FILM: Mafiáni

9. listopadu 2016 v 9:52

Máte rádi atmosféru sedmdesátých, osmdesátých let?
Parádní hudba, atmosféra, která vás prostě vezme už jen tím, jak je film elegantně natočený. Za celých 145 minut vás nebude nudit, vždyť vlastně obsahuje celý život hlavního hrdiny.
Ano, nevýhodou tohoto filmu jsou až příliš reálné scény ze zákulisí mafiánů, krví se to tady jen hemží a musel to být ve své době jeden z nejkontraverznějších filmů z tohoto úhlu pohledu.
Pokud si ale ponecháte jen jeho atmosféru, přilnete k hlavnímu hrdinovi a projdete s ním jeho život, pak získáte z celého filmu uspokojivý pocit.
Henry prostě jen dělal, co uměl.... Měl kliku. On jo.
I když... to je ta otázka, která vám ke konci uvízne v paměti...

O filmu:

Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. vykonává drobné služby pro místní mafiány a když je zadržen policií kvůli pašování cigaret, odmítá vypovídat, což mu vynese přízeň kmotra Paula Cicera, který ho přijme do svých služeb.
1963. Henry spolu s Jimmym Conwayem a Tommym DeVitem provede úspěšnou loupež na letišti. Protřelý Jimmy se stává mladíkovým přítelem a mentorem. Henry se ožení se středoškolskou židovskou dívkou Karen a navenek žije poklidným a usedlým životem. Jeho žena po svatbě zjistí skutečný pramen Henryho příjmů a přijme to jako nezvratitelný fakt.
1970. Henry opustí svoji ženu po žárlivé scéně, kterou mu Karen ztropí kvůli jeho milence. Na Cicerovo naléhání však dál udržuje zdání fungujícího manželství. Za surové zmlácení jednoho dlužníka jsou Henry s Jimmym odsouzeni na deset let. Ve vězení se Henry zaplete do distribuce drog, protože má strach, že jeho rodina zůstane bez prostředků. Když je po čtyřech letech podmínečně propuštěn, slibuje Cicerovi, že drogy nechá.
1980. Henry, Jimmy a Tommy provedou další loupež na letišti, která vynese 6 milionů dolarů. Na jejich stopu se však dostává FBI. Cicero se rozhodne odstranit slabý článek, kterým je zabiják Tommy. Henry zjišťuje, že další na řadě bude on a rozhodne se přihlásit se jako dobrovolný svědek, aby získal ochranu federálních úřadů, které mu zařídí změnu totožnosti.(oficiální text distributora)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Táňa Táňa | Web | 10. listopadu 2016 v 7:28 | Reagovat

Kmotr to není, ale jinak parádní film!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.