KVĚTEN 2017: Štíři, Střelci, Kozorozi, Vodnáři a Ryby

9. května 2017 v 0:43 | Renata |  Každotýdenní kalendář
ŠTÍŘI: Trošku kolotoč
Sebevědomým Štírům se může v květnu trošku motat hlava. Za prvé budou ve velké míře konfrontováni s něčím, co pro ně znamená zázemí, jistotu, budoucnost - a v tom se může začít houpat země pod nohama takovým způsobem, že je to buď nesmírně vyděsí, nebo naopak k šílenství rozčílí - a samozřejmě je možné i všechno mezi tím. A střídat se to může ve vteřinových intervalech. Chuť s něčím skončit, chuť s něčím začít. Zbavit se trápení, zbavit se něčeho, co působí depresivní stavy. Nebo si to naopak přivodit, protože když sebedestrukce, tak s plnou parádou. Popravdě, nechodila bych Štírům do cesty v květnu. A zejména ne tehdy, jsem-li příčinou jejich stavu.
Můžou tam být i potíže se spaním, možná snad kolem období úplňku, či v této době bude trápení vystoupovat na povrch nejsilněji. Když se dívám na to, kudy z toho všeho ven, tak určitě je to opět návrat k tomu, co máte ve svých rukou, co jste vybudovali, co máte. Nezapomínejte na to v návalu emocí a rozhodně nic ze svých minulých dobrých investic neničte. Také tu je upozornění na někoho v okolí, kdo vám může pomoci a mohou to být i lidé nečekaní, nebo takoví, kteří nejsou běžně k mání. Kdo náhodou bojuje s nějakou závislostí nebo nepravostí ve svém životě, tak toto je naopak výborné období s tím konečně skončit, mimo jiné i proto, že právě nyní uvidíte, jak moc vám to ničí život.


STŘELCI: Uvařte si čaj a dejte si nohy na stůl
Protože se toho mnoho dít nebude. Nebo spíše takhle, i kdybyste chtěli, tak se vám toho moc dít nebude. Asi nejméně ze všech znamení bych vám doporučovala nějakou akci, protože za prvé mnoho věcí může nakonec dopadnout jinak, než si představujete z důvodu, že jste v tuto chvíli ještě neznali všechny okolnosti. Na druhé straně je to ale dobré období pro cokoliv, co vás má vyvést z nepříjemných situací nebo z pocitu bídy. Super období pro hledání práce, pro nové nabídky, pro změny, pro cokoliv, co vám může zlepšit životní standard a to jak na duši, tak i ve hmotné rovině. Jen přesto zůstávejte opatrní, protože to varování o jiném úhlu pohledu na věci nyní - a později, tu výrazně povstává ze dvou stran (Měsíc - Viselec). Ovšem také to může být právě období, ve kterém tyto skutečnosti vyjdou na povrch, to ale velmi dobře poznáte, protože se dozvíte nebo začnete mít názor zcela odlišný od toho, co jste si mysleli předtím, nebo jak situace vypadala. Prozření to nemusí být nutně příjemná, ale i v takovém případě je dobré je vzít jako šanci otočit hlavu a jít jiným směrem. Nakonec - může to být dobrá čistka. Nic z toho ale neberte příliš vážně, je to už hodně staré smetí… netřeba ho vířit.

KOZOROZI: Měsíc hezkého růstu
Jako zahrádka, která dostala svá první semínka - takový pro vás může být květen. Za prvé tu máte šanci nějakých milých setkání, prvotních břinknutí o vaše srdce nebo o oblasti života, které máte velmi rádi. V té roli se můžete začít cítit velmi královsky a úlevně a hlavně to mohou být třeba i setkání, která mohou výrazně posunout vaši činnost, vaše léčení, váš jakýkoliv růst, který v tuto chvíli potřebujete. Jako konvička živé vody na vaši zahrádku. S koncem měsíce se více emoce přelijí do nevědomí a budete více používat rozum a pečlivost. Z toho může vzejít hodně nových nápadů nebo praktických kroků. Myslím, že zrovna Kozorozi mají parádně vyrovnaný celý měsíc, nejprve se osvěží životadárnou energií, kterou - och všichni závidííííme - dostanou odněkud z vnějšího zdroje jako milé poděkování od osudu, aby, pokud s ní dokážou dobře hospodařit a rozmnožit si ji, potom využijí k nějaké hmotné akci ve svém životě.
Také Kozorozi mohou květen obecně využít k čemukoliv, do čeho potřebovali popostrčit, rozhodnout se, být akční. Nové možnosti.

VODNÁŘI: Hledání půjde ztuha, ale…
Ale přece jenom půjde. Řekla bych, že hlavním tématem Vodnářů může pro květen být jakýsi pocit nepohodlí spojený se zázemím, mužem, prací, svou vládou nad něčím, prostě něco ryze mužského visí ve vzduchu a nejde to moc dobře vyřešit, či dokonce to může vypadat, že vás to ohrožuje. Ale jde jen o pocit a o hledání správné cesty. Cokoliv vás bude v květnu tlačit v botách, je jen důraznější upozornění na to, že je opravdu třeba hledat cestu ven. A to skrze moudrost a trpělivé čekání: Rozhodně nic neuspěchávejte. Moudrosti je třeba používat více než zpoloviny celého květnového konání. Je tu celkem hodně mužských postav, takže paradoxně i vám může pomoci někdo, kdo mužskou silou nebo energií oplývá nebo je v čemsi zkušenější. Výborná doba pro hledání poradce, mentora, kouče. Na chvíli byste se možná měli odlepit od přízemních starostí a vzít svou situaci v životě s nadhledem a jakousi vizí budoucnosti. Jaké investice považujete v životě za nejlepší? Co je tím "zlatem" pro vás? Na to se v květnu více vrhněte. Za prvé vám to velmi dobře půjde, a za druhé, stejně k tomu budete nějak sem tam osudem tlačeni.

RYBY: Od trápení k pochopení
Rybí vody mohou být v květnu zkaleny nějakým špatným pocitem z přítomnosti. Únava, přepracování, trošku lenost nebo i trošku ztracený smysl života. Na to se může snadno nalepit pocit, že alespoň to, co mám, si budu chránit, ale bude to trochu neurotická ochrana současného. Pokud vás bude v květnu pronásledovat nervozita spojená se smutkem a pocitem selhání a jako byste ani nevěděli co vám na tom všem životě vadí (nebo vám bude vadit prostě a jednoduše všechno), zkuste jít po linii minulost-přítomnost-budoucnost. Protože i tady se mohou v tuto chvíli dít věci, které vám dají pochopit to, co se v minulosti událo a zároveň s tím už dostanete i klíč k budoucnosti. Jen malý, jen lehký, jen takový, který jste možná ještě v rukou neměli a jste celí rozechvělí, ale je to klíč.

Květen pro vás může být o zklidnění a o tichém nalézání další cesty. Nesnažte se na nic jít silou, velmi by vás to v květnu vyčerpávalo. Před vámi je něco nového, do čeho ale radno vkročit tiše a uvědoměle.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bosorka Bosorka | 9. května 2017 v 13:10 | Reagovat

Konvička živé vody pro Kozorohy...kýbl by jí to chtělo :) Co kýbl, rovnou studnu! :))

2 Selinka Selinka | E-mail | 9. května 2017 v 14:41 | Reagovat

Jsem se musela zasmát - aby vodnářka hledala něco s moudrostí a trpělivostí? Možná když mě někdo pořádně praští do hlavy, čímž se mi zaprvé rozsvítí a zadruhé mě to zabrzdí tak, že to bud moct vydávat za trpělivost :-)

3 Magda Magda | 9. května 2017 v 18:56 | Reagovat

Ahoj Renatko, take se hlásím o konvičku živé vody. Možná i dvě. A taky tabletku s trpělivostí, kdyby byla...

4 Jakub Finance Jakub Finance | E-mail | 14. října 2017 v 4:17 | Reagovat

Ahoj,

Zde je nabídka úvěru pro vás? Jsme legitimní a garantujeme
družstevní záložny a poskytují půjčky jednotlivcům, vládě
institucí, církví a obchodních organizací a lidí všeho druhu.
Aplikujte dnes na jakýkoli druh úvěru, jako osobní, nezabezpečený, konsolidační, křesťanské, obchodní, studentské a hypoteční úvěry atd., Které odpovídají vašemu rozpočtu za úrokovou sazbu 2%. Pro více informací kontaktujte: jakubfinance.cz@gmail.com

5 Heinz Munkel Heinz Munkel | E-mail | 25. listopadu 2017 v 21:40 | Reagovat

Jste v jakékoli finanční krizi? Potřebujete úvěr na refinancování svého domu nebo rozšíření svého podnikání? Potřebujete úvěr k vypořádání naléhavých dluhů a pobytu u jednoho věřitele? Potřebujete zaplatit za zaplacení účtů? atd. Získejte svůj úvěr od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze převedené na váš účet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úvěru, neváhejte nám zaslat žádost prostřednictvím e-mailu: heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.