Když zničeho nic nakreslíte pexeso!

7. listopadu 2016 v 10:18 | Renata |  JEN TAK si mňouknout...
Zapomětlivost má jednu výhodu. Přináší s sebou pěkná překvapení.

Tedy někdy...
A v tomto případě tomu tak bylo

Je to už pěkná řádka let, co jsem nakreslila pro Míšu Hložkovou, která mi ještě báječně a skvěle spravovala tyto stránky pod vlastní doménou, pár obrázků. A úspěšně jsem na ně zapomněla. Ale ona holka šikovná je využila pro charitativní účely. A ejhle... z těch obrázků je pexeso.


A až když jsem je viděla takhle, rozpomněla jsem se, jak a kdy jsem je vlastně kreslila. Ó, jak příjemný úsměv....


A tak se jdu podělit o článek Michaely Hložkové z Nejenmaminek (a která mi řadu let spravovala web ještě na neblogové domén)

O materiální sbírce pro děti v Základní škole praktické v Byškovicích jsme již psali ve článku Materiální pomoc pro hendikepované děti v ZŠP Byškovice. Při příležitosti té sbírky všichni zúčastnění prohledali, co doma měli a dávali stranou to, co by se mohlo škole hodit. Při tomto hledání jsem našla také spoustu zajímavých věcí a mimo jiné i ručně malované obrázky od Renaty Petříčkové.
Před pár lety je nezištně namalovala pro jednu organizaci podporující mentálně postižené lidi. Tehdy nakonec na jejich využití nedošlo. A tak si obrázky ležely v obálce a čekaly na svou příležitost. Mezitím jsme na ně s Renatkou zapomněly.

Jak už to bývá, občas se věci objeví v ten správný čas

Tak tomu bylo i s obálkou schovanou na dně šuplíku. Objevila se po předání první části materiální sbírky. Zrovna jsem pořádala s kamarády Neratovické cyklohrátky (psala jsem o nich zde: Neratovické cyklohrátky - aneb jak máma plní sen svým dětem), když mě napadlo ty obrázky využít. Závod byl spojen s výzvou k účasti v této sbírce. U příležitosti toho jsem vytvořila dětské domino a pexeso právě z obrázků Renaty, které dostávaly děti na závodech. Posuďte sami jak se nám povedlo. ;)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gira gira | 7. listopadu 2016 v 12:29 | Reagovat

jeeee, to je super :)

2 Selinka Selinka | E-mail | 7. listopadu 2016 v 12:49 | Reagovat

Krásné!

3 sylva sylva | E-mail | 7. listopadu 2016 v 19:23 | Reagovat

To je moc milé takové pohlazení pro tebe Renčo a taky pro ty děti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.