Mark McElroy: Vědomé snění

28. února 2017 v 0:17 | Renata |  Knihy pro dospělé
... pro začátečníky...

Naučte se řídit své sny a otevřou se vám nové rozměry reality!


Ráda dnes představím knihu, která nabízí ucelený pohled do snění, spánku a vědomého snění.

A co si z knihy odnesete?
- pochopení principu snění, fází spánku a základní možnosti, jak je možné se snů ptát, jak analyzovat jejich symboliku a jak se postupem času naučit vědomé snění (dříve se také nazývaly lucidními sny)
- chuť vést si snový deník. Forma zápisků vede k lepšímu pochopení duševního rozpoložení a musím říci, že někdy jsem užasle sledovala, jak se za dva týdny v podstatě splnilo to, co se mi symbolicky zdálo. A v době, kdy jsem tuto informaci v deníku četla, jsem na onen sen už dávno zapomněla. A kdybych to bývala pochopila tenkrát správně, mohla jsem se některým nepříjemnostem vyhnout.

Na druhou stranu jsem díky této knize pochopila, že sny jsou opravdu cenným otiskem duše, směřování a mohou být takovou mapou nanečisto, nad kterou je dobré si čas od času sednout a probrat další možnosti.

Vědomé snění šlo v době, kdy jsem tuto knihu četla, celkem stranou.
Zabývala jsem se spíše principem snění. Je třeba také vědět, že vědomé snění nepřichází každou noc, je opravdu vzácné (a čas od času ho zažíváme každý), také odpovědi na své otázky nenacházíme hned tu noc, kdy si je "objednáme"... je třeba trpělivosti a času. I první vědomý sen může přijít až za řadu týdnů od doby, kdy se o ně začneme pokoušet. To jsou podle mě důvody, proč se tomuto tématu věnujeme málo, protože tu nejsou okamžité hmatatelné výsledky.
Je to prostě běh na několikatýdenní trať.

Je možné vědomým sněním změnit svůj směr v životě?
Princip této knihy je v tom, že naučíte-li se čas od času konce svých snů měnit, dosnívat, zpracovávat, pak se mění i váš pohled na svět. Jednoduše řečeno, získáváte tak sebedůvěru i v denním světě. Nechat se vláčet nočními můrami - znáte ten pocit? Člověk je pak skleslý celý den a samozřejmě se mu nic nedaří - pocit, že za nic nestojí a že má v životě jenom smůlu je pak naprosto logický.

I kdyby vědomé snění neovlivňovalo OSUD jako takový, ovlivní sebedůvěru a v tom ponoření se v podvědomí během spánku nebo polosnění se snáze z duše vynořují opravdové informace. Autor má pravdu v tom, že ty nejlepší vynálezy a díla vznikly náhodou - náhlým vnuknutm. A často ve snu!
To můžu jen potvrdit....

I když jde o starší titul, je dobrým prvním porovnáním si svého vztahu ke snům.

Vydala Eugenika, 2011, Bratislava
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.