Úplňkový samovýklad: Co na „utopenou“ duši?

10. ledna 2017 v 5:32 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Přemýšlela jsem, jak tento úplněk nazvat. Je totiž v Raku a navíc těsně poté, co se retrográdní Merkur opět rozchází směrem kupředu. Váznoucí a nijaké období, které trvalo od Vánoc se začíná rozmotávat a přináší to s sebou komunikační úlevu, konečně volné ruce a nádech.
Úplňkový čas v citlivém Raku tomu zrovna nejde vhod, a to z několika důvodů:
- Mohou na povrch vycházet fakta a informace, které se mohou silně dotýkat naší psychiky a duše (především tedy věci v citové oblasti). Mohou být příjemné, ale také naopak. Najednou jako kdyby lidé měli potřebu tomu druhému říct, co si o něm myslí, protože se to v nich téměř měsíc sbíralo...

- Naše s nadšením se rozjíždějící plány a úleva se může na chvíli zbrzdit, protože propadneme chmurům. Chmury ale berte jako z drtivé většiny nereálné způsobené zvýšenou citlivostí k tomu, co můžeme vztahovačně považovat za osobní.

Prostě nás může rozhodit i křivý pohled od prodavačky v obchodě, jakákoliv kritika nyní bude velice těžce snášena.
Ze zdraví si dávejte pozor na žaludek a trávení, to bude reagovat především na stres.

A tak jsem se podívala, co by nám v tomto období mohlo pomoci, v druhé části článku pak najdete osobní vzkaz, samovýklad dle vašeho výběru.
Společnost nám budou dělat Andělé světla od Diany Cooper, Andělské tarotové karty od D. Virtue a kameny průhledné a křehké, křišťál, selenit a měsíční kámen.

Jak přežít tenhle úplněk ve zdraví a lze z něj něco vytěžit?
SAMOZŘEJMĚ - A JE TO VÝTĚŽEK VELMI CENNÝ

Disciplína a zaujetí
"Sebekázeň mi přináší svobodu" a "Odhodlaně následuji svou vizi". Řekneme-li to jednoduše, pokud máte v tyto dny, přibližně do konce týdne, chuť někomu něco říct, vyznat nebo prásknout do stolu, raději to nedělejte. Povětšinou by to mohlo být špatně pochopeno, a protože co se stane tento týden, může mít silně vyrytou stopu v naší paměti, protože je to posíleno emoční stopou - prostě by se to jen tak později nezametlo pod koberec.


Naopak, pokud se v té račí citlivé energii schoulíte sami do sebe a zaměříte se na své vlastní plány. Na myšlenky, které vás povedou tam, kam opravdu chcete. Vhodný čas k přehodnocení zásadnějších oblastí v životě, k ujasnění si svých vizí do budoucna. Podobně laděný bilanční čas, do kterého se nutíme ke konci roku, ale není se všechno mnohem lépe poskládá a pravděpodobně dojdete k uspokojivým závěrům, výsledkům a odnesete si z toho usebraného času energii a chuť do dalšího období.

Andělské tarotové karty to jen dokazují Sedmičkou Země: "Semena dobře zasazená. Dočasná pauza v činnosti. Zbytečné starosti". Dejte si tedy pauzu a jen dobře rozmýšlejte, jak využijete zasazená semena.

Tři kupičky karet…
Kterou si vyberete, mohou být i dvě, pokud to tak cítíte, skrývá podvědomou informaci jenom pro vás. Jak si ještě lépe poradit s nadcházejícím úplňkem?
VLEVO: Křišťálová
Královna země z Andělských tarotových karet je pobídkou k tomu, abyste se snažili s problémy vypořádat laskavě. Ze všech vytažených kupiček karet jste sáhli asi nejlépe.


Račí úplněk může zcela zjitřit vaši citlivost, ale na rozdíl od jiných jsou tyhle karty jako stvoření k usmíření. I komunikaci. Udělejte si čas na řešení svých problémů a klidně si o nich po povídejte. Vše by mělo probíhat v laskavé atmosféře a hlavně v chápavém duchu. Pokud cítíte, že člověk nebo situace vedle vás je zralá k řešení, které je smírné, kdy ten druhý už pochopil, nebo je situace na spadnutí s nějakým dobrým řešením, klidně si nad to vše znovu sedněte a proberte to. Argumenty ale budou muset být spíše rozumné, než emotivní. Úspěch neoslavíte tím, že budete házet emocemi, city a výčitkami. Jde o promyšlený rozhovor, pro promyšlená řešení, která přináší především užitek do budoucna. Přináší výsledky nebo úrodnou půdu pro další vývoj. Je to vhodný čas, kdy právě tímto přístupem můžete vyléčit a vyřešit nějaká stará citová zranění, protože u nich už došlo k pochopení.

Dojdete-li ve svém vnitřním dialogu k podobným závěrům, můžete s radostí začít novou etapu svého života. Období vám bude přát citlivosti, hloubavosti a vřelosti. Že jste na správné stopě vám dokáže to, že téměř okamžitě uvidíte nějaký hmatatelný výsledek nebo náznak výsledku.


UPROSTŘED: Měsíční kámen
Andělské tarotové karty varují před "Pravdou pronesenou bez taktu".


Pozor na ni, můžete se s ní potkat z úst někoho jiného, ale také můžete mít sklony v tom rozbolavělém období takovou pravdu někomu říct. Pokud se vám stane, že někdo se necitlivě vyjádří na vaši adresu, může přijít vhod rada z karty Andělů světla: "Mějte na paměti, že vše, čemu věnujete pozornost, se posiluje a roste." Chcete, aby se tento podivný blud následujících dnů rozrůstal? S největší pravděpodobností budete vy nebo onen člověk svých slov za krátkou dobu litovat. Určitě se tedy vyplatí si vše dobře rozmyslet než něco někomu sdělíte. Páže vzduchu je rázný, chce všechno vyřešit rychle a tak může dělat chyby. Měnit plány, dělat schválnosti a vůbec, s jeho vedením a tímhle račím úplňkem nemusí situace v těchto dnech vypadat tak, jak jste si přáli. Zaměřte se dovnitř, zaměřte se na to, co máte, na tu Krásu, kterou tu zdůrazňují Andělé světla, zaměřte se na to, že každý má v sobě něco dobrého, obklopte se věcmi a lidmi, které máte rádi.
Tato karta také může znamenat, že více budete vnímat vyzařování lidí, a to jak pozitivní, tak negativní, všichni jako by na vás mluvili důrazněji, ostřeji. Můžete se až cítit tlačeni do kouta. Ale je to jen dojem. Kdybyste si tento týden prožili za týden, mimo úplněk, vnímali byste ho úplně jinak. Buďte tedy k sobě shovívaví a co jen to půjde, neberte si věci osobně. A sami si také dávejte pozor na to, co k ostatním vysíláte.

VPRAVO: Selenitová
Kromě opětovného pobídnutí ke zdrženlivosti a čekání na perfektní načasování, tu Andělé světla tvrdí, že máte nárok na hojnost. Máte nárok na své splněné sny, máte nárok na to, co si opravdu přejedete a pravděpodobně to je i na cestě k vám. Jen je třeba ještě chvíli počkat nebo učinit nějaké kroky, aby se tak stalo. Otevřít se tomu. Nebát se. Strach, že něco nedokážeme, nebudeme mít, je tím pravým viníkem toho, že to nakonec opravdu nemáme.


Celé směřování karet je právě o tomto uvědomění. V době úplňku můžete tedy více řešit témata toho, co jste ztratili, co vám bylo "ukradeno", životní ztráty, své vlastní prohry. Vše můžete vidět zvětšenou, až obludnou optikou.
Nabádání ke kompromisu si vezměte k srdci také sami pro sebe. Buďte na sebe hodní, uzavřete se sebou nějakou dohodu, že tyhle týravé myšlenky pustíte jen do předsíně vaší duše, ale nenecháte je usadit se v obýváku. Mějte na paměti, že depresivní nálada je jen dočasná, že tím víc možná nyní uvidíte to, čeho jste se báli. Noční můry, divné sny, divné stavy únavy a vyčerpání jsou pak jen odrazem toho, co nosíte v hlavě a možná jste to potlačovali.
První pomoc v takovém stavu? Zaberte se do něčeho, co máte rádi a co máte k dispozici. Je jedno, jestli to bude uvaření dobrého jídla, procházka se psem, fajn film nebo cokoliv jiného. Jde jen o to si přivodit pocit hojnosti. Uvelebit se v něm… Přinese to s sebou i cenné uvědomění, že až se těch pár těžkých dnů překulí, bude líp.

Takže, horký čaj a teplé ponožky, řekla bych, že by to chtělo... Přežijte tedy ve zdraví a těmi pozitivními výhodami, které jsem tu popsala!

TIP: A kdybyste chtěli ještě jeden výklad, tak jiný, speciální jsem dělala pro ŽENYSRO.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 maje maje | 10. ledna 2017 v 9:10 | Reagovat

teda Renčo, to je bomba. vybrala jsem si ten vlevo a musím říct, že jsem nadšená. konečně ty pozitiva a sociální jistoty. jen je blbý, že ten můj ex nemá pochopení a náladu k rozhovoru nikdy. už bych potřebovala, aby mi konečně začal dávat aspoň něco na tu mojí pindruši :-) ale jinak to vypadá, že si odfrknu a upřímně, to potřebuji jako sůl. já to říkám pořád, že jsi poklad  :-*

2 Bosorka Bosorka | 10. ledna 2017 v 10:23 | Reagovat

Taky jsem sáhla po té vlevo :)

3 Selinka Selinka | E-mail | 10. ledna 2017 v 10:44 | Reagovat

Ahoj Reni, zvláštní, ale já sáhla taky po tom levém. A díky za samovýklad - já se včera pod náporem reality dvakrát rozbrečela :-(

4 Ivuše Ivuše | 10. ledna 2017 v 12:23 | Reagovat

Mě se zalíbil ten uprostřed a opět sedl jak p...l na hrnec.Jsem stále sentimentální,ubrečená,přemýšlím a vše je proti mě.Chci něco ukončit a nemohu najít nitku aby jsem vše vzala za správný konec.

5 Ivuše Ivuše | 10. ledna 2017 v 12:23 | Reagovat

Reni sedí mě na to i Váš adventní výklad.

6 Dana Dana | 10. ledna 2017 v 12:50 | Reagovat

Vybrala jsem si karty v pravo, od prvního okamžiku jsem nemohla spustit oči z toho krásného selenitu. A volila jsem dobře - je to čtení jako dělané mi na míru. A i ta "14" na prostřední kartě má pro mně svůj vzkaz.
Děkuji Ti Renatko za podporu v tomto náročném čase, jsi úžasná !!!

7 Ali Ali | 10. ledna 2017 v 13:44 | Reagovat

Renatko, jako vždy to hezky pasuje, vpravo...tak už se těším a děkuji🌸 🙂 Přeji krásný mrazivý den ❄❄❄

8 Lucie Lucie | 10. ledna 2017 v 16:51 | Reagovat

U mě prostřední, ale je fakt, že já bych se tímto doporučením měla řídit pořád :-D
Odkud máte, Renatko, ten pěkný křišťál?

9 Asterius Asterius | E-mail | Web | 10. ledna 2017 v 18:42 | Reagovat

[6]:

[7]:
Ovšem že to je jako dělané na míru a pasuje to, ale to pro úplně každého. Tohle všechno je dělané tak, aby důvěřiví lidé v tom viděli právě to svoje. Obyčejná manipulace spojená s pověrami.

10 Eset Eset | 11. ledna 2017 v 5:18 | Reagovat

Reni, diky. Moc hezky napsane.

11 Dana Dana | 11. ledna 2017 v 9:19 | Reagovat

Renatko,
ještě jednou veliký dík za úžasnou práci, kterou pro nás děláš !!!
A vzkaz pro Asteriuse - pokud se Vám podobné stránky nelíbí či k nim máte výhrady, nikdo Vás nenutí je navštěvovat a následně psát své komentáře.

12 Tom Tom | 15. ledna 2017 v 9:26 | Reagovat

Já prostřední a sedí to jak hrnec na ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.