Listopad 2016

Dunja Gulinová: Kvašené potraviny pro vitalitu a zdraví

30. listopadu 2016 v 8:24 | Renata |  Kuchařky
Udělat kuchařku pouze s použitím různého kvašení a kvašených potravin, je určitě velkou výzvou.
"No to jsem teda zvědavá," řekla jsem si, než jsem tuto knihu otevřela.

Dokázala jsem si představit třeba tohle...

nebo tohle


a tyhle preclíčky, grissinky přímo miluju a je to jedno z mála bezlepkových pečení, které se mi daří, takže zrovna tady mi pookřálo srdéčko...
Jenže kniha obsahuje i mnoho dalších, velmi překvapivých receptů...

Ale začněme od začátku.
Dozvíte se tu o jednotlivých druzích kvašení, od kvásku, po kombuchu, mléčné kefíry i mléčné kvašení zeleniny. Jak vyrobit tvaroh i pivo!
Jak kvasit zeleninu!
A všechno to vypadá postupově velice jednoduše, text je napsán svižně, takže máte opravdu pocit, že nejde o nic složitého a že stačí jen přiložit ruku k dílu a přidat k tomu kus kulinářské odvahy.

A pak se dáte i do vaření a přípravy jídel z těchto kvašených ingrediencí. Kimči, omáčky, polévky, řeponády... a třeba polévka z červeného ohřátého vína s olivovým olejem a krajíčky kváskového chleba mi přišlo převelice zajímavá. Té se možná budu věnovat někdy ve vánočních dnech konkrétněji, protože mě napadlo pár malých vylepšení!

Tato kuchařka je skvělá pro každého, kdo zrovna propadl všem možným kouzlům kvašení - protože poskytuje skvělý návod jak na to, jak na ty obtížné začátky a přináší množství receptů, se kterými tomu všemu opravdu přijdete na chuť.
Pro ostatní je skvělou inspirací pro neobvyklá jídla, kterými se můžete nebo chcete před druhými blýsknout.

Vydal Ikar, 2016, www.bux.cz

Rytířové mámení - ukázka z knihy

28. listopadu 2016 v 8:34 | Renata a nakladatelství Synergie |  O tarotech
Dnes vás trošku naladím na tarotovou knihu, která už už co nevidět snad bude na světě.
Nejsem si jistá, jestli se to stihne do Vánoc, ale uvidíme... Příští rok to už ale určitě jistí! O víkendu jsem odevzdala poslední redakční úpravu a už jen čekám na předtiskovou podobu....

A při tom probírání se knihou mne zaujala jedna část s rytíři. Mám je ráda, ač jsem k nim cestu hledala dlouho... Ale tahle myšlenka se mi zalíbila....

Rytíř mincí...

Nejsympatičtější rytíř ze všech. Zároveň však dokáže nejvíc ze všech pít krev. Všechno mu trvá, neskutečně trvá, ale je to jen tím, že chce být připraven i na nejhorší. Zatímco Páže mincí má svůj diář plný strukturovaných poznámek, Rytíř mincí má hustě popsané stránky, nezapomíná na detaily ani na romantické smyčky. Chce mít prostě všechno: Myslí tak prakticky, až tím okolí neskutečně dere nervy.

Přesto! Pokud se vám objeví ve výkladu, je to velká čest, zejména ve vztazích. Tenhle muž si vás opravdu váží. Z něj pramení jistota; může sice působit kostnatě a pomale, ale jeho bystrá mysl je o deset let napřed. Ví, co bude dál, a umí se na to připravit. Předvídá hezké časy stejně jako válku nebo nouzi.
Dostaneme šanci si vytříbit svůj život, najít to skutečné, uskutečnitelné a hodnotné. Rytíř mincí zbystřuje smysl pro realitu a po malých krůčcích umožňuje jít za svými cíli. Nespěchejte na něj. To on nemá rád. Jen by se otočil a ušklíbl se. Spěchej sama… daleko nedojdeš. Je to jediný rytíř, který stojí. Jehož kůň odpočívá. Klidem dává jasně najevo, že není čas na razantní akce. Je třeba si odpočinout, nabrat síly, dát koni oves a nechat ho vydýchat. Tenhle rytíř teď možná ztrácí čas, ale nakonec bude v cíli první. Ten holový svého koně užene, pod pohárovým kůň umře hlady, protože láskou se najíst nedá, a kůň mečového rytíře bude ležet na zemi ubodán ostruhami už v první zatáčce. Ten mincový bude vítěz...No a při pohledu na tuto čtveřici rytířů opravdu můžeme vidět to, co je v textu psáno.
Ten mincový vypadá na vítěze...
Co myslíte?

P.S.: Prosincové tarotskopy budou mít trošku zpoždění, nebo je udělám obecněji. V průběhu týdne se tu také objeví nabídka adventních výkladů na rok 2017, ze které si vybere každý.

28.11. - 4.12.: Týden jako naducaný sněhový mráček

27. listopadu 2016 v 6:54 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Poslední listopadový a první prosincový týden bude ve znamení trošku rozporuplných energií. Na jednu stranu tu budou sklony ke snění, ke vzpomínkám, možná si budeme více a více uvědomovat své sny a své touhy (které ještě nejsou dobře zralé), a když se to všechno spojí s touhou mít všechno hned, bude o průšvih postaráno.
Čím intenzivněji budeme prožívat právě to hezké, tím intenzivněji můžeme prožívat i to, když věci nepůjdou tak, jak chceme - a tím více můžeme pak trpět pocitem porážky a "života protékajícího mezi prsty".
Z toho vede ven potom jediná cesta. Skrze kartu léčení a čekání.
Pokud vás tato nepříjemnost v tomto týdnu potká, zastavte se a podívejte se sami do sebe, na své okolí, podívejte se do minulosti, do současnosti a také na svou budoucnost. Nic není tak horké, jak se uvaří a tohle není opravdová porážka, ale jen dočasné zastavení se za účelem získání lepších věcí, než které byste si urvali od života nyní.


Celý tento adventní týden je kouzelný v tom, že je orámovaný hezkými, něžnými a nostalgickými kartami.
A to bude dominovat celému tomuto období, zastavit se a žít touto něhou, která bude cítit na každém vašem kroku. A společně s ní mohou vycházet na povrch i stará zranění a pocity porážky, kterých když se dotkneme, nebo se o ně otřeme, prostě budou víc bolet.
Mějte toto na paměti, čas to bude jako naducaný sněhový mrak. Napnutý k prasknutí a co chvíli bude moci začít sněžit. Výklad pro tento týden je orámován hezkými kartami kolem dokola, takže bych v něm spatřovala i mnoho výhod:
- čas, kdy můžeme právě velmi dobře zatočit s pocity porážky - rozmýšlet a komunikovat s těmi, se kterými potřebujeme
- čas, kdy si můžeme dobře uvědomit, že naše sny ještě nejsou mrtvé
- čas, kdy právě to, co nyní nejde - půjde za čas - protože to stoprocentně potřebuje ještě čas
- čas, kdy se vám mohou vracet do života i lidé z minulosti či přicházet zážitky něžné až nostalgické
- čas splněných snů či pobídek k tomu, že se sny mohou plnit

Pozitivních karet je rozhodně víc....jediným problémem tohoto týdne je "pocit porážky a zmatenosti", tedy chvíle, kdy třeba pocítíte nemožnost hnutí se z místa. Když však k tomuto pocitu přistoupíte pragmaticky a pořádně se jím proberete, zjistíte, že je to jen něco dočasného...
A tak dovolte svému týdnu, aby v něm konečně začal sněžit bílý čistý sníh nových zítřků...

Andělská rada podle karet Doreen Virtue

22. listopadu 2016 v 9:29 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Přišlo mi škoda se nepodělit o jeden ukázkový výklad, který jsem dělala pro esoterikweb.cz

Otázka je jednoduchá, ptáme se po situaci, která možná nastane, a možná nenastane. Záleží na mnoha okolnostech, které v tuto chvíli nejsou ještě známy. Vpasovat do toho můžete cokoliv, vydařený nevydařený výlet nebo pracovní cestu, schůzku s milovaným partnerem nebo třeba to, jestli dostanete práci, protože stále ještě jste ve výběrovém řízení. Jsou to situace jako dělané pro pochybnosti.

Blízká budoucnost: To, co žádáte, se brzy splní, takže nebudete čekat dlouho. Zůstaňte optimističtí a postupujte dál po vytyčené cestě. Buďte otevření k přijímání.
Správné načasování: Teď je perfektní čas pro to, na co se ptáte. S jistotou postupujte vpřed! Nic neodkládejte a neváhejte, protože brána energie je pro vás právě teď otevřená. Podmínky jsou skvělé. I když se necítíte ještě připraveni, přesvědčte sami sebe, že jste!
Ode dneška za rok: Událost, na kterou se ptáte, se uskuteční ode dneška za rok, nebo krátce po tom. Během této doby buďte optimističtí, pečujte o sebe a věnujte se činnostem souvisejícím s vašim přáním. Pamatujte, že splnění vašeho přání závisí také na rozhodnutích ostatních lidí, kteří se řídí svou svobodnou vůlí. Ačkoliv teď nemusíte vidět žádné důkazy toho, že vaše modlitby byly vyslyšeny, andělé už v tomto okamžiku pro vás pracují.

Jaký bude výsledek nebo průběh toho děje, který si přejeme a ve který v tuto chvíli doufáme?


Dělejte kompromisy: Abyste dospěli k zdárnému konci, budete muset dělat kompromisy. Dopřejte si čas a vyjasněte si, co je pro vás důležité. Také si poznamenejte, ve kterých bodech jste připraveni na změny. Snažte se dosáhnout souladu, který přinese prospěch všem. Buďte otevření spolupráci, umožní vám získat to, co potřebujete, a přitom pomůže i ostatním při naplňování jejich tužeb. Zůstaňte objektivní při hledání rovnováhy mezi respektováním stanovisek ostatních a svou vlastní pravdou.

Meditace přináší odpovědi: Snaha o intelektuální řešení vašich problémů nebyla úspěšná. Je to proto, že řešení, které hledáte, je možné najít pouze v sobě. A to tak, že se pomocí meditace nebo vnitřní duchovní práce ponoříte do sebe. Pochopení můžete získat i prostřednictvím snů, jelikož vaše podvědomí vytváří řešení, která nejsou bdělé mysli dostupná.
Jednejte: Nadešel čas konat! Andělé čekají až uděláte další krok, aby vám mohli začít pomáhat na cestě ke splnění vašich snů. Skoncujte s prokrastinací a nejistotou. Srdce vám napovídá, co máte dělat. Konejte! Ať už se soustřeďujete na svou pracovní kariéru, vztahy nebo na cokoliv jiného, splnění přání vám samo nespadne do klína! Musíte se aktivně věnovat tomu, čeho chcete dosáhnout.

Andělské rady jsou rázné, jasné a musíte na ně mít náladu!
Přesto jsem ale po čase zjistila, že na Andělské rady musím mít náladu. Především takovou, abych s pokorou přijala i vyloženě negativní karty, protože tady jsou karty i s jasnými "ne" nebo s jasnými brzdami a tak trochu s bořiči snů. Můžete si kolem nich potom vytáhnout i doplňující karty, jež objasní důvody odmítavých odpovědí, ale rozhodně doporučuji nesahat na tyto karty ve chvíli, kdy jste napjatí a nemáte náladu… Takové "ne" karty potom chodí často - a spíš než negativní odpovědí jsou stopkou pro to, abyste nyní výklad nedělali.

Anotace: Potřebujete si rychle vytáhnout kartu, která vás povzbudí a dodá vám pocit jistoty? Rozhodujete se mezi několika možnostmi a hledáte jasnou odpověď? Nádherně ilustrované andělské vykládací karty Andělské rady vám přinášejí jednouché, srozumitelné a spolehlivé odpovědi na vaše otázky. Nyní navíc v nové praktické velikosti, abyste je mohli mít vždy při sobě. V přiložené knížečce najdete popis základních způsobů vykládání a podrobnější významy poselství jednotlivých karet. Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.andele.cz
Renata Petříčková, pro www.esoterikweb.cz


ROZHOVOR: B. Kuras: Přijímat informace tak, jako bych je chtěl dál předávat, rozebírat a vyučovat

21. listopadu 2016 v 9:54 | Renata |  Osobnosti
Jakožto autorku různých publikací mne zajímala na práci Benjanima Kurase jeho preciznost. A tak, když jsem pro web Kultura21 vymýšlela tento rozhovor, zdaleka jsem netušila, že bude informačně tak nabitý.

Autor nás v podstatě učí, jak PRACOVAT S INFORMACEMI.
Zajímavý rozhovor jsem se rozhodla předložit i vám, protože to je tak trochu návod i na život a návod na to, jak se neztratit v různých pseudodžunglích, jež poskytuje dnešní virtuální svět.
Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!
Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje civilizace je třetí částí trilogie na téma evropského, ale i světového a lidského vývoje, a tak mne často napadala otázka, jestli vůbec v době, kdy psal první díl tušil, že z toho všeho bude trilogie.

21. - 27. 11.: Informace budou doslova pršet...

20. listopadu 2016 v 9:37 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tento týden bude takovým finišem před změnami. Poslední fáze přípravy. Jediné, co mi z něj velmi výrazně vystupuje, je potřeba komunikace, zprávy, vyjasnění. Můžete mít obrovskou potřebu komunikovat, psát, vyměňovat informace. Hodně se toho bude v lidech dít na rozumové úrovni, budou si věci dávat dohromady a spíše než intuitivně, tak rozumově.
Zvažování 2 mincí a Rytíře mečů. To všechno pod Sluncem, takže to budou objasňují a vyjasňující záležitosti.

Co tento týden vymyslíte, to si dobře schovejte, protože to má opravdu potenciál platné pravdy.


Úsilí tento týden přinese výsledky
Skvělé je, že i další karty tuto energii podporují v tom smyslu, že kde bude vyvinuto úsilí, tam se projeví tři věci:
- nastane jistota (i když to může být jistota, o kterou máte obavu, abyste o ni nepřišli)
- některé věci si konečně sednou do kontextu
- uvidíte hmatatelné výsledky své práce
(4 mincí, Mág, Císařovna)

Dívejte se kolem sebe, protože tím bystrým rozumem budete disponovat nejen vy, ale i vaše okolí a tak se můžete dočkat nejedné pomocné ruky, která opravdu bude k užitku a pmůže vám probojovat se k cíli.

Varováním je potom dvojice karet 5 mečů - Síla. Nemějte pocit, že budete poraženi. Byť třeba v tuto chvíli vaše situace nevypadá dobře a vypadá to na porážku, v průběhu týdne, nebo v dalším období se to bude měnit. Také všechny rány a šrámy z porážek minulých by se měly začít hojit.

Tento týden je ve znamení síly, osvětlených záležitostí, možností, které začnou dostávat jasnější obrysy. A informace všude kolem vás budou bzučet jako hmyz. Nenechte se zahltit, ale zároveň zkuste vychytat ty, které jsou právě pro vás.

VÝKLADOVÝ DEN: Crowleyho tarot: Zrcadlo duše

18. listopadu 2016 v 20:38 | Renata, Synergie Publishing |  Výklady pro vás a výkladové dny

Dnešní víkend bude výkladový. Však už to znáte. Dotazy pro tentokrát velmi peprný, klasický a s ničím se nemazlící Crowley tarot, můžete pokládat do diskuze a během několika dnů se tu objeví odpovědi.

Aleister Crowley o tomto svém tarotu řekl: "Tarot je obrazovým podobenstvím přírodních sil tak, jak je vnímaly starověké národy, s prvním využitím tradiční symboliky. Na první pohled se může zdát, že je to systém nahodilý, ale není tomu tak. Jeho vznik vyplývá zákonitě z uspořádání vesmíru a zvláště pak sluneční soustavy tak, jak je to zachyceno ve svaté kabale."

Snad proto je to tarot, který vám buď sedne, nebo ho mít rádi nebudete. Důvodem je dle mého názoru fakt, že autor se velmi rád vyžíval v negativních silách, no však o Aleisteru Crowleym si ještě něco povíme v některém z dalších článků. Pro tuhle chvíli - prosím, ptejte se... Zrcadlo duše nabízí i mnohá pozitivní tajemství...


:DOKUMENT: Leonardo DiCaprio: Je s námi konec?

16. listopadu 2016 v 20:35 | Renata |  FILMotéka
Během filmu, který je opravdu z řady různých mainstreamových médií výrazně vystupující, a proto snad i překvapuje jeho plošné uvádění, jsem si kladla otázku, zda-li se Leonardo DiCaprio stane v budoucnosti díky tomuto angažování se ve filmu proti globálnímu oteplování smutným hrdinou nebo prorokem a mužem, který využil své známosti ve prospěch propagace něčeho, co se velmi lehce může stát pro lidstvo likvidační.

Přiznám se, že prvních několik minut či desítek minut filmu jsem měla pocit, že jde o něco schválně propagandistického a to prosím vezměte v potaz, že nejsem žádný analytický odborník a světová dění a mocenské manýry mne obchází obloukem v zájmu zachování duševního zdraví. Možná proto potom bylo moje překvapení hlubší, když mi došlo, zejména v částech, kde jeden z vědců ukazuje mapu teplot povrchu Země, že na tom něco bude. Ano, Evropa se v rámci globálního oteplování bude ochlazovat, což se v podstatě už možná děje. Golfský proud se zastaví - tohle už známe z různých varujících článků a konspiračních teorií. Ale části Miami už zaplavené vodou, beznadějně měkký zmrzlinový led v polárních oblastech, ostrovy v Tichomoří skupující jiné části na zatím bezpečných ostrovech pro pomalé přesídlování svých obyvatel - to je realita, kterou se v televizních novinách nedozvíte.
Klimatické změny jsou palčivým tématem a mnoho z toho, co tu zazní, dává smysl. Lobby palmového oleje i fosilních paliv je neskutečná. Zdrcující fakt, že Švédsko jede na 100 % obnovitelné zdroje a USA je stále zatvrzelým největším znečišťovatelem Země.

Leonara považuji za dobrého herce, který zraje jako víno. V roli průvodce takto závažným dokumentem u mne ale získal i zbývající hvězdičky k dokonalosti.

Za pozornost stojí fakt, že se dokument natáčel několik let, a poté:
- 4 hvězdičky z 5 získal v kritice The Guardian
- sbírá pozitivní ohlasy na celém světě
- od října má jenom trailer přes tři miliony shlédnutí

Můžeme něco změnit, můžeme změnit malé části, závěrečná slova promluví do duše každému...


Oficiální text distributora:
National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další.(National Geographic)

Nigella Lawson: Simply Nigella

14. listopadu 2016 v 1:04 | Renata |  Kuchařky

Tato kuchařka je velkým návratem Nigelly Lawson opět na scénu. U nás sice tato kniha ještě nevyšla, ale doufám, že se nakladatelé polepší. Mají proč! Simpy Nigella, Prostě Nigella…. A co v knize najdete, asi nejde ani lépe slovy popsat. Je to prostě to, co od Nigelly znáte, nápaditá jídla, jednoduchá i složitější, postavená na prosazování jedné či více ingrediencí s tím, že často jsou to kombinace nezvyklé nebo takové, při jejichž jen přečtení se vám začnou sbíhat sliny. Prostě Nigella.Podtitul knihy zní Feel good food. A potvrzuju, že už jen u čtení se budete cítit dobře a budete to jídlo cítit. Vnímat. Těšit se na něj. Budete si vařit v hlavě. No ano… v extra líných dnech mám přesně tyhle chutě, jen tak si listovat kuchařkami a nechat prostoupit každou buňkou svého těla pocitem a představou, že právě tohle si uvařím. No dobrá, tak ne uvařím, ale že mi to někdo uvaří… no dobrá, že si to koupím někde v restauraci… no dobrá, tak mi bude stačit, když pomlsám obrázek očima. Na druhou stranu z mnohých receptů na vás dýchne takový nápad, inspirace a nálada, že jednoho dne dojde na to, že si ho uvaříte.A protože je celý text v angličtině, tak pro mě jsou dominující obrázky. A potom přece jen musím přiložit prst k textu a notně se zamyslet nad významy, spojeními… a pochválit všechny ty překladatelky českých Nigell, protože ta vláčnost a energický život a chuť se hýčkat jsou cítit i z těch anglických větiček.Roky jsou znát, ale…
Určitě bych vám doporučila se podívat na některé díly z řady, kterou k této knize připravila sama autorka. Doufám, že i tento seriál se časem přeloží a dostane až k nám v češtině, protože za to stojí. A stojí za povšimnutí i to, že Nigella stárne… Najednou zmizela ta kyprá žena a v jejích rysech je něco štíhlejšího, vyhublejšího, jiného. Zůstává stále krásná, ale tak trochu mi připomíná Gillian Anderson, která ze šťavnaté ženy vyzrála ve zvláštně krásnou dámu. Nigella je to samé. Glanc jí zůstal, jediné, na čem možná trošku ztrácí, že nějak vzadu pochybuji o tom, že opravdu sní celou porci toho všeho a že si půjde zase po nocích ujídat do ledničky třeba pečeni z vepřového boku. To už asi nedělá…Ale i tak se mi ten její mediální obraz líbí, stejně jako kuchařka.
Ale, milé dámy, i na vás dojde… s věkem se prostě tohle stává.


A tak si zalistujme. Klasikou jsou těstoviny, které se tu často opakují, různá pečená a glazovaná masíčka a Nigella jde s dobou a věnovala velkou část také různým bruschettám, tip top topinkám, hustým polévkám a marinovanému masu.


A milovníci knih jako takových ocení i pečlivou úpravu, knihu čistou jemnou jak padlý sníh, nikde v ní nic neruší, je to jedna z těch, kterou se bojíte vzít do rukou, abyste si ji nějak neopotřebovali.

14.-20.11.216: Z melancholie do hřejivého tepla v duši

12. listopadu 2016 v 20:18 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tento týden bude možná zkouškou toho, zda-li to se svými plány a našlápnutím do budoucna myslíme vážně. Překážky a trable budou spíše domnělé než skutečné.
Bude to týden, který ukáže, kde jste silní, kde jsou naše touhy a možná leckoho postaví před šanci se za tyto touhy porvat.
A tohle je asi nejdráždivější energie příštího týdne. Nejsilnější. Vůbec bych nevylučovala, že v tomto tématu může dojít i k velice zásadním věcem. Je to trochu až o pocitu ujíždějícího vlaku, písku prosypávajícího se mezi prsty a je na vás, jestli chytnete ta poslední zrnka nebo ne...

Těžkosti se mohou týkat věcí z minulosti, vzpomínek nebo se mohou vracet události nebo lidé z vašeho dětství. Na jednu stranu můžete být zmítání chutí se hýčkat, vzpomínat, nořit se do nostalgie podzimu, ale na druhé straně to s sebou ponese pocit, že "má život takhle dál ještě smysl, není moc těžký k žití?" Osudové události, které třeba někdo má v plánu, osudové kroky k životním jistotám se mohou v tomto melancholickém pocitu utápět.


Stav vaší mysli může vypadat jako tento dům a jeho okna...
Zmatek, je toho moc... a nikde to nevypadá přesně na to, co byste chtěli. A když vypadá, zdá se to příliš vysoko.
S postupujícím týdnem se tento pocit změní v nostalgické přešlapování před starým domovem a chutí vzít kufr a vykročit do neznáma...

Nechte tyhle všechny myšlenky jen tak projít, obě těžké karty v tomto výkladu jsem jen na dokreslení toho výrazného rozdílu mezi tím, co se ve vás děje a tím, co žijete. Takové to finále před tím, než se nadechnete a zavřete za sebou dveře starého domova a vykročíte do nového...

S postupujícím týdnem se však energie mění do větších jistot. Od středy, čtvrtka se začnou události hýbat více plodnými a hlavně ve hmotě realizovanými věci, šancemi. Opět to je čas, kdy se mohou plnit sny, kdy se více můžete dotknout svých představ o životě a realizovat je.
Všechno se znovu uklidňuje a stává se pečující. Péče se může dostat vám... nebo pocitu, že o vás osud nebo okolí pečuje, stav spokojenosti na těle i na duchu...

Tak vám přeji, ať se vám sny tříbí, energie stoupá, síly máte víc a víc a užijete si v závěru týdne i ten hřejivý pocit domova v duši...
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.