Prosinec 2016

JAK DOPADL kompot vašeho roku?

30. prosince 2016 v 7:34 | Renata |  Témata pro duši
Tuhle kompotovou skleničku určitě znáte a mnozí ji doma taky máte...
Ano ano, je to ta sklenička, která nás celý rok doprovázela.
Mám na vás dotaz?

UŽ JSTE JI OTEVŘELI A PROBRALI SE OBSAHEM?


Já ještě ne, ale hned jak to udělám, napíšu do diskuze, ve které doufám bude do té doby už dost příspěvků.
Pojďme si popovídat o tom, co to s člověkem udělá, když si připomene množství hezkých zážitků uplynulého roku, na které by si možná sám od sebe jen tak nevzpomněl?

Jsem si jista dvěma věcmi.
Člověk pocítí vděk za to vše, co zažil... možná to také obrousí hrany tomu ošklivému, co se toho roku stalo...

A uvědomíte si lépe, CO a KDO je pro vás důležité, co a kdo vám dodalo sílu a čí příspěvky tam naopak chybí... A rázem, světe div se - máte nalinkovanou budoucnost a směřování i pro rok příští. Víte lépe, KUDY se dát...

Výzva na rok příští?
Přemýšelela jsem také o tom, jak si okořenit rok příští. Docela jsem se zažrala do Kreativního diáře....
Jedna z vás mne před časem inspirovala mapou svého budoucího života, což není nic jiného než na papíře nakreslené výjevy, hesla, poznámky, prostě obraz toho, jak chcete, aby se váš život vyvíjel...
Máte nějaké další nápady?

ROK 2017: Rok nových šancí, a to doslova...

30. prosince 2016 v 7:27 | Renata |  Každotýdenní kalendář

Rok 2017 mi už podle adventních výkladů přišel zcela jiný než rok 2016. Hlavní karta pro něj byla 3 mincí, společné Dílo, energie, ve které by se lidem obecně měly záležitosti a myšlenky spojovat a tvořit konečně hmotný celek. A to celkem v klidu, bez žádných výrazných výkyvů, zbořených životů apod. To všechno jsme si už odbyli v minulém roce, ba dokonce v minulých letech. Uzavírá se delší časový cyklus, nikoliv jen minulý rok. Proměna a intenzita přelomu roku a rok příští je obrovská.
Jak to tedy bude vypadat podrobněji?

Smrt - 9 pohárů, Milenci, 5 holí
Kombinace, která potvrzuje již řečené: Jen je tu ještě zdůrazněno, že energie dokončování (pro někoho i ještě na hmotné rovině) může začátkem roku ještě přetrvávat. Co ještě není dokonale pryč (z toho, co už tu z vyššího pohledu být nemá), co se tu ještě zuby nehty drží, to postupně odejde. Mne třeba, když maličko, ale jen neznatelně odbočím, zaujalo, kolik známých osobností v posledních dnech odcházelo, nebyl pomalu den, aby neodcházeli staří i mladší. Asi v uměleckém nebi zrovna něco lákavého nabízí… Je to jen názorný příklad toho, jaká energie nás ještě může provázet nejen přelomem roku, ale i jeho začátkem. Energie konců, které uvolní cestu něčemu novému. Věci se budou završovat a většinou to opravdu budou záležitosti, které tušíme, že se stanou.
V loňském roce byl rozdíl ten, že se nečekaně hroutilo i to, co jsme nečekali, co jsme chtěli zachovat, co nám poskytovalo oporu a pocit bezpečí. Náhle to bylo pryč… Energie začátku roku bude podobná, ale to, co odejde, bude tušené… a i když to může bolet, čas ukáže, že to tak být mělo. Důležité je si toto období odsmunit, rozloučit se.
Také to je vhodné období a na mnoho lidí to může padat, pro BILANCI. Objeví soucit se sebou samými a uvidí svou minulost jinýma očima. Mohou se konečně smířit s tím, co bylo. Pochopit souvislosti, oprášit si kolena, často nejen od prachu, ale i od krve... a jít dál. Čas smíření a vysvětlení…

Pomoc by měla být nadosah.
K této kartě se mi přidružila 9 pohárů, to je jedna z nejšťastnějších karet tarotu a už asi i v těch těžkých chvílích víte, že to, co přijde prostě lepší bude. Jen to ještě nemusí mít pevný obrys a je to na bázi pocitů, tušení. Dokončujte svá přání, své projekty, své tužby - příští rok bude mimořádně příznivý pro to, aby vyšlo to, co jste si kdysi vysnili… Abyste se dočkali zasloužených výsledků své tvrdé práce.
S postupujícím vývojem se bude rok lámat do nové fáze jakéhosi rozhodování, mnoho lidí bude na křižovatce, jít za něčím, co mě láká, k čemu mě táhne srdce, nebo jít jinudy? Ať se rozhodnete jakkoliv, nečekejte tam úplně jasnou a přímou cestu, ale můžete se tam setkat i s odporem okolí, u kterého ale budete jasně vidět, že je to odpor, jež vás má strhnout to JEJICH pohodlí. "Neobtěžuj mě tím, že chceš jít koupit jídlo… namaž si chleba doma." Pokud to bude v tomto duchu, stojí za to se za sebe porvat. Kombinace těchto karet je také o energii, přívalu odvahy se sám za sebe porvat, rozhodnout se pro novou cestu a odvážně na ni vkročit. I když se to může zdát jako chaos, jsme rozhodnuti v tom chaosu najít řád.

Rok v lásce: Vyřešit a vykročit dál!
Rok v práci: Plné ponoření se do práce!
Vztahovou oblast jsem si vyložila zvlášt. Jaké to bude mezi lidmi, je nyní jedno, jestli vztahy partnerské nebo obecně mezilidské. 4 mečů a Eso holí. Opět to je o uzdravování vztahů. Zdánlivě se nyní, na přelomu roku a na začátku roku nemusí nic zásadního dít, není to ani vhodná doba pro akční rozhodnutí. Snad ani pro začínání něčeho zásadního nového, na vše běžte s jemnou opatrností. Všechno je takové nezralé, ještě nedodělané… a zrát to bude až v průběhu roku. Že je správný čas poznáte podle toho, že zvenčí přijdou impulsy, které jsou zcela jasné a pobízí k akci. A pocit to bude takový, jako když se z plné tmy probudíte do jasného poledního slunce. Až šok! Nečekané situace, situace, které jste už ani nečekali. A velký vliv bude mít vaše vůle. Všechno to budou věci, na které budete moci mít vliv, jen impulsy, které když vezmete do rukou, budou se moci vyvíjet…

Vztahy obecně budou mít šanci se v roce 2017 ozdravit, očistit od nánosů prachu, špíny, ale zkraje roku to bude muset všechno ještě trochu uzrát. A potom se začnou dít věci, že bude dobré si trošku přidržovat klobouk!

Pracovní oblast a hmotná oblast bude v souladu s 3 mincí, Zde vyšla 8 mincí, což je trochu podobná karta. Mnoho z nás pozná něco nového, bude moci nastoupit novou práci, nové situace se mu připletou do života a pocit smysluplnosti žití se velmi zvýší. Rok, kdy se po nás bude chtít hodně snahy, ale také za tu snahu budeme mít viditelné výsledky. Nové možnosti, nečekané… Plno radosti, ale i únavy z toho, jaká to je dřina. Ale ve výsledku - rovnováha.
Je to rok, ve kterém velmi často využijeme minulé zkušenosti. Ve kterém budeme mít chuť plánovat nebo zjistíme, že rozmýšlení věcí příštích s ohledem na své sny, tužby i minulost, povede k těm nejlepším výsledkům. Vyplatí se často zastavovat, nedělat věci zbrkle, jen počkat, až se věci dovyvinou. Až natankujeme nádrž. Klid v duši i v rozumu bude tím nejlepším rádcem pro rok 2017!

Tak přeji příjemné vykročení do nového roku…

K výkladu byl použit Steampunk tarot, Synergie

25.12.2016-1.1.2017: Poslední tah prachovkou!

26. prosince 2016 v 5:30 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tak nějak to vypadá... Jako když naposledy utřete zaprášený parapet. Fuj, to je špíny... ale pak už je čisto.

Začátek týdne se může nést ještě v energii "nemoci", "znemožnění činnosti" a možná i porážek, sem tam kudliček do zad a nečekaných rozuzlení, která ale nemusí být vůbec příjemná.
Vlastně se to nemusí dít ani na reálné rovině, ale v tom všem usebrání vám to prostě dojde. Letošní Vánoce mi připadají takové nevánoční, jako by nebyl vhodný čas na Vánoce, snad za to může opět ten retrográdní Merkur, který nám bude bojkovat činnost a komunikaci ještě první týden v lednu, na druhou stranu to je ale výborný čas pro vlastní přemýšlení a pro niterné prožívání tohoto času. Pro zastavení se, abychom věci viděli z jiného úhlu.
Bohužel je to hodně záležitostí, které nemusí být pro oko příjemné a je to ten černý prach na parapetu. V polovině týdne se všechno uvolní a zlomí.


Především přijde poznání, co přesně chceme, co jsme ochotni obětovat a co už ne. Vykročení vpřed bude osud přát. Také se rozvolní atmosféra mezi lidmi a konečně se rozmluvíme, rozkomunikujeme a někdy to mohou být i hlubší či překvapivě vážná témata, ve kterých bude vidět, že rozumíme souvislostem a událostem uplynulého roku a umíme si z něj vzít ponaučení. Že máme před sebou dar, který není (nebo nebyl) zadarmo.
Užívejte poslední dny letošního roku a pokud možno shovívavě k druhým, v pokoře a klidu sami k sobě...

ADVENTNÍ VÝKLADOVÝ DEN: Jaký bude rok 2017?

22. prosince 2016 v 7:09 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny

Však to znáte.... takže ptejte se na svůj příští rok, ptejte se konkrétně i obecně...
Dotazy pod článkem postupně zodpovím, ráda bych ještě dnes večer, ale kdyby náhodou ne, vrátím se k nim pak během svátečních dnů....

A všem přeji krásné vánoční svátky, klid, pohodu a radost z toho, že všechno je, (nebo bude) takové, jaké má být....

Příští týden se podíváme už čistě do budoucnosti. Rok 2017 obecně a pro jednotlivá znamení...

Jak inspirovat děti (i sebe) pro vánoční tabuli

21. prosince 2016 v 10:46 | Renata |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Dnes vás jednoduše navedu na článek, který jsem včera s rozkoší "vyráběla" pro blog obchodu s hračkami Chytrá opička.
Ono takové téma, jak vylepšit vánoční tradiční menu tak, aby bylo lákavé i pro děti, je docela výzva.

A nějak se už na čočkovou polévku i rybí řízek těším...Ohlédnutí za Adventními výklady pro rok 2017: Pevný jistý rok, kdy kompromisy budou pouze po zásluze!

21. prosince 2016 v 6:57 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Na tomto místě bych dnes chtěla poděkovat za zájem a důvěru, kterou jste mi dali při adventních výkladech. Velmi si vážím i krásných slov, ohlasů, těšilo mě, když jsme mohli společně dořešit problémy, které ještě vyvstávaly v jednotlivých situacích a celou tu adventní akci si uzavřeme zítra - výkladovým dnem právě na toto téma, pro ty, kteří se chtějí ještě na něco zeptat…

Ale jako každý rok, všimla jsem si některých opakujících se jevů ve vašich výkladech.

Obecně mi rok 2017 přišel jako karta Trojky mincí, takže práce, námaha, pozvolný pokrok, plné pracovní nasazení ve všech záležitostech života. Snaha o kompromisy, které ale nevyčerpávají… nebo je cítíte jako vyšší smysl a jste k nim tedy ještě ochotni. Zatímco loni jsem ve výkladech často měla pokorné čekání a hodně toho bylo v rukou osudu, na který jsem si prostě museli počkat… letos už jsem se jen velmi málo setkávala s vyloženě trýznivými příběhy. Loni jich bylo přehršel!Často jste mi psali, že jste se v životě posunuli, poučili, máte nějaké své první výsledky a chtěli jste se výkladem ujistit, zda-li jdete správně a jaké další výsledky vás budou čekat.

Úžasná voňavá Guinness omáčka s nadýchaným knedlíčkem

20. prosince 2016 v 6:44 | Renata a nakladatelství IFP Publishing |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Protože má Vášnivá kuchařka rok času navíc, je to skvělá příležitost k ní přidat ještě řadu receptů. Další rok na vyčmuchávání novinek a dobrot - úžasné!


A tuhle jsem měla doma zbytek knedlíku.
Smetanu.
a čtyři notně unavené žampiony, které už napůl připomínaly sušené...

A jeden chuťový pokus, který jsem plánovala otevřít až na Vánoce. No, smůla... irské pivo Guinness.
Stojí kolem 40 Kč, ale pokud na něj narazíte a máte rádi černé pivo, za ten zážitek stojí. Za sebe mohu říct, že český černý Porter je mnohem lepší, nebo lépe vyhovuje českým jazýčkům a zvykům. Ale tohle irské pivo zanechá zážitek právě v tom, že je jiné. Chutná nejprve celkem normálně, snad se zdá slabší než české, ale zanechává dozvuk zvláštní intenzivní chutě, kterou v českém pivu nenajdete. Není ani moc sladké, jen ta divná chuť v něm zůstává. Zprvu mi nechutnalo, ale když se napijete podruhé, potřetí, dá se v tom najít zalíbení.

VYROBTE SI.... Kreativní diář

19. prosince 2016 v 6:25 | Renata |  Témata pro duši
Miluju diáře, deníčky všeho druhu! Na druhé straně trpím až panickým strachem ty krásné chudáčky začít popisovat svým škrabopisem. A tak se mi doma hromadí víceméně nepopsané notýsky, které jen oprašuju a kochám se jejich krásou.
Ve škole jsem milovala všechny sešity a jejich první stranu. Ach, ten pocit začít psát na NOVOU stránku!
A do toho vůně papíru, neřknu-li potom sladká vůně propisky.
Dodnes si pamatuju jak voněla "čína", pamatujete si na ni? Sice se s ní psalo naprosto příšerně, moc tvrdá, moc tenká, ale její náplň rozvoněná na papíře byla tak krásná.

ROZHODLA JSEM SE S FÓBIÍ Z DENÍČKŮ zatočit.

Inspirovala jsem jakýmsi kretivním diářem, který prý stojí něco kolem 700 Kč (pchéééé).... a protože si v tom diáři téměř všechno, proč na to nepoužít sešit, notes desetkrát levnější.
No a když jsem v papírnictví uviděla tohohle krasavce, bylo jasno, že budu mít diář. Soudě dle počtu stran a rozložení, které jsem vymyslela, se zdá, že vydrží zhruba dva roky.


Další můj problém je organizace práce.
Nevyhovují vám taky obracecí týdenní kalendáře proto, že nemáte okamžitý přehled o čase před a po čase PO tom jednom týdnu? Mě šíleně, a proto jsem si oblíbila nástěnné celoměsíční kalendáře od Louise L. Hay a na tom principu byl také tento předrahý kreativní diář.
Zbystřila jsem....

Ano, takhle stačí udělat okénka pro každý měsíc. Základní si do toho napíšete... Cyklicky se opakující nebo celý měsíc se táhnoucí práci a zakázky si píšu vpravo... Mám je stále na očích, nezapomínám a až je hotovo, odškrtnu. Nebo s dalším měsícem přepíšu do dalšího měsíce...


Takže to je každý měsíc. Úžasné je ovšem to přijde potom...


Ano, správně, prázdné stránky...
a na ty si můžete psát co chcete. V originále byly jakési samolepky pro hračičky, aby jako psaní bylo kreativnější, můžete si tam lepit, co chcete, kytičky, mašličky...
Je to prostor pro důležité informace toho měsíce. Já si tam zatím nalepila samolepku z "volné nohy"... abych zjistila, že samolepky tam fakt lepí... a lísteček s popiskem z místní Kočičí kavárny. Prostě vzpomínky. Vizitky, vstupenky, drobnosti - všechno, co nechcete tak úplně vyhodit, k čemu byste se mohli vrátit a přitom bude milé, když si u toho i vzpomenete, který měsíc se to stalo...


Psát si tam můžete cokoliv. Termíny, citáty, důležité kontakty. Jestli tím zaplníte jednu stránku nebo dvě, tři, deset, je jedno. Až skončí měsíc, pěkně si znovu narýsujete další měsíční rozvrh a za ním zase vznikne prázdný prostor pro zážitky a důležité informace daného měsíce.

TIP: Nevadí-li vám, že budete postupovat v deníčku rozsáhleji, klidně to je i vhodné místo pro zapisování třeba měsíčních astrologických aspektů, aby byl člověk připraven na to, kde si dát pozor a kde to naopak rozpálit... Možná se mi to tam časem také přesune. Zatím, jak vidíte, se ostýchám moc psát, zatím ještě funguje fóbie z nového - a tak krásného notesu!

No prostě... strašně se těším na měsíce příští.... Vlastně je to něco mezi povinným diářem a zájmovým deníčkem.
Tak co, inspirovala jsem puntičkáře?
Nebo naopak chaotiky tipem pro uklidnění svého chaosu?
Smějící se

19.-25.12.2016: Týden oslav a vyjasnění. Přichází klid po ještě probíhajících bouřích

18. prosince 2016 v 5:33 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Vánoční týden je za dveřmi. Nejprve jsem se při rozkladu chtěla zaradovat, jak bude růžovoučký a lesklý romantikou, ALE... pak mi do ruky vypadla ještě čtveřice karet podobného významu a ono to jen tak jednoduchý týden nebude.


Jeho hlavní energie je opravdu skvělá. Páže pohárů - Vůz - Čtyřka holí. Týden bude přát milým nabídkám a pohybům, cestování. Možná klasický obraz předvánočního cestování, popřávání tu a tam každému v okolí, a pak milé spočinutí v jakési oslavě života.
V tomto směru by měly být Vánoce takové, jaké mají být. Klidné, s vědomím toho, že čeho jsme toho roku dosáhli, si opravdu zasloužíme, s rozhodnutími, která jsme učinili, jsme v souladu.
Divoký může být začátek týdne, soudě dle doplňujících karet. Konec týdne už si bude sedat v klidu s tím, co se postupně vyjasní, řekla bych, že budeme mít zvýšenou míru vyrovnávání se se stresem, i to špatné, co ještě před koncem roku vyleze na povrch, prostě zpracujeme lépe. Asi proto, že to tak mělo být.
Protože on tento týden může být i týdnem špatných zpráv. A to tam, kde je ve hře nějaká podlost.
Pětka mečů - Eso mečů
Sedmička mečů - Rytíř pentaklů
Podlé, zlé a do zad bodající karty jsou okamžitě vyrovnány vyjasněním a klidnou cestou dál. Zdá se tedy, že kdo to s vámi nemyslel dobře, ten se tento týden může projevit v plné parádě. Celá ta kombinace budí dojem, navíc společně s Vozem, že ten, kdo vám nutně potřebuje ublížit a tutlá to v sobě, ten si k tomu cestu najde právě tento týden, že ho ta touha bude doslova svrbět.
- Na druhé straně se vám může navrátit to, co bylo ukradeno neprávem.
- Můžou se z minulosti dostávat vzpomínky, lidé, události, které potřebují ještě dořešit pocit křivdy.
- Mohou také více mlýt boží mlýny a "vyjasňovat" viníky.
Celkově z těch karet mám pocit, že to zlé, co přinesou, je jen spravedlnost. Že to je jen ukázání na zlo, se kterým dobří lidé nemají co dělat, ale viníci budou mít trošku zalknuto...
- Mohou tedy s koncem roku vyjít na povrch události dosud skryté, dozvíme se svá PROTO na minulá PROČ
- Obě kombinace jsou také o léčení starých ran, takže to, co nás trápilo, bolelo v minulosti, začne odcházet, přicházet bude pochopení a klid...
Takže se příštího týdne nebojte, směle do něj... na konci nás čekají příjemné, klidné a k oslavě přímo stvořené dny!!!
No a pohodu Vám přejí i kočičky...
Starší má přednost - modrá kočka tedy přeje krásné Vánoce...
Tohle prostě nikdy neomrzí, ač to jsou už moje patnácté Vánoce...
Zlatá zajícová je má trošku na háku... Ovšem musím ji pochválit, že naprosto přesně přišla na to, JAK vyndat ozdobičky. Packou a drápkem přesně podebrat tu šňůrku, jemně zatáhnout, ozdoba sklouzne úplně bezhlučně, podržet si ji na pacce, okousat, okoukat a zahodit za škrábadlo... No a pak se dobře vyspat...
Jestlipak bude o Vánocích na talířku kousek lososa, nebo kapra?
Tak vám s kočičárnou přejeme krásný předsváteční týden, co největší pohodu a radost...

Dnes 19 -20,30 hod STREAM: Vánoční adventní výklad, podívejte se mi pod ruce

16. prosince 2016 v 8:02 | Renata |  ODPOVĚDNA
Už mi bude zbývat poslední adventní výklad pro vás...
A tak jsem se rozhodla nastavit streamovací kameru pod ruce, pěknou hudbu k tomu a od zhruba 19 hodin se můžete dívat, jak se takový výklad dělá.
Naprosto anonymně. Neuvidíte ani jméno, ani text, jenom pouhé karty, jejich skládání - jen jako takové mušky zlaté, jež nakouknou....
A komu dnes večer adventní výklad přiletí - to zůstane tajemstvím...

Tak se těším na večerní pohodičku....


Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.