změní úhel pohledu nebo nasbíráte všechny informace k tomu, abyste se mohli rozhodnout, tam půjdou věci rychle. A to až tak, že plnou parou vyrazíte vpřed a můžete začít vlastnoručně definitivně bořit to, co už vám neslouží. Začínat nové... Bořit staré.
Je to obrovská úleva pro duši, protože skončilo to trpné období, kdy jste se NEMOHLI HNOUT Z MÍSTA.
Viselec dovisel, už konečně ví a vidí to, co se mu potřebovalo zjevi a je to výsledek věru chutný! Dodal mu téměř okamžitě sílu, je tady možné i to, že dobře zpracoval své temné stránky, strachy, (také výtečné období pro skoncování se zlozvyky, závislostmi) a akční karta Věže je pak ideální pro jakoukoliv akci, jejíž základy a prvotní myšlenky mohou opravdu sahat velmi do minulosti, i několik týdnů, měsíců, ba i let. Po Věži totiž přichází na řadu Vůz, který všechnu tu suť nechá na místě a o to rychleji se přesouvá na nová místa.

Ale pozor, karta Věž má ještě jednu trošku podlou vlastnost. Ona se totiž většinou děje tak nějak sama. Obecně Věž je zásahem zvenčí. Někdy i nečekaných. Něco pompézního, ovšem uvnitř shnilého, se zhroutí, protože to nestálo na pevných základech.
V této kombinaci karet se více přikláním k tomu, že ty shnilé základy spatříte a podřízenete sami, že na to půjdete s vervou a zcela jasnou představou, co bude dál.
Není ovšem vyloučeno, že vám v tom osud velmi výrazně pomůže. A s tím Vozem na konci to mohou být události velmi rychlé, nečekané, takové, o kterých zpětně řeknete: "No a potom to šlo strašně rychle no..."

Všechno jsou to karty Velké arkány, mimořádně silné, přesto jsem měla touhu si k Viselci vytáhnout ještě jednu, jen tak... a vyšla mi Devítka pohárů. Karta krásných splněných přání, citového naplnění, našich tužeb.
Takže? Události dnešního novoluní a dnů před nimi i po nich - může to působit cca až týden po novoluní, se mohou týkat ve vyšší míře věcí, ke kterým nás táhne srdce. Ne tolik praktických nebo hmotných, i když třeba pracovní nabídky na místa splněných snů to být mohou, ale spíš se bude jednat o to, co nám působí hlubokou niternou radost. O čem jsme dlouho snili...
Splněné sny...
Možná ohledně vztahů, možná ohledně blízkých lidí, smyslnosti, vděčnosti a toho pocitu, že se konečně dostáváte (nebo minimálně už víte, jak se dostat) k misce plné smetany.

Pokud by pocity nadcházejícího novoluní měl vyjádřit nějaký obrázek, tak prosím asi toto:


Krása.... už cítím, jak moje miska se sladkým horkým mlékem voní... a až otevřu oči, jdu na to!

ŘÍJEN 2016 pro Ryby

30. září 2016 v 2:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Ryby budou mít říjen jako měsíc svého vlastního vítězství. A kde se vezme, tu se vezme u nich i obrovská touha se o sebe opřít, se za sebe začít rvát… no ale pojďme na to od začátku. Šestka holí je o vítězství, o tom, že konečně dostanete šanci urvat si nějaký ten vavřín vítězů pro sebe.


V kombinaci s celkovou energií pro měsíc říjen, která je o znovuzrození a o velkých očistách v životě, se může stát, že ač je tato karta Šestky holí vydřená, vám tu "hlavní cenu" do života někdo přinese relativně bez práce. No, relativně, protože vy ji máte vydřenou z předcházejících týdnů, měsíců nebo let - to pak záleží na tom, čeho se to všechno bude týkat.

Přijde vám to ale velice vhod, protože vám to poskytne stavební kámen vlastní budoucnosti.

Obecně je pro Ryby velmi vhodné období pro budování zázemí, domova, pracovního zázemí a pro vyřizování všeho druhu. Budete mrštní, budete v říjnu ŠTIKAMI… pozor na vás…

Vás nikdo jen tak neoblafne, prohlédnete každou lež a velmi svěže si půjdete za svými cíli. V říjnu se vám může dobře podařit vyřešit a rozlousknout nějaké staré záležitosti, které nešly na svět. Vaše akčnost bude záviděníhodná a dalo by se říci, že do čeho svou energii vložíte, to zdárně dořešíte. Takže ideální čas na dořešení restů, komunikaci a na vyběhnutí s tím, co vám bralo energii, co vás "okrádalo" a co jste vnímali jako nepříjemné. Protože tohle "ruční pročištění" vašeho života vám přinese do budoucna obrovský nový potenciál… Ale o tom až příští měsíc…

ŘÍJEN 2016 pro Kozorohy

29. září 2016 v 20:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Kozorozi a jejich říjen - to může být docela zásadní pojednání v jejich životech. Násobí se vám očistný charakter měsíce, navíc všechno zdůrazňuje karta Milenců, která vás jednoznačně směřuje na nějakou zásadní životní křižovatku. Nebo přímo na místo, do situace či do náruče někoho, koho milujete, s kým stojí za to sdílet své srdce. Výborné období pro změnu práce, pro partnerské vztahy nebo pro stěhování či dokončování započatých a vleklých situací. A navíc se zdá, že díky první kartě, Rytíři mečů, se budou ty všechny projasňující události dít velmi rychle až nečekaně. Snad až jako když přiletí hurikán, mnoho pobere a něco nového vám na zahradě zanechá…


Malinko to také zaváním varováním, abyste si sami nestáli v cestě za svým štěstím. Abyste rozumem nerozbíjeli své sny, necpali se někam, kam nepatříte a netíhli k sebedestrukcím všeho druhu (odpírání i přejídání)… Říjen vám může rozseknout nějakou záležitost, která se týká čehosi vašemu srdci milému. Možná se i někteří Kozorozi vrhnou do svazků manželských nebo naopak - své vztahy po dohodě ukončí. Najednou budou mít silný pocit, že musí něco udělat, něco zásadního, osudového, něco, co mohou vnímat až jako karmu, také k nim mohou přicházet věci, které byly nedořešené a čas je dopekl, dořešil, dotvořil a nyní k vám přichází výsledek. Říjen je pro vás z velké míry časem sklizených zásluh za své činy.Křižovatky vás budou paradoxně uvádět na další křižovatky, na kterých budete opět a stále zvažovat kam dál. Život bude v tuhle chvíli trochu labyrint, ve kterém se neztratíte, pokud zůstanete věrni tomu, kam vás vede intuice, srdce, duše. Také je to měsíc velkého ulehčení, takže i když před vámi bude možná hora práce, tak na duši budete mít lehko a volno. Protože se konečně stalo to, co mělo.

ŘÍJEN 2016 pro Střelce

29. září 2016 v 15:33 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Střelci, k vám bych si ráda přišla v říjnu pro radu. Budete mistři ve snování kompromisů, v nacházení nových cest a v pilné práci na všem, co si umanete. Váš říjen bude hodně pracovní, bude v něm převažovat vidina výdělku nebo výsledku toho, na čem budete opravdu velmi soustředěně pracovat.


Je tu možná i spolupráce s jinými lidmi nebo častější pobyt ve společnosti, těch lidí spojených s vaší činností nebo pocitem spokojenosti a jakéhosi směřování životního, se může v říjnu vyrojit jaksi více, než je u vás obvyklé. Energie je to také spojená s dokončováním záležitostí, dotahováním do konce, případně i se začínáním nových věcí, které ve vás vzbuzují příjemné myšlenky na budoucnost, které mají potenciál v budoucnu ještě růst.

Pokud vám říjen přinese nějaké prozření, bude jednoznačně k vašemu prospěchu. Přinese vám uvolnění energie, rozvíření situace tak, že se konečně vyčistí zrno od plev. A se zrnem budete moci téměř okamžitě začít pracovat. Cokoliv se vám vyřeší, neváhejte, a okamžitě vezměte nově nastolené situace a tvarujte je tak, jak to máte už dlouho promyšlené.Mimořádně příznivé karty, milí Střelci. Jednoduše řečeno - co můžete a na co sáhnete, to tento měsíc vylepšíte. Snad jen pozor na to, ať si nepřipadáte jaksi přejedení, přeplnění a unudění. Své nabyté bohatství, ať už vám tento vnitřní pocit půjde kamkoliv, využijte třeba tím, že ho darujete druhým, že se podělíte, že začnete lépe a jinak spolupracovat. Budete mít na rozdávání. Budete mít na to se něčím pořádně a důkladně kochat!

ŘÍJEN 2016 pro Štíry

29. září 2016 v 10:30 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Štíři, co se stane, když na Štíry vysvitne slunce? I tato nadmíru pozitivní karta je zrovna u vás zároveň i lehkým varováním před přehnanou ohnivostí, před snahou něco spálit, před tlačením věcí do nesnesitelných extrémů. Ke Slunci jsem vám vyložila ještě Vůz, takže u vás bude velká potřeba s věcmi pohnout.Trojka holí je potom jen potvrzením toho, že vaše touhy se někde uhnízdit, získat zázemí, změnit své zázemí, urovnat záležitosti, učechrat si pírka ve svém hnízdě, to všechno bude ve zvýšené míře - ve vašem případě až nutkavé. Zejména tehdy, když si nejste jisti v kramflecích, jestli na tohle všechno máte dost cihel, dost pírek, dost hmatatelných věcí, na kterých můžete svou budoucnost postavit. V takovém případě vám může říjen pomoci právě pracovat na těchto základech, na jednotlivých cihličkách svého žití, abyste z nich třeba až v dalším období začali stavět.

Ku pomoci může být ta vaše nynější zcela jasná a směřovaná představa, vize. Zcela jasně nalajnovaná budoucnost. U někoho reálně, u někoho zatím pouze v hlavě. Královna mečů, která celý výklad zakončuje skvěle ladí s obecnou říjnovou kartou Posledního soudu, milí Štíři, ať se vám z cesty klidí ten, kdož se vás pokusí v říjnu oklamat. Zavést na scestí nebo vás nějak využít. Budete mít extrémně vysokou citlivost a radary na lži a podvody všeho druhu. Budete mimořádně toužit po urovnání jakýchkoliv nesrovnaných situací… Budete mít čich na kvalitu. Jednoznačně půjdete nikoliv za iluzemi, ale za tím, co je praktické, rozumné, vyčištěné a v čem spatřujete VYHLÍDKY DO BUDOUCNA.


Na své budoucnosti můžete v říjnu velmi kvalitně zapracovat. Jakákoliv snaha se setká s dobrými výsledky. Říjen je pro vás měsícem vyjasňování, projasňování a snad i úlevy, že vás už netíží temné myšlenky, pochyby a nejistoty. TO všechno by mělo v průběhu měsíce odejít…

ŘÍJEN 2016 pro Váhy

29. září 2016 v 6:41 | Renata |  Každotýdenní kalendář
U Vah bych se vůbec v říjnu nedivila, kdyby řešili věci naprosto zásadní. Jejich výklad je asi nejvíce shodný a nejvíce v souladu (zatím) s tím, co jsem obecně vytáhla na měsíc září. Dobrá zpráva je, že milé Váhy, říjen pro vás bude už jen úleva… na druhou stranu ještě ta úleva může být spojena se stresujícími událostmi, s pocitem vykořenění, nejistoty, až se strachem se nějak pohnout, abyste se nezranili nebo aby se situace, která se kolem vás bude postupně rozvíjet, nějak nepokazila. Dvě osudové, karmické karty vedle sebe… Čekáte-li na nějaké rozuzlení ve svém životě, patrně přijde.. A přijde právě takové, jaké si zasloužíte, jaké jste si vymakali v předchozím období.Ti, kteří mají jasno v tom, za čím šli, se mohou těšit, že ten strach, který je možná na chvíli obejme, rychle odejde a bude spojen opravdu jenom s nějakou rozechvělostí kvůli zvykání si na novou situaci. Ostatní, nebo ti, kteří si nejsou moc jistí tím, co by je mohlo čekat, se mohou těmi náběhy na změny ve svém životě trápit víc, ale až postupně zjistí, že i tady to bylo cosi, co jim v budoucnu může přinést velmi sladké ovoce.


Změny to mohou být jakéhokoliv rázu, záleží na každém a na tom, v jaké fázi jeho život nebo jeho situace, které se to týká, je. Mohou to být definitivní záležitosti typu "najdu práci, najdu partnera, svatba, rozvod, otěhotnění, přestěhování, nalezení konečně něčeho, co chci, nebo zbavení se konečně něčeho, co mě trápilo", mohou to ale stejně tak být pouze počátky těchto událostí, jejich uvědomění a konečné rozhodnutí o tom, že něco chci udělat. Teprve na onen čin dojde, ale důležité je, že už v tuto chvíli přesně víte, co bude, jak to chcete, máte to prostě zváženo, změřeno a srovnáno. Sklidíte dvojnásobně to, co jste minulými činy zasely. Jen je otázkou, pro každého osobně, bude-li to sklizeň voňavá a sladká, nebo poněkud nahořklá.

Váhy mají v tarotskopu pro říjen váhy… na kartě Spravedlnost jsou právě váhy… Takže… držte je tento měsíc pevně a zvažujte podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Budete totiž muset. Síla je to taková, že vám prostě "něco" stoprocentně naservírováno bude.

ŘÍJEN 2016 pro Panny

28. září 2016 v 16:39 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Panny, i pro vás bude tento měsíc měsícem osvobození a vyjasnění. Jestli jste se poslední dobou cítili jako v kleci, uvěznění, pak říjen přinese kýžené uvolnění. Nebude to ovšem tak jednoduché. Trojice karet pro vaše znamení je: 2 holí - Měsíc a Král pohárů a ještě na svět chtěla Síla. Úleva, které se vám dostane, bude pravděpodobně spojena s vyřešením dlouho zapeklitého problému, který se může týkat vašeho směřování dál v životě. Pocit uvíznutí se uvolní a vy budete vědět, kudy dál. Pro některé to bude zcela jasné, ale pro některé to může být opět další křižovatka a další "achjo, tohle nikdy neskončí". Je to jako když postoupíte o jeden schůdek, ale ještě nejste nahoře. Jste prostě jen na dalším schůdku.Překonáte-li tento pocit opětovné, zdánlivé prohry, tak budete mít šanci v následujících týdnech postoupit ještě rychleji. A cesta by měla vést přes intuici, přes nějakou pomoc z okolí, přes drobné náznaky nebo náhody, přes nabídky jiných lidí. Zdá se, že ve chvíli, kdy najdete ten pomyslný klíč k životu, a to se v říjnu může podařit, se vám otevřou možnosti. Budete-li dostatečně pozorní, pak můžete velmi hezky sjednotit citovou spokojenost a spokojenost životní, sílu, nadšení, chuť žít.


Jediné varování je před těmi pocity prohry, nebo zmatení. Přechodně se takto cítit opravdu v říjnu můžete. Ale není to nic, co by za chvíli nepřešlo, takže si v této chvíli odpočiňte, nebo zvažte znovu své možnosti. A poté se znovu vydejte na cestu. Říjen vám bude ty možnosti doslova strkat do cesty a vy je spíš než rozumem vycítíte pocity nebo intuicí nebo vášní, či prostě tím, že se "vám to bude hrozně líbit". Nevíte proč, ale bude…. Je to až pudové, je to nevysvětlitelné. To bude ten hnací motor října pro Panny.


Neobvyklé, z řady praktických až nudných měsíců, výrazně vystupující měsíc tohoto roku, jen co je pravda. Tak si ho užijte a nezapomeňte, že ty správné odpovědi máte jen sami v sobě.

ŘÍJEN 2016 pro Lvy

28. září 2016 v 13:14 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Lvi mohou v tomto měsíci zažívat nepříjemná překvapení. Zásadní skutky, zásadní konce, zásadní začátky, prohlédnutí svých situací bude provázet možná bolest nebo zklamání… ale nakonec je to vše zavede k tomu, že se nevzdají a začnou psát nový plán svého života. Z výkladu mám pocit, že zatím jste znamení, které bude tou očistnou znovuzrozeneckou energií doslova smeteno jako tsunami.Destíka mečů a Sedmička mečů je o tom, že vyjde na povrch všechno falešné a "zlodějské" ve vašem životě. Otázkou pak je jen to, jestli vy jste ten podvádějící nebo jste ten podvedený. To už záleží na činech a skutcích minulých každého z vás, ale ona očista s sebou přinese čisté listy papíru, na které si budete moci narýsovat nové plány. Postavené na mincích, postavené na pentaklech, postavené na něčem, co opravdu stojí nohama na zemi. Na kvalitních cihlách. Měsíc může s touto energií přát bohužel sporům, hádkám, nedorozuměním, nepříjemným situacím, ve kterých budete chtít útočit nebo naopak bude útočeno na vás. Pozor si dejte na své lví drápy, protože jejich použití, hlavně to nerozvážné, může pekelně bolet. A to nejen vás, ale i vaše okolí.

Nemějte pocit, že vám bylo vzato VŠECHNO. Mnohé zůstalo, zůstalo to kvalitní. Sami můžete být také tím, kdo něco ukončí, protože mu už došla trpělivost, protože už toho měl dost, protože už chce žít nějak normálně. Protože už se chce zvednout a volně dýchat. Tady se pak můžete setkat s výčitkami, pocitem, že to ten dotyčné hodil na vás, nebo že tu situaci tak, jak jste ji rázně vyřešili, nemusíte zvládnout… nebojte se, zvládnete… a i ten, kdo po vás bude křičet, že je to vaše vina, časem zmlkne. Máte ale mimořádně fajnový měsíc na finance, na výdělek, na něco, co vás může zabezpečit do budoucna, ačkoliv to ještě nemusí být zcela zřejmé a spíše se budete věnovat rozvíjení této oblasti a budování výdělků příštích…. I zítřků příštích…


Ve zkratce tedy, jestliže jste se ještě neoklepali ze všeho špatného nebo nevyhovujícího ve vašem životě, udělejte to nyní… Nebo to udělá někdo za vás…

ŘÍJEN 2016 pro Raky

28. září 2016 v 9:13 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Ráčci budou v říjnu trpět svým starým dobrým problémem. Na stříbrném podnose jim osud přinese očištění, znovuzrození, nové situace, nové možnosti. A hned na úvod velké varování - prosím, nebojte se toho, co vám nové situace mohou přinést. Vrhněte se energicky do nich. Máte velké sklony v takové chvíli strnout a bát se…


Toto jsou karty pro říjen obecně pro všechny... ozdravení a energie je patrná.

Osmička mečů je svým způsobem jedna z nejhorších sebedestrukčních karet, protože neexistuje reálné nebezpečí, je to jen váš strach. Pocit ohrožení tam může pramenit z konkrétní osoby nebo konkrétní situace. V tomhle zase máte jasno, evidentně tam je něco, co vás donutí odvětit, že přece máte důvod… máte… a nyní se může stát několik věcí. Šestka pohárů je o snění, o minulosti, o romantice a naivitě. Také o tom, že vám opravdu může vstoupit do života někdo z minulosti, kdo vám pomůže, kdo pomůže rozřešit vaši situaci. Zdá se, že pokud sami s tím, s čím se nyní potýkáte, nepohnete sami, s tím vám někdo pomůže. Říjen je obecně měsícem velkých posunů, to znovuzrození čeká na každého a jsou tady i velké zisky… ke kterým musíte ale udělat jeden krok. Jeden jediný krok a budete moci otevřít tu truhlu, která vám dá možnosti, pocity, hmotné zabezpečení, jednoduše vědomí, že vše je tak, jak má a že jste s pozemským bytím spokojeni.Nezavírejte oči před skutečností. Je také možné, že vás říjen postaví před pomyslný soud… máte tu vlastně dvě "soudní" karty. Zatímco se vám osud bude snažit pomoci maximální možnou mírou, vy sami se ponořte do minulosti nikoliv za účelem útěku do ní, ale za účelem nalezení pravdy.

Dvojka mečů je o rozhodování, ve kterém se musíte oprostit o současný pohled na svět, o předsudky, o všechno, co by vás mohlo rušit. Je to o hlubokém ponoření se do vlastní duše, do vlastní minulosti, zkušeností a o volbě. Bude to pro vás volba úspěšná, protože vás zbaví právě toho nutkavého strachu, který neustále cítíte za zády. Je to volba, která vás může dovést k tomu úspěšnému pocitu smysluplnosti pozemského bytí, možná vás přivede i k nějakým hmotným ziskům. Faktem ale je, že i jen letmý pohled na tyto karty je o tom, že největší energii budete čerpat z minulosti, z čistého srdce, a snad i naivity… Nenechte se tímto stáhnout úplně do beznaděje, ale naopak v tom opravdu hledejte to slunce, to jediné světlo, které je pro vás vodítkem k řešení všeho…Stačí pak jedno rozhodnutí a ten krunýř ztvrdlý a bolestivý se rozloupne. A říjen vás právě k tomuhle bude tlačit…
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.