Duben 2017

Poslední dubnový týden: Bum do stolu!

23. dubna 2017 v 11:01 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Tento poslední týden bude konečně úlevný.
Ale začnu ještě tím napětím, které může přetrvávat.

Začátek týdne ještě může přát všemu, co bolí. Uvědomování si zklamání, proher, velmi často to může nést znaky přehánění a sebelítosti. Jenže to všechno je ze sebe třeba dostat, protože v průběhu týdne přijde zlom. Pochopení. Celkem jasné, a zcela zřetelně se vztahující k něčemu z minulosti.
Tento pocit bych přirovnala k tomu, když vám konečně zabere prášek a přestane vás bolet hlava. Najednou si uvědomíte jen lehce to, že už vás nic nebolí, ale velmi silně si uvědomíte, co všechno byste teď mohli dělat - na bolest je skoro zapomenuto. Snad jen lehká otupělost a vědomí, že se něco dělo v minulosti.

To dobré z tohoto týdne ale nebude jen tak zadarmo. Když pomine euforie, uvědomíte si, že za to, co nyní máte, jste celkem dost zaplatili a že rozhodnutí, či nová rozcestí tohoto týdne jsou sakra zasloužená.
Nepadněte zpět do roztříštěnosti a pochyb - před čímž tu je také varování, ale naopak, silou vůle vezměte všechnu svou sílu, vědomí minulých vydřených situací a všechno využijte ke svému prospěchu.


Cesty a šance, které tento týden přijdou mohou být spíše zcela nové, než důvěrně známé.
Mohou to být úplné novinky nebo splněné sny o něčem, o čem jste snili před tak dávnými lety, že jste na to zapomněli.
Týden nových nabídek, které vzhledem k ostatním kartám, mohou:

- vést z roztříštěných a bolavých situací, ale nesmíte je přehlédnout, mohou být drobné
- budou mít nádech laskavosti
- mohou zpětně ve vás vyvolat děs a paniku z budoucnosti, ale rozdýchejte to, necouvejte před nimi jen proto, že jste nyní vyčerpaní a nevěříte jim. Nechte je uzrát.
- mohou nést kýženou úlevu, ale jen v případě, že se posunete dál, v myšlení či i fyzicky
- mohou vyžadovat zcela uzavřít něco v minulosti a nechat to za sebou
- mohou být o level výš než si v tuhle chvíli věříte... ale i přesto je zvažte!

Obrovský rozdíl mezi zoufalstvím a únavou začátku týden a energetickým posunem do druhé poloviny týdne je natolik citelný, že se dá říci - nemyslete nyní na to, co bude. Nedovedete si to představit ani vymyslet... Ono to přijde samo. A až to přijde, poznáte to....

Kanárské brambory inspirované Vegetariánskými dobrotami

22. dubna 2017 v 9:54 | Renata |  Slané dobroty a úchvatnosti na stůl
Skromná 36 receptová vegetariánská kuchařka skrývá obrovské bohatství nápadů a inspirace. Jedním z nich, který možná zařadíte do jídelníčku pravidelněji - a můžete ho směle servírovat i k masu - jsou kanárské brambory. Jedná se o zcela jednoduchou a nápaditou úpravu brambor.
Kuře na soli známe..


Vařit brambory v soli?
To se rovná alchymistickému pokusu.

Dopadl výtečně a od prvního pokusu byl několikrát zopakován.
Výborně takto připravíte brambory na loupačku, brambory připravené k naplnění jakoukoliv náplní a krátkému zapečení, brambory jako přílohu k masu nebo k různým masovým směsím s hustou omáčkou. Tam zejména vynikne jemná omáčka a drsnější bramborová slupka.

Co je na kanárských bramborách tak lákavého?

Za prvé to je zajímavý způsob přípravy, který udělá na bramborách lehce svraštělou, jakoby upečenou slupku, jemná slaná krusta a když o chlup přetáhnete dobu vaření, tak mají i jemnou vůni a chuť v ohni pečených brambor.
TIP: Nevadí, když se brambory trošku přichytí v hrnci. Solná krusta se vymývá velmi dobře a rozhodně to není takový průšvih, jako když připálíte brambory jen tak!

Kanárská lehkost (v receptu servírováno s bylinkovými fazolkami)
Kanárské brambory (papas) připravíme tak, že je zalijeme vodou s mořskou solí tak, aby byly právě jen ponořené, a vaříme je v otevřeném hrnci cca 30 minut, až se všechna voda vyvaří.
20 malých brambor, 50 g mořské soli


TIP: Vyzkoušeno s himalájskou růžovou solí a výsledek byl excelentní!
Máte chuť i na fazolky? Tady je recept z kartičky:
500 g zelených fazolek
Svazeček saturejky
1 lžíce octa
1 lžíce balzamikového octa
Černý pepř
1 lžička hořčice
3 lžíce olivového oleje
250 g cherry rajčátek
1 červená cibule
Chcete-li: svazeček pažitky
Fazolky vaříme se saturejkou na prudkém plameni 10 - 15 minut do poloměkka, pak slijeme.
Umícháme dresink z octa, balzamikového octa, černého pepře, najemno nasekané saturejky, hořčice a olivového oleje (můžeme i rozmixovat).
Ještě teplé fazolky naklademe na talíř.
Rajčátka rozčtvrtíme, cibuli nakrájíme na malé kostičky a rozprostřeme na fazolky.
Přelijeme dresinkem.
Podáváme s kanárskými brambůrkami…


Necháte se inspirovat? Vegetariánské dobroty jsou inspirací doslova univerzální!

Jak se chováte, když věříte své myšlence?

20. dubna 2017 v 16:10 | Renata |  Témata pro duši
Metoda The Work mne oslovila na překvapivě dlouhou dobu. Vrostla do mě. A na zvyku pokládat svým nutkavým myšlenkám otázku "A je to skutečně pravda, víš to?" zatím nespatřuji nic omezujícího.
Je to rozčilující.
A podle koučky této metody to bude rozčilující otázka snad vždycky. Taková ona prostě je. Přece jenom se jí dostáváme do hlubin lidské duše, ve kterých na tuhle otázku máme kolikrát chuť odseknout - jasně že jo. Je to pravda! A kdyby nebyla, tak mi to je víte kde!


Tady je ukázka z knihy, kde je v otázkách patrné, jak přibližně se s myšlenkou pracuje.

"Jak se chováte, když té myšlence věříte?"
Kde vás ten pocit udeří - kde ve svém těle ho cítíte, když dané myšlence věříte? Popište to. Co o vás vaše pocity prozrazují, když si onu myšlenku myslíte? Dovolte svým pocitům, ať ožijí, všimněte si, jakou část vašeho těla ovládnou. Kam vás tyto pocity zaváději?
Jaké obrazy (pokud nějaké) se vám vybaví, když té myšlence věříte?
Jak se chováte k ostatním, když té myšlence věříte? Co přesně jim říkáte? Co přesně děláte? Na koho vaše mysl útočí a jak? Až budete popisovat své reakce, snažte se být co nejpřesnější.
Jak se chováte k sobě, když té myšlence věříte? Udeří na vás v této chvíli vaše závislosti a začnete nezřízeně konzumovat jídlo, alkohol, utrácet anebo trávit čas u televize? Pociťujete k sobě nenávist? Jak tyto myšlenky vypadají?!

To je citace z knihy Byron Katie, Michael Katz: Potřebuji tvou lásku - je to pravda?

A následně se dostáváme k jádru pudla, a nutno říci, že už v tuhle chvíli bude dotazovaný, byl-li ve svých odpovědích poctivý, notně orosený potem a zdrchlaný. Jak vypadal život v minulosti, když jste této myšlence opravdu věřili? Určitě dohledáte nepříjemné večery, zkaženou náladu, špatná rozhodnutí v minulých dnech, týdnech či letech, která byla, ruku na srdce, opravdu z velké části způsobana tím, že jste byli v zajetí této jedné myšlenky.

Stojí za to? A zkuste si jen představit, jaké by tyto situace byly, kdybyste neměli tuto myšlenku… A tak dále a dále… je to metoda dlouhá a únavná, ale takhle k jádru věci se jen snadno nedostanete. Není to nic jemného, nic povrchního, nic, co by se vyřešilo bez vaší práce. Asi proto se to jmenuje The Work, ačkoliv já si myslím, že je to ještě o chlup víc - pořádná DŘINA.

Takže až vás zase bude něco "drbat" až na kůži, stačí si pro začátek jen uvědomit, jak moc mi to všechno pokazilo náladu.
Stojí to za to? Chvíli třeba ano, je třeba tím odfiltrovat stres, ale když to trvá příliš dlouho... to už pak energii spíše bere.

17.-.23.4.2017: Události jako nesedící puzzle

16. dubna 2017 v 18:18 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Jako kdyby se pořád opakovalo všechno dokola. Začnu tím lepším. Celým týdnem nás bude provázet silná, někdy až nepřiměřeně silná touha po rovnováze. Po tom mít všechno až puntičkářsky srovnané. Na tom není nic špatného, ale ono to bude provázeno i celkem výbušnými energiemi, které se navíc za ruce drží se smutnými, depresivními a poraženeckými kartami. Takže, co s tím?


Stoprocentně pokračuje trend vyjasňování.
Na něm se ponese celý týden...

Tam, kde jsou kostlivci ve skříni a kde se čeká na nějaké rozuzlení čehokoliv, co vás trápí, bere životní energii - tam k tomu může právě v tomto týdnu dojít. Výsledek může člověku na chvíli energii ještě vzít, ale na druhou stranu přinese úlevu a právě tu rovnováhu, po které toužíme.
Nevylučuju ale, že v těchto intenzivních případech bude rekonvalescence delší.


To, co nás vychyluje dlouhodobě z rovnováhy se tento týden výrazněji projeví, abychom to viděli a aby to mělo šanci odejít.

Opakují se mi tu ve dvou kartách vyjasnění, rozhodnutí - a to čirá rozumová. Přes city tento týden nic nepůjde. A když - tak to bude utopeno v nejasných emocích - v tu chvíli je totiž třeba udělat to, k čemu nabádá Pětka pohárů, která mi tu vyskočila hned na začátku. Ohlédnout se do minulosti a podívat se na to, co nyní nevidíme, ale co už máme. A je to cenné. To přinese rovnováhu a potom i celkem hodně síly k tomu, abyste si týden velmi dobře užili.


Někdo se do toho tento týden hodně dobře opře! S vášní podporovanou hmotnou realitou. Konečně bude dobře a je to v tomto směru dobrý týden pro rázný pohyb vpřed v čemkoliv chcete. Jen si dobře hlídejte, jste-li v souladu s tím pocitem rovnováhy v sobě.

Jiný se bude ještě rozhlížet po té spoušti, která kolem něj je. A rovnováhu nebude vidět. Zatím.

Korunou tohoto výkladu je Poustevník. Co uvidíme, je skutečně cenné. Více bych si tento týden všímala malých hlásků intuice, myšlenek, které se zdají nesmyslné nebo nepříjemné, protože vychází z jakéhosi pochopení minulosti. Může v nich být velké zrno pravdy.

Tak využijte tento týden co nejlépe. Skvělý odrazový můstek pro rázný nádech. Nenechte se odradit ani tím, že zatím to všechno může vypadat jako trošku rozsypané puzzle.

Alberto Villoldo: Návrat duše

15. dubna 2017 v 9:00 | Renata |  Knihy pro dospělé
Máte vtíravý pocit, že váš život se stal pouhým přežíváním? Jenže kdo si tohle přizná, to za prvé. A za druhé - lze s tím vůbec něco dělat? Chuť změnit život z hodiny na hodinu ještě nemusí být korunována úspěchem, chybí-li správná cesta. Autor této knihy tvrdí, že takový pocit může být zaviněn tím, že se nám na naší cestě (ale někdy i už od narození) ztratil kousek duše. Odešel. Šokem, traumatem, zklamáním…


Podíváme-li se do velké části knih, o čemsi podobném tam najdeme zmínku téměř vždy. A i klasické psychologie připouští případy, kdy člověk není schopen dostat se do své celistvosti a celá jeho psychika i život se hroutí. Ale už jen málokdy se snaží určitě, kde přesně je to, co člověku doopravdy chybí. Nejvíce se této teorii přibližuje C. Gustav Jung, kterého také autor čas od času cituje, stejně jako známého Briana L. Weisse, který v podobném duchu sepsal několik knih o regresní terapii. Jeden by získal pocit, že mít celistvou duši je v dnešní době není samozřejmost.

Teorie o tom, že to je část lidské duše, která z jakýchkoliv důvodů s námi není - je více než logická.


Důvodů a šokových zklamání v životě zažíváme mnoho. Pokud najdeme tento odtržený kousek vlastní duše - dostaví se nejen pocit celistvosti, ale také se jasně, samovolně a okamžitě náš život nasměruje tam, kam patří. Kam si to naše duše "nasmlouvala, když sem šla". Tehdy zažíváme obrovskou úlevu a život se diametrálně změní. Ne nutně k lepšímu, protože zajeté koleje "normálnosti" jsou najednou pryč a my jsme na nové cestě.


Mapování časové linie
Horní svět, Střední svět a Dolní svět - světy, ve kterých sídlí naše duše, v každém z nich jiná část, místa, kde nacházíme předurčení, kde v tuto chvíli žijeme a kde sídlí naše zranění. A jak autor říká - nejsmutnější pohled je na člověka, který nedokázal v životě rozvinout své vzácné talenty a dary.

A pohled na takovou bytost je tím, co je v drtivé většině ukázkovým příkladem zoufalého boje o život člověka s odtrženou částí duše.

Mapování časové linie je jednou metodou, kterou jsem vybrala pro ukázku. Neberte ji však jako nějaký základ - postup je mnohem širší, s duší se musíme seznámit, zjistit, kde je, znovu s ní projít to, co se jí stalo a přislíbit ji dobrý život s námi a vzít ji s sebou. A pak se o ni také skvěle starat. Všechno to dává smysl! Tunel hybnosti mne zaujal z jiného důvodu.
Dává nám šanci vidět opakované chyby a vzorce - často právě to je tím, co je kořenem všech problémů. Podívejte se sami na ukázku:
Tunel hybnosti
Vezměte si list papíru a rozdělte prázdnou stránku čtyřmi vodorovnými čarami, které představují linie života. Podél nich zakreslíte svou osobní a rodinnou historii. Na první čáru si zapište všechny své lásky včetně data; patří sem všechna vaše pobláznění, sexuální partneři či partnerky, manželští partneři či partnerky, osoby, s nimiž jste flirtovali, a konečně i silná platonická přátelství. Poznačte si na linku jména i data.
Na druhou čáru zaznamenejte všechny své emoční problémy - pocity nejistoty nebo sklíčenosti, období velkého štěstí, či dokonce časové úseky, kdy si nevybavujete, v jakém duševním rozpoložení jste se nacházeli.
Třetí čára je určena výčtu vašich dosavadních zaměstnání a oborů, kterými jste v životě prošli.
Na čtvrtou čáru zakreslete svou osobní a rodinnou anamnézu; nemoci, jež se vyskytly u vás nebo u vašich rodičů, prarodičů, strýců a tet.
Nyní si všechny čáry prohlédněte a srovnejte je. Hledejte podobnosti: Ukončujete vztahy těsně předtím, než přejdou do důvěrnější roviny? Stavíte sami sobě do cesty překážky, kdykoliv máte úspěch na dosah? Co se dělo s vašimi vztahy, prací a emocemi, když se u vás vyskytly zdravotní problémy? Jaké pozitivní a negativní tendence vidíte?
Tato vlákna - láska, moc, peníze a zdraví - představují ve vašem životě čtyři klíčové časové linie. Tvoří pevný svazek procházející tunelem hybnosti a nesou záznamy z vaší minulosti. To je osud, který pro vás uchystaly smlouvy duše.

Nejzáludnější ovšem je, že co si myslíme, že je pro nás nejlepší ve svém nitru, tím nejlepším být nemusí. Někdy za "mluvu duše" zaměňujeme jiné pocity a chtění. Lze říci, že sestup ke své duši je jako sestup do nejtemnějšího sklepení, kde tušíte krásnou zahradu. Možná už vidíte krásné břečťany a myslíte si, že jste tam, ale až uděláte ještě jeden krok, zjistíte, že jste u krásných stromů, květin a nakonec ovoce. A že břečťan byl něčím, co bylo prostě málo… že lidská duše je neuvěřitelně hluboká a zážitky s ní velmi silné.


O autorovi:
Alberto Villoldo, Ph. D., psycholog a lékařský antropolog se již více než pětadvacet let zabývá výzkumem přírodní léčby v oblasti Amazonie a praktikami šamanů z kmene Inků. Pracoval jako mimořádný profesor na Státní univerzitě v San Francisku. Během svého působení založil Laboratoř biologické samoregulace pro výzkum vlivu mysli na psychosomatické zdraví a nemoci lidí. Založil společnost The Four Winds Society, kde vyučuje zájemce z USA a z Evropy praktikám šamanské energetické medicíny.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2015, www.anch-books.eu

Nová kniha Clemense Kubyho. Příjemné čtení o filmu a návrat v čase...

14. dubna 2017 v 13:46 | Renata |  Knihy pro dospělé
Vrátíte se s autorem o třicet let zpět. Poté, co se bezpochyby zázračně zotavil z vážného úrazu si jel splnit sen. Natočit do Ladaku film o hledání nového karmapy. Kdoví, zda-li se už vůbec inkarnoval zpět. Narodil se už? Navíc za filmem cestoval do zakázáné země zmítané drancováním a informačními embargy."Nejpodivuhodnější na našem příběhu však je, že hlavní postava filmu byla ještě v nedohlednu, když přípravy na natáčení již byly v plném proudu.
Nebylo vůbec jisté, zda nový karmapa - "živý Buddha" - se již narodil, a pokud ano, musel být ještě objeven, a kde to mělo být, zda v Tibetu, v asijském exilu, nebo dokonce někde na Západě, to nemohl nikdo vědět."
Ale žil. Jasný, pronikavý pohled, bdělá přítomnost - bytost z jiného světa."

Kniha zavádí čtenáře hlouběji a výrazněji do příběhu, tak, jak by toho film nebyl schopen. Jak se Clemens Kuby postupně dozvídal, jaký jeho film bude - jak se měnila představa, a nakonec vzniklo něco, co ani nečekal. Nádherné souvislosti, náhody, plynutí života až příkladné! A mnohé z drobností v knize vás velmi zaujmou. Třeba tibetské rituály mnichů- pečlivé, láskyplné - jak směšně proti nim vypadají ty naše, či to, co z nich zbylo. A přitom s otevřeným srdcem přijímají i jakékoliv porušení protokolu, především jde-li o děti nebo kameramany. Naučíte se odložit vlastní představy a soustředit se na přítomnost. Snad tomu pomohlo i to, že spousta věcí při tomto projektu nešla tak, jak měla. Spousta špatných náhod, schválností, průtahů…. Ale nakonec se měnící v náhody dobré. Setkání s mimořádnými osobnostmi, kulturou…
Strach, aby autor s filmem vůbec přešel přes hranice.

11. dubna: Úplněk projasní to, co jsme dosud neviděli

11. dubna 2017 v 2:07 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Úterní úplněk, 11. dubna bude astrologicky otvírat především téma vztahů, nadějí, šancí, kreativity, rodiny a bude vyžadovat pořádek. Bude vyžadovat rovnováhu a také se vše trošku zpomalí. To podporují ještě dvě brzdící planety současnosti - Merkur a Venuše v retrográdním postavení.
A když jsem si na tento úplněk vyložila karty, objevilo se téma vztahů a nových začátků vlastně hned na začátku.
Eso pohárů - Osmička pohárů - 6 holí
Blázen - Mág - 10 holíAle doplňující informace jsou více než zajímavé. Chtělo by se to zaradovat z toho, že je tu čas nových setkání, různých nabídek a nových cest, ale už druhá série karet a především ta třetí nadšení trochu brzdí. Ano, budou se dít náhody. Budou se dít příjemné události v oblasti vztahů, mezi lidmi, v tvůrčích činnostech - a to víc, než kdy jindy. Ale spíš než aby byli opravdovými začátky něčeho nového, jsou spíše ponouknutím k tomu, abychom viděli lépe realitu, která je kolem nás. Jako ťuknutí do citlivého místa na nás samých. U někoho to bude ťuknutí do milého a příjemného místa a vydá se tedy odvážně za novými cíli a dokonce sebere odvahu k rozhodnutí, na která dříve odvahu neměl, najednou všechno půjde podle snad ani nevysněných plánů (první linie karet), nebo to bude ťuknutí do bolavého místa a pak s Mágem a 10 holí budeme muset sestoupit do vlastního svědomí, podvědomí a minulosti a vymyslet, co tedy dál, protože tohle evidentně je špatná cesta životem. A bude to přemýšlení celkem obtížné, protože se zdá, že na dobrá a účinná řešení přijdete celkem snadno (jako kdyby už byla uzrálá), ale není tu ještě v těchto dnech vůle je uvádět v praxi. Nevadí, přijde to někdy jindy, možná jste jen příliš unavení a příliš přetíženi něčím jiným…

A kde je rozdíl mezi těmito dvěma cestami? Jak poznat, jestli se dát na odvážnou cestu 6 holí, nebo jestli se raději ponořit jen do plánování realizace, protože by se to ještě nemuselo v praxi tak úplně povést?


Řekla bych, že rozdíl mezi Esem pohárů a Bláznem, kteří stojí na začátku obou cest a zdají se podobní, je v tom, že Eso pohárů nese náhody nečekané, něco, co jste nečekali, co je "mimo plán" a je to opojně krásné. A pomáhá to k tomu, abyste za sebou nechali něco z minulosti.
Tam se vyplatí odvaha!


Naproti tomu tam, kde není ještě proces dokončen, kde je třeba ještě něco vymyslet, dovytvořit, zdá se, že už je skoro hotovo, ale není, ještě chybí benzín do motoru vašich budoucích plánů, tam se zatím věnujte údržbě toho, na čem pracujete, na cesty se ještě nevydávejte.

Úplněk nyní bude jako projasněné zrcadlo, čerstvě vyčištěné okno. Najednou bude vidět to, co jste dříve neviděli.

David Michie: Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

10. dubna 2017 v 11:23 | Renata |  Knihy pro dospělé
Ponořte se do pozdního večera v anglickém královském domě. Představte si, že jste pes, který proběhal dny po královských zahradách a plnil své královské povinnosti, tedy okouzlovat spanilé návštěvy. Není to těžké, milujete-li starou Anglii a královskou monarchii s celou tou aristokratickou atmosférou. Snad až lehce pohádkovou…

"Později toho večera jsme se my tři corgiové s královnou a Philipem uchýlili do soukromého obývacího pokoje. Královský pár se začetl do knih, které nedávno získali z westminsterské pojízdné knihovny. Břicha jsme měli úplně plná - ve Winstonově případě díky velkému množství lahůdkových párků s medovou hořčicí. Z krbu sálalo teplo a v celé místnosti vládla poklidná atmosféra. V každodenním rytmu se tyto chvíle brzy staly mým oblíbeným časem. Byla to doba, kdy denní povinnosti už byly za námi a kdy jsme měli královnu sami pro sebe.
Na stranu ke krbu přinesli tři košíky. Dva byly vystlané už notně obnošenými tartanovými dekami a ve třetím se skvěla nová deka připravená pro mě. Po vzoru ostatních dvou corgiů jsem i já vkročil do "svého" pelíšku, lehl si a snažil se zaujmout nějakou pohodlnou polohu. Bylo to příjemné chráněné místo a měkké právě tak akorát. Měl jsem výhled jak na své psí, tak lidské společníky. Pokoj byl krásně útulný. Jenže něco tomu chybělo."

Ach ano, chyběla tomu corgiovská blízkost a tak malý Nelson beze studu přispěchá do košíku za Winstonem, starším psem, pro kterého se stal oblíbeným chráněncem. A rozvíjel se rozhovor mezi nimi. A že tu takových rozhovorů je!

Královská rodina z podhledu, či snad nadhledu?
Vlastně kdoví, díváme se Nelsonovýma očima na královskou rodinu tak nějak familierněji z pohledu značně přízemního a psího, ale na druhé straně psi cítí mnohem víc. A cítí i moudrost člověka. A tak se celkem rychle přesunete kamsi nahoru a budete naopak ušetřeni všech přízemních starostí a budete s Nelsonem řešit jen povahy přicházejících lidí, smysl života a moudrost královské rodiny.


10.4.-.16.4.2017: Velikonoční týden: "Nějak tady nejsem..."

9. dubna 2017 v 9:44 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Zvláštní bud ten příští týden. Jako kdyby se lidé jeden druhému odcizili, ale nikoliv z nějakých zlých důvodů. Naopak z velmi dobrých. Pokud vám v tento týden budou vztahy fungovat, můžete si všimnout, že jsou lidé jaksi opravdovější (v tom dobrém, i v tom špatném) a že i vy sami se možná chováte ke každému trošku jinak - opravdověji. U někoho to bude o tom, že kontakt s ním nebudete příliš vyhledávat, k jinému naopak více přilnete.
Berte to jako jednu z mnoha lekcí barevnosti života, nikoliv jako něco definitivního. Další týden zase bude všechno jinak, ale tento týden se budeme pohupovat v jakési úplně jiné energii.Má ale několik důležitých významů, které bude dobré si z nich vzít.

Velký důraz je celý týden kladen na REÁLNÉ HODNOTY, zázemí, pocit bezpečí, především na obraz rodiny a domova. Skvělý čas na úklid, na vylepšování domácnosti, ale také pro investice do domácnosti a to i většího charakteru. Bude tu chuť a dobré oko na všechno!

Stejně tak můžeme uklízet i sami v sobě a uvědomovat si, kdo k nám patří, co nám dává a jak zapadá do naší budoucnosti. Ne, tohle není doba na kompromisy a tak partnerské vztahy mohou zažít i jistá zemětřesení, pokud v nich jeden šlape kolo kupředu a druhý brzdí. Rázem bude vidět, kdo kde brzdí.
(Král pentaklů - 10 pentaklů)

A to pak může mít za následek několik věcí. Energičtější povahy se mohou stát vzpurnými a rozhodnými. Udělat první krok za něčím, k čemu se odhodlávají. Mírnější povahy se mohou stát poněkud sebelítostivými, protože budou vnímat jen to, jak jim svět škodí a jak je všechno (i to dříve známé) proti nim. Nebojte se, vy tam stojíte na pevném podstavci. Svět vám neškodí, jen je to období vyjasńování názorů především i v sobě samých - co je skutečně PRAVDA?
To je velké druhé téma - co je skutečně pravda? Co je tím vnitřním světlem, za kterým chceme jít. Jaké k tomu máme možnosti. Tady se mohou otevírat obrovské možnosti, otevírat i dříve zavřené nebo netušené dveře. Chce to jen za prvé nebát se toho, že život může být opravdu kouzelný a nečekaný a snad i trošku riskovat. A mohou to být velmi často věci, které druzí ne tak úplně schvalují, nebo vám bude dáno najevo, že "míříte moc vysoko". I to může potom zvýrazňovat ten pocit odtrženosti od mezilidského prostředí, ve kterém žijete.

(7 holí - Blázen - Královna holí - Slunce, Milenci)


Je to týden jakési vnitřní křižovatky, kdy se na stříbrném podnose podává cosi, co se vám bude velmi líbit. Jen to bude trošku výš než obvykle a za zády budete mít podmračené obličeje svého okolí.

DUBEN 2017: Kozorozi, Vodnáři a Ryby

7. dubna 2017 v 2:52 | Renata |  Každotýdenní kalendář
Kozorozi: Víte, co dělat? Asi ano!
Jako kdybyste si se Střelci vyměnili karty. Můžete se sami stát někomu pomocnou rukou - to bylo to první, co mě u vašeho dubnového výkladu napadlo. Možná je někdo, kdo potřebuje pohladit, ukázat, že má proč "oslavovat život". Ale ani vy sami se nevyhnete zásadním změnám. Výklad se rozděluje na dvě roviny. Pokud máte pocit, že si žijete celkem v pořádku a v souladu s tím, co chce vaše duše, pak je před vámi opravdu příjemný měsíc, kdy se zastavíte v tom jarním proudu a opravdu si užijete. Dostanou se vám výsledky vaší činnosti, zralé plody čehosi, co vznikalo v minulosti. Naopak, pokud máte pocit, že stojíte na rozcestí, na křižovatce, ze které už jste vystrkáváni na jednu cestu, už nemůžete udělat krok zpět, pak duben může být tím měsícem, ve kterém se celá minulost a možná i přítomnost zhroutí. Svět a Věž je o konci, který tušíte. Který víte, že přijde, jen jste ho asi nechtěli tak brzy. Ale je jasné, že je třeba jít dál a v hloubi duše víte, že i když to třeba bude temné přechodné období, tak je potřeba.


Vodnáři: Slast a peníze,… ale pozor!
Ústředním tématem vašeho dubna budou materiální závazky. A blahobyt. Pocit jistoty a to jak materiální, tak citové. Běda, jak vám někdo v tomto měsíci toto vše neposkytne, běda, jak si toto všechno nebudete schopni poskytnout sami. S Dvojkou mečů v úvodu bych řekla, že ty myšlenky budou hodně týravé, samozřejmě menší tam, kde to zajištění je dostatečné, a o to horší tam, kde není. Ale jako by na vás v dubnu vystoupil strašák budoucnosti se všemi jeho nástrahami a scénáři chudoby. Dokonce se tu karty rozdělují až tak, že budete mít pokušení sahat po jiných partnerech, po jiných zaměstnáních, ve zcela jasném zištném úmyslu. Nevěřila bych vám ani nos mezi očima, protože to půjde ruku v ruce s falešnými chvalozpěvy směrem k lapaným ptáčkům.
Anebo, to je ta druhá možnost - tento typ lidí můžete, milí Vodnáři, ve zvýšené míře v dubnu potkávat. Dejte si tedy pozor, abyste se vy sami nestali těmi lapanými ptáčky do zlatých klecí. Rozhodně se nesnažte v dubnu něco rozhodovat, ač to puzení bude obrovské. Není tu skutečná potřeba něco řešit, je tu jen takový oddychový čas, který může přinášet "noční můry", který je ale odrazem minulosti. Všechno, co se bude odehrávat v dubnu, je SPRAVEDLNOSTÍ, a lze v tom vypozorovat důsledky minulých činů. Obrazně tu můžete najít i události, které reflektují jenom vaše smýšlení nebo velmi staré zážitky. A ještě jedna věc - nenechte se příliš ovlivňovat okolními názory. V tomto směru bude lépe, zacpete-li si uši.

Ryby: Láska a nejistota, kudy vyplout?
Ryby! Ach, chtělo se mi říci, že máte před sebou úžasný měsíc plný lásky, ale karta Milenci, která vám duben zaštiťuje, je trošku zrádná. Je asi více o křižovatce, o tom, že něco bude zřejmé a viditelné tak, že už to nebude možné přehlížet. Nějaká oběť na obzoru. Něco bude muset zůstat v minulosti, aby mohla žít budoucnost. Je mi jasné, že tady se potom s Dvojkou mečů dostáváme do stavů temnoty a pocitu "mezi zrcadly" , kdy budoucnost ještě není a minulost už není. Ale máte tu i Rytíře mincí, takže řešení pro duben je o zastavení se a o plné opření se o to, co už máte - ale co možná přehlížíte, protože to je ve vašem životě tak nějak samozřejmé, nehybné, stálé - něco jako nábytek. Jeho krásu taky denně neoceníme, protože ho máme stále na očích. Zaměřte tedy svou citlivou povahu do sebe, do hmotných statků kolem sebe, do pocitu bezpečí a tam se potom jasně ukáže i to, kudy jít dál.

Zvenčí to může mít různou podobu, od opravdu třeskutých lásek na první pohled, to bych úplně nevylučovala, ale počítejte s tím, že to budou lásky, které od základu mohou změnit i váš styl života…. Až po různé definitivní rozhodnutí, která uděláte - jakékoliv zásadní kroky. Mohou s sebou nést i pocit nejistoty, ale ten překonáte tím, že se zastavíte a podíváte se pod své nohy - na čem přesně stojíte. To vám dodá pocit stability.
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.