Višňová soutěž má své vítěze: Zuzka, Kar. Chládková, Magda (už mají na emailu zprávu)
A kvůli GDPR se další soutěže budou konat už jen na facebooku (zatím), takže si přiklikněte FB U modré kočky, ať vám nic neuteče...

1. -3.5. KVĚTNOVÉ tarotskopy.... Nově si můžete objednat TEN SVŮJ MĚSÍČNÍ na míru.

Ametyst: Kámen intuitivního spánku a realistického života

15. února 2017 v 9:39 | Renata |  Léčivé kameny
Ametyst patří k těm univerzálním kamenům, podobně jako křišťál. Jeho největším účinkem je například vylepšení spánku. Odstraňuje nebo mírní stres, přináší útěchu, klid, dodává odvahu a čistí lidskou duši i okolí od negativních vlivů.
A to téměř od všech!


Kámen je spjat s planetou Jupiter, která je osudová, zákonodárná - ztělesňuje v astrologii všechno, co má pevně daná pravidla a planety Neptun, která zase ztělesňuje pravidla pro nás neuchopitelná, tajemná, hluboká. Ne nadarmo se o ametystu říká, že to byl kámen králů a rádi se jím zdobili, býval také součástí korunovačních klenot a královských pokladů a majetku.

Napomáhá soustředění a moudrosti
Nejspíše je to kámen králů, protože pomáhá soustředění, podporuje logiku, má údajně vysoké spirituální vibrace. Je schopen podpořit člověka v úsilí učinit své myšlenky a záměry, převést nápady ve skutečnost. Jestli něco má ovlivnit člověka ke správné cestě a rozhodování, pak je to právě tento fialově průzračný kámen.
ZÁVISLOSTI: Je skvělým podpůrným prostředkem k léčbě všech závislostí, podpoří vaši vůli a sníží nutkavé chutě, ať se to týká alkoholu nebo třeba jen záchvatovitého přejídání. Nastolí větší rovnováhu v duši a tím se staneme více odolní proti svodům, kterými řešíme silný stres.

Zahání zlé noční můry
Nezanedbatelný je také jeho vliv na spánek. Je skvělým kamenem pro zahánění nočních můr, přináší klidné spaní, zřetelné sny, které jsou schopny s námi mluvit. I když vám třeba nepřinese klidné sny, rozhodně s ním zažijete klidný spánek, který bude osvěžující a uzdravující. Ostraňuje smutek, vztek, lítost.


Účinky na tělesné zdraví
Uzdravuje rány, podporuje rekonvalescenci a uzdravování fyzických, ale i psychických ran. Stejně jako oživuje a uzdravuje, čistí duši, tak se stará stejným způsobem i o tělo. Pomáhá hojit rány, poranění, otoky, jizvy, snižuje bolestivost hojení. Také podporuje metabolismus a vyrovnává činnost hormonů.
Má zklidňující účinek na trávicí a dýchací potíže, harmonizuje střevní mikroflóru a podporuje léčení v těchto oblastech fyzického těla.

Také se o něm říká, že blokuje geopatogenní zóny

O tomto levandulově zbarveném kameni se také říká, že dobře blokuje geopatogenní zóny, proto se často prodává ve formě velkých geod a drúz. Mít doma obrovský výsek ametystu je prý tím nejlepším, co můžete pro ozdravení prostoru v domě udělat!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 15. února 2017 v 12:16 | Reagovat

Já ho beru jako kámen andělů je hrozně čistý jasný

2 Dominika Dominika | Web | 16. února 2017 v 19:43 | Reagovat

Taky vím, proč s sebou stále nosím ametyst!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.