KVĚTEN 2017: Beran, Býk, Blíženci, Rak

5. května 2017 v 16:36 | Renata |  Každotýdenní kalendář
BERAN: Rozpustilá jehňátka na zelené louce
Květen bude Beranům mimořádně přát v jejich energii. Ohnivé, vášnivé, živoucí. Jako kdyby jim s teplým počasím byla nalita krev do žil a pokud svoje přívaly radosti ze života vrhnou správným směrem, mohou i velmi dobře pohnout situacemi, které je třeba delší dobu trápí. Na druhou stranu to samé se může zvrtnout a jejich hopsasa nálada může být o ztracených zábranách a zakrývání si očí před zodpovědností. Není to ale o zlém záměru, spíše si nebudou chtít kazit pěkný měsíc nějakými zbytečnými starostmi. Budou jako motýlci, kterým zrovna přijde vhod slunečný den. Nechtějte po nich asi nějaké zásadní rozhodnutí, sice je budou v sobě mít nazrálé, ale ještě není čas je realizovat. Asi bych to shrnula tak, že Berani mají květen o tom, že si užijí svůj život, že jim možná pár věcí půjde do ruky přesně tak, jak si vysnili, jak letos chtěli. Uleví se jim a tuhle úlevu si nebudou chtít dát ničím zbytečně kazit.
Potřebují na květen výslunní, na kterém si budou hřát svou vlnu a hlavně - nebudou vůbec chtít používat rohy. Taková rozpustilá (a lehce nezodpovědná) jehňátka to budou!

BÝK: Nevidím, neslyším… cink cink…
Tady půjde především o peníze. O hmotný zisk, za kterým půjdou jako diví. Květen má pro Býky zvláštní energii. Mimochodem, přeji všechno nejlepší k narozeninám, všem ještě posledním květnovým Býkům! Zdá se, že dary k narozeninám budete mít skvělé. Milé, hodnotné, takové, jaké máte rádi. Květen vám přináší rozcestí, křižovatku, která může být hrozně fajn, když se správně rozhodnete. Když ne, dalo by se říci, že se nic nestane a že na tom nějak hmotně vyděláte také. Upozornila bych na tuto kartu ve vztazích, kde může dojít k vyhroceným situacím (ohledně budoucnosti nebo majetku), kde můžou dominovat jakési ženy, nebo vy sama jako žena, či můžete být tlačeni do finálního rozhodnutí něčeho, co už trvá delší dobu. A pravděpodobně vaše rozhodnutí půjde tam, kde je váš majetek, nebo kde cítíte bohatství. S city a láskou u vás v květnu nikdo moc nepochodí. Budete až příliš praktičtí a ta praktičnost se vám i velmi vyplatí!
Takže Býci budou například v květnu skvělými obchodními partnery s čichem pro zisk. Ale nejsem si jistá, jestli se o svůj zisk podělí s tím, kdo je vytáhl nahoru. Jako první spíše v tuto chvíli uvidí, ucítí sami sebe a to, že dlouho na něco čekali, velmi tomu obětovali a teď to hluší a slepí budou chtít pro sebe.

BLÍŽENCI: Nestrhněte se, nebo se strhnete
Pro Blížence bude květen dvojí. Tyto energie se mohou rozložit v průběhu celého měsíce, ale také mohou být jen zkraje a v druhé polovině měsíce o tom druhém. O čemže mluvím? Milí Blíženci, kromě přání k narozeninám, vám musím také říct, abyste si asi lépe chránili zdraví a lépe prověřovali lidi kolem sebe. V květnu se kolem vás točí jak neskutečně euforická a skvělá nálada a spousta nových šancí, tak na druhé straně i riziko závislostí, únavy, destruktivního chování, dopadů na zdraví a také to mohou být pro někoho lidé, kteří to s nimi nemyslí úplně dobře. A to všechno, pokud se to špatně sejde, může způsobit chvilkové pozastavení se. Kromě Kola osudu tu ale máte i Vůz, přijde mi, že klidně takové vyčerpání může být spojeno i se zásadními změnami v životě, na které se aklimatizujete. Předěl, události, nabídky, novinky. Mnoho toho může být nové, takže je dobré se nepřetěžovat a nemyslet si, že vše bude rázem dokonalé. Nestrhněte se prosím, jinak se na konci měsíce opravdu strhnete. Ve věcech lásky Blížencům bude přát spravedlnost a průhlednost, takže tu mají kartu rozjasnění, pochopení - prostě tam, kde něco trvá moc dlouho, může dojít k rozčísnutí situace.


RACI: Zkuste své sny! Jackpot může padnout!
Raci se mají! Zejména pak ti, kteří v poslední době prošli nějakou zásadní změnou nebo se pořádně naštvali a něco ve svém životě změnili. Zdá se, že květen bude přát Rakům, těm, kteří jsou zaměřeni hodně na rodinu a přátelské až láskyplné vztahy. S Pážetem pohárů můžete někoho příjemného v květnu i potkat, nebo minimálně navázat pár příjemných hovorů ve svém okolí. A také tu je Hvězda, takže Raci, lehýnce tu problikává šance splnit si něco ze svých snů. Jako kdyby kolem vás v květnu prolétlo to, co máte rádi, pro co jste se narodili. Chytnete to?
Když se divám, proč se tohle všechno děje, je to jednoduché. Něco jste dokončili. Je to jako náhlé uvolnění a na Raky může padnout ruka spravedlnosti, důsledky svých činů. Může hrát samozřejmě roli v tom zásadním uvědomění zkraje měsíce, nebo v jeho průběhu, tady je prostor pro změnu, pro ukončení a načnutí něčeho nového. Nebo naopak - vaše rozhodnutí může povolit napjatý osud a konečně vám dát to, po čem toužíte. A to celkem rychle. Asi by stálo za to při vší této konstelaci karet si probrat svoji situaci a zkusit zariskovat - jít chvíli tudy, kudy chcete. Protože jestli to k vám patří, tak se to v květnu může stát. Ale chce to ten první krok.
Jinak máte květem mimořádně pohodový v oblasti rodiny a mezilidských vztahů.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sylva sylva | E-mail | 13. května 2017 v 8:14 | Reagovat

Tedy Renčo,opět tvůj horoskop pro raka sedí splnění si svých snů .V pondělí se jdu podívat na byt ,po kterém už 5 let toužím a po těch třech stěhování do pronájmů během tří let ,by to byla pecka a jedna životní etapa by se vyřešila .Hledám zatím práci,protože jsem jednu zrušila kvůli onemocnění mamaky ,ale už je líp a věřím ,že to vše začíná hýbat správným směrem a bude brzy  i práce. JO a ty jsi mi loni v květnu předpovídala,že mě čeká ještě jedno stěhování na lepší místo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.