A. Crowley: Thothův tarot, ukázkový výklad

19. října 2016 v 11:18 | Renata, Synergie Publishing |  Výklady pro vás a výkladové dny
Tohle je prostě nesmrtelná klasika mezi tarotem a stručná charakteristika by se dala shrnout do jedné věty - někdo ho nemůže vystát, druhý ho miluje. A osobní motivace pak mohou být jakékoliv. O čemže je řeč? O Thothově tarotu, o tarotu, který má na svědomí sám Aleister Crowley. Muž legendární, muž opředený černými báchorkami a pověstmi a některým při zmínce o něm už naskakuje husí kůže. Kdoví, jak to s ním tehdy bylo a jestli byl nějakým vyvoleným spojeným s nejtemnějšími silami. Nebo tomu bylo naopak? Rozhodně o něm najdete zmínky v různých tajemných pořadech, protože jeho schopnosti a příchylnost k temné magii byla prokazatelná. I když kdoví, nic nemanipuluje dějinami více než čas a názory nových generací.

Synergie vydává v těchto dnech další vydání těchto karet - podržte se, už páté v pořadí a kromě karet v něm najdete něco, co tu je nové. Nově pojatá knížka a příručka. Gerd B. Ziegler se ujal náročného úkolu znovu převyprávět symboliku tohoto zemitého a přísně jasného tarotu. Tak jasného a silného, že citlivější povahy mohou mít s jeho uchopením problém.

Já jsem spíše typ na obrázky či obrázkovou symboliku, tento tarot mi působí, jak bych to řekla - podobné pocity jako kdybych se dívala na kubistické obrazy. Tak trochu zrnění v hlavě. Někdy nepříjemné, někdy příjemné.
Možná to je správný klíč k tomuto tarotu - musíte na něj být v bezvadné duševní formě a míti jasně analytickou mysl. Dovedu si představit, že když milujete matematiku, zamilujete si tento tarot.
Milujete-li spíše češtinu, básně a vytříbený vkus emoční, pak při pohledu na dílo Aleistera Crowleyho asi spíše dojdete k zážitku podobnému horečnatému zrnění v hlavě. Asi jako když vypnete televizi. Ono černobílé zrnění a nic víc.
Dnes vám tento tarot představím na modelovém výkladu. A pojmeme ho malým množstvím karet a více se zaměříme na to, co nového v něm vidí nový autor, Carl B. Ziegler.

Dáme si na stůl vztah dvou lidí. A podíváme se tedy nejdále, jak je možné, nejhlouběji.
Co pro oba znamená fakt, že je osud svedl dohromady v tuto chvíli?
Pro něj je vlevo ESO DISKŮ
Pro ni je vpravo CÍSAŘ
Pro oba je hlubokým významem jejich setkání HVĚZDA


On z celého vztahu může načerpat především životní energii, vnější a vnitřní bohatství, sjednocení těla a duše.
"Tělo a duch již příliš dlouho stály proti sobě a nyní se setkávají v harmonickém spojení. S tělem může být nyní zacházeno jako s živým chrámem ducha…"

Letokruhy ve dřevě tu symbolizují vývoj, odhalení každého letokruhu, jeho přijmutí, integrování a poté jakési vyjádření do vnějšího světa. Nemusíme volit mezi bohatým vnitřním a bohatým vnějším životem, ale můžeme si dovolit (a měli bychom) se naučit růst v obou směrech stejně.

"Eso disků odráží tvou připravenost žít vnitřně i navenek bohatý život. Máš vše, co k tomu potřebuješ. Odevzdej se plnosti života a uče se používat svoje křídla."Otázka: Jaké oblasti svého života popíráš a nedovoluješ jim plně rozvinout jejich bohatství a krásu?
Doporučení: Intenzivně se věnuj poznávání a rozvíjení svého potenciálu, svého vnitřního bohatství. Otevři se všem podobám obohacení ve svém životě."

Ona pak má na svém místě Císaře. Zdá se, že v něm vidí, nebo vidět bude, dokonalého muže, muže sjednoceného tak, že jí mimořádně zaujme. Císař tu je ohnivý, nekompromisní, nelze nad jeho silou pochybovat. Korunovaný muž, u jehož nohou leží beránek, jako symbol položení se do běhu osudu.

Tato chvíle je dle karet vhodná pro změnu osudu, myšlení, pro jakési "povýšení" své osobnosti, svého intelektu nebo intuice. Důvěřuj své vlastní energii a následuj ji.

Otázka: Jaké obnovení či revitalizaci potřebuje tvůj život? Co pro to můžeš udělat?
Doporučení: Zkoumej sebekriticky své chování, obzvlášť ke svým podřízeným a nadřízeným.

Pro oba tu je pak Hvězda, jejich vztah má dynamickou, leč éterickou podstatu. Je to o magnetické přitažlivosti osudu, takže nelze nechat bez opomenutí fakt, že jde o setkání nenáhodné, ale takové, které otřese nějakým zpsůobem oběma tím, že jim ukáže…
"To, co ještě před chvílí bylo jen smělým pocitem, dostává prostřednictvím nové křišťálově jasné vize tvar a naplnění. Člověk získává pronikavější pohled na neomezené možnosti svého vlastního rozvoje."

Odkaz: Nech svou hvězdu vystoupit vzhůru a zůstaň v kontaktu se Zemí. Důvěřuj svým vnuknutím a hledej způsoby, jak je sdílet s druhými. Podle svých plodů tě poznají a budou zkoušet.


V tuhle chvíli je čas podívat se na všechny karty jako na celek. Všímat si detailů. Hlava ženy na Hvězdě je otočena k Císaři, který též svůj zrak sklápí k ní dolů.... a vlevo, kde vidí Eso mincí jakožto potenciál. Hvězda na obloze je naopak blíže kartě muže, jeho vlastnímu Esu mincí. Zdá se, že ženina energie, která je naplněna tím, že "ví, co dělá" bude hrát rozhodující roli. Pokud muž bude respektovat ženu jakožto něco, co mu bude ukazovat jeho vlastní sílu, uvidí "muže v sobě", pak má možnost se tak posléze začít chovat. Muž musí vyrůst a projít vývojem. Žena se musí srovnat s přítomností mužské, ryzí energie a naplno ji využít, dovolit si ji, být ta, která to v něm bude vidět. Bude to vztah o velkém rozpomínání se, o hledání v těch dávno potlačených částech duše a o snad s tou Hvězdou v závěsu i o podpoře osudu.

O autorech:
Gerd B. Ziegler vystudoval psychologii, politologii, divadelní výchovu a religionistiku. Již od mládí se zabýval nejrůznějšími způsoby sebepoznání. Tarot používá jako bránu do hlubin vědomí. Jeho knih jsou živým úvodem do světa tarotu, přibližují čtenářům možnosti využití tohoto podivuhodného prostředku k poznávání sebe i druhých…V této knize se dozvíte, jak používat, vykládat a hlouběji pochopit Thothův tarot Aleistera Crowleyho. Pomůže vám při práci s kartami, jako průvodce na vašich vnitřních cestách, jako ukazatel východiska z "neřešitelných" situací nebo při obtížném rozhodování.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | 19. října 2016 v 12:05 | Reagovat

Reni, naozaj krásny výklad, emotívny, veľmi pekne vysvetlený, ďakujeme.

2 gira gira | 19. října 2016 v 12:18 | Reagovat

uchvatny... az mrazi!!

3 Dana Dana | 19. října 2016 v 13:07 | Reagovat

Renatko, něco tak silného jsem už dlouho nečetla !!! Jsi mimořádná !!!

4 Lucie Lucie | 19. října 2016 v 14:17 | Reagovat

Moc pěkné! Crowleyho tarot jsem kdysi nějak "přeskočila", protože mi nic neříkal, ale tyhle karty se mi docela líbí, asi se na něj podívám pečlivěji :-)

5 Viki Viki | Web | 20. října 2016 v 15:54 | Reagovat

Přiznám se, že při jménu Crowley mi běhá mráz po zádech, ale ten výklad je parádní....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.