David Deida: Cesta nespoutané ženy

27. září 2016 v 17:06 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé
Milá čtenářko, nabízím ti následující kapitoly, jako bys byla mojí milenkou. Ať jsi svobodná, nebo vdaná, nabízím ti tato slova tak, jako bych je nabízel své milované… Tak to jsou úvodní slova Davida Deidy a věřte mi, že celá kniha je psána jako něžné, podporující vyznání muže ženě, kterou nade vše miluje. Miluje její duši a tím pádem její tělo. Nikoliv naopak.

"Stále tajně toužíš odevzdat se muži, který je tvé důvěry hoden. Ale zatím jsi ho nepotkala, a co je horší, naučila ses, že když se otevřeš a úplně odevzdáš nějakému muži, nakonec prožiješ bolest a zranění.
V těch vzácných chvílích, kdy se otevřeš opravdu do hloubky, vynoří se jako první tvoje bolest, čímž svého muže většinou odradíš. A tak o lásce začínáš pochybovat. Ztrácíš důvěru v muže. Obalíš své zraněné srdce skořápkami emocionální ochrany v naději, že zabrání dalšímu zranění. Po letech, kdy se neodevzdáš, nepřijímáš hlubokou lásku ani neprožíváš absolutní odevzdání (po němž toužíš každou buňkou své bytosti), se ve tvém těle vytvářejí různá napětí, a dokonce i nemoci. Stále jsi v napětí - v napětí z toho, že nejsi naplněná a skutečně otevíraná v plnosti lásky, kterou jsi."

Opět tu autor velmi zajímavě probírá mužskou duši. Náhle do sebe zapadají nedostatky, které u mužů cítíme. Musí být pevní, mít cit pro energii a nesmí se bát budoucnosti. Stačí lehká, snad až podvědomá zkušenost, že váš muž váhá, není si jist nebo má nízkou intelektuální kapacitu - a něco se v tom dokonalém spojení poruší.
Muž musí o naši důvěru bojovat, jemně naléhat a my musíme s tím lehce mrazivým pocitem podléhat. Směs strachu a důvěry. Nikoliv však strachu, který manipuluje a paralyzuje. Zároveň tu autor tvrdí, že pokud máme u sebe muže, který je pln nedostatků, je to proto, že mu sama nenabízíme to, co máme. Nejsme dostatečně otevřená lásce…


To ale bolí!
Ano, otevřít se lásce a tak i případnému zranění, velmi bolí. Z nějakého důvodu u sebe máme takového muže, jakého máme, a jeho nedostatky jen odráží naše vlastní zavřená místa. Nedůvěřujete svému muži? Pak je to proto, že vlivem čehokoliv se sama bojíte se otevřít, bojíme se vzdát kontroly nad svým životem. Tento muž tedy žádnou hlubokou vřelost nečeká a ani ji po nás nechce. Vždycky tam je tenhle důvod.

Máme autorovi věřit?
Nevím, nakolik lze o této knize říci, že je stoprocentní a vždy stoprocentně pravdivá, ale minimálně stojí za úvahu. Ostatně jako všechny od tohoto autora. Stojí za to.
Za úvahu, jestli opravdu žijeme to, co chceme nebo jestli z toho vlaku, v němž s kýmkoliv dalším sedíme, nechceme náhodou raději vystoupit. I to jde, nechat za sebou ty nestrávené stohy emocí - otevřít se a být v srdci nejvíc sexy, jak to jde - vnímat ve vlnách, milovat, zlobit se, řvát vzteky i křičet rozkoší, omdlívat i se šťastně smát.
Je to mimořádně milá kniha, kterou si u nočního stolku nechce pro případ, že se v dnešním citově chaotickém světě ztratíte…

Dojme vás, vzruší vás, nastaví vám kruté zrcadlo pravdy, přidá naději, přidá do srdce lásku a hlavně, ukáže vám svou vlastní hodnotu. A pak sama od sebe pocítíte ten nával energie, která křičí z hloubi duše - už si nenechám ubližovat! A já vám jako bonus přidám něco hodně, hodně sexy…

Můžeš energii nechat, aby prostupovala celým tvým tělem jako elektřina, otevřít se hlubšímu proudu potěšení. Dokonce se můžeš rozhodnout, že chceš svým tělem nechat proudit svou sexuální energii, dotýkat se nohou rukama, kroutit boky ve smyslném tanci. Teď už jsi překročila pouhé potěšení z čokolády a ve svém těle i srdci cítíš proud hlubší vášně a touhy. Možná ležíš na gauči a dotýkáš se sama sebe mezi stehny, jsi mokrá touhou, plná divokosti. Jazykem si přejíždíš rty, chceš víc, chceš pojmout ještě víc plnosti, chceš přijmout více plnosti svými ústy, svým břichem i mezi svýma nohama. Jak se dotýkáš, nohy se ti otevírají a zavírají jako motýlí křídla, plně se vydávají proudu energie a touhy. A pak možná cítíš své srdce, jak bolestně touží být vidět, jak moc si přeje, aby do něj vstoupila láska. Daleko víc než pro potěšení a energii toužíš po lásce. Nejen po lásce své matky. S největší pravděpodobností bys chtěla cítit hlubokou lásku vášnivého muže, jenž je schopen milovat celým svým srdcem. Chceš, aby viděl, kdo skutečně jsi, aby po tobě toužil, aby se vcítil do samých hlubin tvého srdce. Toužíš po tom, aby do tebe vstoupila jeho něžná milostná touha, aby otevřela tajnou komůrku ve tvém srdci a rozvinula božskou podstatu tvojí lásky… … Jsi naplněna jeho láskou, rozevřena jeho žádostí. Jak dýcháš stále víc zhluboka, tvé tělo se vlní, protože váha jeho těla rozevírá a naplňuje nesmírností lásky. Tvé hrany se obrušují. Tvé hranice se rozplývají. Tělo se ti otevírá, láska září z tvého srdce jako nepřijatá oběť. Když se tvůj odpor pozvolna rozpouští v plnosti lásky a rozkoš ještě více rozevírá tvé tělo, pláčeš. Máš mokrý obličej a mokrá stehna, břicho se ti zvedá a zase klesá, odevzdaně se otevíráš a jsi široká jako vesmír… Přiblížíš se k němu, abys ho políbila. Přijme tvůj polibek bez pohnutí. Usměje se. Cítíš, jak tě dráždí. Políbíš ho znovu, důrazněji. Znovu se usměje a zůstává láskyplně netečný, i když jeho pohled a dotek i nadále vnímají každý tvůj pohyb. Už to nemůžeš vydržet a překulíš se na něj, zalehneš ho, toužíš, aby do tebe vstoupil hlouběji, toužíš, aby se tě tento muž, který tě cítí tak hluboce a neomylně, zmocnil. Vaše uvolněná břicha dýchají spolu a jeden druhému hledíte do očí. Jeho oči se zdají být nekonečné, ale současně i ocelové, ostré, pronikají tebou jako laserový paprsek. A najednou se na tebe vrhne - ležíš na zádech a on tě svým tělem pevně drží pod sebou. Zalapáš po dechu, když jeho nohy rozevřou ty tvé. Ale vyčkává. Dýchá s tebou. Cítíš, jak je pevný, cítíš sílu jeho břicha proti svému, cítíš, jak s tebou dýchá, jak tě svým plným dechem otevírá….

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013, www.synergiepublishing.com

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | Web | 28. září 2016 v 12:45 | Reagovat

Tahle kniha by mě opravdu zajímala*****

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.