SAMHAIN: Spojte se s minulostí a nechte ji odejít. A SAMOVÝKLAD pro vás...

31. října 2016 v 10:47 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Dnešní Samhain netřeba dlouze představovat. Noc z 31. října na 1. listopadu patří k těm, o kterých naši předci věřili, že patří k nejmagičtětjším. Pojďme se podívat, co můžeme v dnešní noc získat a s čím nám může pomoci a na konci článku si můžete vybrat z několika karet vlastní odpověď na to, co vás v tu chvíli napadne...

Samhain byl hranicí mezi dvěma hlavními periodami (létem a zimou), pro Kelty byl začátkem nového roku, a byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch, a živí mohou navštívit podsvětí.

Můžeme tento čas využít i v dnešní době? Určitě ano! I když nás zahltila moderní technika a pro samý šum a hluk všedních dnů se nezastavíme, bolestí a stresu a nakupených problémů máme o to víc, možná mnohem víc než měli naši předkové. A tohle je dobrý čas na malé zastavení.
Stále totiž můžeme dnešní noc považovat za magickou, nebo minimálně neobyčejnou.

SILNOU...

Z hlediska logiky je přelom října a listopadu měsíceme dobou, kdy definitivně odchází staré listy, ještě týden a možná už budou všechny stromy holé. Teď naposledy a snad ještě pár listopadových dnů bude ta krása, ta zralost a odcházející život z přírody v takové parádě! Nyní se s námi definitivně loučí síla letošního léta. Začíná se ochlazovat a všechny síly se stahují dovnitř. I lidé měli v tuto dobu sklony se více držet doma, probírat se úrodou celého roku a zklidňovat se a lépe prožívat vzájemnou blízkost.

Než nás naplno ovládne adventní nálada, máme ještě v tichu a usebrání čas probrat se uplynulým rokem a vidět první výsledky, všechno je ještě nanečisto...
NENÍ TO DOBA VHODNÁ PRO ZÁSADNÍ ROZHODNUTÍ. Ještě není všechno dokonale "odumřelé" či vyvstalé...
JE TO ALE VHODNÁ DOBA PRO UVĚDOMĚNÍ SI toho, co chceme nechat spadnout na zem, ty listy, to, čeho se chceme zbavit, co nás tížilo třeba celý rok.

A proto...

RITUÁLY SPOJENÉ SE SAMHAINEM jsou různé, od pálení symbolů zla až po různé složité magické záležitosti. Myslím ale, že bude stačit si v tento den pouze uvědomit, co ve svém životě chceme nechat v té minulé sezóně. Co příliš bolelo, co příliš ubližovalo...
Co chceme nechat usnout (a na jaře třeba probudit)...
Je to také čas, kdy můžeme začít nové věci, nové myšlenky, nové projekty, nové vztahy, ale nesmíme od nich chtít okamžitý výsledek. Je to tichá zimní práce. Cokoliv nyní začneme, musí pro svůj úspěch pokračovat v "ústraní"...
... a je jedno, jestli to všechno napíšete na papírek a spálíte, nebo jestli si jen zapálíte svíčku a všechno si nad ní jen potichu srovnáte v hlavě.

Dnešní noc by tomu všemu měla přát. Mělo by nám být umožněno VIDĚT MINIMÁLNĚ NAZNAČENÉ ŘEŠENÍ BUDOUCÍCH SITUACÍ.

SNY a setkání s těmi, kteří tady již nejsou
Podle pověstí právě tato noc (ale stát se to může i noci kolem tohoto data) je mimořádně vhodná ke komunkaci se těmi, kteří tu už nejsou. Mohou nás navštívit ve snech a předat nám jejich poselství. Můžete je tedy před spaním pozvat do svých snů a... pozdravit se s nimi. Třeba někdo z těch, koho jste milovali, nebo kdo miloval vás, může přijít s naléhavým vzkazem nebo symbolikou. Pokud se vám o někom takovém bude zdát, pak si tohoto snu všímejte s pečlivostí, protože to může být zásadní zpráva!

Přeji vám příjemný den, usebraný večer a klidnou noc, kterou užijete s pokorou a vírou, že "zimní spánek", ke kterému se naše duše nyní symbolicky ukládají, bude prospěšný....

Jesti vás v tuto chvíli napadla nějaká otázka, chtění jakéhosi neurčitého vzkazu, podívejte se na obrázek. Osloví-li vás jedna karta, přečtete si následně její poselství:

Vybráno? Super, takže otáčíme...


1. zleva: Eso holí
... nemusíte se vůbec ničeho bát, to, na co se ptáte se velmi brzy rozžehne k nějaké akci. Jakoby se vám snad ten zimní spánek ani netýkal. Podzim bude v tomto roce akční a bude ve znamení obrovských změn,možná až osudových. Je možné, že to bude jeden z nezapomenutelných roků a o Vánocích budete se svou situací už někde úplně jinde. Doplňující karta je totiž 6 holí, takže milí zlatí... máte asi v rukou opravdu ohnivé eso. Vezměte ho a nebojste se vlka nic - tohle zvládnete! Šance na vítězsví je obrovská.
Hledáte-li nějakou cestu, pak věřte, že vede přes odvahu.
Hledáte-li lásku nebo zlepšení vztahu, vsaďte na vášeň a otevřené oči a hlavně na to, abyste všude, kam přijdete projevili svou vlastní osobnost...

2. zleva: Pětka pentaklů
Doplňující kartou pro vaši situaci je Eso mincí. Co se to děje? Ztrácíte pevnou půdu pod nohama? Proč? Proč máte pocit, že vaše šance klesly na minimum... Nebo naopak, ve chvíli, kdy už nedoufáte v lepší výsledek, můžete najednou dostat výherní los do rukou. Nebojte se ho použít! Nebojte se v tuto chvíli využít každou, byť sebemenší šanci na zlepšení svého stavu. Vypěstujete z toho zase silný život, takový, jaký si přejete. Tato kombinace vás vyzývá k opravdu dobrému pročištění vlastních myšlenek, k nalezení toho, co vás táhne v životě dolů. Sklepejte to ze sebe, i když to bude třeba něco, co je tak důvěrně známé, že se toho nechcete zbavit. Udělejte si analýzu svého smutku, co přesně ho způsobuje...
A tenhle seznam si začněte odškrtávat!

3. zleva: Rytíř holí
Akční a možná i zamilovaný podzim pro vás... Nebo jasný signál, abyste si udělali pořádek ve věcech lásky nebo záležitostí, které jsou pro vás důležité, vášnivé, které souzní s vaším srdcem. Máte k tomu i všechny předpoklady. Něčím jste nastartovaní, připravení. Máte plnou zbroj - rytíř holí nejenže má své zbraně a bujného lva, ale také celou smečku lišek, které mu pomohou dosáhnout jeho cílů. Čas jít! Čas udělat to, co chcete! Narozdíl od všech ostatních se zdá, že máte všechno už dokonale připravené, promyšlené, nemusíte nad ničím dalece bádat, své seznamy pro a proti už máte! Čas příznivý pro lásku, pro hledání protějšku, pro opravdu dočista pročištěný Samhain. V tomhto ohledu jste opravdu připraveni na změny, které.... které budou prostě od srdce. Možná už je tušíte, možná o nich ještě nevíte... Doplňující kartou je totiž Dvojka pohárů.

4. zleva: Svět
Tady jako doplnění vyšla Sedmička holí. Můžete svou situaci prožívat velmi intenzivně s pocitem, že BYLA UKONČENA. Ale může se také ukázat, že byla ukončena špatně, zbrkle, příliš rychle. Nebo se ukončila jen proto, aby další, neméně těžká opět nastala. Cyklus, ve kterém je jen krátká chvíle na oddech. Najednou zase budete obnažení a budete se muset bránit něčemu zvenčí. Máte na to dost sil? Není ono ukončení něčehho, zavřená vrátka nakonec nutné k tomu, abyste vůbec měli sílu na tenhle boj? V každém případě je to velká výzva k tomu, abyste se nebáli postavit se tomu, co se na vás může zpoza kouta vyřítit. Je to něco, co vás ve výsledku velice posílí.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Vychází vám výklady z Výkladových dnů?

Ano, většinou jsou přesné 66.7% (36)
Někdy ano, někdy ne 14.8% (8)
Vůbec ne 18.5% (10)

Komentáře

1 Selinka Selinka | E-mail | 31. října 2016 v 11:13 | Reagovat

Tak moc to sedí, co jsem si vybrala ... no jo, boj se starými obavami :-(

2 Simona Simona | Web | 31. října 2016 v 11:13 | Reagovat

Rytíř holí :-)

3 Renata Renata | 31. října 2016 v 11:53 | Reagovat

Vybrala jsem si dvě  karty na dvě situace. A sedí to. Děkuji

4 sylva sylva | E-mail | 31. října 2016 v 13:49 | Reagovat

Tak já taky rytíř holí a dokonce bych řekla ,že i reálně se někdo objevil ,ale nesmím být zbrklá možná je to jen iluze.díky

5 Inka Inka | 31. října 2016 v 14:10 | Reagovat

Reni, tiež to vystihuje moje naladenie a pocity, síce teraz smútok, ale eso mincí ukazuje šancu a začiatok niečo pekného a pevného v živote, ďakujem.

6 januška januška | 31. října 2016 v 18:54 | Reagovat

Smekám, Reni, zase to sedí naprosto přesně. Děkuju.

7 Radka Radka | 31. října 2016 v 21:48 | Reagovat

Skvely vyklad. Nadberne volena slova. Takhle to umi opravdu jen malokdo. Dekuji:-).

8 ivana ivana | 1. listopadu 2016 v 10:05 | Reagovat

To je neuveritelne. Petka pentaklu. Jestli to bude do konce tak se mi asi hooodne ulevi. Vcera zadny ritualek nebyl,ale cely den byl zvlastni a vecerem to gradovalo. Otevrelo oci urcite. I kdyz jsem samozrejme naivka cekala od drahe polovicky jinou reakci. Krasne dny

9 Eset Eset | 1. listopadu 2016 v 17:45 | Reagovat

Rytir holi :-), no, to jsem zvedava. Peknej clanek, Reni, jako vzdycky. Mej se hezky.

10 Tina Tina | 3. listopadu 2016 v 7:39 | Reagovat

To je úžasné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.