Jak vybrat víno jako dárek?

25. října 2016 v 8:45 | Renata |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Jak vybrat víno jako dárek?

"Nevybírejte automaticky mezi nejdražšími víny z nabídky obchodu nebo vinotéky, pokud si nejste jisti, zda ten, koho chcete dárkem potěšit, má sklep nebo prostor, kde víno uskladnit. Taková vína se obvykle prodávají velmi mladá a potřebují dlouhé roky, než se dokonale vyvinou.
Dokonce i profíky potěší, když dostanou darem šampaňské dobré kvality - buď jedno z luxusních cuvées, jako jsou například Cristal nebo Dom Pérignon, nebo třeba láhav od jednoho ze špičkových výrobců…
Jakékoliv obskurní, avšak zajímavé víno, buď vyrobené z málo známé odrůdy, nebo pocházející ze sklepa slibného nového vinaře (nejlépe takové, které získalo nějaké ocenění nebo bylo doporučeno profesionálním kritikem), může být pro milovníka vín perfektním dárkem.
Mezi vinnými profesionály je rovněž populárním dárkem balzamikový ocet nebo olej špičkové kvality z renomované firmy."

Aneb jak se inspirovat, protože víno je vděčným dárkem snad každému...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.