STEAMPUNK TAROT: Březnovým pohledem další část roku 2017

30. března 2017 v 0:05 | Renata |  Výklady pro vás a výkladové dny
Hned na úvod můžu říct dobrou zprávu - čím více bude sluníčka, tím méně bude obtížných situací. Tak nějak celkově. Zásadní obrat se už začíná projevovat s koncem jara a odhadem tak od května se o znatelný díl uleví. Ovšem, chce to kus práce.
Ptala jsem se po příčinách toho pokračování "roku Věže", za který byl považován rok minulý. Je to dvojice karet nahoře, 2 holí a 2 pohárů.


Třídění. Zastavení. Lépe vidět, co je kolem nás pravé a co ne. Pokud se s vámi tedy otřásá zem, tak pravý kořen toho všeho najdete v tom, že buď příliš spěcháte kupředu podobně jako když si fofrem vezmete v obchodě kečup bez toho, aniž byste si ho prostudovali a doma pak zjistíte, že je pálivý, což jste fakt nechtěli.

Tyhle dvě výrazně srdcové karty jsou prostě o tom, že nás nepustí dál, dokud nesplyneme s tím, proč jsme sem přišli. Jste prostě po škole a nepůjdete domů, dokud neuděláte to, co máte!
Vše špatné, co se nyní děje, má člověka do maximální možné míry pro tuto chvíli, dostrkat tam, kde by mu mělo být lépe.

Ale vraťme se k tomu příkladu s kečupem. Tak na tenhle typ spěchu a shonu a nežití v přítomnosti pozor, ten se nemusí vyplatit. Žádá se více přemýšlet. I když si už jste skoro jisti a víte - tak ještě stále nic nedělat a nechat všechno projít ještě nějakou řádkou týdnů ke zralosti. Možná tam totiž je ještě něco, co nakonec v dalších týdnech či měsících zapadne do skládanky a bude hotovo. A ten pocit je zcela jiný než teď, kdy se třeba něčeho chcete jen rychle zbavit, protože - můžete mít celou řadu dobrých důvodů! Ale… přece jen. Všechny ty zemětřasy a pády se pojí do Síly - zrádná karta, protože nám na jednu stranu dává obrovskou sílu a souznění se životem a všemi jeho stránkami, ale kdo tuhle část v sobě udržet neumí - ten padá do vnitřních běsů, stínů, do nízkých pudů, strachu a paralýze. Čím horší, tím lepší. Čím pohodlnější (a zrádnější), tím lepší. Možná zjistíte, že to, co vás teď nejvíce štve, je něco, co působí právě ten pocit prohnilé pohodlnosti, která je tak fajn, ale… Nebo zvyk, zlozvyk. To samé se může projevovat od lidí z okolí.
To, co zažíváte třeba vůbec nemusí mít nic společného s vámi, ale s jejich vlastním řešením, kterého jste svědkem. A vy pak máte jen možnost jako pozorovatel posoudit, nejsou-li ve vás ještě nějaké stopy podobného chování a nějaké staré dluhy, které byste sami sobě měli splatit.

Přehoupneme-li se do LÉTA….
Je tu znatelná úleva s kartami Rytíře mincí , 4 holí a Hvězdou. Celkem příjemné léto, které ale vyžaduje KLID. Ani tady nebude vítán spěch, pěstování pocitů zmaru planých nadějí. A pokud si dobře vzpomínám, velmi často mi toto vycházelo v adventních výkladech směrem k létu, směrem k polovině roku. Jako zásadní zlom, kde je odpočinek v hlavní roli. Nebo jakákoliv hmotná činnost, která vede k pocitu pohodlí, duševní pohody a radosti. Oslavy života. Odpočinek může mít klidně podobu horlivé práci na svém snu, na své zahradě, na čemkoliv, co vás naplňuje radostí. Stejně tak se můžete vydat kamkoliv do světa jen tak existovat a nedělat rukama vůbec nic. Jde o to naplnit svou duši tím, co v ní vyvolává pocit BEZPEČÍ. Z něj pak budou přicházet vlny nové energie a srpen a září už bude ve znamení zcela nových cest. Tak jiných, že v tuhle dobu si to ani představit neumíte…

Je to obrovská změna a jestli si jsem u tohoto výkladu něčím naprosto jistá, tak tím, že druhá polovina roku a….

PODZIM A ZIMA…
…budou zcela jiné. Cizí, neznámé. Až se v tu dobu ohlédnete do jara roku 2017, neřknu-li do lednové zimy, budete ji vidět jako něco nesmírně vzdáleného. Jak časově, tak především energeticky, atmosférou. Září a říjen je pak měsícem skvělých nabídek, radosti... může to zasahovat už do srpna nebo letních měsíců, a je to velmi spojeno s tím, co potřebujete, co chcete, o čem jste snili. Jako když začnou létat včelky z úlu. Stačí jen postavit za okno svou rozkvetlou květinu a vyhlížet první včelku. A pro jistotu na ni zamávejte, ať vás nepřehlédne!
Podobu to může mít i velmi malých událostí, které se budou zdát nevýznamné. Eso mincí je o příležitosti, která je před vámi, ale kterou musíte nejprve zvážit. Protože dál už máme jenom Slunce, je pravděpodobné, že větší část životních příležitostí bude využita než nevyužita. Otevře se svět.

Skoro mám pocit, že ten těžký minulý rok a jeho dobíhání v roce tomto je jen proto, abychom lépe viděli to, co přijde. A lépe to ocenili.

A proto… pamatujte, že karty jsou jen obecné a pro každého platí jeho osobní příběh především. A tento vývoj není zdaleka o štěstím spadlém do klína bez zásluh. Čím tvrději budete pracovat nyní, tím dříve nebo lépe se potkáte s úlevou budoucnosti.


Ona ta 9 mincí, kterou jsem si k tomu vytáhla je opravdu o tom, že kdo pracuje - ten má. Kdo nepracuje, ten nemá. Pro tuhle možnost mi tu vyšla série karet - Rytíř mečů, 9 mečů a 3 kalichů. Opět zbrklost, se kterou se osoba na kartě potácí bezesnými nocemi a neuvěřitelným strachem - ale i tady ta 3 pohárů na konci je o závěrečném pochopení a v tomto případě asi i o vstupu nějaké třetí osoby nebo vícero osob do života, které s rozmotáním přijdou pomoci.

Ale jsem si jista s tímto rozložením, které je tak neuvěřitelně energeticky odlišné na jaro a zbytek roku, že se nějakým způsobem dotkne úplně každého - snad i těch největších smolařů.

Takže - hodně štěstí.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | 30. března 2017 v 7:29 | Reagovat

Úžasné povzbudenie takto skoro ráno :-) Ďakujem Renatka, len neprestávať bojovať, nevzdávať sa,...

2 Dana Dana | 30. března 2017 v 9:26 | Reagovat

Jakékoliv pozitivní změně se už snad ani nedá věřit ...
Renatko, děkuji za naději !!!

3 Selinka Selinka | E-mail | 30. března 2017 v 9:52 | Reagovat

Minulý rok má dlouhá chapadla a ještě delší dozvuky, to jde vidět asi všude.Tak snad se to konečně zlomí.

4 umodrekocky umodrekocky | Web | 30. března 2017 v 10:43 | Reagovat

[3]: tos asi vystihla dobře. Loňská chapadla jsou velice dlouhá.

5 Tom Tom | 30. března 2017 v 10:50 | Reagovat

[3]: Souhlasím...

6 maje maje | 30. března 2017 v 12:34 | Reagovat

teda Renčo, přesně tohle jsem potřebovala. jen bych potřebovala, aby to přišlo rychleji. tohle už se vážně moc nedá. ale děkuji za vzpruhu a povzbuzení

7 lada lada | 30. března 2017 v 13:02 | Reagovat

Taky souhlas, mne se taky vsechno vlece uz dlouho...

8 gira gira | 1. dubna 2017 v 19:01 | Reagovat

No to je krasa, uz se tesim! Tohle vypada, ze by ty hnusny dekade uz mohl bejt pomalu vazne konec...:) Drzim palce vsem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.