Nicole Deadone: Orgasmická meditace

8. prosince 2016 v 3:44 | Renata a nakladatelství Synergie |  Knihy pro dospělé
Nejvíce mne v anotaci této knihy zaujala věta, že to, co se v ní naučíte, umožňuje muži vyjádřit ženě úctu… no a milion dalších věcí. A to je určitě věta k zamyšlení ještě předtím, než knihu otevřete. Musím říci, že je to čtení hluboké, zacházející do jisté terapeutické sexuální praktiky (ale jsem si jista, že si ji může každý doladit podle svého či k tomu samému dojít jinými způsoby), ale účelem je plné poznání vlastního těla a tudíž i duše. A v knize najdete spoustu vět, které vás tu a tam zarazí, protože jsou pravdivé.Sex je odraz života
To je rozhodně pravda, na něm vidíte vlastně to, jak žijete. Kde jsou pozitiva, silné stránky, pojetí života, kde naopak strádáte nebo se chováte jinak - a je to obraz či odraz života velmi proměnlivý. Ani by asi nebylo vhodné zůstávat na stejném obrazu celý život. Možná jen toto pochopení naučí člověka vnímat. Svět kolem sebe, svůj život a přehodnotit ho. Díky tomuto si analyzovat svůj život… a díky tomuto si svůj život i zevnitř zkusit léčit.

Vše je obrácené směrem k ženě
Ano, ale i muži se dočkají a i pro ně je tady připraveno smyslné mlsání, ale ještě předtím se namlsají na ženy. Možná je to kniha primárně určená ženám, ale informace v ní jsou doslova návodem k použití šťastné ženy. Nebo návodem k udržení jejího štěstí a pohody. Protože co zasijete - to sklidíte, milí pánové…

"Ženský orgasmus ve většině případů bloudí spíš cestičkami umění než vědy. Pozorujeme-li objektivně ženský orgasmus, zjistíme, že vypadá úplně jinak než mužský a že nemusí nutně zahrnovat vyvrcholení. Co se tedy stane, když se řídíme receptem na "dobrý sex" vyžadující (obvykle) "dvě vyvrcholení" a tato dvě vyvrcholení nepřicházejí?
V obou uvedených případech - a v mnoha dalších, kdy pochopíme, že recept vlastně neexistuje - se ze sexu stává problém. Jelikož jsme lidé a žijeme s potřebou "opravovat, co se rozbilo" (víc o tomto tématu později), jsme neustále připraveni identifikovat problém. Do úmoru hledáme někoho nebo něco, na něž bychom svalili vinu. Myslíme si, že je něco špatně s námi, se vztahem, s partnerem. Umělecká podstata sexu, jeho frustrující neochota řídit se zákony mechaniky, nás staví do obtížné pozice, kdy se sami sebe ptáme, proč neprobíhá tak, jak by "měl". Následná reakce je u každého jiná.
Muži přistupují k problému v sexu stejně, jako když se pokoušejí opravit rozbitou televizi. Podrbou se na hlavě a zamyslí se. Pokládají všetečné otázky, povrtají se v tom či onom, a ona se obrazovka nerozsvítí, buď si zoufají, nebo vyklidí pole.
Naopak ženy se obvykle snaží , aby sex - a především orgasmus - vypadal tak, jak vypadat "má". Pokoušíme se naplňovat očekávání, která si vytváříme na základě hollywoodských filmů, článků…"

… a tady začnou ženy přemýšlet, obviňovat především sebe, hledat další návody a… No pokud je vám toto povědomé, pak je právě takováto kniha pro vás to pravé, protože zcela rozvrací tradiční pojetí sexu a otvírá ženám nádherné dveře do světa života!


A pak se můžete dočkat třeba takovéto výpovědi:
"Orgasmickou meditaci provádíme večer, několikrát týdně. Začala jsem si všímat, že odpoledne v práci narůstá mé vzrušení, jako bych chtěla proskočit zdí. Pak mi došlo, že se to stává ve dnech, kdy mě čeká orgasmická meditace. Opravdu se ve mně něco hromadí. Bylo to pro mne příjemné zjištění."

No a nyní záleží na tom, jak knihu pojmete. Máte dvě cesty. Buď se do toho pustíte i podle pečlivě rozepsaného plánu, který Nicole Deadonová připravila, nebo se jen necháte unášet tím, co čtete a vezmete to celé jako zrcadlo svého vlastního života. Protože celou knihu provází také stále větší vědomí toho, že je to o zapouštění kořenů do života jako takového, o propojení se s lidmi a tím i se svým vlastním životem. Najednou je to celé o sdílení. No ano - autorka se netají tím, že sex je magický prostředek pro zlepšení fungování svého vnitřního i vnějšího světa. A tím se vám otevřou nové světy. Řekla bych, že to opravdu dodá energii a chuť žít.

Tak co, líbí se vám tato kniha? Jestli ano, tak příští týden vypukne soutěž o tuto knížku a rozdávat ji budeme o Vánocích.


O autorce:
Nicole Daedone je zakladatelkou komunity One Taste, která sdružuje učitele a studenty věnující se rozvoji inovativních přístupů k otázce vztahů, vedení a léčení pomocí sexuality. Hlavní oblast její práce - orgasmická meditace - jedinečným způsobem kombinuje tradici prodlouženého orgasmu s moudrostí jógy, tantry a zenbuddhismu.
Nicole pracuje v sanfranciském centru, píše, vyučuje a přednáší o vztahu jazyka a spirituality, těla a mysli. Od roku 1998 zkoumá orgasmickou meditaci a související techniky. Vyrůstala v Los Gatos v Kalifornii, nyní žije v San Francisku se svým partnerem Reesem Jonesem. Její stránky: nicoledaedone.com, onetaste.us

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sylva sylva | E-mail | 9. prosince 2016 v 5:54 | Reagovat

Už si budu připadt trapně a úchylně,že píšu opět pod takovou knihu,že nepíšu pod knihy o vaření.Jenže ty jsi se Reny zrovna trefila do období, kdy jsem poznala muže a prožívám s ním tu erotiku , přijde že ti chlapy mají sex na prvním místě ,že hlavně je to akt dúkazu své mužnosti,ale znám samozřejmě i ženy ,které to tak mají.Je jim jedno co je to za člověka ,prostě jdou na věc i bez citu hlavně uspokojení .A já si myslím,že by to mohlo být příjemné třeba i třeba trošku jinak.Jak ??To už je věda o naladění, propojení mysli,těla a ducha a vzájemného souznění.Kéž bych to poznala a neměla z nich pocit jen toho aktu.

2 Simona Simona | 9. prosince 2016 v 7:44 | Reagovat

[1]: Sylvi ja si myslím, že sa nemáš prečo hanbiť :-) Kniha s ami zdá byť viac než zaujímavá. Je pravda, že ženy to majú nastavené asi trochu inak, rady sa skôr maznajú a hladia a bozkávajú a až potom sú pripravené na sex... Ale to muži nevedia, respektíve máloktorý. Myslím si, že je fajn sa s nimi o tom porozprávať. Každopádne je to zaujímavá téma ;-)

3 sylva sylva | E-mail | 9. prosince 2016 v 8:14 | Reagovat

Simy ,když já jsu v reálu hroznej stydlín .Ale taky myslím,že se měním a proto ty reakce a taky si myslím,že i ti muži se mění a ,že už je i spoustu mužů na duchovní cestě ,kteří ví jak to myslím.

4 Simona Simona | 9. prosince 2016 v 9:36 | Reagovat

[3]: Áno, určite je to tak :-) Ešte ma napadlo, že by sme ich, tých mužov mohli nejako navádzať, hrať sa ako to robia napríklad Kubánske ženy. Videla som nedávno jedno zaujímavé video ,,sila zvádzania". Je ale v angličtine. No odporúčam. ,,The power of seduction in our everyday lives Chen Lizra"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.